Hlídač ze supermarketu střelil zákazníka plynovou pistolí do


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Hlídač ze supermarketu střelil zákazníka plynovou pistol

Příspěvek od VEIKO » čtv 09.5.2013, 11:26

To by na nej ale ten hlidač musel podat trestni oznameni. Vzhledem k tomu kolik je zlodeju by asi nedelal nic jineho - přes c) cesta nevede. Ale dobrý pokus. G-relax přesně tak. Ta pohrůžka je taky bezprostředně napadnutelna, u nás se tomu říká slovo proti slovu. Z tohoto tě dostane i podprůměrný právník. Pokud nemá ta ostraha rozšmelcovanou hubu tak je to ok. Přijedou měštáci, zdistí jestli nebyl v posledních třech letech odsouzene nebo potrestán a když ne tak tramtadadááá-přestupek. Drobná krádež-pořád a furt. Ale to stejne nemá nic společného s tím že tě ostraha nesmí zadržet ani nikam tahat. To už zase zavání jinym paragrafem... A kde je jeden paragraf tam je minimálně další jeho bratr. Kdo na to přijde? :-)
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Hlídač ze supermarketu střelil zákazníka plynovou pistol

Příspěvek od S474N » čtv 09.5.2013, 11:27

john.hawk: jak rikas, dalsi varianta je setrvani na miste s asertivnim prohlasenim, ze pockame na hlidku PCR a rovnou je zavolat. A potom se jenom kralovsky bavit, az prijede PCR a ty budes chtit videt/vedet ten realny duvod, proc si te dovolili obtezovat.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Hlídač ze supermarketu střelil zákazníka plynovou pistol

Příspěvek od VEIKO » čtv 09.5.2013, 11:30

Satan- toto přesně doporučuju udělat. Vyčkat na Pčr

Pokud by mi tam ale někdo začal mířit kvérem do ksichtu tak už je to jiná situace.
a) odeberu mu zbran
b) to si dokažete domyslet ale jistě to uspiši přijezd pčr a sanitky.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Hlídač ze supermarketu střelil zákazníka plynovou pistol

Příspěvek od reddog » čtv 09.5.2013, 13:27

Cert:
Hehe, tak zrovna ve tvem pripade by to pro ne byla takova vychovna, ze priste by uz si ani nedovolili na zakazniky ani promluvit.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Hlídač ze supermarketu střelil zákazníka plynovou pistol

Příspěvek od Kmoch Vladimír » čtv 09.5.2013, 17:41

No,já u "toho"taky nebyl:Nevím ani zda měli důkazy z kamer jak si "cpe" batoh!Také nevím,zda měli třeba fotky z mobilu jako důkaz.Nevíme prostě nic ,abychom mohli situaci posoudit!Ale jestli ty důkazy nějaké relevantní měli,potom měli také právo,požádat dotyčného občana,aby jim dokázal,že nemají pravdu,a byl třeba ochoten počkat na policii,která má právo k následujícím úkonům,včetně omezení osobní svobody,pokud byl spáchán Tč krádeže tak,jak praví Tz v §205 c),pokud klade "odpor"a na výzvu police se brání uposlechnout.
Ale zadržet někoho bez důkazu,že někoho křivě obviním-na veřejnosti a ještě jej omezím na osobní svobodě a způsobím mu poškození zdraví,to není dobrý postup.
Já jsen jen chtěl upozornit na fakt,že krádeží vznikla škoda "nepatrná",i tak se může jednat o Tč,se všemi důsledky na pachatele.Bez ohledu na to,že ukradl"jenom třeba "jedno jabko! :) Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 45

Registrován: pon 03.9.2012, 23:00

Zbraň: 1911

Re: Hlídač ze supermarketu střelil zákazníka plynovou pistol

Příspěvek od Lachtan » pát 10.5.2013, 9:58

2-K.V. - ty stále předpokládáš pouze jednu variantu a to, že postřelený byl slušný, zákonů dbalý jedinec.

Ale co když to byl nějaký profláknutý temný zloděj, který si tam chodil takto "doplňovat" zásoby obden ???

(nemám informace = nesoudím)

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Hlídač ze supermarketu střelil zákazníka plynovou pistol

Příspěvek od npc051 » pát 10.5.2013, 13:14

Ja si z toho vezmu, co napsal cover72 s neoprávněnym omezovanim na osobní svobodě v organizované skupině a s nebezpecnym vyhrozovanim a kazdopadne cekal na statni policii a nechodil do zadne technicke mistnustky. Pekne bych zustal, kde jsem, v dosahu kamer a lidi. Za teto situace si nedokazu predstavit, ze by na me zacal tahat plynovkou.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Hlídač ze supermarketu střelil zákazníka plynovou pistol

Příspěvek od S474N » pát 10.5.2013, 13:31

npc051: coz o to, zkusit by to mohl, ale jak sveho casu rikal Nachodsky (kapku to upravim, v originale jsou zuby): "Vyrazena pistole se blbe sbira se zlomenejma hnatama" :lol:
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Hlídač ze supermarketu střelil zákazníka plynovou pistol

Příspěvek od npc051 » pát 10.5.2013, 13:33

:wink:

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Hlídač ze supermarketu střelil zákazníka plynovou pistol

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pát 10.5.2013, 15:27

Lachtan:Opravdu nepředpokládám "slušného"jedince!Už jenom jeho nesmyslný odpor který vystupňoval až k uvedeným následkům.Stačilo ukázat batoh,že?To je to samé,jako bych si vzal do "řetězce"třeba tašku s nákupem z jiného obchodu,a bez dokladu tvrdil u kasy,že to není od "nich",a chtěl bych aby mě věřili-jinak se budu prát!!Mnoho z nás si sebou na nákup bere igelitku již z domu,ale mají ji prázdnou,a jsou ochotni ji nabídnout ke kontrole,a "nestydí se za to"!Většinou,ti kteří mají co skrývat,se ""stydí""až na nože!Třeba.Ale některých,pro ně výhodných zákonů jsou "znalí",a na to bacha!Právo na zákon,máme mi "kmáni"všichni stejné,a ti slušnější nezvykle často spory prohrávají!!Začali spor po právu,ale dopadli"jak sedláci u Chlumce"!A víš proč?Protože nejednali "po právu",ale "po emocích"a pocitech.Oni měli přece na začátku "právo na své straně"! :) Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Hlídač ze supermarketu střelil zákazníka plynovou pistol

Příspěvek od jry2000 » pát 10.5.2013, 16:10

To mi pripada jako "Bublanova" argumentace - Bublan prohlásil, že kdo je nevinný, nemá se odposlechů co bát.

A proc by jako ochranka nemohla nahodnym kupujicim prohrabavat batohy? Kdyz jsou nevinni a slusni, tak se prece nemaji co bat :). Zkuste si predstavit, ze byste byli "nahodne vybrani" pro kontrolu pokazde, kdy byste vkrocili do obchodu ..... A co napriklad, kdyby se v batohach zacaly najednou objevovat veci z obchodu, co jste nikdy nevideli a vubec jste kolem nic nesli?

Obrázek
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Hlídač ze supermarketu střelil zákazníka plynovou pistol

Příspěvek od cover72 » sob 11.5.2013, 0:10

K.V.: jak psal jry2000, "kdo nic špatného nedělá, nemá co skrývat" je velmi nebezpečný koncept.
Psal jsem o tom ve svém článku proti Facebooku: šmíráci se vás snaží dotlačit do toho, že nemáte svobodu se rozhodnout, jaký aspekt svého života budete s kým sdílet - oni si je vezmou všechny, ať chcete, nebo ne. Tím ale říkají, že nevlastníte své soukromí, že nevlastníte informace o svém životě, a v důsledku toho ztrácíte kontrolu nad životem samotným. A co více, že ztrácíte intimitu, protože vše co děláte sleduje a posuzuje někdo další.

Jak skvěle vystihl Cory Doctorow v "Malém bratru",
JJe to trochu jako nahota nabo jití na záchod. Každý se občas svlékne nebo si odskočí. Není na tom nic ostudného, úchylného ani divného. Ale kdybych rozkázal, že odteď musíte vykonávat svou potřebu úplně nazí ve skleněné krychli na Times Square?
I když na vašem těle není nic špatného ani divného - a kolik z nás toto může říct, museli byste být hodně zvláštní, aby se vám taková představa líbila. Většina z nás by zaječela a utekla. Většina z nás by to držela, až bychom pukli.
Není to o tom, že byste dělali něco špatného. Je to o tom, že děláte něco soukromého. Že váš život patří vám."
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Hlídač ze supermarketu střelil zákazníka plynovou pistol

Příspěvek od S474N » sob 11.5.2013, 8:18

cover72: kazdy jsme na tomto svete zodpovedny sam za sebe - at uz se tyka oblasti rodiny, prace, financi, nakupu, mista ziti, ad. Kazdy den, kazdy okamzik resime nejakou volbu a kazdy okamzik neseme odpovednost za sve rozhodnuti, stejne jako my sami ovlivnujeme, jestli na nejakem FB budeme ci nikoliv. Pouze sami rozhodujeme, zdali ke svym prispevkum pridame geolokacni informace, pouze my sami rozhodujeme o tom, co mu zpristupnime. To, ze je vetsina lidi "inteligentne svebytnych" (prosty fakt vychazejici z gaussovy krivky IQ v populaci), se odrazi nejenom na FB, ktery neni az tak zasadni veci v lidskem zivote. Vzdyt tito lide cini spatne rozhodovani u voleb (veri nerealnym a nesmyslnym slibum levice), dale cini spatne rozhodovani v oblasti financi (a upadaji do dluhovych spiral a exekuci) a takto se da hovorit o X vecech, ktere na konkretni zivot konkretnich lidi maji vyrazne vetsi dopad, nez nejaky FB.

Mimochodem, tohle vsechno mi pripomnelo debatu na financnim serveru, kde bylo x stran posetych hadkou o tom, jak jsou platebni karto zlo - z hlediska bezpecnosti. X dni hadani se, predhaneni se pri vymysleni scenaru zneuziti, apod. A kolik lidi myslis, ze dokazalo "poodstoupit" od problemu a priznat si, ze fyzicke penize jsou v tomto ohledu x-nasobne anonymne zneuzitelne? Tedy, ze kradez penezenky s hotovosti cini v nasledne pouziti zlodeji nasobne mene prace i takrka nulove riziko pouziti (utraceni), nez v pripade vymysleni scenaru "co s tou kartou udelam". Takze bych to uzavrel asi tim, ze pokud by FB bylo jedine "zlo" v lidskem zivote, tak si myslim, ze bychom mohli vsichni doslova jasat.

BTW neco pro mensi paranoiu - pred par dny jsem zjistil, ze kdyz nekdo pres FB posle komukoliv odkaz i pres soukromy FB chat, ze v ten okamzik zacne doslova "harvestovaci utok" ze stany FB serveru. Vse krasne dohledatelne v logu pristupu na server.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Hlídač ze supermarketu střelil zákazníka plynovou pistol

Příspěvek od npc051 » sob 11.5.2013, 20:41

Hm, priklad s platebnimi kartami je trochu jina liga. Pokud chces delat do karet a delas IT infrastrukturu, tak musis plnit pomerne dost striktni security policy a mas taky dost vysokou hmotnou zodpovednost, cca v radech desitek milionu a vice. Rika se tomu PCI DSS. Tam pri trose dobre vule nejaka ochrana a zpetna dohledatelnost funguje.

Naproti tomu facebook vidim jako casovanou bombu. Dneska tam kazde teenage ucho napise, kde se s kym vyspalo, co si slehlo, kde co stahlo z torrentu, hacklo a tak podobne.
Cena tech informaci je samozrejme nula. Akorat ze za deset, dvacet let, az z tech lidi budou politici, pravnici, makleri, reditele koncernu a podobne, tak se tyhle informace budou dat kraaasne zneuzivat.
Zatimco to tam vystavuji, tak velci rudi, modri pohvezdovani a strip and stars bratri tyhle informace prubezne stahuji a archivuji za ucelem budouciho pouziti. Pri dnesnich cenach diskovych poli to je myslim dost dobra investice.
:wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Hlídač ze supermarketu střelil zákazníka plynovou pistol

Příspěvek od cover72 » sob 11.5.2013, 23:07

Když už tu tak offtopicujeme -- na FB účet nemám, mít nebudu a ten článek jsem sepsal mj. proto, aby mladí lidé okolo mne pochopili proč a měli šanci se chytnout za nos.

Problém FB je v tagování fotek: FB má technologii obličejů zvládnutou tak, že by se od něj státy mohly učit (a také to dělají: floridská policie již oficiálně zneužívá DB fotek na řidičáky /které v USA suplují neexistující občanky / a "preventivně" rozpoznává všechny lidi, se kterými se jejich cruisery setkají) a skrze smartphony, Google brýle, Facebookové kamery v obchodech a barech a Memoto-camy se cpe do ulic.

Jak se ti líbí svět, kde bude mít Facebook záznam a fotky toho, kde se pohybuješ a s kým mluvíš, to vše slinkované na tvé jméno? A samozřejmě to ochotně vydá autoritám, jako když zavřel ty dva Brity za to, že svoboda slova ve fašistické UK neexistuje. Ve městech a za pár let kdekoli, kde bude 3G signál jednoduše nebude úniku.

Viz shrnutí trendů na http://cover72.net/blag/viewpost.php?blag=153
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Hlídač ze supermarketu střelil zákazníka plynovou pistol

Příspěvek od S474N » sob 11.5.2013, 23:10

cover72: a ty si opravdu myslis, ze kdyz neco sepises na svuj web, ze si to prectou masy lidi a vsichni se chytnou za hlavu? Proc tedy tohle nefunguje i u jinych oblasti, at uz u tech voleb nebo u financi? Protoze proste tyhle veci ti obycejni lidi neresi a ver mi, ze ani resit nebudou. Muze se nam to nelibit, muzeme s tim nesouhlasit, ale to je asi tak vsechno, co s tim zmuzeme.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Hlídač ze supermarketu střelil zákazníka plynovou pistol

Příspěvek od npc051 » ned 12.5.2013, 3:13

vtip je v tom, ze to nikdo nemusi analyzovat TED HNED. Podivej, roky muzes byt uplne v klidu a pak se nejak znelibis a oni te budou chtit kompromitovat. Neni nic snazsiho, protoze kazdy ma aspon par kamaradu a kamaradu tech kamaradu, co maji FB ucet a ti si te na nejake sve fotce oznaci a daji tam tvoje jmeno a uz se vezes. Staci si jenom sahnout do patricneho chlivku a plus minus uz maji zmapovane kde bydlis, s kym se stykas, jake mas zajmy a kontakty, kde nakupujes, proste vsecko potencialne zajimave a potencialne zneuzitelne za poslednich x let.

Uplne me treba dostalo, ze jsem vrazil do Google F O T K U sveho xichtu
do

http://www.google.com/imghp?hl=cs&tab=ii

a hned mi tam vyjely nejake kravoviny, co jsem nekde pred roky placnul na nejake nesmyslne technicke forum, je tam moje jmeno, prijmeni, telefon, tehdejsi zamestnani a tak dale a tak dale, uz to nikdy z webu nestahnu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Hlídač ze supermarketu střelil zákazníka plynovou pistol

Příspěvek od cover72 » pon 13.5.2013, 10:50

S474N:
cover72 píše: ten článek jsem sepsal mj. proto, aby mladí lidé okolo mne pochopili proč a měli šanci se chytnout za nos.
Jinak samozřejmě něco zmůžeš: klobouk zatím řeší kamery, protože ty čučí seshora, a rozumní lidé nakonec pochopí, že tě na FB nemají dávat, natož tagovat.

Problém bude, až Google a Memoto a Číňani zamoří ulice šmírovacími GoogleBrýlemi a Memoto kamerkami, které budou fotit z úrovně krku. To je svinstvo sviňácké.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Hlídač ze supermarketu střelil zákazníka plynovou pistol

Příspěvek od S474N » pon 13.5.2013, 16:14

cover72: tak jeste ke klobouku dokup Guy Fawkes masku a mas to komplet. *3*

Obrázek
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Hlídač ze supermarketu střelil zákazníka plynovou pistol

Příspěvek od cover72 » pon 13.5.2013, 23:30

Když to by si mne potom lidé pletli s kryptobolševiky z Anonymous :mrgreen: To si jeden prostě nevybere.
Jinak jsem o těch Google Brýlích něco přeložil: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2013051301

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz