V Brně zemřel po střetu mladý motorkář


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: V Brně zemřel po střetu mladý motorkář

Příspěvek od ataman » stř 24.4.2013, 16:40

npc051: Tak, tak, smrtelná kombinace je silné auto, které řídí čepice na hlavě jakéhokoliv druhu. Ovšem i motorky mají své - když motorku řídí sandály v kraťasech a tričku je lepší se jí vyhnout velkým obloukem taky.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: V Brně zemřel po střetu mladý motorkář

Příspěvek od nettik » čtv 25.4.2013, 14:42

hmm, at na to koukam jak na to koukam, tak to nechapu. Misto neznam, ale ta zmasakrovana R6 ktera nema ani riditka... ohnuta vidlice, chbyejici kolo...to se da vysvetlit - ale riditka ? Osobne mam neco podobneho - CBR 600 (jen Honda misto Yamahy) a cestovni, ne "tak ostra" verze, spis cestovni. Ale temer kilo na jednicku neni problem. A je tam sakra rychle. Osobne jsem na moto boural dvakrat, poprve sterk, ulitl mi zadek a snazil jsem se to ustat...neustal...sel mimo silnici, trava, rosti, bum-strom. Bylo to asi v 60, za mnou slusna oranice, motorka temer plne pojizdna, plexi na dve pulky, narazene rameno. Druah bouracka loni v kvetnu na kruhaku, stary gumy, ohraty sice byly, ale uz me proste neudrzely a sklouzl jsem se do svodidel. Ja v cajku, par kotoulu ale komplet v kozeny kombineze, motorka dopadla hur. Ale opet jsem dojel... tohle mi na 50km/h nepripada, ty riditka fakt nechapu. Je jedno jestli auto, nebo motorka, kdyz jede nekdo jak prase, nebo je druhej slepej, je to vzdycky s nasledkama. Na kole jsem sel asi ve 40 km/h(bylo to z kopce) pres haubnu felicie, zenska proti odbocovala doleva a proste me nevidela. Sbiral jsem se slusnou chvili-ona ani nevylezla, takze jsem se pekne nastval a byt jsem to porad nechapal, pote co jsem overil ze muzu chodit jsem sel hned k ni proc tam do hajzlu furt sedi misto aby mi treba pomohla. No, let to byl peknej (asi 6m), ona jen prokoplou mlhovku vpredu, ja servis kola a novou helmu za nekolik tisic, ale asi umim padat(kurna klika), nebo se muj andel sakra nadre - bohudik bez zraneni.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 186

Registrován: stř 03.10.2012, 20:02

Bydliště: Rychnov n.K., Hradec Králové, Praha

Re: V Brně zemřel po střetu mladý motorkář

Příspěvek od ataman » čtv 25.4.2013, 15:17

Nechápeš řídítka? On to byl totiž pro tu motorku čelní náraz pokud sis nevšiml! A jestli jsi skutečně přežil náraz do felicie ve čtyřicítce tak si měl z pekla štěstí. Myslím si ale že ne a bylo to poněkud míň, nebo jsi měl minimálně dost času brzdit. Při nárazu ve 40km/h by felicie neměla jen prokoplou mlhovku to mi věř, a určitě bys haubnu jen tak nepřeletěl. Šel bys přes ní do čelního skla a přes střechu za auto, kolo by bylo na sr.... , rána jak z děla. Švagrová měla takovou nehodu, jakou popisuješ u sebe, loni v létě. Vím jak dopadlo auto, a rozhodně nemělo tak měkké plechy jako felicie a kéž by švagrová dopadla tak jak popisuješ ty.

40km/h http://www.youtube.com/watch?v=fQ-xOplVUyc
motorka do boku auta 50km/h http://www.youtube.com/watch?v=QKwZhwTB4ok

A pro nedůvěřivce ještě jeden crashaby viděli jak dokáže motporka otočit s autem http://www.youtube.com/watch?v=tviprk6Y4X0

Administrátorům se tímto omlouvám, za příspěvky za sebou, tohle mi ale nedalo. Takže ještě jednou upřímná omluva
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne čtv 25.4.2013, 15:40, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny tři po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: stř 01.9.2010, 8:54

Re: V Brně zemřel po střetu mladý motorkář

Příspěvek od Tekka » čtv 25.4.2013, 15:51

Tak ti Atamane nevim. Z videa motorka do boku auta v 50 km/h mi přijde, že deformace na motorce jsou o dost menší než u "našeho" případu.
A co se týče toho otočení - jde, pokud se nepletu, o Mercedes Ačko. Tzn proti Oktávii o 300kg méně váhy a na zadek taky dost lehký. Nicméně s tím otočením problém nemám. Logicky pokud jel více jak 50 tak energie nárazu byla i větší.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: V Brně zemřel po střetu mladý motorkář

Příspěvek od nettik » čtv 25.4.2013, 21:02

samozrejme jsem se snazil brzdit...ale... moc casu nebylo...zastavila primo prede mnou. Prselo, cumel jsem nakratko pred sebe...a nenabral jsem ji celne, ale ukop fakt jen tu mlhovku a letel ji pres haubnu jako by bokem...ne na predni sklo, ne pres strechu...a presne co psal Tekka...naraz v 50 a ma jak predni kolo, tak riditka...a skoro bych se i vsadil ze vidlice zustala jakz takz. A ano, vsiml jsem si ze slo o stret autem...a vis jak ma R6, CBR ajim podobne motorky riditka ? ;-) az za kapotazi a sklonene dozadu. Proto to nedokazu pochopit. Ale to je muj boj...kazdopadne si myslim ze v 50, ani v 60 tohle nebylo...

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz