Vypadávající vývrt


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 97

Registrován: úte 06.9.2005, 9:32

Zbraň: GLOCK

Bydliště: LN

Příspěvek od vrabi » pát 17.2.2006, 8:39

Ne že by tento problém nikoho nezajímal, ale spíš je to tím že ho nikdo nemá. Aspoň tedy já už jsem viděl glocků dost a nikdy jsem se s tím nesetkal. Pokud chceš vědět jakou máš šanci, že si koupíš zmetek tak si rozlij kávovou sedlinu a zkus z ní věštit :D Já osobně si ale myslím, že máš větší šanci, že tě cestou do prodejny přejede tramvaj, než že si koupíš vadný kus.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 97

Registrován: úte 06.9.2005, 9:32

Zbraň: GLOCK

Bydliště: LN

Příspěvek od vrabi » pát 17.2.2006, 8:41

No a jestli máš opravdu strach, tak si můžeš koupi staršího glocka :idea: Tam už by se tato závada dávno projevila.
Jinak souhlasím se šalamounem a tento jev odkazuji spolu s vůlí závěru, praskajícími rámy, praskajícími závěry a jinými podobnými závadami do říše věcí o kterých spousta lidí slyšelo, ale nikdo pořádně neví jak vlastně vznikly protože kromě fotky (a i ta ve spoustě případů není) k nim není nic bližšího, důležité je, jak kdo s pistolí zacházel, čím střílel a po jaké době se tato závada vyskytla a toto bohužel vždy chybí. Pokud by se nějaká závada vyskytovala ve větší míře tak už by se to dávno "profláklo" a určitě by se o tom našla spousta odkazů. Podotýkám, že nejsem žádným skalním přívržencem této zbraně a diskuzy se nebráním :P

Příspěvky: 90

Registrován: čtv 09.2.2006, 18:13

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Tobiáš » pát 17.2.2006, 12:52

Já si taky myslím, že jsou to opravdu výjimky, ale radši si nechám poradit. Prý se to stává asi po 300 ranách. Každopádně to s tou kávou vyzkouším! :D :D :D
Rock hard, ride free!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » sob 18.2.2006, 19:51

Jak pise vrabi - me osobne to take pripada jako takova "tydenni" hura akce, kdy se neco vytahne a potom se to resi - viz. treba ty vule hlavne. Nicmene pokud by to bylo v nejake znacne mire, urcite by se o tom popsalo dost i na ruznych webech a nejak me tyhle informace unikaji - krome nekolika vykriku nedoplnenych prave o ty "kontextove" informace (fotky, pouzite strelivo, apod.). Jinak GLOCKu jsem uz taky par videl a nikdy jsem se s tim osobne nesetkal. To je asi tak vsechno, co za sebe k tomuto "problemu" mohu rict.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 50

Registrován: pát 01.4.2005, 16:31

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Trenčín

Příspěvek od glock gunner » pon 27.2.2006, 9:25

mne Glock 31c uz v ruke aj budchol -iba komora ale vyvrtu aj tak nic nebolo a to si ten vyvrt "odsral" svoje :shock:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 13.6.2006, 18:05

Tema "vypadavajiciho vyvrtu" se docela rozhorelo na GunShopu, tak jsem si nechal poslat vyjadreni od MPi. Myslim si, ze by nemelo chybet ani zde:
Dobrý den pane xyz.

Toto téma není neznámé a tu a tam se objeví. Lze k němu přispět následujícím:

Jako největší dovozce pistolí Glock jsme se nesetkali s odmítnutím reklamace ze strany výrobce (tedy firmy Glock), naopak je nutno zdůraznit, že jejich pružný a vstřícný postup při reklamacích, opravách a úpravách je příkladný. Má-li někdo opačný dojem, prosím o konkrétní případ, abych se k němu mohl vyjádřit taktéž konkrétně. Připouštíme, že v některých případech se lhůta pro vyřízení opravy, úpravy může prodloužit zejména s ohledem na správní lhůty českých úřadů pro vydání veškerých zákonem stanovených povolení a dokumentů (vývozně-dovozní licence, přepravní povolení atd.). Na možné prodloužení lhůty pro vyřízení reklamace by měl prodejce (nebo ten kdo reklamaci přijímá) uživatele upozornit. Obecně nutno připomenout, že reklamace vždy musí napadat některou z užitných vlastností, charakteristik, které výrobek ztrácí, či pozbyl a to neúměrně ke svému stáří, či opotřebení.

Případy drobných odštěpků ve vývrtu hlavně se opravdu někdy mohou objevit. K tomuto jevu dochází vzhledem k výrobním procesům za jakých vývrt hlavně vzniká a důraz výroby je kladen na maximální tvrdost a odolnost materiálu. Ujišťujeme, že v případě výskytu takových drobných odštěpků se nikterak nemění jediná charakteristika zbraně. Přesnost, seskupení výstřelů, úsťová rychlost, tlak v hlavni, životnost, odolnost, bezpečnost zůstávají neměnné. Toto tvrzení lze kdykoli dokázat, jelikož každá vyrobená pistole Glock prochází výstupním zkušebním nástřelem, který je archivován v podobě terče a lze tedy kdykoli tento test zopakovat a porovnat s předcházejícím.

Všichni výrobci na světě, nejen zbraní, řeší reklamace. Je to tím, že patrně nelze vyrobit výrobek dokonalý. Koupím-li nový vůz BMW a za dva měsíce po ujetí 5000 km půjdu zpět do prodejny reklamovat poškrábané písty válců, nevím zda by tuto reklamaci odmítly, nebo ji za reklamaci nepovažovali. Proto ani my nevíme, zda tento jev ve vývrtu hlavně považovat za odmítnutou reklamaci, či za reklamaci
nepovažovat.

Na jménu naší firmy i na jménech našich dodavatelů nám opravdu záleží a proto se snažíme jakoukoli reklamaci řešit rychle a jasně. Má-li někdo opačnou zkušenost, prosím o zaslání upřesňujících podrobností, abych zjednal co nejrychlejší nápravu.

S pozdravem
Ivan Smrž
MPI PRAGUE CZ
Holeckova str. 31
Prague
Czech Republic
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » úte 13.6.2006, 18:12

no já tomu asi nerozumím ale vypadanej vývrt bych asi nedokázal posuzovat jako běžné opotřebení a už vůbec neporovnával s otěrem kluzné plochy čehokoliv (krom toho pokud si pamatuju tak nás na základce učili, že píst klouže ve válci po kroužcích)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 13.6.2006, 22:08

Ja to na tom Gunshopu sledoval :-)
Fakt tezko rict... Na jednu stranu tvrdej, ze reklamace uznavaj, na druhou, ze to nema vliv na zbran, tedy by ji asi neuznali? Tezko rict...
Kazdopadne - je to zavada jako kazda jina - proste u jednoho ze 100 kousku se to treba stane, paklize to nema vliv na cokoli, nema to cenu resit, jestlize to ma vliv, tak to proreklamujou, tak to asi taky nema cenu resit...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » úte 13.6.2006, 22:18

cmk: presne, jenom bych to uz konecne rad videl i nazivo u nekoho *40*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 97

Registrován: úte 06.9.2005, 9:32

Zbraň: GLOCK

Bydliště: LN

Příspěvek od vrabi » pát 16.6.2006, 11:31

Mám tu pár fotek "divného" vývrtu. Foceno je po jednodenním máčení v ballistolu a wd40 a po následném 20 min drhnutí mosazným kartáčkem. Zbraň má cca 15-20 tis ran a nikdy se s ní neprováděli žádné pokusy s vysokou laborací nábojů. Po střelbě byla pravidelně čištěna. Podivná místa se táhnou ve vývrtu směrem od komory do cca 1/2 až 3/4 délky hlavně.
http://b.mujglock.com/vrabi_vyvrt/ipage00001.htm
http://b.mujglock.com/vrabi_vyvrt/ipage00002.htm
http://b.mujglock.com/vrabi_vyvrt/ipage00003.htm
http://b.mujglock.com/vrabi_vyvrt/ipage00006.htm
(kdyžtyk mi napište polopaticky jak sem přímo vložit obrázek)
Naposledy upravil(a) vrabi dne pát 16.6.2006, 11:53, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » pát 16.6.2006, 11:43

No moc to vidět není, ale vypadá to jako poškození povrchu korozí, abrazí nebo kontaktní únavou (viz elementy ložisek - pitting). Viděl bych to na to poslední. Kuboshův vývrt na G19C z fotografií vypadal ale o dost hůře, bylo to jako odfrézované.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 97

Registrován: úte 06.9.2005, 9:32

Zbraň: GLOCK

Bydliště: LN

Příspěvek od vrabi » pát 16.6.2006, 11:52

Ono se to strašně špatně fotí, musel jsem nafotit asi 30 fotek než jsem dal dohromady tohle :( Foťák se nechce na tu lesklou plochu zaostřit. Koroze mne taky napadla, ale zbraň je dobře ošetřována a konzervována (po každé střelbě), nikdy nezmokla a uložena je v suchu. Abrazivní optřebení by připadalo v úvahu při používání v nějakých prašných podmínkách a špatném ošetřovámí, a to zde nebylo.

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » pát 16.6.2006, 12:11

Obrázek
Obrázek
Takhle to může vypadat. Trhliny se v tomto případě vytvoří pod povrchem a potom se vyloupne kousek materiálu.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

Příspěvek od Salamoun » pát 16.6.2006, 12:45

Prohlédl jsem si fotky a moc moudrej z toho nejsem.
ad1/15-20 000 výstřelů,tak kolik vlastně?
ad2/píšeš,že zbraň byla pravidelně čištěna a konzervována,to se ty nezdoby zjevily najednou?
ad3/když se podívám na dost nejasný snímek směrem od nábojové komory,napadají mě 2 věci,za prvé vystřelení projektilu o nestandartním průměru,menší průměr způsobí poškození přechodu komora-rádobydrážka skoropolygonu a pak se to veze,další projektil už má jiné vedení a po celé dráze nekoná zvyšující se rotaci ale vektorově rozhozený pohyb,který vykoná své,za druhé projektil uvízl v přechodu komora-rádobydrážka skoropolygonu,byl neodborně extrahován,poškozena byla tedy zevnitř hlaveň.Ono v podstatě stačí malé poškození kdesi,zejména v začátku hlavně,no a pak se to veze.
ad4/důrazně varuji,že je slušně řečeno nerozumné s takovým voraništěm v laufu pokračovat v další střelbě
ad5/zakoupení nové hlavně je jistě občansky více uvědomnělé než poranění sebe a okolostojících.

Vědecká debata o slově pitting a její různý výklad je sice hezký počin,ale nelze na něj svádět ostatní faktory které mohou zevnitř poškodit Vašeho miláčka.Když dojde opravdu k uvolnění materiálu z vývrtu, k onomu slavnému pittingu,vznikne nerovnost,která se rázem zaplní tombakem,mědí,olovem,zkrátka zrovna,co prochází laufem a pomaličku se zažehluje a je tak malá,že z 90% případů ani o ní střelec neví po celou dobu životnost bouchačky.Ať jsou všichni reklamovatelé vypadlých vývrtů rádi,že Gaston se nechce s nimi dohadovat a radši jim lauf vymění a pravdu má vždy zákazník.Normální střelec,který se o svoji zbraň alespoň minimálně stará,při pucování hlavně případné poškození hned zjistí,vezme čepici na hlavu zajde na endoskop,to je taková hadička se světýlkem na konci a hlavně tam má na tom konci něco čím je do laufu vidět,posoudí buď sám nebo udělá pár kroků za svým puškařem,uvědoměle šáhne do peněženky a koupí nový lauf

Rozhodl jsem se,že naposled se budu vyjadřovat k evidentním hloupostem a věřte tomu,že to dodržím.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

Příspěvek od Salamoun » pát 16.6.2006, 12:49

To IVOSHEK

Z čeho jsou ty osy?Předpokládám z nějkých radiálních ložisek?Nebo jsou to pístky z nějakých brzd?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 97

Registrován: úte 06.9.2005, 9:32

Zbraň: GLOCK

Bydliště: LN

Příspěvek od vrabi » pát 16.6.2006, 13:03

to šalamoun: 1/ nevím jak ty, ale já si nevedu statistiku o počtu výstřelů, to co jsem napsal považuji spíše maximální za horní hranici
2/ne objevilo se to postupně směrem od komory a dále se to pomaličku rozšiřuje
3/nikdy žádný náboj neselhal a nebyl extrahován, použití nestandartního náboje si nejsem vědom
4/zatím se jedná pouze o povrchové poškození vývrtu a tudíž se mi nezdá že by to mělo nějaký vliv na bezpečnost
5/ o tom právě přemýšlým

co se týká reklamace, pochybuji že by mi jí po záruční době někdo uznal
endoskop mám v práci a klidně ho použiju, zatím mi stačila velká lupa a baterka, při zkoušení ultrazvukem nevykazovala hlaveň žádné odhylky od normálu, rentgen bohužel k dispozici nemám
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » pát 16.6.2006, 13:06

Jak jsem jiz vrabimu psal, na me to spise pusobi jako zapecenej bordel, ktere je tady jasne videt:
:arrow: http://b.mujglock.com/vrabi_vyvrt/ipage00004.htm
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

Příspěvek od Salamoun » pát 16.6.2006, 13:28

To VRABI

Přibližně si počítat výstřely mi připadá normální/alespoň v řádu stovek mít přehled/.Každý slušný výrobce svou zbraň nepovažuje za nesmrtelnou a většinou uvádí při počtu kolika výstřelů se co posere,a je to dobré respektovat,také po ujetí určitého počtu km v autě vyměníš olej,filtr atd.nečekáš až se Ti zakousne motor.Na tuto statistiku fuguje prachvobyčejnej EXCEL.
Znovu opakuji,stačí malé poškození hlavně zevnitř a už to jede a s klidem to může způsobi fabrickej celoplášť a firma S&B v tom má dlouholetou tradici.Na místě poškození se začne hromadit bordel,občas se prolénuvším projektilem ztrhne a to nejen bordel,ale i kule,která se zpomalí v rotaci vymele další ďubanec,za chvíli tlak explodujícího střelného prachu předběhne kuli a je vymalováno.
Řeknu to zkrátka: zkus to znovu pořádně vypucovat jak říká SATAN, v případě neúspěchu se na milý lauf vyser a kup novej,ale pozor,když se na starej lauf vysereš,tak ho nesplachuj do klozetu,ale vodnes ho standartní cestou k puškařovi a k četníkům znehodnotit.

Zdarec :huh:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 16.6.2006, 13:35

Glock dava garanci 5 let nebo 30.000 ran, takze jestli mu hlaven odesla ani ne po 15.000 ranach nebo po mene nez 5 letech, ja bych ji na jeho miste zkusil proreklamovat... A jestlize reklamaci neuznaj, veril bych jim, ze to na presnost a spolehlivost nebude mit vliv a strilel bych s tim v klidu dal (akorat bych to pri kazdym cisteni vic zkontroloval).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 368

Registrován: úte 20.9.2005, 13:11

Příspěvek od Salamoun » pát 16.6.2006, 13:45

Specielně to CMK:

Přitáhni vopratě,jedeš s koňma do pangejtu,s tímhle voraništěm v laufu pokračovat ve střelbě,koleda,koleda Štěpáne.
Napiš mi až pojedeš do ALP v zimě na sjetejch letňáčích,už na hranicích Tě tam rakouský policajti nepustěj dál :bomb:

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz