Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní trest


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní trest

Příspěvek od S474N » pon 13.5.2013, 17:41

Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní trest

Hradec Králové, Tetín – U soudu je případ, který vloni prvního září otřásl celými východními Čechami. Pětapadesátiletý myslivec Ladislav Šubr tehdy v Tetíně na Jičínsku přišel na svůj v exekuci zabavený pozemek, kde dvojice dělníků najatých novým majitelem rozebírala fóliovník.

Pohádal se s nimi, vytáhl brokovnici a vypálenými kulkami zasáhl oba pracovníky. Dalšími výstřely poškodil přistavenou elektrocentrálu a auto a chladnokrevně odešel domů, kde jej pak zatkla policie. V afektu tak řešil své spory o parcelu.

Jednapadesátiletý muž na následky střelných zranění na místě zemřel, jeho o tři roky starší kolega byl s vážnými poraněními letecky transportován do hradecké fakultní nemocnice, kde se podařilo jeho život zachránit.

Před hradeckým krajským soudem stane Šubr zítra a bude ze zpovídat z dvojnásobné vraždy ukončené ve stadiu pokusu a přečinu poškození cizí věci. Kriminálka předala kauzu státnímu zastupitelství v březnu, kdy ukončila vyšetřování.

Svědectví a znalecké posudky včetně vyšetřovacích pokusů podle policejní mluvčí Ivany Ježkové jednoznačně prokázaly, že Šubr přišel na parcelu s přímým úmyslem usmrtit dvě osoby, které zde v danou chvíli pracovaly.

„V případě odsouzení mu hrozí až výjimečný trest," upozornila Ježková.

Oba napadení dělníci byli najatí novým majitelem pozemku a zhrzenost šíleného střelce tak odnesli zcela nevinně.

„Ne, kradli mu tam železný šrot, brácha tam měl fóliovníky, o které se stále soudil, a tak si chránil svůj majetek. Ti chlapi tam jezdili už dva měsíce a neměli tam co dělat," hájil střelce po činu jeho bratr Zdeněk Šubr. I on ovšem potvrdil, že jeho bratr o pozemek přišel dva roky před tím v exekuci a že z toho byl nešťastný.

Podle místních je Ladislav Šubr ostré povahy, co prý si vzal do hlavy, od toho neustoupil. Ještě předtím, než se dal s dělníky do křížku a vytáhl na ně pušku, volal policii a také do televize, aby si přijela natočit „rozkrádání jeho majetku". Neuspěl, reportéři byli právě jinde v terénu. „Dobrá, vyřeším to jinak," odpověděl štábu a zavěsil…

Puvodni odkaz:
:arrow: http://hradecky.denik.cz/zlociny-a-soud ... 30513.html
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od S474N » stř 10.7.2013, 21:02

Střelec z Tetína dostal za vraždu a pokus o vraždu 18 let vězení

Hradec Králové - Sedmapadesátiletý Ladislav Šubr, který loni v Tetíně na Jičínsku zastřelil dělníka a druhého těžce zranil, dostal dnes u hradeckého krajského soudu 18 let vězení. Obžalovaný tvrdí, že hájil svůj majetek a nikoho zabít nechtěl. Za léčení a jako odškodné musí Šubr pojišťovnám, poškozeným a pozůstalým zaplatit 2,5 milionu korun. Rozsudek není pravomocný. Šubr se proti němu na místě odvolal, státní zástupkyně si pro odvolání ponechala lhůtu.

Šubr podle obžaloby loni v září vystřelil z brokovnice na dva muže, kteří na pokyn nového majitele pozemku rozebírali kovovou konstrukci fóliovníku. První z mužů na místě zemřel, druhý utrpěl vážná zranění a skončil na invalidním vozíku. Dalšími střelami Šubr mužům zničil elektrocentrálu a prostřílel nákladní avii.

Šubr při závěrečném slově u soudu jakoukoliv vinu odmítl a lítost nad svým činem neprojevil. Muže, kteří rozebírali fóliovník, označil za nájemné zloděje, kteří prý přišli krást jeho majetek. "Vraždu jsem nespáchal. Jednal jsem v krajní nouzi. Žádám zproštění obžaloby," řekl Šubr. Celou událost označil za incident s tím, že by se před sebou musel stydět, kdyby svůj majetek nebránil.

Obhájce Stanislav Kadečka uvedl, že Šubr na muže údajně nevedl mířenou střelbu. Připomněl, že Šubr byl kvůli dluhu na zdravotním pojištění od roku 1998 dlouhodobě perzekvovaný, až nakonec v exekuci přišel o své pozemky. Jednání Šubra, který prý byl na kraji psychických sil, označil za zkratkovité a jako polehčující okolnost uvedl jeho dosavadní bezúhonný život.

Spravedlnosti ohledně dluhů na pojištění a exekucí se Šubr vedle soudů domáhal i u ministra spravedlnosti, prezidenta a u Ústavního soudu, ale nikde neuspěl. Tvrdil, že pojištění nemá z čeho platit, že se uživí prodejem zeleniny z pozemků a že po státu nic nechce.

Státní zástupkyně Lenka Faltusová za přitěžující okolnost označila to, že Šubr nad svým činem žádnou lítost neprojevil. Připomněla, že jako myslivec znal charakter střelby. "Šlo o vraždu s rozmyslem, kdy si vybral zbraň i náboje. O stav postřelených se nezajímal a odjel domů. Obžalovaný si vůbec neuvědomuje, co způsobil," řekla žalobkyně.

Podle soudce Luboše Sováka Šubr evidentně střílel ve směru dvou osob a jako zkušený myslivec musel počítat s tím, že je zasáhne. K problémům obžalovaného s placením pojištění a exekucemi řekl, že každý stát má určitá pravidla, která se musí dodržovat. "Nemůže to řešit tím, že si postaví hlavu a řeší to po svém," řekl Sovák. Stupeň obrany přitom musí být úměrný tomu, co hrozí. "Co se stalo, je zcela nesouměřitelné," řekl.
Šubr dluhy neuznává a tvrdí, že o zděděné parcely v Tetíně a Lázních Bělohrad přišel podvodem. Šubr také tvrdí, že fóliovníky jsou stále jeho majetkem. "Viděl jsem, jak dva muži devastují moje věci, a napadlo mě, že to tak nenechám," řekl u soudu.

Doma si vzal zbraň, vrátil se k pozemku a na muže zavolal, že pokud nešli po dobrém, půjdou po zlém a vystřelil. "V jejich směru jsem dvakrát bouchnul, nemířil jsem. Nechtěl jsem je zabít, jen je vyhnat a zabránit ničení mých věcí," řekl soudu. Po střelbě odjel domů, kde ho zatkla policie.

Dnes u soudu vypovídala znalkyně z oboru psychologie, podle které Šubr jednal zkratkovitě a v afektu a čin si předem dlouhodobě neplánoval. Agrese byla afektivně zabarvená, prožíval velkou křivdu, uvedla. Resocializaci obžalovaného znalkyně označila za možnou. Šubra označila za nevyváženou osobnost, povahově uzavřený typ s láskou k myslivosti a přírodě.

Postřelený Štefan Herman u soudu dříve řekl, že se vše seběhlo velmi rychle. "Přijel ke krajnici, vyskočil ven, vytáhl tu pistoli a řekl, že nás postřílí. Kolegu trefil prvního, já se snažil utéct, ale trefil mě do zad," řekl u soudu novinářům Herman, který má po střelbě polovinu těla nepohyblivou.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/strele ... eni/960463
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od npc051 » čtv 11.7.2013, 7:39

"vytahl tu pistoli" ... :?:
Zlata pistole, nechtel bych to koupit z brokarny, fakt ze ne.
A taky se mi fakt "libi" role statu v teto kauze.
Šubr podle svých slov zůstal v domácnosti, aby mohl pečovat o matku. Žil v nouzi, pouze z toho, co si vypěstoval, choval i několik slepic. Neplatil však zdravotní pojištění a tak mu zabavili pozemky.... tak nevim, kdo je tady silenejsi, jestli ten strelec, nebo statni sprava.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od S474N » čtv 11.7.2013, 7:50

npc051: vsak mel moznost jit prihlasit se treba na Urad prace a zdravotni by platit nemusel. Stejne tak si mohl pozadat o prispevky na osetrovani matky. Moznosti je spousta. Mimochodem, kdyby treba zakopl v kurniku, neco se mu stalo, tak by urcite osetreni zachranky nebo v nemocnici vyzadoval. A o tom je presne zdravotni pojisteni. Jinak v nejake realne hmotne nouzi asi nebyl, kdyz ma brokovnici, do ni naboje a jezdi si autem (do ktereho se lejou nejenom pohonne hmoty).

Je to ale prachsprostej hajzl, kterej nema uctu vuci cizimu lidskemu zivotu. Navic u lidi, kteri vubec za nic nemohli - nemeli nic spolecneho s tim "zlym" statem, nebyli ani novym majitelem, ale pouze najatymi delniky, kteri rozebirali foliovnik noveho majitele. Moc dobre vedel, co dela, kdyz jednoho zastrelil a druheho postrelil do zad pri jeho uteku (a to nemluve o te elektrocentrale a aute - taky to rozstrilel "nahodne", ze?). Jeho povidacky o tom, jak strilel "jen tak" do vzduchu je stejne pravdepodobna, jako u pana Basty, ktery chtel taky trestat...
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od npc051 » čtv 11.7.2013, 8:03

Nevim, jake mate zkusenosti s vymahanim zdravotniho, ale ja mam ty nejhorsi. Kdyz jsem dostudoval vejsku a sam jsem si promptne sehnal praci ve skolstvi (taky po tomhle state nic v zasade nechci), tak mi nejak nedoslo, ze prazdniny cervenec-zari po skole a pred nastupem do zamestnani uz vlastne nejsou zadne prazdniny, ale ze jsem de facto nezamestnany a mel jsem jit papirove na pracak, aby za me zaplatil 2 mesice zdravotniho, protoze vejska uz ho neplatila a zamestnavatel ho jeste neplatil. Nejenze me na to neupozornili, nejenze jim to trvalo neuveritelne 4 roky, nez se jim to vyblilo ze systemu a racili me upomenout, ale jeste meli tu drzost po me chtit doplatit nejakych 8 tisic za ty dva mesice na penale. A to si jeste nejsem jisty, jestli jsem nahodou ty dva mesice na pracaku nebyl, ale hledejte nejake lejstro po 4 letech, ze.
Nerikam, ze ten strelec je OK, ale tento stat se chova jako prase. Nedelam si ohledne tech dluhu ze zdravotniho nejmensi iluze. Odhadem tak desetina je opravnena a devet desetin je vypalne na lidech, kteri si to neumi osefovat, coz je evidentne i pripad tohodle typana. A pak do toho jeste prijdou exekuce a je to vypalne na druhou, jedna setina opravnena a zbytek vypalne. Ja jsem se nechal nachytat a to mam prosim nejake IQ a vejsku. Co maji delat takovihle typci, tak to fakt nevim. Hlavne ze cigosum plati socialka mesicne najem 20 litru za ubytovani na vybydlenych ubytovnach a nikdo ani necekne. Tohle je ok.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od Sailor » čtv 11.7.2013, 8:14

npc051
Zaplať ty 2 měsíce(tím se ti zastavěj i úroky) a zbytek ti prominou,sepíšeš takovej papír,napíšeš pár důvodú,třeba že si učitelskej a žiješ na hranici chudoby :D a bude.
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od S474N » čtv 11.7.2013, 8:27

npc051: tak to si doufam delas legraci, ne? Co mas vystudovaneho za stredni a vysokou skolu, ze nevis, jak je to s hrazenim zdravotniho? Ty dva mesice si nebyl nezamestnany, ale OBZP (osoba bez zdanitelnych prijmu). Problem je, ze tys po vystudovani zadne prazdniny nemel, skola ti skoncila a ty "prazdniny" sis udelal pouze ty sam. Proste jeste mesic po zkousce si byl z hlediska plateb "hajeny" a potom ses mel starat sam. Prekvapuje me, ze jako vysokoskolak tyto zakladni veci nevis (uplne se desim toho, co ses tam teda naucil, aneb jako ve vtipu: "Kdyz vidim, jakej ja jsem inzenyr, tak se bojim jit k doktorovi"). Stejne nechapu, ze nevis, jestli si byl nebo nebyl na pracaku - protoze kdybys tam byl, tak ti daji potvrzeni pro zdravotni pojistovnu, ktere mas povinnost tam odnest. Mimochodem, doma snad dohledavat zadne lejstro nemusis, staci jedna navsteva Uradu prace a dotaz, ne? Prijde mi, ze zamerne hledas problemy tam, kde rozhodne nejsou.

Co se exekutoru tyce, tady prosim trosicku opatrneji, protoze opetovne ses uplne mimo. I kdyz si to, dle tvych slov "neumis osefovat", tak ti prijde upominka s penalem a mas moznost to uhradit (ostatne, sam si to napsal, ze ti to taky prislo). Dal se rozepisovat nebudu, protoze je to jako s jinym standardnim dluznikem a k tomu jsem se jiz rozepsal zde (proste platebni rozkaz, x moznosti zaplatit, zapirani se a AZ DALEKO NA KONCI je exekutor):
:arrow: http://finexpert.e15.cz/na-exekutory-v- ... ITEM_29386
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od npc051 » čtv 11.7.2013, 8:30

To Sailor :Zaplatil jsem to tehdy ze sveho ucitelskeho platu 12 tisic cisteho mesicne, neodpustili mi nic, ani za penale, ani za uroky a od te doby mam o statni sprave jedine mineni a to "nasrat-rozmazat". No a taky mi docvaklo, ze skolstvi v tomto state je na horsi urovni nez cisteni kanalu a ze ta nase "priorita" vzdelavani jsou jen kecy v kleci. Stat ma zajem leda tak o delniky u pasu v automobilovem prumyslu a o tupou volicskou masu bez vlastniho usudku a na davkach. Tak jsme to dopracovali. Takze jsem zahodil svuj VS diplom, sekl se skolstvim a sel do IT, vsecko se doucil za pochodu a rozhodne toho nelituju. Akorat je mi lito tech kolegu, kteri ve skolstvi zustali s nejakymi idealy a s jednou kapsou vysypanou a druhou deravou :?

To S4T4an: upominka mi prisla po "prijemnych" 4 letech a jelikoz jsem si shanel praci a aktivne si ji sam sehnal (coz by pracak samozrejme nedokazal), tak jsem fakt nemel cas zjistovat, jak moc jsem nebo nejsem hajeny. A dovolil jsem si prehlednout, jestli se zamestnavatel uracil napsat pracovni smlouvu od cervence nebo od zari, patrne v te euforii z prvniho zamestnani v zivote. Tak me za to stat odmenil penalem ve vysi v podstate celeho mesicniho platu. Kdyz se po 4 letech uracila nejaka tlusta urednicka zadnice probrat ze zimniho spanku. Pokud ti to prijde OK, tak me to teda OK nepripada.
Naposledy upravil(a) npc051 dne čtv 11.7.2013, 8:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od S474N » čtv 11.7.2013, 8:36

Sailor: presne tak to bezne chodi a hlavne, FUNGUJE TO!

npc051: zcela uprimne, pokud si nejsi schopen osefovat vlastni zivot, tak si udelal dobre, ze si s tou ucitelstinou sekl *4*.

BTW pokud si nepozadal o prominuti s prihlednutim k okolnostem zvlast hodnych zretele, tak se logicky nediv, ze ti nic neprominuli.

EDIT: to, jestli by ti pracak sehnal nebo nesehnal praci je uplne bezpredmetne, protoze si resil platby zdravotniho. Kdybys byl oficialne nezamestnany, tak za tebe tuto platbu hradi prave pracak a ty sis mohl sam hledat praci tak, jak si to stejne cinil. Pokud chces argumentovat tim, co ti prijde nebo neprijde OK, tak si nejdriv nastuduj zakony a zejmena sve povinnosti.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od npc051 » čtv 11.7.2013, 8:39

Vec nazoru. Ja bych si predstavoval v densni dobe pocitacu upominku do tydne, zadne 4 roky a statni spravu jako sluzbu placenou obcanem a pro obcany, ne jako tunelarskou mafii. Ale co clovek, to nazor.. a navic jsme uz znacne off topic.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od S474N » čtv 11.7.2013, 8:40

npc051: PRESNE TAK, ty sis to nejak predstavoval. A tohleto predstavovani te stalo X tisic. Zalezi ted jen na tobe, zdali se ze svych predstav probudis nebo si budes predstavovat jine veci i nadale. Krasne to vystihuje ono heslo: "Myslet znamena hovno vedet".
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 222

Registrován: úte 03.1.2012, 15:53

Zbraň: Arminius HW38

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od střelec z Havířova » čtv 11.7.2013, 9:10

S474N: ...Prekvapuje me, ze jako vysokoskolak tyto zakladni veci nevis (uplne se desim toho, co ses tam teda naucil...

Tak mě to teda ale vůbec nepřekvapuje. Snad to bude tím, že jsem na takové škole strávil 5 let. Možná, že by to bylo jiné na škole se sociálně právním zaměřením, ale na škole s technickým zaměřením nebo pedagogice o tom nepadne ani slovo. To takovém studiu sice víte co je to v matematice konvergence, divergence, gradient, ale obyčejný obchodní dopis, nebo pitomou žádost na sociálku neumíte napsat. Tak že se vůbec nedivím npc051, že dopadl jak dopadl. Sám osobně také patřím do stejné sorty naivních, jako on. To jen tak na vysvětlenou.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od S474N » čtv 11.7.2013, 9:14

střelec z Havířova: tak tedy nevim, ale sam mam za sebou dve skoly technickeho zamereni a vsude byly minimalne zaklady ekonomie, prava a dalsich veci.

Jinak v kazdem pripade plati, ze za blbost se plati. Je uplne jedno, v jakem oboru lidske cinnosti k tomu dojde, ale nejdulezitejsi je, zdali se z toho clovek pouci a potom se snazi problemum predchazet nebo naopak do toho spadne jako do spiraly a placa se v tom (za penize a zvyseny vydej energie).
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od Sailor » čtv 11.7.2013, 9:24

npc051
úroky a penále jedno jest(v tomto případě),prostě zaplatíš dluh,ty 2 měsíce a zbytek čásky ti můžou prominout na základě formuláře kterej vyplníš(potom co jsi si o něj výslovně řekl).Známemu takhle odpustili 18 litrú a bez kecú.
Jinak nás na nutnost se přihlásit na pracák upozornil učitel(střední škola)
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning

Příspěvky: 222

Registrován: úte 03.1.2012, 15:53

Zbraň: Arminius HW38

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od střelec z Havířova » čtv 11.7.2013, 9:40

Sailor: Odpuštění penále jak kde a jak komu. Já jsem před časem udělal chybu, zaplatil jsem finančnímu úřadu prostřednictvím komerční banky na špatný účet. Chybu udělala i pracovnice banky, že platbu přijala a neupozornila mě na již neplatný účet. Po cca devíti měsících při náhodném dotazu na finančáku jsem se dozvěděl, že tam nemají moji platbu. A tak jsem ihned začal pátrat, kde visí moje peníze. No a byly v KB. Peníze jsem dostal zpět bez jediného haléře úroku a zaplatil jsem 12000 penále na FÚ za pozdní platbu, přestože jsem žádal o prominutí, přesněji řečeno o obměkčení tvrdosti zákona s doložením všech potřebných vyjádření včetně vyjádření banky.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od Sailor » čtv 11.7.2013, 12:09

Jasně,bude to o lidech.
Jinak mi ale neříkej že zamítnutím to končí?Určitě jsou další nápravné prostředky . . .
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning

Příspěvky: 222

Registrován: úte 03.1.2012, 15:53

Zbraň: Arminius HW38

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od střelec z Havířova » čtv 11.7.2013, 13:16

Sailor: ... Určitě jsou další nápravné prostředky . . .

To myslíte kde? Jako v Česku? Dvě kauzy jsem zatím dotáhl až k ústavnímu soudu, abych zjistil, že zákon je pro blbce a nepoučitelné optimisty, neboť nad zákonem je názor soudce a ten je neprůstřelný. Mám neoficiální info z ÚS v mé kauze: "... zákon sice praví že ..., ale já si myslím..." a bylo vymalováno.

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od npc051 » čtv 11.7.2013, 13:32

Vite, co mi cely ten pripad pripomina ? Romana Smetanu. Akorat ze tenhle dotycny nepochopil - nebyl upozornen - nereagoval vcas - byl prilis hrdy dojit na urad. Nemam zadne pochyby, ze cast nasich spoluobcanu je vice nebo mene divnych, nicmene povinnosti (zduraznuji toto slovo) statni spravy je i tyto divne lidi adekvatne upozornit, co maji vyplnit a proc to maji vyplnit a co se stane, kdyz to neudelaji. V konkretnim pripade to meli resit osobne, pro me za me tam mela dojit baba z uradu s policajtem a rict mu polopate, ze pokud tohle a tohle nepodepise, tak mu seberou pozemky a strechu nad hlavou. Teprve potom, az by toto prokazatelne statni sprava udelala a ti lidi by se na to vykvajzli i tak, tak at jim pro me za me zabavuji pozemky. Jenze to nasi ouradove neudelaji. Ti tak poslou obalku, ktera kolikrat ani nemusi dojit, asi tak jednou co 4 roky a tim to pro ne hasne, nez se to soupne k soudu a vymahacum vypalneho. A to uz je samozrejme pozde a vysledkem jsou mrtvy a postreleny exekutor a typek odsouzeny na 18 let (ktere mu samozrejme nikdo neodpare).
Podrobnosti pripadu neznam, ale dovozuju na zaklade osobnich zkusenosti s timto systemem, jak jsem ho popsal vyse.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od S474N » čtv 11.7.2013, 13:40

npc051: mensim detailem, lec nejpodstatnejsim, prave u platebniho rozkazu je to, ze on MUSI PROKAZATELNE BYT DORUCEN, tedy ze u nej se neaplikuje fikce dorucenim. Pokud neni platebni rozkaz dorucen, tak se cela vec presouva na klasicke soudni rizeni.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od npc051 » čtv 11.7.2013, 14:09

Jenze chapej toho chlapa, ktery se zivil pazitkou z vlastniho zahonku a polivkou z vlastnich slepic a nic po statu nechtel (ke sve vlastni ujme). Chapej, ze ho (napriklad) mohli postavit pred hotovou vec, ze ma ke dni tomu a tomu zaplatit za 4 roky zpetne dejme tomu 50tisic dluzne castky za zdravotni a dalsich padesat tisic penale a ze to jeho prosty mozek nepochopil doted, kdyz on prece nemocny nikdy nebyl a nikdo mu nic nerekl, ze ma nekam dojit na urad a zaridit si, at to stat plati za neho. A ze treba tech sto tisic je pro neho totez, co pro me dva miliony. Proste jsou takovi lidi, co takhle uvazuji a exekuce na ne jsou den co den. Nedelam si nejmensi iluze, ze pri vyberu za zdravotni pojisteni a dani obecne utikaji desitky miliard a na druhe strane tady mame 3 zmarene lidske zivoty kvuli hrstce drobnych a nejake fajfce v systemu. Cimz bych to asi za sebe uzavrel. Jo a jeste bude zavrenej na dvacet let (v jeho pripate nadozivoti) v base a to zdravotni a vezenskou ostrahu za neho zatahneme my vsichni. Stejne jako tech 2.5 mega odskodneho, ktere ma navrch zaplatit tomu ochrnutemu.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz