V Brně zemřel po střetu mladý motorkář


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: stř 01.9.2010, 8:54

V Brně zemřel po střetu mladý motorkář

Příspěvek od Tekka » úte 23.4.2013, 16:03

Omlouvám se, že toto téma není až tak zbraních. I když po zamyšlení se mi docela přijde, že i motorka v rukou neukázněné osoby může napáchat stejné škody.
Sice nadpis článku hovoří jinak, ale pokud jsem se podrobně díval tak mi příjde, že kluk asi nejel v obci 50 km/h (dle stavu motorky). Navíc mne zaujala na fotkách pozice auta a tak jsem koukal i na mapy a vůbec mi není jasný jak mohlo v tom místě dojít ke střetu - za předpokladu obvyklého způsobu projetí křižovatkou. Docela by mne zajímal výsledek šetření policie.
Každopádně chudák kluk a rodiče...

http://brno.idnes.cz/smrt-motocyklisty- ... zpravy_mav
http://brnensky.denik.cz/nehody/srazka- ... 30423.html

EDIT: Jediný logický vysvětlení je, že se opravuje ta čtyřproudovka a je svedena na tu jednu část. On přilítl a chtěl zabočit vlevo, ovšem Oktávka tam ještě na červenou vjela (nebo opouštěl křižovatku).
Naposledy upravil(a) Tekka dne stř 24.4.2013, 9:56, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: V Brně zemřel po střetu mladý motorkář

Příspěvek od S474N » úte 23.4.2013, 18:18

Tekka: taky to nechapu, tu krizovatku znam velmi duverne. Podle postaveni auta to vypada, ze zabocoval z Tabora do ulice Pod Kastany, takze jedina moznost, odkud "prilitl" ten motorkar je smerem od Minske. Ale podle toho, jak byla rozslehana motorka, tak asi 50 nejel. Ale zase tam na nejakej rozjezd neni nikde moc prostoru.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: stř 01.9.2010, 8:54

Re: V Brně zemřel po střetu mladý motorkář

Příspěvek od Tekka » úte 23.4.2013, 18:59

To se mi právě nějak nezdá. Pokud by to tak bylo a on se snažil jet po Táboru rovně směrem od Minské tak musel vyjet až do protisměru. I když pokud to hnal a vyneslo ho to....těžko říct.
A na fotkách nevypadá, že by se s autem hýbalo, nebo ho náraz posunul. Podle fotek je víceméně na "své" půlce ulice. Takže pokud by chtěl jet motorkář rovně místa tam měl docela dost .
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: V Brně zemřel po střetu mladý motorkář

Příspěvek od S474N » úte 23.4.2013, 19:10

Tekka: no jak rikam, je to cele divne. Jenze pokud by jel od Hradecke, tak by dedek musel zabocovat a jet na cervenou.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: stř 01.9.2010, 8:54

Re: V Brně zemřel po střetu mladý motorkář

Příspěvek od Tekka » úte 23.4.2013, 19:17

Nebo ještě motorkář jel od centra po Pod kaštany rovně a Oktávie od Minské na červenou. A náraz jí otočil. Nicméně to by musela bej ultra šlupa co pohne 1500kg váhy auta.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: V Brně zemřel po střetu mladý motorkář

Příspěvek od ataman » úte 23.4.2013, 23:47

Nevím co tu řešíte, jednak je v článku jasně napsáno, že škodovka nedala motorce přednost a jednak bych doporučoval prostudovat si jak vypadá auto nebo motorka po nárazu v 50km rychlosti (okud si dobře pamatuji je to stejné jako při pádu z cca 4m na beton). Stav vozu i motocyklu odpovídá +- této rychlosti. Dnešní motocykly váží běžně kolem 200-250kg (i stopětadvacítka má kolem 130-150kg a třeba Jawa 559 250ccm vážila cca 160kg), + váha motocyklisty atd. (základy fyziky). podobné nehody jsou bohužel na českých silnicích velmi častým jevem. Značná část řidičů totiž nemá absolutně žádný odhad a myslí si, že všechno stihnou a pak mají tisíce výmluv, nevidí, jsou oslněni a pod. Moje příbuzná takto zbytečně zemřela a to jela jenom na kole. Řidič auta jedoucího v protisměru jí nedal přednost když odbočoval vlevo. Přestože jela jen na kole, její přítel který jel před ní popisoval náraz jako ránu jako když bouchne bomba. Já mám sám najeto dost v autě i na motorce, motorky mám rád, ale když vidím co se na našich silnicích děje už mne to ani nebaví tak jako dřív. Je velice únavné neustále myslet za druhé a předvídat i to co zdánlivě nemá logiku. A k tomu ještě výmysly našich pos.... Je zajímavé, že ještě nikoho z nichnenapadlo třeba zbraně do ráže 6,35mm prodávat bez zkoušek na "malý zbrojní pas". Motovcykl s automatickou převodovkou vám ale klidně svěří na řidičák pro auto, a je úplně jedno jestli jste někdy na motorce seděli nebo ne. Pokud vím tak se při zkouškách na auto nezkouší ani jestli se udržíte na kole (divili byste se, lidíá co se neudrží na kole je dost). A přesto je jim svěřena do ruky "zbraň" a tzo dokonce za určitých okolností i hromadně účinná (stačí když dotyčný nezvládne odbočovací/úhybný manévr a vletí třeba do zstávky MHD plné lidí). Auto, motorka, pistole jsou v rukách nezodpovědného stejně nebezpečné. Já bych navrhoval posuzovat např. řízení v opilosti, jízdu na červenou přes železniční přejezd apod. jako úmyslný útok se zbraní. Nic jiného to totiž není.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: stř 01.9.2010, 8:54

Re: V Brně zemřel po střetu mladý motorkář

Příspěvek od Tekka » stř 24.4.2013, 8:19

Atamane. Souhlasím s tebou. Na motorce mám taky pár tisíc najeto a i jednu drobnou nehodu. Nicméně dávat papíry byť na malou motorku k papírům na auto mi přijde opravdu jako nesmysl.

Nicméně k tématu této nehody. Doporučuji se podívat na fotky a pak na dispozici křižovatky na jakémkoliv mapovém podkladu, případně přes streetview. Pak pochopíš to co nechápu ani já a ani Čert. V podstatě je ta oktávie ve "své zóně". Klasická poloha pro najetí do křižovatky kdy odbočuji vlevo a dávám přednost protijedoucím vozidlum. I kdyby tam ale vjel na červenou, pořád je v místě kde ať jel motorkář odkudkoliv neměl by se s ním srazit (notabene do zadních dveří) pokud projíždí křižovatkou podle pravidel v rámci svého pruhu atd.
To že v článku napíší, že auto nedalo přednost není při dnešních informačních hodnotách pisálků na iDnes vůbec směrodatné.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: V Brně zemřel po střetu mladý motorkář

Příspěvek od ataman » stř 24.4.2013, 8:46

Prohlédni si fotky opravdu pozorně. Ta škodovka byla v době nárazu v podstatě napříč protisměrného pruhu. Odpovídá tomu stav dveří i trosky z nehody na první fotce před škodovkou. Jak by se tam jinak dostaly. Náraz zadek vozu posunul a nejspíš s vozem i bylo couváno zpět do středu silnice (nejspíš pro uvolnění průjezdu komunikace). Pokud by motorka narazila do vozu tak jak je v této poloze, motorka i jezdec by skončili někde za škodovkou v jejím jízdním pruhu a ne před ní. Stav skutečně odpovídá nedání přednosti v jízdě. Ryze má spekulace : škodovka chce odbočit ze silnice vlevo, v protisměru přijíždí vozidlo, které odbočuje vpravo, ale za ním jede motocyklista. Vyhýbá se před sebou odbočujícímu vozidlu, jenže v té chvíli mu do cesty vjede odbočující (možná dokonce v křižovatce se otáčející - dnes naprosto běžný jev) škodovka a dochází k nárazu motocyklu do jejích pravých zadních dveří.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: stř 01.9.2010, 8:54

Re: V Brně zemřel po střetu mladý motorkář

Příspěvek od Tekka » stř 24.4.2013, 9:11

Fotky jsem zkoumal opravdu hodně a dlouhou dobu. Nemyslím si, že s autem bylo couváno. Podívej se pozorně ty. Je označeno kolem něj sprejem.
Navíc, kdyby ten náraz posunul zadek auta, resp pootočil, budou na asfaltu stopy od gum jak se posunuly kolmo na směr otáčení defakto. Nikde nic.
Ty díly co jsou opodál je většinou plast, který odlétne několik metrů. Oproti tomu u auta, resp dveří je většina trosek a rozlitý olej a chladící kapalina. Chceš tedy tvrdit, že někdo auto posunul a přenosil ty trosky?
Naposledy upravil(a) Tekka dne stř 24.4.2013, 9:15, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: V Brně zemřel po střetu mladý motorkář

Příspěvek od cipis » stř 24.4.2013, 9:13

V křižovatce se otáčet můžeš, teda ne na světelné ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: stř 01.9.2010, 8:54

Re: V Brně zemřel po střetu mladý motorkář

Příspěvek od Tekka » stř 24.4.2013, 9:27

Vytáhl jsem z mapy.cz a zakreslil do ní polohu motorky a auto po nehodě.
Podle stavu trosek, oleje a podobně nevěřim, že bylo s jedním či druhým hýbáno po nehodě, zvlášť u takto závažné nehody. Fyzikálně navíc podle mne není možno aby motorka o 200-250kg a rychlosti do 50 km/h odhodila 1500kg vážící auto několik metrů. Nejsou ani stopy od posunu gum po asfaltu.
Obrázek
Nicméně klukovi to život nevrátí a víceméně čistě spekulujem.
Když to vidím tak mne to utvrzuje v názoru, že jsem udělal dobře, když jsem skončil u slabších strojů a pak volil radši auto.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: stř 01.9.2010, 8:54

Re: V Brně zemřel po střetu mladý motorkář

Příspěvek od Tekka » stř 24.4.2013, 9:48

Z deníku.cz:

"Byli jsme svědky. Ten motorkář to rozjel hned na začátku ulice a 50 to rozhodně nebylo. Evidentně se plánoval tomu autu vyhnout, ale nevyšlo mu to. Lidi kolem se snažili dost pomoc, ale tohle byl náraz v prudké rychlosti."

"Bydlim přímo u té křižovatky,bylo 6:50 když jsem slyšela jak valí motorka a pak ránu,podívala se z okna a to auto tam stálo i hodinu po nehodě na stejným místě,nestalo se to uprostřed křižovatky"
Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: V Brně zemřel po střetu mladý motorkář

Příspěvek od ataman » stř 24.4.2013, 10:10

Tekka : S couváním jsem psal nejspíš, nicméně máš pravdu, že poloha vozu je značená. Ale jinak - umíš si vůbec představit co dokáže třista kilo, letící 50km rychlostí? Viděl si někdy rekonstrukci toho, co se děje při nehodě? Někdy se spouští až neuvěřitelné síly. Plastové trosky, kusy řídítek apod. pře čumákem škodovky ukazují místo počátku nárazu. Škodovky mají lehký zadek, při nárazu gumovat nemusí, na to potřebuješ aby byla kola přiměřeně váhově i odporově zatížena. Zbytek vozu pak funguje jako jednoduchá páka a po nárazu s dá do pohybu i předek auta. Ve stejném momentu, kdy se vozidlo dá do pohybu ve směru nárazu se dopředný pohyb motocyklu zastaví a nárazem nakumulovaná energie vymrští motocykl zpět. Na té nehodě nic zvláštního není. Jenom další zbytečně zmařený život díky blbosti a aroganci někoho jiného, bohužel.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: stř 01.9.2010, 8:54

Re: V Brně zemřel po střetu mladý motorkář

Příspěvek od Tekka » stř 24.4.2013, 10:21

Koukni ještě na fotogalerii na deník.cz. Odkaz jsem přidal do prvního příspěvku. Zvláště je tam více fotek, které ukazují pohled do křižovatky od severu. Trefil zadní dveře auta takřka kolmo. Trosky dál v křižovatce vůbec nejsou ale. Zajímalo by mne odkud kdo vůbec jel. Pokud oba po Táboru tak by auto muselo být odhozeno zpět cca 4-5m. Osobně bych to viděl možná i tak, že Oktávka jela od jihu na sever po Tábor na červenou a motorkář Pod kaštany ven z Brna v přímém pruhu. Viděl oranžovou jak dojížděl ke křižovatce tak za to už vzal.
Naposledy upravil(a) Tekka dne stř 24.4.2013, 10:34, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: V Brně zemřel po střetu mladý motorkář

Příspěvek od ataman » stř 24.4.2013, 10:31

Tekka: No k těm svědkům - ulici neznám, ale i motorce rozjezd chvíli trvá. Pokud jezdíš tak máš představu kolik ujedeš než se dostaneš na 50km. Netvrdím, že nemohl jet na té motorce víc, ale už jen náraz v 50km umí zkrátit auto o půl metru. A výpovědi svědků..... viděli rozjíždějící se a řvoucí (akcelerující) motorku, ale jasně říkají, že se chtěl vyhnout, jenže už to nestihl. Paní slyšela burácející motorku a ránu a šla se podívat.... viděla jen to co bylo po... Nicméně z toho cítím ono v Čechách obvyklé, že za to zase může motorkář a ten co mu vjel do cesty je chudák, který za to nemůže. Kdyby se každý zamyslel především sám nad sebou, udělal by líp. Stačí se jen podívat jak se dnes jezdí na kolech. Moje děti mě měly jednu chvíli div ne za mimozemšťana, když jsemjim dal kapky po té co jsem je viděl jak jezdí po ulici a trval na tom, že každou změnu směru musí ukázat včas a teprve potom odbočit, že jízda při pravém okraji vozovky není jízda v prostřed pruhu a na chodník kolo nepatří. Odpověď mé dcery tehdy si pamatuji doteď: Táto neblbni, takhle se už dneska nejezdí, běž se podívat!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: stř 01.9.2010, 8:54

Re: V Brně zemřel po střetu mladý motorkář

Příspěvek od Tekka » stř 24.4.2013, 11:37

Netvrdím že to je vyloženě chyba motorkáře. Můj kamarád zahynul na rosickém přivaděči poté co mu jeden "čepičář" nedal přednost. Jeho holka co s ním jela trvalé následky.
Nicméně bez důveryhodné informace třeba od policie budem jen spekulovat. Mne prostě na první pohled zarazila poloha vraků a rozsah deformace motorky.

P.S. Oproti tomu, když občas shlédnu videa, kde motorka valí na okrskách v provozu 250+ km/h tak o zdravém rozumu toho o sedí za řidítky pochybuju. Ale jsem optimista a věřím že to je o jedincích - jako ve všem.

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: V Brně zemřel po střetu mladý motorkář

Příspěvek od E-Ryc » stř 24.4.2013, 12:48

ataman píše:Motovcykl s automatickou převodovkou vám ale klidně svěří na řidičák pro auto, a je úplně jedno jestli jste někdy na motorce seděli nebo ne. Pokud vím tak se při zkouškách na auto nezkouší ani jestli se udržíte na kole
Nevim jak dneska, ale za nas ti, co nemeli M a delali na auto (prevazne holky) museli na simsonu alespon objet parkoviste.

Ze motorce nedal nekdo prednost bych klidne veril, muj rekord je na jednom (celkem prehlednem) kruhaci dvakrat...

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: V Brně zemřel po střetu mladý motorkář

Příspěvek od npc051 » stř 24.4.2013, 15:48

Co chcete, pisou, ze to ridil senior 63 let.
Treba muj otec je jen o par let mladsi a ridi takhle:

- Reaguje asi o pul sekundy az sekundu pozdeji jak ja
- Na cca jednu situaci ze triceti nezareaguje vubec.
- Odhad vzdalenosti ma tragicky, vecne jede bud na plny plyn nebo na plne brzdy

A to neni zdaleka nejhorsi ridic, co znam, spise prumer.
Aspon ze jezdi na sve pulce cesty a respektuje hlavni a vedlejsi, coz se o cca 35% ceskych ridicu rict neda :crazy:

Jestli ten senior ridil hur jak muj otec, tak by dal nejake motorce prednost maximalne na vzdalenost 5 metru. Dal by ho ani nenapadlo koukat.

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: V Brně zemřel po střetu mladý motorkář

Příspěvek od Steiner » stř 24.4.2013, 15:56

Někteří řidiči prostě trpí "provozní slepotou" a chodce, cyklisty a motorkáře nevidí. V silničním provozu registrujou jenom auta, zejména ty větší než mají oni sami, jako sou náklaďáky a autobusy...

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: V Brně zemřel po střetu mladý motorkář

Příspěvek od npc051 » stř 24.4.2013, 16:31

Hm, nerad bych se dotkl urcite skupiny ridicu.
Ale jak vidim pana v letech ve funglovce z mladoboleslavskeho koncernu nebo zenskou v Chevy Spark nebo Kolinceti nebo borce v teplakovce ve vytunene Skode nebo Opelu, tak si davam totalniho majzla.

Netvrdim, ze vsichni takovi ridici musi byt nutne looseri.
Ale z me neznamych duvodu byvaji tyto kombince problematicke a mam to dlouhodobe overene.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz