„Aktivní střelec“ na Florenci


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od nettik » stř 03.7.2013, 8:44

john.hawk: nee dost...takže kdy něco spácháme ? neusnulo to na vavřínech ? Nahání tě Jašík, nebo na to v rámci letní pohody kašle ? :mrgreen:
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od john.hawk » stř 03.7.2013, 11:52

neboj, je to v běhu, ladíme termíny, ještě dobíhají dovolené atd..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od jry2000 » stř 03.7.2013, 11:59

Bude misto i pro fotici kompars?
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od reddog » stř 03.7.2013, 12:17

A proc komparz? Proc ne rovnou aktivni??
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od nettik » stř 03.7.2013, 12:22

prej dobihaji dovolene...u nas teprv zacali a ja sam jeste zadnou v planu ani radsi nemam, buhvi co se kde zase po... :-/ kazdopadne diky za info ;-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1305

Registrován: stř 30.3.2011, 10:22

Zbraň: G19 4.gen

Bydliště: Praha

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od kolaCZek » stř 03.7.2013, 13:34

john.hawk: Hlavne ho nezastavit moc brzy. Preci jenom se bude u soudu lip obhajovat. kdyz smaznu hajzla, co vystrilel pul Florence, nez smaznuti frajera, co dvakrat vystrelil v metru a nic netrefil. :crazy:
Never argue with an idiot, they drag you down to their level and then beat you with experience.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od jry2000 » stř 03.7.2013, 14:57

Reddog - pokud fotit, tak fotit ... neni moc casu delat neco jineho .... A kdyz uz ... tak v mem soucasnem stavu tak maximalne spuntovkou.
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od reddog » stř 03.7.2013, 15:48

Jry2000:
Tak ja jen, ze primarne se jde trenovat a pak je lepsi koukat pri rozborech na video (pokud s tim PORADATEL souhlasi). Divit se po "zabave", ze na mne z nejakeho panskeho casopisu nekde cuci moje morda a autor foto si ji tam da tak nejak jeste s nejakym zajimavym textem...
A docela by mne zajimalo co pak s tolika fotkama, kdyz na propagaci MG a partnera si tito vytvori foto sve...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od jry2000 » stř 03.7.2013, 17:43

No pokud to bude poradat john.hawk, tak fotky bude mit john.hawk. Co s nima john.hawk udela neni zas az tak muj problem :).
Ja nejsem komercni fotograf .... Fotim, protoze mne to bavi a pro pocit zaplneneho disku na mem pocitaci :)
Jestli chces, aby se tvoje fotky objevily v nejakem panskem casopisu, staci rict. Zkusim se pozeptat :)
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 70

Registrován: úte 12.3.2013, 16:07

Bydliště: Ostrava

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od rotmistr » stř 03.7.2013, 20:29

john.hawk píše:těžko na cvičišti , lehko na bojišti, v Brně byla v nedávné době simulovaná situace s střílejícím šílencem označena jako ,,AMOK" a pro Brňáky do dopadlo velmi dobře..úkol cvičení splněn a celkem se i takticky dařilo..
určitě nikdo nepopírá fakt, že pokud takovej sráč začne kalit kolem sebe, je v uvozovkách jedno kdo ho smázne, uvědomělý občan bývá většinou na takovém místě dřív než PČR takže proč ne.. někteří z Vás jsou dost šikovní a trénovaní..
Nepřispívám tady dlouho, tak to prosím v žádném případě neber jako útok na svoji osobu, jen jsem tak letmo zahlédl že ses otřel o věc, která tady ještě nezazněla.
Ono je samozřejmě možné, že na místě střelby bude nějaký ozbrojený civilista, kterému se podaří "teroristu" (módní pojem...) na místě vyřadit z boje. Ale taky nemusí. Nebo může být a rozhodne se raději utéct. Nebo si ho útočník všimne dost brzo a zabije ho dřív než vytáhne zbraň. Nebo se rozpoutá divoká přestřelka co může dopadnout jakkoliv.
Ale v každém případě je jisté, že na místo střelby se dřív nebo později dostane ozbrojený policista který tam prostě, ať se mu chce nebo nechce, musí. A právě proto myslím že je naprosto klíčové aby se takovéhle cvičení obešlo bez figurantů "ozbrojených civilistů" - nebo lépe - ať si to sjedou bez ozbrojených civilistů a pak třeba spolu s nimi.
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od john.hawk » čtv 04.7.2013, 9:51

for Rotmistr : I tvůj názor je zaznamenán, jako každé jiné podnětné poznámky. To co jsem se snažil napsat je ve zkratce toto : střílející šílenec je specifikum, na které se připravují ozbrojené složky, proto se mi jeví jako velmi vhodné připravovat se na toto specifikum i ozbrojné držitelele a nositele zbraní.., pokud by to mělo zachránit jeden lidský život navíc, vyplatí se investovat čas, peníze do školení a tréningu..a jako každý tréning má několik částí tj. technickou a taktickou a mentální..Čím více trénovaných těch ,,hodných" tím lépe pro nás všechny, jde o to mít důvěru..
Ze své skušenosti můžu říci ve ve velkých aglomeracích si myslím že takový to zákrok zvládnou rychle a spolehlivě hlídky OHS, PMJ, MP..ale nehorší možná varianta jsou malé obce s vysokým výskytem potenciálních obětí kde dojezdnost IZS není až tak slavná, a pokud bych v tom daném místě měl například rodinu, byl bych moc rád, kdyby padoucha někdo z civilistů poslal do věčných lovišt dříve, než on zabije moje blízké..před příjezdem ,,kdo ví jak moc dobře cvičených policistů z místního přilehlého 30 km vzdáleného oddělení "..to je prostě realita dnešní doby..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 70

Registrován: úte 12.3.2013, 16:07

Bydliště: Ostrava

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od rotmistr » čtv 04.7.2013, 10:33

for: john.hawk
Pod to bych se ti klidně podepsal, jenom se obávám že realizace by zrovna u nás nebyla možná. :( Jsem si docela jistý jak by se veřejnost dívala na větší míru ozbrojování a zvláštní trénink civilních střelců pro takovéhle případy :)
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od Jasik » čtv 04.7.2013, 13:18

rotmistr: Znám docela dost civilních střelců, kteří trénují víc než běžné ozbrojení složky, za vlastní finance a proto, že prostě chtějí umět se svou zbraní zacházet a chtějí vědět kdy a jak ji použít a nemyslím si, že by to "veřejnosti" nějak vadilo :-) Ona o tom totiž veřejnost nemusí vědět, protože to asi nebude hlavní zpráva na TV H@vno a TV pRýma apod.

Pravdou je, že skoro na každém tréninku si říkáme - nás tak někdo natočit, tak z toho udělají minimálně přípravu na teroristický útok nebo svržení místní samosprávy :-))
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od nettik » čtv 04.7.2013, 13:32

Jasik: faaakt ? a kdoo ? to jako ty nejak trenujes, jo ? a ja myslel ze kvery mame proto, aby jsme meli pekny boule na tricku a jednou za rok to vycistili :mrgreen:
btw: uprimne - jaka myslis ze je sance ze budes likvidovat nejakyho strelec v metru v porovnani s tim, ze jednou vezmes zbran na obranu sve rodiny az ti ji samosprava pujde vystrilet ze nechce odevzdat kver ? 8-) 50-50 ? ...40-60... 30-70............... ? ;-) Nicmene rozhodne prvni pripad by byl mnohem uzitecnejsi, to jooo...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 70

Registrován: úte 12.3.2013, 16:07

Bydliště: Ostrava

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od rotmistr » čtv 04.7.2013, 13:47

Jasik: Já jsem spíš myslel že takových připravených civilistů by muselo být podstatně víc než teď je, a udržovat u všech nějaký ten slušnější výcvik. Takové domobrany už by si asi TV nova všimla a patřičně by to rozmázla :D
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od reddog » čtv 04.7.2013, 13:53

Rotmistr:
já si zase na druhou stranu myslím, že kdo fyzicky na místě někdy viděl nějakou takovou režírovanou akci a byl alespoň kousek konfrontován s faktem nebezpečí a jeho následného reálného řešení, tak mu zase tak nesmyslné to sebe vyzbrojení připadnout nemusí.

Takže "Aktivní střelec" na Florenci může tímto působit i hlouběji, než jen k samotnému tréninku a následnému vyhodnocování.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od Jasik » čtv 04.7.2013, 15:02

nettik: je to OT, ale za sebe doufám, že nikdy nebudu muset zbraň použít ani v jednom z jmenovaných případů, a že skóre bude 0:0 a snažím se podle toho chovat, žít atd..

A bouchačku mám proto, abych si zvýšil své ajťácké, společností neuznané EGO ve svém nevysportovaném, neosvaleném tělíčku přece, voe ;-)

add reddog: kdo alespoň trochu trénuje nebo okusil obrannou či bojovou či jinou střelbu, kde je potřeba zapojit mozek do vyhodnocení situace a následného vyřešení nebo třeba zažil nějakou situaci ze simulací i jako přihlížející civil, rozhodně si z toho vždy odnese spousty zajímavých faktů (ověřeno na pěti ze čtyř přihlížejících civilů :-)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od reddog » čtv 04.7.2013, 18:01

jašík:
AMEN
Uživatelský avatar

Příspěvky: 109

Registrován: čtv 19.5.2011, 8:28

Zbraň: ČZ 75 Compact

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od Self-Def-Enthusiast » čtv 04.7.2013, 21:56

Teda hoši, pročetl jsem to jen tak ve scan módu, ale jedna věc mě tu už podruhé trefila do očí. Proč se jako tady navážíme do MP? Na cvičení byli vidět strážníci a já jaksi fakt nepochopil, proč by MP neměla cvičit na eventualitu ála "active shooter".

Pánové, možná Vám uniká jedna zajímavá věc. My všichni jak jsme tady jsme civilové a nemáme vůbec povinnost zasahovat proti active shooterům (teda kromě té morální povinnosti :wink: ). Nemáme povinnost zasahovat proti nikomu, přesto tu trénujeme asi všichni 100x víc, než většina našich příslušníků policie ČR.

Ta městská policie je legitimní ozbrojená složka naší země. Co byste si mysleli o měšťákovi, kterej by byl poblíž a nepokusil se active shootera zastavit? A to si pište, že MP je často na místě násilné tr. činnosti dříve než státní policie...

Už to vidím, MP je na místě první, jsou slyšet výstřely a výkřiky obětí, žen, dětí......a měšťák vytáhne z kapsy pásku, obtočí vchod do metra páskou a čumí, poklepává chodidlem o zem a čeká, než přijede PČR.

Já vím, že s MP má mnoho z nás špatné zkušenosti, ale to máme i s PČR, že? Pokud někdo opakuje dokola tu mantru, že MP je tu jen na dávání botiček a na bouchačku radši vůbec nemají šahat (nebo ji pro jistotu vůbec nemít), chová se jako ukázkovej pablb. Je to stejnej kalibr, jako když nějakej "uvědomělej" opakuje, že ani civilové zbraně vůbec nemají mít, protože od ochrany je tu Policie : :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 169

Registrován: pát 08.6.2012, 19:21

Zbraň: Alfa 641

Bydliště: Brno-venkov

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od Beaver » čtv 04.7.2013, 22:18

Ona to bude reakce asi hlavně na různé excesy, kterých se MP dopouští a s ohledem na úroveň výcviku ve střelbě některých (většiny ?) jejich příslušníků pak i obava, po čem vlastně a s jakým úspěchem zahájí MP palbu, jestli k takové situaci dojde.

IMHO se MP často chová tak, jak popisuješ, jen to není tak extrémní situace. Klasickým případem jsou různí hnědočeši, co dělají rozruch všude možně a MP zpravidla dělá, že to nevidí (pokud tam vůbec v takové rizikové lokalitě nějakou náhodou je). Kolega z práce zaparkoval "blbě" autem, kolem stálo 20 aut zaparkovaných stejně "blbě" (částečně na trávníku, v místě, kde podélné stání tragicky snížilo kapacitu parkingu a proto všichni začali parkovat na štorc na úkor kousku trávy, na kterou stejně nikdo nechodil (není tam ani chodník, ten je jenom na druhé straně ulice). Pokutu od MP dostal pouze on, protože neměl místní SPZku - prostě klasická buzerace, která rozhodně nevyvolá dojem, že tam MP byla nějak prospěšná.
Almighty 6mm

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz