Glock na obranu a do lesa - G27/G30


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 206

Registrován: sob 01.9.2012, 17:34

Bydliště: Pardubický kraj

Re: Glock na obranu a do lesa - G27/G30

Příspěvek od Frantisekkozisek » čtv 25.4.2013, 20:48

Čtyřicítka je pomalejší, ale zas je těžší a má nepatrně vyšší energii a podle Marshallova indexu je na tom o něco líp proti lidem. Tolik asi ke srovnání těchto dvou nábojů. Ale na obranu do lesa bych si pořídil 357 siga nebo 10 auto, případně ještě tokareva s ocelovým jádrem. 9, 40 a 45 na tom budou v tomto případě o něco hůř.

edit: Předběhl jsi mě a naprosto souhlasím. 10 Auto bude mít výhodu, že bude i dobře použitelná při případné obraně proti člověku, siga bych si mezi lidi radši nebral.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 235

Registrován: pon 26.3.2007, 15:56

Zbraň: GLOCK

Re: Glock na obranu a do lesa - G27/G30

Příspěvek od Chorche » čtv 25.4.2013, 20:57

Mrblue, tak tak, souhlasim. Proto sem tu zmiňoval, že do lesa vzhledem k potencionálnímu útoku prasete nosim TT33. Na trubce lze dohledat videa kdy na prase pálej jak .40kou tak lugrem bez valnejch výsledků právě proto, že oba náboje nemaj moc šancí (jak kvůli svý energii tak kvůli většímu průměru střely) tomu praseti pořádně prostřelit kůži a zasáhnout orgány. Edelweiss kterýho beru jako znalce jak zbraní a munice tak lovení prasat má takovou svou hlášku "co je prostřelený to je mrtvý" (myšleno prase), právě kvůli tomu, že šance že trefíme pistolí prase v obraně do srdce je minimální (pakliže se k němu střela vůbec dostane) a tak nezbejvá než použít nějakou vrtavou ráži která do prase udělá díru skrs a prase vykrvácí. Tokarev je vrtavej hodně a je lacinej a laciný sou i náboje takže lze trénovat.

Ještě k tomu srovnání s 10 auto, případně sigem, střílel sem jenom pár ran z 10 auto a upřímně řečeno byť mam velký rány rád, ve stresu kdy na mě poběží prase bych z toho střílet nechtěl. Jelikož vůbec nevim jestli bych se trefil. A to sem střílel jenom nějaký u nás dostupný cipový čajčkový střelivo. Sig sem nikdy nestřílel tak nevim jak se chová. Oproti tomu z TT33 je příjemná kultivovaná rána, srovnatelná s .45 z 1911. Dá se v pohodě a bez stresu trefovat. A to mluvim o starý československý vojenský munici, která je řádně našláplá.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne čtv 25.4.2013, 21:08, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!

Příspěvky: 206

Registrován: sob 01.9.2012, 17:34

Bydliště: Pardubický kraj

Re: Glock na obranu a do lesa - G27/G30

Příspěvek od Frantisekkozisek » čtv 25.4.2013, 21:36

Já jsem střílel jak desítku tak siga a můžu říct, že střelba sigem (v G31) byla skoro až nepříjemná oproti desítce (v G20), to byl docela čajíček.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

Re: Glock na obranu a do lesa - G27/G30

Příspěvek od rotwajlerdick » ned 28.4.2013, 7:48

ja na vandry a pohyb po lese nosim ruger sp 101,dva a ctvrt palce 357mag.na uhynulem kusu mam vyskouseno prustrel hlavy jakoukoliv munici.a skousel sem i prunik strel,z nejdostupnejsich a levnych je nejvrtavejsi black mamba.prostreli dve tretiny delky curika .ten uhyn mnel 60kilo.a skousel sem ppk s boku,na komoru a muzu ubezpecit ze kule byly v brisni dutine dutine v plicich.je to risk velikanskej.trvalo by to dlouho.a hlavu 7,65br veme taky,dovnitr urcite.spousta znamych nosi ale do lesa 1911,45acp.mne ale revolver prijde lepsi,nemusi se tahat za zaver kdyby neco,jen mackat..
zabijte je vsechny buh si je prebere

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Glock na obranu a do lesa - G27/G30

Příspěvek od nico » ned 28.4.2013, 8:06

Na BM se porad nadava, protoze se nehodi ke svemu puvodnimu ucelu, ale na tohle je skutecne idealni. Spolu se vstupem do lesa prehazuji suple za to, ve kterem mam BM. Jinak na to, jak casto se pohybujeme po lese a okoli, ve dne i v noci, jsme zatim meli docela stesti.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

Re: Glock na obranu a do lesa - G27/G30

Příspěvek od rotwajlerdick » ned 28.4.2013, 8:12

cerna je placha,ale as vyslapnes bachnu s mladejma tak bude tanec....ted je spravny cas :lol: :lol: :lol: :lol:
zabijte je vsechny buh si je prebere

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: Glock na obranu a do lesa - G27/G30

Příspěvek od azavak » ned 28.4.2013, 9:57

prase vleze lidem na pole-zabijem ho.clovek vleze do lesa,potka prasena svém uzemi tak ho take zabijem.co takhle respektovat klid volně žijicich zvířat.oni si take bráni to svojé.o mladych ani nemluvě.nebo snad jsme arogantní tupé lidské hovada,které nerespektuji nikoho a nic?les je příroda a ta se ti nepodřídi,musíš to udělat ty.jinak dojde k urazu.bohužel.otázka není jakou zbran,nebo ráži,ale co dělám špatně.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 53

Registrován: pon 28.1.2013, 15:11

Zbraň: G19

Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Glock na obranu a do lesa - G27/G30

Příspěvek od MichalF » ned 28.4.2013, 11:01

avazak : no, tak to abychom prestali chodit do lesa a okolo lesu dali ploty ne ? Az pujdes s detma do lesa a vybehne na Tebe nasrana bachyne, rad bych videl, ja ji budes domlouvat, ze si nechtel jit do jejiho lesa. Wake up ...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

Re: Glock na obranu a do lesa - G27/G30

Příspěvek od rotwajlerdick » ned 28.4.2013, 11:09

sila a kouzlo osobnosti :roll:
zabijte je vsechny buh si je prebere
Uživatelský avatar

Příspěvky: 235

Registrován: pon 26.3.2007, 15:56

Zbraň: GLOCK

Re: Glock na obranu a do lesa - G27/G30

Příspěvek od Chorche » ned 28.4.2013, 11:48

BM mě osobně hodně příjemně překvapily. Ústovka z P99 změřená na 400m/s a o chlup víc.
Spolu s EFMJ to byly taky v podstatě jediný náboje, který mi dokázaly bezpečně roztrhat kanystr s vodou (všechny možný JHP nebo třeba ceppy ne). Ale nutno říct, že obyčejná exvojenská FMJ z TT33 ten kanystr roztrhá bezpečně taky. Je to nejen o expanzi ale hlavně o rychlosti. Proto proti praseti právě TT33, protože prase jednak prostřelí a jednak ta rychlost by aspoň trošku mohla praseti pocuchat morálku vnitřností :D
A k tomu zabíjení zviřátek obecně, já sem naprosto proti němu a sám bych zvíře jen tak pro zábavu nikdy nezabil (i komáry likviduju jenom proto že sajou krev, jinak bych je nechal bejt :D ). Zvířata se maji zabíjet jenom kvůli jídlu. Ale když vás to prase napadne a hrozí vám reálný nebezpečí, nezbejvá než se bránit. Pak prase přestává pro mně bejt zvířetem a stává se prostě hrozbou kterou je třeba odvrátit.

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Glock na obranu a do lesa - G27/G30

Příspěvek od nico » ned 28.4.2013, 12:23

Co delame spatne azavaku, drze chodime mimo zastavene oblasti?

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: Glock na obranu a do lesa - G27/G30

Příspěvek od azavak » ned 28.4.2013, 16:12

Nico: nic neděláme špatně.take chodím do lesa.já se psemna volno (bullterier).když vidím zvíře přivolám ho a jdem jinudy.pryč od něj.reaguji spíš na to že vidí knoura přiblíži se k němu apak dělá cvakcvak.no a světe div se divočák je nasranej,kdo by to řekl.a to buď rád žes nepotkal nasraného srnce.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 504

Registrován: ned 02.11.2008, 23:01

Zbraň: cz,browning,glock,ro

Bydliště: plzen

Re: Glock na obranu a do lesa - G27/G30

Příspěvek od rotwajlerdick » ned 28.4.2013, 17:08

a myslis ze ty vidis to zvire driv nez ono tebe?nebyl bych si jistej...
zabijte je vsechny buh si je prebere

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: Glock na obranu a do lesa - G27/G30

Příspěvek od azavak » ned 28.4.2013, 17:54

ale no jistě že nevidím.my lide+pes jim smrdíme na sto honu a asi nejsem uplně potichu.vlastně se o to ani nesnažím.za mne je to vše.nejsem Adam abych vás tu nasíral.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Glock na obranu a do lesa - G27/G30

Příspěvek od reddog » ned 28.4.2013, 21:32

Azavak:
Nedurdi se. Myslim, ze mistni rovnou strilet nechteji. Cele je to tady spise o priprave pro kazdy pripad. V kazdem pripade knour na poli - skoda pro majitele pole. No a zoci voci ? To je nekdy driv jak nove boty. A je v lese jedno kanour nebo na palouku vysoka s parozim jak Brno. Respekt jednoznacne vzbuzuji oba.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 235

Registrován: pon 26.3.2007, 15:56

Zbraň: GLOCK

Re: Glock na obranu a do lesa - G27/G30

Příspěvek od Chorche » ned 28.4.2013, 22:39

posledně sem potkal v lese stádečko jelenů. Byly naprosto vysmátý a vůbec se nebáli. Bez jakýhokoliv krytí mě pustili dojít tak na 20m a pak jenom popošli.

Obrázek

Obrázek

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Glock na obranu a do lesa - G27/G30

Příspěvek od nico » pon 29.4.2013, 4:58

Do tohoto typu pruseru se opravdu naprosta vetsina lidi dostala necekane a bez vlastniho pricineni, pokud nepocitame to, ze se vydali do prirody. Posledni dobou to pak diky velkemu premnozeni neni zase az takovy problem. Nikdo se tu nechce vydat s pistoli na kance a pokud to jde, je lepe se vyhnout. Ale kdyz takovou sanci nedostanes, pak stesti preje pripravenym.

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: Glock na obranu a do lesa - G27/G30

Příspěvek od azavak » pon 29.4.2013, 16:37

tak jo.už se nebudu durdit.je fakt že když jdu se psem tak potichu nejsem.furt na něj mluvím,pískam,občas hodim aportek.takže o nás vědí všichni kolem.pravdou také je že norinco 1911 je semnou.kdybych ji měl nahradit tak asi 44magnum asi od tauruse.na takovéto kdyby náhodou a občas na střelnici by to mohlo stačit.nikdy jsem ale nic takového neměl v ruce,takže se muže stát že všechno popřu a dám si poradit něco jiného.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 235

Registrován: pon 26.3.2007, 15:56

Zbraň: GLOCK

Re: Glock na obranu a do lesa - G27/G30

Příspěvek od Chorche » pon 29.4.2013, 17:16

Možná sem to tu už popisoval (100% na jiným fóru), loni sem při návratu z jedný airsoftový akce procházel poměrně řídkým lesem (krz stromy bylo v pohodě vidět min. 200m) poblíž Benešova a narazil sem na stádečko prasat s malejma když sem byl tak 20-30m od nich. Ležely v trávě a vidět nebyli i když byl les řídkej. Rozprchli se na dvě strany, ale jedno prase zůstalo stát a nasraně na mě hledíc. Začal sem couvat a prase si to naštěstí rozmyslelo a začlo taky zdrhat. Měl sem kliku, protože bránit bych se moch leda kuličkovkou :D TT sem totiž sebou neměl, kvůli váze (táhnul sem sebou těžkej bágl, 2 dlouhý kvéry a 1 krátkej). Měl sem jenom kelteca v kapse a tim bych ty prasata fakt jenom pošimral... Tim chci říct, že nemusí bejt vždycky pravda, že o vás prasata věděj dlouho dopředu. Zvlášt když lesem nechodíte s magneťákem na rameni pískajíc si šli panenky silnicí... A na podzim sem potkal prase v nízkym porostu kde sem hledal houby. Taky nezačlo hned zdrhat, ale rozmejšlelo jestli mě napíchne či ne. A to bylo taky do 20m. Ale to sem TTčko měl a i venku z pouzdra a natažený. A couval. Prase pak v klidu odkráčelo.

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: Glock na obranu a do lesa - G27/G30

Příspěvek od azavak » pon 29.4.2013, 21:09

tak to je na posráni.s prasetem jsem si pohled z očí do očí jestě nevyměnil.naštěstí.a na takovou vzdálenost bych psa asi neudržel.boj by to byl krátkej a určitě marnej.čuník by si psa dal jako předkrm.bullík nebullík neměl by šanci.

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz