Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od cmk » úte 23.7.2013, 10:27

Jasik píše:Dotaz na ty, kdo trénují různá bojová umění atd.
Jak to je s prověřování těch, kteří chtějí dělat muai tai, MMA apod., zda nejsou přívrženci ultra-čehokoliv a to, co se naučí nezneužijí? Myslím, že jde hodně o důvěru v jednotlivce, ale osobně mě právě tohle dost od podobných "fight klubů" odrazuje - vychovávají hodně bezmozků a mlátiček (nepíše všechny, samozřejmě jsou i ti slušní).
Stejne, jako s proverovanim strelcu LOS, IPSC a absoloventu ruznych kurzu obranne strelby.
A jako my mame trochu "neradost", když o nas někdo rekne, ze jsme ozbrojeny hovada a je mezi nama i par slusnejch, asi není uplne koser rikat, ze "mě právě tohle dost od podobných "fight klubů" odrazuje - vychovávají hodně bezmozků a mlátiček (nepíše všechny, samozřejmě jsou i ti slušní)".
Co znam lidi z podobných klubu - blbcum se nevyhnes - je jich tam srovnatelne s populaci, jen z nich strika vic testosteronu, ale kdokoli slusnej tam prijde trenovat, slusne si zatrenuje, něco se nauci a jako slusnej odchazi.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Jasik » úte 23.7.2013, 11:09

cmk: OK, beru, nebráním se tomu změnit či poopravit si vlastní subjektivní pocit ovlivněný masmédii. Ale jinak přirovnání třeba s LOSem.. no nevím, ale co si pamatuji, tam chodí opravdu nadšenci a ne týpci, co si bouchačkou za pasem chtějí léčit své ajťácké, společností neuznané EGO :-))
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od S474N » úte 23.7.2013, 11:19

Jasik: uz jenom cekam, az se tu vyroji ty davy tech, kteri dotycnou osobu oznaci beztak za fizla a za nastrcene video. Preci neni mozne, aby to policie resila v klidu a vyhmatavala si jenom problemove jedince, to by jim preci mozek nedokazal pobrat.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od cover72 » úte 23.7.2013, 13:22

Čerte, nevím, proč mi podsouváš "údajně v pohodě lidi", když jsem reagoval na tvé výroky, že
a) toho vlastního tajného zatýkali ne proto, že něco provedl, ale protože si jej s někým spletli na základě vágního popisu
b) zejména na tvrzení, že když tam byl někdo místní, co se tam jen připletl a nic neudělal, měl se nechat zatknout za to, že se "nerozpustil" (což implikuje: a nechat zařadit na seznam extremistů, ootiskovat a vůbec ze sebe nechat udělat zločince.)

Je to velmi jednoduché, vážně: stačí mi, když si představím sám sebe na místě obyvatel.

Představa, že se vracím domů okolo kordonu těžkooděnců, z nichž mi jeden třeba ubalí pěstí jen proto, že jsem se vyskytnul na "špatném místě" /viz linkovaný článek z místních ČB novin/, nebo že mne dokonce jen za to, že vylezu před svůj vlastní barák v mylném dojmu, že nebylo vyhlášeno Stanné právo a stále mám svobodu pohybu seberou a zařadí do databáze extremistů, pá pá spolehlivosti, pá pá papíry... Mi jednoduše neimponuje.

Pokud by policie skutečně jen "chirurgicky" vybírala skutečné nácky, které má natočené že prováděli násilnosti, budiž. Potom se mi sice hrubě nelíbí, že je zatýkali borci v civilu aniž by ukázali placku (protože to mohli, v tom jim soudě z videí okolnosti vážně nebránily!), ale je to pochopitelné.

V příkrém protikladu s tím ale stojí svědectví místních, kterak
a) na benzinku přišel policejní provokatér, vyburcoval lidi ke skandování a následně je začal mlátit obuchem a zatýkat
b) pár lidí dostalo pěstí od těžkooděnců jen za to, kudy šli sami, ne jako účast demonstrace
c) se nejradikálněji chovali známí tajní v civilu
A též ono video, se zatýkýním tajného -- koho "realizoval" je snad jedno, důležité je, že jej zatýkali a že když se ani policista nedokázal chovat tak, aby jej nezatýkali tvrdě, těžko to chtít po ne-policistech, ne?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od S474N » úte 23.7.2013, 14:33

cover72: chapu, slunecni aktivita kulminuje, takze prudke fantazie typu "zrovna jsem spal, probudil jsem se, tak vylezu pred barak, kde je nejak moc lidi, policie sice rve "jmenem zakona rozejdete se", ale to mi neni vubec divne a jdu si po svem".

Ty porad meles o nejake placce - precti si zakon o policii. Nehlede na fakt, ze jsem si zcela jist, ze nikdo z okolostojicich ani zajistovanych urcite nezpochybnil, ze by se nemelo jednat o policisty.

Svedectvi mistnich - videl jsem x video zaberu "mistnich", ale na zadnem takove jednani neni. Zrejme policista byl spojen svetelnym tunelem s Astaren Seranem a blokoval vsem jejich fotoaparaty/kamery.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od reddog » úte 23.7.2013, 15:02

Cover:
K tomu "cecku" snad jen tolik, ze by mohl vzyvat i Velkoozubenstvo a bez upozorneni o vyznamu sve osoby od provereneho/znameho policisty, by mu to (a zcela spravne) bylo (a ono nejspise asi i bylo) prd platne.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od cover72 » úte 23.7.2013, 15:40

Čert: proč tak konfrontačně?
§ 12 (2) Pokud povaha nebo okolnosti úkonu neumožňují prokázat příslušnost způsobem podle odstavce 1, prokáže policista svou příslušnost k policii ústním prohlášením „policie“; to neplatí, brání-li povaha nebo okolnosti úkonu také ústnímu prohlášení. Způsobem podle odstavce 1 se policista prokáže ihned, jakmile to okolnosti úkonu dovolí.
Vzhledem k tomu, že se nejednalo o zatýkání mafiánů s Kalašnikovy, nýbrž o "sbírání" jednotlivců z pozice početní převahy nevidím jedinou "okolnost úkonu", která by jednomu z tajných bránila vytáhnout placku předtím, než se zatýkanými vymetli chodník, nebo přinejmenším poté, co jej zpacifikovaného měli na zemi. Ditto sdělení obvinění: zatýkaný leží, na něm klečí tajný, a desítky vteřin mlčí? Pročpak, aby zatčený chlapík netušil, která bije a za co jej sebrali a "vyměkl" pro následný výslech?

A co do sluníčkové úvahy -- jak jsem psal. Máš-li za to, že je úplně normální, že si policie svévolně vyhlásí Stanné právo typu "když vylezeš na nákup, dostaneš přes držku a seberem tě", asi se skutečně neshodneme. Pak se ovšem nemůžeš divit, že proti takovéto interpretaci policejních pravomocí protestuji nejen já, ale celá řada dalších lidí, kteří mají naivně za to, že mohou ze svých domů vycházet na ulici, chodit za přáteli, nakupovat apod. aniž by se museli ptát kolemjdoucího policisty na jeho milostivé svolení.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Shi » úte 23.7.2013, 16:34

On tady nikdo nezpochybňuje skutečnost, že policie zasahovala až po marných výzvých.

Ale nesouhlasím s tím, aby neoznačená policejní individua v civilu měla právo napadat jiné lidi v situaci, kdy není nebezpeční z prodlení. Zákon o policii dává možnost zasahovat neoznačený, ale to co bylo zachyceno na videích je šponováním zákona o policii na maximum. Neboť jaký byl důvod toho, aby oni policisté byli v civilu ?
a) aby mohli dokumentovat a následně svědčit, nebo
b) aby mohli sami provokovat dav k nějakému excesu, vyvolávat konfliktní situace a vytvářet záminku k zásahu ?

Příliš mnoho indícií svědčí o tom, že b) je správně.

Zákon o policii kromě pravomocí ukládá také další mantinely, jako že použití donucovacích prostředků má být přiměřené a v maximální možné míře šetrné vůči osobě, proti které se zasahuje. To v některých případech dle mého soudu porušeno bylo.

Samozřejmě že pro policii není problém zdůvodnit téměř cokoliv - například hezky zdůvodnili onoho jedince nesmyslně sraženého mezi auta - bránil prý při eskortování zadržené osoby. Zkuste to dokázat/vyvrátit, když není k dispozici přehledový videozáznam. Jasně, důvod k zákroku se skoro vždycky najde, stejně jako se vždycky najde důvod k perlustraci (vždy se dá tvrdit podobnost s blíže neurčenou hledanou osobou).
Podobně si zřejmě bez problémů obhájili i použití řidičů jako živých štítů na dálnici. Obhájí si totiž cokoliv.

Stále platí, že občan má právo chovat se jako idiot a taky má právo, aby v případě, že spáchá přestupek, s ním bylo zacházeno přiměřeně slušně. Policisté mají nadstandardní pravomoci, ale s tím ve slušných zemích jde ruku v ruce povinnost úzkostlivě si hlídat, aby policie nevybočila z mezí přiměřeného a nezbytného chování. Na tu druhou půlku se tady nějak zapomíná.

Ti lidi vyšli do ulic, protože jediná další možnost, která jim zbývá, je vzít zákon do vlastních rukou. Mnoho z těch lidí bylo defacto doma, před svým domem a podobně. Demonstrací upozorňovali na to, že ztrácí jednu z mimořádně důležitých jistot - jistotu cítit se doma v bezpečí. A státní moc na toto poměrně zoufalé vyjádření obyvatel, reaguje metodami, které příliš mnoha lidem připomínají konání orgánů za totality. V tom je podstata problému - místo aby se řešila kriminalita, která lidi tíží, tak se řeší snaha obyvatel využít shromažďovací právo.

Ano, demonstranti blokovali komunikaci a dopravu a to je přestupek. Zajímavé je, že když komunikaci a dopravu na magistrále blokuje cykloverbež, ekoverbež, nebo zemědělci tak nedojde nejen na obušky, ale ani na pokuty či výzvy jménem zákona. Zato když demonstrují obyvatelé v podstatě na svém dvorku a blokují jednu z běžných ulic, tak jsou najednou obušky nejen přiměřené, ale i nezbytné pro zajištění veřejného pořádku a plynulosti dopravy. Každý kdo není spokojený s bezpečnosní situací a je ochotný to dát najevo je najednou extrémistou, rasistou a bůh ví čím hrozným. Ne, tohle opravdu v pořádku není.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od pitt » úte 23.7.2013, 17:07

Jasik píše:
Dotaz na ty, kdo trénují různá bojová umění atd.
Jak to je s prověřování těch, kteří chtějí dělat muai tai, MMA apod., zda nejsou přívrženci ultra-čehokoliv a to, co se naučí nezneužijí? Myslím, že jde hodně o důvěru v jednotlivce, ale osobně mě právě tohle dost od podobných "fight klubů" odrazuje - vychovávají hodně bezmozků a mlátiček (nepíše všechny, samozřejmě jsou i ti slušní).

a jak se prověřuje jestli zájemce o zbroják,není nácek,anarchista,nebo něco podobnýho..........tohle bych od tebe teda nečekal :?

.......ale někde chcou výpis z rejstříku trestů.
a moje zkušenost........ti co si chcou zlepšit svoje bitkařský umění moc dlouho nevydrží.....a ti co to začnou dělat sportovně a budou zápasit,tak se na nějaký pouliční bitky vyserou, aby se nezranili. To ovšem neznamená že když budeš v hospodě vysírat,tak že ti nedají do rypáku :lol: :lol:
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Jasik » úte 23.7.2013, 20:10

pitt: Klíd borče ;-) Mimochodem u ZP si myslím, že policie prověřuje v místě bydliště jestli nemáš nějaká problémy a i ve své databázi, takže ano, i mezi majiteli ZP a zbraní jsou exoti a podivná individua, ale "nějak" by to být filtrováno mělo..
No nic, ale někdy ty "namakaný hovada, co dělají bordel" přece trénovat musí, nebo ne?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od S474N » úte 23.7.2013, 22:49

cover72: protoze se tu mele 10x to same a evidentne vzdycky prijde nekdo, kdo to porad "nedovede pochopit".

To, ze ty nevidis duvodu neznamena, ze takovy duvod tam nebyl. Pokud se si presto presvedcen o tom, ze dotycni jednali protipravne, dej podani na GIBS. Alespon sam timto krokem dokazes, ze si stojis za tim, co tvrdis a ze neplacas pouze prazdnou slamu.

Policie si zadne stanne pravo nevyhlasila, mozna by sis to video mel pustit, dokonce to tam nekolikrat uslysis.

Shi: policiste byli v civilu z takticko-operacnich duvodu, ktere zjevne nedokazes pobrat. Me treba tedy vcelku jasne jsou. Opetovne ti reknu to same, co Coverovi, mas-li pocit, ze doslo k nejakemu excesu, obrat se na GIBS.

Jinak ono demonstrovat oficialne je trosicku neco jineho, nez zablokovat nejakou tepnu a neuposlechnout x vyzev. Pokud sam necitis minimalne v tomto rozdil, tak je mi (te) lito.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od pitt » stř 24.7.2013, 0:08

Jasik píše:pitt: Klíd borče ;-) Mimochodem u ZP si myslím, že policie prověřuje v místě bydliště jestli nemáš nějaká problémy a i ve své databázi, takže ano, i mezi majiteli ZP a zbraní jsou exoti a podivná individua, ale "nějak" by to být filtrováno mělo..
No nic, ale někdy ty "namakaný hovada, co dělají bordel" přece trénovat musí, nebo ne?
já jsem v klidu akorát mě nějak nedochází že tohle řešíš zrovna ty.
Chceš mě tvrdit že jsi opravdu tak naivní a myslíš si že PČR opravdu v místě bydliště bádá jakou máš pověst? :lol: :lol: :lol: :lol:

který namakaný hovada co dělají bordel myslíš?...blbečky z posilky nafouknutý koktejlama a s hlavou vypitou?......kurva kluku......oni se nemusí nic učit...jsou akorát agresivní a bez zábran....proto jsou nebezpeční....
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Jasik » stř 24.7.2013, 8:56

pitt: Jsme tu OT, někdy to probereme osobně..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Sailor » stř 24.7.2013, 9:12

Pitt
Souhlas ve všem.Ale vyjímka potvrzuje pravidlo.Což takhle debílek Leo Beránek,jedno období trénoval thai box 2x denně a jak řádí zmrdeček.Sice tomu moc nevěřím páč vím co je trening za záhul.Ale tvrdil to v nějakém rozhovoru.

Edit: video kde tvrdí trening 2x denně.Stopáž kolem první minuty
http://www.youtube.com/watch?v=gWeKbSiAcSA
Naposledy upravil(a) Sailor dne stř 24.7.2013, 9:27, celkem upraveno 2 x.
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Jasik » stř 24.7.2013, 9:20

Sailor: Díky, uvedl jsi přesný příklad toho, co jsem měl na mysli.. A ten člověk asi opravdu "něco" dělal, dá se to najít na youtrubce.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od pitt » stř 24.7.2013, 9:23

Jasik píše:pitt: Jsme tu OT, někdy to probereme osobně..
no a co?....zeptal jsi se,tak proč to teda neprobrat........nevidím nic špatnýho na tom odklonit se od tématu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od pitt » stř 24.7.2013, 9:26

Sailor:....jo myslím že i má nějakej zápas za sebou,ale to je jasnej příklad že debil se najde všude.Ale on by ze sebe dělal stejnýho kundíska a rval by se,i kdyby nic netrénoval,akorát by si vzal o dva kamarády víc. Dočkej času...je jen otázkou času,kdy narazí. Něco podobnýho je ten ověnčenej slovák,co si říká Rytmus........ten taky dělá machra a spolíhá na provaženej xicht a silný slova.......je to jen poza.

Jasik: a co jako...tak "něco" dělal, taky by jsi to řešil a dohledával, kdyby dělal hokej,tenis,fotbal,nebo něco jinýho?....podívej se na Řepku,Radka Dudu a podobný.......Macek se taky porval s Rathem a ani jeden z nich podle mě neviděl v životě tělocvičnu
Uživatelský avatar

MujGLOCK team

Příspěvky: 2411

Registrován: úte 29.3.2005, 15:34

Zbraň: G17, G43, CZ858

Bydliště: doma

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od Jasik » stř 24.7.2013, 10:09

pitt: OK, je skupina lidí, co jsou agresivnější než jiní a své agrese čas od času neovládnou. A bohužel spoustu jich navštěvuje různé sportovní, bojové kluby, cvičí, rvou se, ale problém je v tom, že to nedělají jen kvůli tomu aby si zvýšili např. sportovní výkon, ale aby následně chodili s "melounama" pod rukama a názorem "dej si na mně bacha nebo Ti rozbiju xicht" a svojí agresi si vybíjeli i když nemusí a v situaci, která se dá řešit úplně jinak.
Tvůj názor je jiný, vím to, bavili jsme se o tom na srazu a na tobě žádná "agresivita" není vidět (i když je fakt, že tady na foru občas působíš hodně konfrontačně).
A myslím také, že jsou i jisté formy tréninku a sebeobrany, které nedělají zmínění problémový jedinci, ale najdou se možná i tam výjimky.
Možná, kdybych byl trochu jiné tělesné konstituce, byl bych stejně testosteronem nabušený atd., můj názor by byl jiný, ale v situaci ve které jsem a žiji jsou zmínění jedinci jednou z těch hrozeb, které osobně cítím (a o kterých se budeme bavit večer na procházce)...
Naposledy upravil(a) Jasik dne stř 24.7.2013, 10:34, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Policisté jsou se zásahem proti radikálům v Budějovicích

Příspěvek od pitt » stř 24.7.2013, 10:20

ale pak je taky spousta lidí,kteří jsou agresivní,nic necvičí a ani jejich tělesná stavba není tak postavená a ještě jsou psychicky labilní....a ti jsou podle mě ještě nebezpečnější,protože to na nich nepoznáš. Když někde potkáš chlapa ze kterýho stříká testosteron,tak máš možnost se připravit a konfliktu předejít,ale když potkáš magora,kterýmu občas hrábne,tak ti nezbývá,než se pomodlit. Četl jsi ten článek o tom,jak na karlovarsku na bowlingu týpek podřízl druhýho zezadu mezi lidma?...to je průser....a ne nějakej šestimetrovej chlap,co už na 100metrů "říká": "dej si na mě bachy pičo,já jsem velikej".

a to že se tu vyjadřuju,tak jak vyjadřuju?...a co.....když se mě něčí názor nelíbí,tak to řeknu a myslím že nejsem na křesťanským foru,abych to nemohl říct na plnou hubu, a taky přiznávám že docela rád úmyslně pošťouchnu.
a ten kdo to nepobere,tak je to jeho problém :wink:

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz