Zbrojni prukaz - zapis nutnosti bryli


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Zbrojni prukaz - zapis nutnosti bryli

Příspěvek od S474N » ned 16.6.2013, 17:32

Tak jako spousta lidi nosicich bryle ma upozorneni ve svem ridicskem prukazu, tak podobna veta muze byt i ve zbrojnim prukazu. S jakou formou zapisu jste se jiz setkali? Ted na srazu byly tyto dve vety:

"Brýle nutné":

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

"Korekce zraku nutná"

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Ta druha hlaska zni tak, jako by si majitel mel zajet nekam na laserovou kliniku nechat trosicku poladit oci.

Setkal se jeste nekdo s jinym zapisem?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Zbrojni prukaz - zapis nutnosti bryli

Příspěvek od Pařez » ned 16.6.2013, 17:42

No já tam mám místo "Oprávněn" napsáno "Oprávěn".Sice se to netýká očí,ale naznačuje to,že se poznámky na zadní stranu zřejmě píší v rámci fantazie a životních zkušeností každého soudruha vystavovatele ZP.. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Zbrojni prukaz - zapis nutnosti bryli

Příspěvek od Fox4077 » ned 16.6.2013, 18:04

Takže kdo tam má BRÝLE NUTNÉ, tzn.
V případě Vašeho napadení si nejdříve musíte nasadit brýle a až pak tasit zbraň. Jinak se dopustíte přestupku a bude Vám to k tíži při posuzování NO. :)
Naposledy upravil(a) Fox4077 dne ned 16.6.2013, 18:39, celkem upraveno 1 x.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Zbrojni prukaz - zapis nutnosti bryli

Příspěvek od Pařez » ned 16.6.2013, 18:13

A kdo tam má korekci musí u sebe nosit žádanku na zákrok na oční kliniku ne starší 3 měsíce... :lol:

Ne vážně,v případě nošení musí být brýle na nose a fertig,stejně jako u řízení auta pokud je to v řidičáku
(Fox to napsal docela správně)

Jinak Brýle nutné/ Korekce zraku nutná je to samé v bledě modrém - dáno košatostí jazyka českého
Uživatelský avatar

Příspěvky: 29

Registrován: úte 07.5.2013, 13:00

Zbraň: K100

Bydliště: Praha - Dolní Počernice

Re: Zbrojni prukaz - zapis nutnosti bryli

Příspěvek od Luca_69 » ned 16.6.2013, 18:33

V každém korekce zraku = jak korekci pomoci brýlí tak i kontaktních čoček.

Už jsem měl u ŘP kde mám jen (brýle nutné) problém s policistou který nehodlal uznat čočky. Protože je prostě na očích nepoznal. A nedal se přesvědčit dokud jsem na místě čočku z oka nevyndal ukázal mu a zase nevrátil zpět do oka. Bylo to dost potupné a v autě i poměrně riskantní vzhledem k nemožnosti dodržet základní hygienické potřeby při manipulaci s kontaktními čočkami.

Sám mám v ZP uvedenou nutnost korekce zraku..

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Zbrojni prukaz - zapis nutnosti bryli

Příspěvek od Pařez » ned 16.6.2013, 18:38

Luca: správně,na čočky jsem zapoměl...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Re: Zbrojni prukaz - zapis nutnosti bryli

Příspěvek od coffee » pon 17.6.2013, 0:16

Zápis brýle nutné, znamená pouze brýle, nikoliv nutně dioptrické. :roll:
V ZP to mám napsáno, v řidičáku nikoliv. Tak nevím?
Vzhledem k tomu, že dalších x-let dioptrické brýle potřebovat nebudu, jsem zvědav, jak to bude při kontrole řešeno.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Zbrojni prukaz - zapis nutnosti bryli

Příspěvek od S474N » pon 17.6.2013, 3:43

Kdyz nad tim tak premyslim, tak pri stelbe jsou opravdu bryle nutne - jakozto zakladni ochrana zraku. Takze nos bud ty klasicke ochranne oranzove nebo aspon nejake slunecni *3*

BTW ted vazne, podstoupil si mezitim operaci oci nebo jak k tomu doslo?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Zbrojni prukaz - zapis nutnosti bryli

Příspěvek od reddog » pon 17.6.2013, 6:51

coffee:
korekce zraku operací?? a komplikace??
Uživatelský avatar

Příspěvky: 187

Registrován: stř 01.9.2010, 8:54

Re: Zbrojni prukaz - zapis nutnosti bryli

Příspěvek od Tekka » pon 17.6.2013, 8:13

Zajímavé. V ZP nemám nic a to i přes to, že jsem krátkozraký a nosím převážně kontaktní čočky.
Podle mne tam jen opíšou to, co je na posudku od praktického lékaře. Ten mnohdy postupuje
stejně jako kdyby šlo o zdravotní prohlídku na řidičský průkaz (kromě měření tlaku apod. vám zkusí i zhruba zrak).
U řidičáku je to nicméně už vyřešeno "harmonizačními kódy", které jsou mezinárodně platné.
Konkrétně takto:
01. Ochrana nebo korekce zraku
01.01 Brýle,
01.02 Kontaktní čočky,
01.03 Ochranné brýle,
01.04 Sluneční brýle,
01.05 Oční kryt,
01.06 Brýle nebo kontaktní čočky.
Já mám na ŘP poslední - 01.06

Zajímalo by mne jak to je třeba u mezinárodního ZP, případně zda je předpis, který udává nutnost zápisu do ZP nebo je to jen aktivita orgána.

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Zbrojni prukaz - zapis nutnosti bryli

Příspěvek od cipis » pon 17.6.2013, 8:22

S474N: Sluneční? To není vůbec žádná ochrana, stejně jak lyžařské...
Obyčejné skleněné dioptrické nevydrží ani 0,8J náraz kuličky, plastové dioptrické by na tom mohly být výrazně líp.
Jinak si myslím, že to bude na lidové tvořivosti a zprávě od lékaře, jestli to tam napíšou. Když jsem měnil řidičák, tak se mě úředník ptal, jestli brýle nebo čočky, tak jsem řekl, ž enevím, tak napsal 01.06.

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Zbrojni prukaz - zapis nutnosti bryli

Příspěvek od nico » pon 17.6.2013, 9:52

reddog: Jestli ten dotaz je na korekci oční vady laserovou operací, tak pro mě to byla jedna z nejlepších věcí, kterých jsem se v životě dopustil. Já sice měl minimum dioptrií, ale rozdíl to je obrovský. Komplikace nulové, jen je potřeba se chvilku chovat zodpovědně. Taky doporučuji vybrat si tu správnou kliniku, případně i lékaře a nešetřit na penězích. Můžeš dostat i doživotní záruku na výsledek. Naopak známý, kterému to na slevový kupón spáchali někdě v "suterénu v Ostravě", teď v zasedačce nedohlédne na LCD na zdi.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Zbrojni prukaz - zapis nutnosti bryli

Příspěvek od Nikdo » pon 17.6.2013, 11:04

Já mám korekci zraku. Ale není nutná :lol:
Přílohy

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Zbrojni prukaz - zapis nutnosti bryli

Příspěvek od Piggy » pon 17.6.2013, 11:27

Chlapi, vy v tom teda umíte udělat hokej :mrgreen:

Slovíčko "nutný/á/é" je tam nadbytečné a slouží pro hnidopichy z našich řad. My ostatní chápeme, že poznámka "korekce" značí povinnost používat korekční pomůcku. Stejně tak chápeme, že "brýle nutné" znamená nutnost použít dioptrické brýle (a pro úplnost dodávám - s odpovídajícími dioptriemi :twisted: ) - a sluneční, svářečské či plavecké brýle ó nikoliv. Úplně přesně by to mělo být tak, že defaultní volbou je "korekce zraku" a "brýle nutné" jen u těch, kdo opravdu musí mít brýle a nemůže nosit kontaktní čočky.

coffee: jestliže jsi prodělal operaci a už nepotřebuješ korekční pomůcku, pak se tvůj zdravotní stav změnil a právní stav už neodpovídá faktickému. Protože se však nejedná o zhoršení (ztrátu či snížení zdravotní způsobilosti), nemáš povinnost žádat o výměnu ZP a nedopouštíš se přestupku. Postačí při příští výměně ZP pohlídat, aby se ta poznámka nedopatřením nepřenesla :lol:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Zbrojni prukaz - zapis nutnosti bryli

Příspěvek od reddog » pon 17.6.2013, 16:33

nico:
No o te "podzemce" uz jsem taky slysel! V kazdem pripade je to zasah a jeho vysledek je vzdy nejisty. (Dodnes si vzpominam na silacke kecy operatera, ze ruptury ach slach delaji v poho "na koleni" . Kdo mne zna, vi, ze bych radeji, kdyby to delali "na stole")

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Zbrojni prukaz - zapis nutnosti bryli

Příspěvek od nico » čtv 20.6.2013, 11:08

Pravda je, že oči máš jen jedny. I proto jsem psal, že bych nešetřil. Kdo je v této zemi nejlepší kardiolog, plastický nebo oční chirurg se obecně ví a jsou to uznávaní odborníci i na světové úrovni. I vybavení mají to nejlepší, které dnes vůbec existuje. Nejlepší oční chirurg v ČR je bez diskuse Prim. MUDr. Pavel Stodůlka, Ph.D. Operoval třeba Klause a na jeho klinikách se opravují zákroky, které se jinde zrovna nepovedly. Osobně bych za jeho práci dal ruku do ohně. Ale to už jsem asi docela mimo téma, tak pardon.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Zbrojni prukaz - zapis nutnosti bryli

Příspěvek od reddog » čtv 20.6.2013, 15:24

Kdepak nejsi mimo tema, naopak. Radsi tohle rict, mit to tady napsane, nez to pak hledat. I kdyz nejlepe, radeji nepotrebovat!!!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 332

Registrován: čtv 16.3.2006, 21:42

Zbraň: GLOCK

Re: Zbrojni prukaz - zapis nutnosti bryli

Příspěvek od coffee » čtv 20.6.2013, 19:13

Jo, jo, došla trpělivost s brýlemi, tak jsem se nechal vylepšit. Komplikace žádné. Na pravém 0, na levém ponechána vada -0,5 pro lepší koukání na blízko (začal jsem mít s brýlemi lehce problémy). Kouzelné je, že hlava si to srovná.
Výsledkem je výrazně lepší míření. I s brýlemi jsem měl problém na pušce udržet mířidla ostrá, nyní bez problému.
Výhoda je také možnost použít pořádné sluneční brýle.

Nedal jsem na slevové kupony a došel jsem si na Prahu 4 - Lexum.

Jinak na střílení jsem si pořídil už předtím střelecké brýle, takže teď jsem jen vyndal dioptrickou vložku. Když střílet nebo lépe řečeno, když vlezu na střelnici, vždy brýle. O víkendu na závodech jsem viděl hezky zaseklou 2 mm střepinku v předloktí. Držela pěkně.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Zbrojni prukaz - zapis nutnosti bryli

Příspěvek od maja » čtv 20.6.2013, 19:44

Hlava si srovná o dost větší rozdíl. Problém je, když pak musíš znovu nosit brýle. Celkem dlouho trvalo, než jsem přestal mít pocit, že mám pár promile v krvi. Zvlášť první kroky byly zajímavé a to jsem byl předem varován, že se asi budu motat :)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Zbrojni prukaz - zapis nutnosti bryli

Příspěvek od reddog » čtv 20.6.2013, 21:40

maja:
Tak to uz jsem taky slysel. No, podnetu pro pouvazovani je dost, heh

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz