Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 hořela


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od Lars » stř 27.3.2013, 19:46

S474N píše:Lars: at se nekam posuneme, napis mi, ktery prispevek na strane 3 mas konkretne na mysli a ja zde slibuji, ze ti na nej budu reagovat (pokud jsem tak opravdu neucinil drive a i bez ohledu na to, co si psal pred par hodinami na tema "svate pravo kazdeho, zdali ma reagovat ci nikoliv").
Satan - předpokládám, že číst umíš, takže si sroluj na stranu 3 a mrkni se sám, jestli se tam něco jako návrh na jiné řešení, než které bylo policií použito, neobjevilo.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne stř 27.3.2013, 20:40, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Porušení bodu 3. Závazných pravidel fóra
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od S474N » stř 27.3.2013, 20:43

Lars: cist umim, ale na nejake hry nemam cas ani naladu. Bud chces diskutovat konkretne a posles konkretni odkaz nebo je mi lito.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od npc051 » čtv 28.3.2013, 7:36

Pod ten nazor s vrtulniky se hrde hlasim.

Zanechme prosim pseudoracionalnich uvah o policistech, co nemaji na vrtulnik, protoze kdyz hraje Banik, tak policie na vrtulnik ma, dokonce ani nemaji problem s tim nekolik desitek minut rachotit primo nad centrem a prudit tim kravalem lidi, kterym je Banik u zadni casti tela a chteji si uzit pokud mozno klidny vecer neruseny smazkama, hnedocechama a banikovcema...

Takze ne, ze nejsou penize, ale nesmyslne utikaji nespravnym smerem.

Pak to dopada tak, ze policie neni schopna zastavit ani chlapecka, ktery ma ridicske zkusenosti nula a v aute ma GPS, aniz by spachala obecne ohrozeni, delala z D1 armagedon a neprimo zpusobila skody na zdravi, autech a ztracenem case za nekolik milionu.

Az tam priste bude ujizdet nekdo fakt nebezpecny, treba opancerovany Mercedes G se strilnama a uvnitr bude sedet nedejboze rukojmi a pet chlapiku ve vestach, tak policie zasahne jak... udela zase zataras z nahodnych civilu, treba z tehotnych zenskych v Matizech ? A pak pockaji, az se Gcko "rizene" vyboura a chlapi vyskacou a vezmou si dalsi auto a dalsi rukojmi?

A zduvodni to tim, ze nemaji ani penize na vrtulnik, nemaji elektronicke cedule aby vyklidili dalnici, maji prikaz nezastavovat auta passatama, aby si nahodou neodreli plasty a nemaji tam jak dostat zasahovku, aby zadrzela nebezpecne pachatele ?

Tak to good luck, az to bude GIPS priste vysvetlovat obcanum.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od Starosta » čtv 28.3.2013, 8:42

npc051 píše:Pod ten nazor s vrtulniky se hrde hlasim.

Zanechme prosim pseudoracionalnich uvah o policistech, co nemaji na vrtulnik, protoze kdyz hraje Banik, tak policie na vrtulnik ma, dokonce ani nemaji problem s tim nekolik desitek minut rachotit primo nad centrem a prudit tim kravalem lidi, kterym je Banik u zadni casti tela a chteji si uzit pokud mozno klidny vecer neruseny smazkama, hnedocechama a banikovcema...

Takze ne, ze nejsou penize, ale nesmyslne utikaji nespravnym smerem.
Ony se ty peníze ztrácejí především o několik úrovní výše - nědělám si iluze, že policejní zakázky se nějak od ostatních státních liší.
Potom se můžeme bavit o tom, kdo všechno schvaluje použití vrtulníku, jak pružný (rychlý) je tento proces a kolik to stojí, vyslat jednotku URN v pohotovosti vrtulníkem.
Vyjde z toho prosté číslo, kolikrát ročně takový vrtulník cca vystartuje a zda je další start opodstatněný (vzhledem k jeho přidané hodnotě pro zásah vs. spotřebovaným financím navíc).
Nakonec, jedno nezastavující auto - tam asi není opodstatnění utratit za to třeba mego dvě (netuším, kolik stojí takový výlet na Vysočinu)...?
npc051 píše: ...
Az tam priste bude ujizdet nekdo fakt nebezpecny, treba opancerovany Mercedes G se strilnama a uvnitr bude sedet nedejboze rukojmi a pet chlapiku ve vestach, tak policie zasahne jak... udela zase zataras z nahodnych civilu, treba z tehotnych zenskych v Matizech ? A pak pockaji, az se Gcko "rizene" vyboura a chlapi vyskacou a vezmou si dalsi auto a dalsi rukojmi?
Sorry, ale to je čistá spekulace. Pokud se budeme bavit o opancéřovaném medvědovi se střílnama, přepadení banky, nebo únosu obrněné dodávky s prachama, tam to vidím na start vrtulníku jako jasný. A určitě nebude ve vzduchu sám.
Nedá se to podle mě takto zobecňovat, že to které řešení (pro ujíždějící ukradené auto řízené mladistvým) by zvolili i v úplně odlišném případě.
npc051 píše: A zduvodni to tim, ze nemaji ani penize na vrtulnik, nemaji elektronicke cedule aby vyklidili dalnici, maji prikaz nezastavovat auta passatama, aby si nahodou neodreli plasty a nemaji tam jak dostat zasahovku, aby zadrzela nebezpecne pachatele?
...
Jak jsem psal, můžeme to řešit v rovině "co měli udělat" anebo "co by měli mít" - ne oboje naráz.
Co měli udělat (za stávající tragické situace, při nedostatečném vybavení atd.)? To je otázka, kterou nastolujeme, když se ptáme, jak lépe to teda měli udělat?
Co by měli mít (pro budoucí podobné situace)? Lepší plán, lepší vybavení, lepší výcvik, více peněz,... To už je otázka jiná.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od npc051 » čtv 28.3.2013, 9:50

je mi uplne jasne jak to beres, ale takhle to nefunguje.
je jasna chyba systemu, ze te zajima kolik stoji ten vrtulnik a na druhou misku vah davas ty tehotne zenske v matizu slisovane na placku.

Takhle to proste nejde delat a pokud to nedocvaklo inspekci, tak je neco fatalne spatne.
Ono jim to docvakne, az se neco stane, zatim se "nic moc" nestalo, ale je to jen otazka casu, nez zarve hromada nezucastnenych.
Za ten zpackany zasah by se jeden odreny passat uz davno zaplatil a mozna i desetkrat, ovsem to by se ho Pomahat a Chranit nejdrive museli naucit ridit a zadruhe by se ho nesmeli bat skrabnout. Kluk bez ridicaku by proti 3 sehranym policejnim osadkam nemel mit zadnou sanci... A pokud by nakrasne z tech tri passatu zbyla totalka, tak by se to zpetne vymahalo pojistovnou na tech zadrzenych, pokud by nic nemeli, jejich problem, exekuce a dozivotni splatkovy kalendar. Stejne tak i s temi vrtulniky, zasahovkou atd...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od S474N » čtv 28.3.2013, 10:25

npc051: problem je, ze ty porad nezohlednujes tu nejzasadnejsi vec - penize. Ty proste nejsou a nemuzeme chtit kaviar za cenu staryho rohliku. Respektive chtit muzeme, ale to je asi tak vsechno.

Mimochodem, GIBS nema s financovanim ani vysvetlovanim obcanum nic spolecneho. Ta pouze zkouma a posuzuje, zdali ozbrojene sbory jednaji v souladu se zakonem.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od Shi » čtv 28.3.2013, 15:01

S474N píše:npc051: problem je, ze ty porad nezohlednujes tu nejzasadnejsi vec - penize. Ty proste nejsou a nemuzeme chtit kaviar za cenu staryho rohliku.
Vzhledem k počtu policistů přepočtených na počet obyvatel (385 na 100 000 obyvatel), se obávám že nedostatkem peněz v resortu to nebude. Víc policistů, než ČR má v Evropě zejména Řecko, Portugalsko, Španělsko, tedy země PIGS.

Že jme na půl cestě k PIGS mi nepřímo indikuje, že nasypání více peněz do resortu MV by taky nic nevyřešilo, protože nejen v zemích PIGS, ale i u nás je MV je černá díra, která schlamstne cokoliv a vždycky bude brečet, že má málo peněz.

Kdyby bylo v ČR policajtů na obyvatele tolik, jako v Německu (tj. 30 000 namísto 40 000 policistů), tak by mohl každý kraj mít i několik vrtulníků a ještě by ti zbylí policajti nosili domů mnohem vyšší výplatu, než dnes, protože by v rozpočtu MV najednou každoročně zdánlivě přibyly minimálně 4 miliardy Kč. A to Německo není žádná extrém, ale průměr.

Kaviár za cenu rohlíku ? Jestli náhodou naopak nedostáváme rohlík za cenu kaviáru ...

ČR: 385 policistů /100 000 obyvatel
Německo: 300 / 100 000
Dánsko: 245 / 100 000
Švédsko, Norsko, Švýcarsko: 225 / 100 000
Kanada: 200 / 100 000
Finsko: 150 / 100 000

Kdbyby MV mělo zájem šetřit, mohlo by se třeba zamyslet jak moc přispívá registrace dlouhých zbraní objasňování kriminality. Možná by zjistili, stejně jako jiné země, které se nad tím zamyslely, že to je naprosto k ničemu. Zrušením zbytečné agendy by se dalo ušetřit hromada peněz, ale nějak nevidím, že by z MV šly návrhy na rušení agend, které nemají žádný reálný přínos. Podobně MF nenavrhuje zrušení těch daní, které si samy na svůj výběr nevydělají. Pouze se všude furt brečí, že se na daních vybírá míň, než černé díry dokáží pohltit.

No a ťeď ještě jedna otázka - povede zvýšení či snížení počtu policistů v ulicích k významnému snížení nebo naopak nárustu kriminality ? Na to dává odpověď experiment, provedený v Kansas City kolem roku 1972:
Hlavní zjištění:
- pocit bezpečí se poklesem nebo zvýšením počtu hlídek nezměnil
- změna počtu hlídek neměla vliv na kriminalitu
http://en.wikipedia.org/wiki/Kansas_Cit ... experiment

Z jiného zdroje: Na kriminalitu má zásadní vliv vliv objasněnost, ne počet cajtů toulajících se po ulicích. Takže nejde o to kolik jich je absolutně, ale o to co dělají, jak rychle se dokáží dostat na místo činu a tam to nezpackat a jak kvalitní jsou jejich taktické postupy a jejich provedení v reále. Osobní zkušenost mám, že to je (až na jednu výjimku - příjezd PMJ) zoufalá bída.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od Starosta » čtv 28.3.2013, 15:35

npc051 píše:je mi uplne jasne jak to beres, ale takhle to nefunguje.
je jasna chyba systemu, ze te zajima kolik stoji ten vrtulnik a na druhou misku vah davas ty tehotne zenske v matizu slisovane na placku.
No, chyba systému to možná je, možná je to jeho nevýhoda a vlastnost.
Ale ber, že máš přidělené peníze a z těch musíš vyjít. Interně se to rozděluje dál a dál a na základě toho se stanoví nějaké kvóty, na co vlastně ta která interní "jednotka" má nebo nemá peníze.
Můžeš letět denně vrtulníkem za 200km/h jedoucím člověkem na dálnici, anebo můžeš poslat všechny policajty na školení jízdy, kde zruší tři nárazníky, dva chladiče, jednu přední nápravu a dvacet dopravních kuželů - na hlavu.
Ale nediv se, že nejsou peníze na nic jiného.

Prostě musíš vycházet z toho, kolik jsi dostal, a za ty peníze se snažit poskytovat nejlepší službu. Nemůžeš chtít po URNě, aby lítala za kdekým, když dneska policajti na konci měsíce chodí pěšky nebo platí benzín ze svého.
Bavíme se o tom, jak by to mělo být? Fajn. Ale já dodávám, že za dnešní smradlavé rybí hlavy to bude pravděpodobně pouze hypotetická úvaha, dokud se nezmění přístup a financování.

A to, že se vyčísluje cena lidského života, zdraví, apod. to je taky fakt.
Podívejte se do zdravotnictví - systém pojišťoven, standardů, uplácení lékařů a lékárníků...
To je ještě mnohem větší business.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od S474N » čtv 28.3.2013, 15:54

Shi:ano, jenze to jsme uz v pohadce o vlade, ktera i kdyby vybrala vice, tak se to stejne realne nedostane tam, kde ma, protoze se to mezitim rozkrade, vytuneluje, atd.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od john.hawk » čtv 28.3.2013, 20:18

SHI : máš špatné čísla, nemůžeš do toho pytle házet MP a PČR, SKPV apod na počet obyvatel v ČR a pak počítat jen uniformované hlídky v jiných zemích na počet obyvatel...

Podívej kolik hlídkových je na počet obyvatel v jiných zemích, nebo můžeš kontaktovat policejní odbory na www.ubs.cz aby jsi byl v obraze..

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od Shi » čtv 28.3.2013, 20:51

john: Pokud mám já špatná čísla, tak je v první řadě má špatně Interpol a další policejní zdroje, včetně OSCE a našeho MV.
------
----------------

Česko má v evropském srovnání pátý nejvyšší počet policistů v přepočtu na obyvatele. Na jednoho policistu jich v Česku připadá 240. Vyšší hustotu jednoho policisty na obyvatele vykazuje pouze Malta, Portugalsko, Španělsko a Kypr. ...
Údaje o počtu policistů vychází ze srovnávací studie, kterou zpracovalo ministerstvo vnitra. "Přibližně 80 procent zemí EU má policejní hustotu nižší, než je ta v ČR," uvádí se ve zprávě.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/srovnani-vic-poli ... _domov_spa
-----------------

Není v mých silách zjišťovat jak to v které zemi skutečně mají, takže i nadále budu důvěřovat Interpolu, OSCE i našemu MV, že to spočítali správně.

Každopádně ČR má 40 000 policistů a MP v tom rozhodně započtena není!
Jen v rychlosti:

ČR: Current police staffing levels are estimated at 40,500 police officers, supported by approximately 8,900 civilian staff.
http://www.interpol.int/Member-countrie ... h-Republic

OSCE uvádí: As of 2006, total staff numbered approximately 47,400 police officers, supported by about 11,600 civilian staff.


Dánsko: Led by a National Commissioner, the force is part of the Ministry of Justice and has a strength of 13,500 employees serving a population of 5.5 million.
http://www.interpol.int/Member-countries/Europe/Denmark

OSCE uvádí: The Danish police service totals approximately 15.000 employees, which, in 2006, was divided approximately as follows: 640 attorneys, 9.500 police officers, 1.240 police officers on probation, 2.200 clerical staff and 1.400 civilian staff.

Rakousko
With a strength of 27,500 men and women serving in the country’s nine states, ...
http://www.interpol.int/Member-countries/Europe/Austria

OSCE: Staff data
As of 2006, total policing staff numbered approximately 20,000 serving throughout the country's nine provinces.
Rakousko má 8 500 000 obyvatel.


----
S Německem je to těžký, tam mají Bundespolizei a 16 x Landespolizei, to bych dohledával aspoň hodinu.
---

Každopádně v porovnání s Rakouskem i Dánskem je u nás přepolicajtováno, podle všeho platí čísla, která jsem uváděl, MP v tom není, něco jako SKPV určitě mají i v ostatních zemích.
Odbory opravdu kontaktovat nebudu, těžko by mi řekli něco jiného, než uvádí samo MV.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od john.hawk » čtv 28.3.2013, 21:08

jo, jenže není policajt jako policajt..protože krim. technik je taky policajt ale v běžném životě ho nepotkáš stejně jako kolegy třeba z UOKFK to za 1)
Za druhé..členění policejního sboru v čr je jiné než třeba v německu kde jsou složky, které dělají,,taky policejní práci,,ale přitom to nejsou čistokrevní policisté..
Je faktem, ţe zatímco v řadě evropských zemí včetně ČR vykonává policejní činnosti několik policejních sborů (např. policie, četnictvo, policejní sbory autonomních oblastí, obecní či regionální policejní sbory), v jiných lze naopak nalézt pouze jeden celostátně působící sbor. Rovněţ některé činnosti mohou být z působnosti celostátních sborů jednou zcela vyňaty, jindy částečně přeneseny např. na regionální či autonomní sloţky působící v přesně vymezených teritoriích té či oné země (např. autonomní sloţky ve Španělsku či Itálii).
pro info doporučuji přečíst studii uveřejněnou na stránkách MV ČR..
argumentace počtu policistů na hlavu je stejně slabá jako počet zbraní na hlavu, čím míň, tím bezpečněji.. to je přece blbost..

pro tvoji přesnější info : Mezinárodní komparativní studie o policejních sborech
jako přiklad uvedu toto : mrkni na portugalsko a jejich počet v roce 2009..
Víš jde o to, že některé věci můžou být špatně uvedeny.. to je celé..

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od Shi » čtv 28.3.2013, 23:29

Šmarjanoha Johne a ty jsi tu studii "Mezinárodní komparativní studie o policejních sborech" četl ? Kdyby jsi ji četl, tak bys nemohl přehlédnout, že závěry studie jsou zcela jednoznačné a jsou v souladu s tím, co jsem tu uváděl - že je u nás v porovnání s jinými evropskými zeměmi přepolicajtováno a to tak o 30 až 50 procent!

Ano, některá čísla můžou být špatně, ale čísla za ČR to nebudou a čísla za drtivou většinu států Evropy také ne.

Co se týče toho, že náplň práce a činností pokrývaných jednotlivými policiemi nelze srovnávat, tak bohužel ve studii se píše pravý opak, navíc se autoři snažili čísla očistit tak, aby měli jistotu, že srovnávají srovnatelné.
----
Četl jsem i komentář prof. Kellera k této studii, tak ač má v něčem pravdu, tak v závěrech se (jako obvykle) mýlí, protože jeho cílem není zajistit reálné bezpečí, ale pocit bezpečí (a k tomu plná zaměstnanost).
---

Studie také poznamenává, že se jim nepodařilo najít korelaci mezi počtem policistů a počtem trestných činů. Fakt, že tímto zjištěním byli autoři zaskočeni dává tušit, že se problematice statistického hodnocení bezpečnosti a práce policie asi nikdy předtím nevěnovali (a to ani okrajově), nebo přinejhorším neumí anglicky natolik, aby si přečetli něco z publikací z USA.

Jelikož autorem je Odbor bezpečnostní politiky MV, tak je zjištění, že autoři jsou v oboru zřejmě totální amatéři, pro mě docela šokující.

Ve studii jsou totiž ještě další perly. Například mě dostalo toto tvrzní:
"V žádném státě neexistuje a nemůže existovat vědecky zdůvodněná míra bezpečí (typicky např. delikvence), která je minimálně či maximálně akceptovatelná, ... "


Požadovanou míru bezpečí osob řešila zcela exaktně minimálně od roku 1989 např. německá norma DIN 19250. Takže už počátkem 80 let musely existovat příslušné fundamentální informace o přijatelné míře rizika pro obyvatelstvo, které platí zcela obecně a lze je uplatnit na všechny kvantifikovatelné hrozby, tedy i na kriminalitu.

Výše uvedené je neuvěřitelný blud, který dokládá, že amatérismus autorů dosahuje úrovně zcela se vymykající mému chápání. Co se mě týče, to dokonale vysvětluje, proč GIBS mohl v klidu prohlásit, že zásah na dálnici byl v pořádku. Ti lidé o bezpečnosti nejspíš vůbec, ale vůbec nic neví a tady mi to doložili písemně. :crazy:
Naposledy upravil(a) Shi dne pát 29.3.2013, 15:04, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 170

Registrován: pát 27.7.2012, 12:05

Zbraň: glock

Bydliště: Praha

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od josuk » pát 29.3.2013, 8:12

btw: tu studii jsem sice jen prolítnul, ale stejně myslím, že nezáleží ani na počtech policistů a administrativním rozdělení, jako na konkrétních lidech, organizaci jejich práce a motivaci. Dneska je to tak, že s velkou mediální slávou se prezentuje středočeská sestava např. u nedávné sebevraždy starých manželů na Kladně (dopis na rozloučenou, případ podle mě jasný od začátku, zajímavý snad pro bulvár), tu nešťastnou holčinu na maturiťáku taky přebírá z obvodu ředitelství hl.m.Prahy a s velkou mediální slávou odkrývají síť distributorů, která byla imho stejně delší dobu monitorovaná.. Přitom nejasné případy, zůstávají bez zájmu na obvodech a místních odděleních - jak jinak v 99% odložené.. :?

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od Mistral » pát 29.3.2013, 9:08

Starosta: Jo, hlavně že na hlídání přejíždění plné čáry helikopotvoru v Brně mají: http://brno.idnes.cz/video-neukaznene-r ... zpravy_bor
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od Starosta » pát 29.3.2013, 10:46

Mistral: Asi potřebovali vyčerpat peníze, protože příští rok by jim jinak skrouhli rozpočet.
Svět je divný místo :lol:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 45

Registrován: pon 03.9.2012, 23:00

Zbraň: 1911

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od Lachtan » pát 29.3.2013, 11:08

npc051 píše:Pod ten nazor s vrtulniky se hrde hlasim..
A tím pouze dokazuješ, že tvé názory na používání a využití policejních vrtulníků jsou zcela zkreslené a nesmyslné.
Doporučuji ti nejprve si zjistit kolik vrtulníků (a kde) vlastně PČR provozuje, jaké jsou jejich technické parametry a také si zjisti k čemu všemu se využívají, jaké je jejich použití.

A až si tohle všechno ověříš, tak pokud jsi alespoň trošku soudný a férový, tak sám uznáš, že tvůj nápad je pouze nerealizovatelná idea...
8-)

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od Carloss » pát 29.3.2013, 11:21

Tím se ovšem opět dostáváme k otázce priorit. Evidentně vyšší prioritu v nasazení vrtulníku má hledání ztracených osob, sledování porušování zákazu předjíždění, než monitoring lumpa na útěku, který hrozí velkým karambolem, proto jej přeci MUSÍME zastavit i za cenu riskování značných materiálních škod, i škod na zdraví, potažmi životech běžných občanů, které si klidně vezmeme k použití jako zastovovacího štítu. Tomu je opravdu užití vrtulníku nadřazeno.

Mimochodem.. někdo tu zmínil, že ten zezadu nabouraný řidič vjel do odstavného pruhu. K tomu mám jen poznámku: Jak se asi dle zákona vytváří průjezdní pruh v koloně, hmmm??? Jestli to tak bylo, jestli z dálky slyšel kvílení, tak udělal to, co mu ukládá zákon: Průjezdní pruh. Odstavný pruh totiž NESLOUŽÍ k jízdě čehokoli, ale k odstavení překážky z jízdních pruhů. Ale nebojte, i složky si to doooost často nějak pletou.. Mě onehdá takhle málem sejmula hasičská tatra... Ještě, že fakt opravdu do těch špíglů čučim, když se něco děje...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od Mistral » pát 29.3.2013, 12:10

Starosta píše:Mistral: Asi potřebovali vyčerpat peníze, protože příští rok by jim jinak skrouhli rozpočet.
Svět je divný místo :lol:
Spíš načerpat, žejo, bo z těch pokut se poplatí i provoz toho mixéru. To u vejrostka na dálnici nehozí ---> no profit, no chopper ...
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: stř 01.9.2010, 8:54

Re: Policie honila výrostka v otcově autě. Zemřel a na D1 ho

Příspěvek od Tekka » pát 29.3.2013, 12:44

Když jsme u té efektivity. Včera mne stavěla policie. Prý "branně-bezpečnostní akce".
Co mne ale zarazilo, že sestava byla 2ks státních policistů + 2ks měšťáků. Připadal jsem si jak Sebastian Vettel ve F1 v depu.
Úkony byly rozděleny takto:
státní č.1 komunikoval se mnou, přebíral doklady ke kontrole a dával mi je zpět
státní č.2 šel lustrovat auto a doklady do databáze
měšťák č.1 mi dával dýchnout
měšťák č.2 asi jen koukal, resp. nestihl jsem si všimnout co dělal - třeba to jen dozoroval.

Celou dobu neměli tendenci zastavit ještě další auto. Během úkonů vždy minimálně 2 z nich nemohli nic dělat. Tudíž by to v klidu zvládli pouze 2 policisté za stejný čas.
Nechci vyloženě hodnotit - názor si každý udělá svůj.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz