Ladena spust - problem


Úpravy zbraní, příslušenství a jiné vychytávky

Příspěvky: 7

Registrován: pon 25.3.2013, 21:14

Zbraň: G19

Bydliště: BA

Ladena spust - problem

Příspěvek od StiGo » pon 25.3.2013, 21:37

Zdravim. Pisem sem sice svoj prvy prispevok ale toto forum som zacal prezerat uz niekolko rokov, ale aj tak som nevedel kam tento problem zaradit tak snad to nikoho nenastve.
Pred par dnami som kupil G 19 GEN 3 (podla pismen na hlavni je to r.v. 2008). Samotle Gecko vyzera super, neni osuchane, a aj z vnutra po tom ako som ho vycistil je fakt ako novy.
Ide o to ze ja som 3 ti majitel a zbran ma ladenu spust. Spust ide krasne lahko (mozno az moc) ale dnes ked som ju meral tak 2kg zavazie ju este nespustilo ale 2,5 som poriadne ani nepustil a uz spustila. Je tam vymenena stojna spustne ale neviem aka no mam aj original. Problem je vsak v tom ze ked obtiahnem zaver a stlacim spust tak vsetko prebehne ako ma, len ked necham prst na spusti tak ze je spust uplne nadoraz zatlacena a zaver znova obtiahnem tak nedoskoci uplne dopredu a akonahle len trosku povolim tlak prstu na spust tak sa znova uvolni udernik a keby bol naboj v komore tak spusti. Neviem ci som to opisal dost jasne ale na kamosovom G17 s originalnou spustou ked prstom zatlacim na doraz spust a obtiahnem zaver tak pri povolovani prsta na spusti dojde najprv k cvaknutiu (predpokladam ze reset) a az potom ked tlacim znova na spust tak uvolnim udernik.
Dalsiu vec co som si vsimol ze udernikova pruzina na jednom videu podla ktoreho som zbran rozoberal mala na jednom konci dva ukoncovacie zavity a na druhom konci len jeden no moja pruzina ma oba konce uplne rovnake.
http://www.youtube.com/watch?v=ki6fmIgq1t8 v tomto videupresne v case 21 min 35 sec to popisuje
Robi to aj ked dam originalnu stojnu spuste a strielat idem poprvy krat az vo stvrtok. Ide mi o to ze ci to nebude nahodou stirelat jak G18 co by som fakt nechcel.
Vedel by niekto poradit? Dik moc vopred
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Ladena spust - problem

Příspěvek od FRENKY » úte 26.3.2013, 3:07

Poradím ti něco, co určitě nechceš slyšet.
Vyměň si celý spoušťák (i s úderníkem). Bůhví, co tam kdo dosral (a že opravdu dosral, o tom snad není sporu)

Rozhodně tě varuju před střílením z této zbraně. Je to o průser.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Ladena spust - problem

Příspěvek od S474N » úte 26.3.2013, 7:34

Ja nejak nechapu ten postup, to jako stisknes spoust, nadale ji drzis v zadni poloze a natahujes zaver?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Ladena spust - problem

Příspěvek od FRENKY » úte 26.3.2013, 8:17

Satane, při vracení spouště do resetu mu to spustí..jsem pochopil já.
Zjevně je to tak "poladěné", že mu přerušovač (při cestě závěru vzad) nevyhodí táhlo ze zachycení stojiny..no a při povolení spouště do resetu táhlo zase poklesne pod stojinu a bum.

I když nevím..pokud přerušovač "nepřerušuje" nemělo by dojít ani k zachycení úderníku vzadu (neboť táhlo zůstane pokleslé a úderník se teoreticky nemá za co chytit).

Jak říkám, spoušťák komplet vyhodit. Jistota je kulomet :)
Otázka je, jestli někdo třeba nevzal na brusce vodící "schůdek" přerušovače na závěru. To by pak byla jiná liga :)
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Ladena spust - problem

Příspěvek od HV » úte 26.3.2013, 8:26

Ano, je to std. chování zbraně po výstřelu. Držíš spoušť ale závěr provede přebití. Pokud tomu dobře rozumím, tak kdybys v tu chvíli spoušť pustil, zbraň vystřelí. Což se mi zdá jako blbost, bo by na to musela být instalována "kostka" :mrgreen: Pokud držíš spoušť v zadní poloze, není možné aby se plocha úderníku dostala za táhlo pokud by to celé nebylo nějak upravené.
Tipuji, že pružina úderníku je střižená. Mám to tak udělané taky. Počítám, že ji mám zkrácenou o cca 1/3. Není to nic, co by snižovalo bezpečnost. Může to v některých případech způsobit nedokonalou iniciaci zápalky.
Otestuj si to takto. Vezmi tužku, strči ji do hlavně neořezaným koncem. Střel si touto pastelkou do stropu a kouni na otisk na tužce (možná ti vyskočí ven). Drž stále spoušť, přetáhni závěr a znovu zasuň tužku...pouštěj spoušť.
A nyní jsem zvědav co se přihodí.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Ladena spust - problem

Příspěvek od FRENKY » úte 26.3.2013, 8:34

HV píše:..Pokud držíš spoušť v zadní poloze, není možné aby se plocha úderníku dostala za táhlo ..
Naopak. Přesně tohle se děje. Když držíš spoušť a závěr přebije, tak úderník zůstane zachycený na táhle (táhlo je "nahoře"). Ale táhlo není zachyceno stojinou (je z ní "vyskočeno"). Teprve při resetu se zachytí pod stojinu a může dojít dalším stiskem spouště k jeho poklesu a výstřelu.

Tim chci jenom řict, že popisovaná závada je teoreticky možná, protože úderník je zachycen a připraven střílet.

Dokonce když nad tím teď přemýšlím, tak je to asi jediné slabé místo bezpečnosti glocka. Dovedu si představit, že když takovou pistolí (tedy pistole ve stavu těsně po výstřelu a stále se stisknutou spouští) praštíš prudce o stůl, tak vystřelí. Všechny tři pojistky jsou totiž v tomto stavu odjištěné..stačí jen aby táhlo pokleslo prudkým úderem dolů a je vymalováno.

Ale jako nejpravděpodobnější se mi stejně jeví, že má zbroušený ozub úderníku (nebo přiohnutý konec táhla), takže úderník je zachycený jenom silou vůle. No a jak se táhlo pohne dopředu, tak prostě ozub sjede.
HV píše:....že pružina úderníku je střižená. ...Počítám, že ji mám zkrácenou o cca 1/3. Není to nic, co by snižovalo bezpečnost...
No ..tohle taky nebude úplně pravda...Právě v situaci kdy máš po výstřelu stále stisknutou spoušť je jediná síla, která drží táhlo nahoře (a tím zachycený úderník) ..a to je právě síla úderníkové pružiny. Když ji moc oslabíš, nebude ozub úderníku dostatenčně tlačit na táhlo a to může i při malém otřesu/pohybu spadnout.
Jestli bude mít taková pružina sílu odpálit je věc jiná, ale nepodceňoval bych to.

EDIT: Tak v tom posledním odstavci kecám :) Táhlo je drženo nahoře ještě i tahem spoušťové pružiny, takže ani při slabém úderníkovém péru by spadnout nemělo.
Naposledy upravil(a) FRENKY dne úte 26.3.2013, 12:07, celkem upraveno 1 x.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Příspěvky: 7

Registrován: pon 25.3.2013, 21:14

Zbraň: G19

Bydliště: BA

Re: Ladena spust - problem

Příspěvek od StiGo » úte 26.3.2013, 11:52

To s474n:
Dosiel som na to tak ze som chcel vediet ako sa chova gecko ked sa zaver stihne vratit s dalsim nabojom do prednej polohy ale spust by bola stale zatlacena. Full auto to asi strielat nebude ale dva naboje po sebe by problem podlamna vobec nebol :)
To Frenky:
Tak to som fakt nechcel pocut :D
Ide o to ze ta spust ide faaakt strasne lahko, kolega dalsi ma G19 ktory ma vymenenu len stojnu spuste a nejde mu ani z daleka tak lahko ako mne, ale nic ine nevyzera ze by bolo menene pretoze povodnu stojnu a aj zachyt zaveru som dostal k nemu len ta pruzina udernika sa mi nezda.

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Ladena spust - problem

Příspěvek od nico » úte 26.3.2013, 13:19

Že pistole dokončí cyklus dřív, než pustíš spoušť, je normální věc. Spoušťový mechanismus v normální kondici znovu nespustí. Počká na reset a opětovný stisk spouště. Pokud ti to dělá něco jiného, je to rozhodně na výměnu minimálně té části, která to způsobuje.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Ladena spust - problem

Příspěvek od Nikdo » úte 26.3.2013, 13:32

Určitě by to měl vidět někdo, kdo pozná původní a "laděné" díly... Dej si do profilu bydliště :idea:

Příspěvky: 7

Registrován: pon 25.3.2013, 21:14

Zbraň: G19

Bydliště: BA

Re: Ladena spust - problem

Příspěvek od StiGo » úte 26.3.2013, 13:57

Takze panstvo, je po probleme.
Nakolko tiahlo spuste a aj stojna bola lestena tak som to nevydrzal, zbehol do hermesu v BA a vymenil spust spolu s tiahlom, zalozil originalnu stojnu, vzmenil pruzinu udernika a dal aj nove tie polmisky alebo ako to nazvat co zaistuju pruzinu udernika na uderniku.
Vysledok je ze zbran funguje ako nova, a dokonca odpor spuste je pocitovo premna lepsi.
Takze podlamna problem bol vtom ze niekto lestil a uberal material na tiahle spuste cim dosiahol jemnu a prijemnu spust ale dodrbal jej bezpecnost. Aj tak dik moc a keby niekto chcel tak mozem obe tiahla nafotit a poslat sem
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Ladena spust - problem

Příspěvek od S474N » úte 26.3.2013, 14:39

StiGo: urcite nafotit, at to slouzi i budoucim generacim.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: Ladena spust - problem

Příspěvek od HV » úte 26.3.2013, 15:30

FRENKY píše:
HV píše:..Pokud držíš spoušť v zadní poloze, není možné aby se plocha úderníku dostala za táhlo ..
Naopak. Přesně tohle se děje. Když držíš spoušť a závěr přebije, tak úderník zůstane zachycený na táhle (táhlo je "nahoře"). Ale táhlo není zachyceno stojinou (je z ní "vyskočeno"). Teprve při resetu se zachytí pod stojinu a může dojít dalším stiskem spouště k jeho poklesu a výstřelu.
[/i]
Jasně, díky za připomínku funkce. Moc z G už nestřílím a tak ani moc často nečistím a nerefreshuji si funkčnost :)

Stejně by mě zajímalo co s tím bylo a jestli by to opravdu zlobilo a proč. Jediné co mě napadá je, že někdo ohýbal táhlo a brousil zobáček úderníku.
...zbraně, mám zbraně

Příspěvky: 7

Registrován: pon 25.3.2013, 21:14

Zbraň: G19

Bydliště: BA

Re: Ladena spust - problem

Příspěvek od StiGo » úte 26.3.2013, 15:55

Je to fotene mobilom tak sry
http://img199.imageshack.us/img199/4195/imag0422o.jpg
http://img21.imageshack.us/img21/4898/imag0423a.jpg

Na obrazkoch je vidiet ako bola lestena a tiez zhora aj zospodu na tej casti co zapada do stojiny spuste su akesi drazky ktore na novom tiahle spuste nemam.
Sak posudte sami, keby niekto chcel tak predvediem osobne v BA.
btw skusil som osadit aj 2kg stojnu a slape krasne tak neviem
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Re: Ladena spust - problem

Příspěvek od FRENKY » úte 26.3.2013, 18:38

Popravdě nic extrovního tam nepozoruju. Pravda, drážky tam jsou, ale v tom bych příčinu neviděl (nebo mne spíš nenapadá, co by mohly ovlivnit). Spíš to bude o úhlech a stykových plochách a to se z fotek těžko pozná.
Ale nic bych za to nedal, že ti ten "ladič" hrábnul i na ozub úderníku.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

Příspěvky: 7

Registrován: pon 25.3.2013, 21:14

Zbraň: G19

Bydliště: BA

Re: Ladena spust - problem

Příspěvek od StiGo » úte 26.3.2013, 20:01

Teraz som sa hral s jednou G17 a ma rovnaky zub ako ja tak snaaaad ho usetril od attaku pilnika. Ale na druhu stranu je pravda ze ja nevidim badatelny rozdiel ani v tych dvoch tiahlach (az na tie drazky) ale v chode je neuveritelny rozdiel. Kazdopadne Gecko na sucho funguje presne ako ma a to ho susim cely den. Ked to raz pusti davku alebo bude robit zlobu tak obetujem tych 45 eur a kupim udernik. Povodne, ked som este nebol drzitelom ZP som si hovoril ako vymenim stojnu a budem to lestit. Stojnu som tam dal 2kg ale toto nove tiahlo uvidi len olej a zubnu kefku potom co som mal moznost vidiet na vlastne oci :wink:

Příspěvky: 7

Registrován: pon 25.3.2013, 21:14

Zbraň: G19

Bydliště: BA

Re: Ladena spust - problem

Příspěvek od StiGo » úte 26.3.2013, 20:16

Este ma tak napadlo ze teraz ked funguje ako ma som si vsimol ze cez maly otvor na tom zadnom plastovom kryte zaveru je vidiet cast stojny puste ktora pri povolovani spuste zaskoci do tiahla spuste co chapem ako reset. Viem ze to tu urcite bolo ale keby sa fakt niekomu z nudy chcelo mohol by napisat ze ako to funguje lebo som na to este uplne neprisiel. Dik moc a sorry ze moje "odborne" vyjadrovanie.

Příspěvky: 7

Registrován: pon 25.3.2013, 21:14

Zbraň: G19

Bydliště: BA

Re: Ladena spust - problem

Příspěvek od StiGo » čtv 28.3.2013, 22:07

Zdravim. Ja len ze dneska z Gecka vyletelo 250 ks FMJ prevazne MFS Madarsko ale aj dake S&B a ani jeden problem :) O mojej mierenke sice radsej pomlcim :D ale aj tak mam radost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Re: Ladena spust - problem

Příspěvek od cybernetic » pon 08.4.2013, 8:34

StiGO
potrebujes tu staru /upravovanu/ spušť?
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61

Zpět na „Tuning“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz