"Škodiče" ze Svitav


Termíny akcí k LOS - Lidové obranné střelbě

Líbí se Vám svitavské "Škodiče"?

ANO
16
80%
NE
3
15%
Nevím, netuším o co se jedná
1
5%
 
Celkem hlasů: 20

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

"Škodiče" ze Svitav

Příspěvek od HV » pát 19.7.2013, 9:58

Zdravím všechny příznivce LOSu. Rád bych zde vyjádřil svůj názor na svitavské "Škodiče", tedy výplňové kovové terče nehodnocené jako terč, jen přidávající proceduru v případě neřešení. Názory na jejich použití jsou značně odlišné. Někdo je vítá (tajně doufám, že většina), někdo je odsuzuje. Právě proto bych zde rád prezentoval svůj názor a požádal o totéž i ostatní. Jedná se o můj příspěvek z http://los.zbranekvalitne.cz/zavody/310
"Škodiče" ze Svitav jsou super počin! Zažil jsem je poprvé v Opařanech a musím říci, že to je přelom v LOSím soutěžení. Tímto se LOS stává atraktivnějším. Nutí to střelce přebíjet a tím jej připravuje na krizovou situaci. Tolikrát jako v Opařanech jsem nepřebil za celých 6 let co LOS střílím. Kolikrát mě to i překvapilo, zásobník nešel ven, musel jsem řešit problémy. Ti, co volají po standardním LOSu musí pochopit, že i LOS je jen sport a vyvíjí se. Jeho hlavním smyslem je trénink a příprava držitele zbraně na její případné použití v NO či KN. Osobně si myslím, že tento směr je správný a Jindrovi a jeho partě tímto děkuji za jeho významný přispěvek LOSu :idea:
P.S. "Škodiče" můžeme ortodoxním LOSařům zdůvodnit jako krycí palbu do jediného možného bezpečného místa :mrgreen: To také odůvodní možnost střelby bez krytí a kdykoli v průběhu situace :mrgreen:
...zbraně, mám zbraně

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: "Škodiče" ze Svitav

Příspěvek od cmk » pát 19.7.2013, 10:41

CMK (strelec) - cokoli, co prida počet ran je pro me plus... Když uz nekam vazim cestu, je 100 Kc za 30 ran navíc minimalni vydaj... Když se to dobře postavi a vymysli, je to fajn sportovni přídavek... Vsechno, cim je závod nejak pestrejsi, je u me vitano... At uz jsou to napadite tajne, nebo spousta strileni...

CMK (reditel) - Jde tim obrannost do haje...LOS ma nejaky svu ucel a kdyby všichni poradatele presli na pouzivani skodicu, primarni ucel LOSu by sel uplne do haje. Oba "ECHT" zavody byly na jakesi hranici toho, kam to asi smerovat.
Echt obranka byla skoro az hnusna polohama, neprijemna pro strelce - clovek si sportovne moc nezastrilel (i když tam málokdo nechal pod 100 naboju). Nebylo to o velkem STRILENI pro radost, bylo to o tom si zkusit něco jiného, nez to, co ma část lidi nadreny z IPSC. Ono totiž spojit slabou ruku se zbrani, napíchnout a delat bum-bum---bum-bum je sice fajn, ale s obrannou strelbou to vůbec nemusi mit nic spolecnyho. Clovek bude v reralu strilet pod stresem, zraneny, s motajici se hlavou, z blby strelecky pozice apod... ECHT obranka nemela lidi naucit z tehle poloh lidi strilet, mela jim jen sportovni hravou formou ukazat, ze i to je mozne a ze bum-bum---bum-bum zdaleka neznamena, ze bych se umel ucinne bránit (stejne jako to ukazuje prumerny LOS mirenkarum). Taky se to projevilo na poradi... (každý si to prebral jinak - někdo pochopil, ze trénovat je třeba nejen bum-bum---start-stop---bum-bum, někdo si zanadaval, ze je to na prd strileni... Kazdemu dle jeho gusta - nikomu nic nenutim)
Echt kalirna zase byla o jednoduchosti a rozmanitosti v reseni a sportovním strileni pro radost - takove polo-ipsc dle pravidel LOS. Nebudu uz reditel dlouho, ale pokud bych byl, udelal bych vsechno proto, aby se z echt-kalirny nestal "typicky LOS". Ano, cas od casu vubec není na skodu si podobnou srandu postavit a strelit (jen ja uz to asi organizovat nebudu - místo toho, abych o vikendu lezel a lecil se, jsem tam na slunicku pobihal s palici a tloukl koliky - před tim zajistoval organizacni věci a pro zmenu zaviral strelnici - a do ted nejsem vylecen). Ale chci, aby bylo pro vždy jednoznacne receno: "echt kalirna nebyl bezny LOS - byla to prazdninova bonusova pohodovka, kterou je mozne si cas od casu strelit, ale nic vic".
Takze umim si tak představit 1 ze 4 zavodu od nejakeho organizátora, nebo 1 stage ze 4 s bonusovými terci, nebo tak neco... Ale rozhodne to nemůže byt standard.

PS: maly soukromy napad - dokonce si umim představit Poharovy závod, kdy strelec po pipnuti bude resit povinne 1-6 tercu (dle situace). Situace bude postavena tak, aby pak vynutila nejakou prodlevu (napr. presun mezi barierama apod... - aby RO umel odlisit a odcist cas) a strelec by volitelne strilel druhou část situace. Pricemz Poharovy závod by se tykal casu a zasahu jen te první casti a zaroven by se psaly druhé výsledky (klubovka), kde by se to započetlo cele... Třeba... Kdo by strilel jen pohar, platil by bezne startovne, kdo by chtěl strilet bonusovou klubovku, priplatil by si třeba 100 Kc nebo tak něco...

PPS: vim, ze to není uplne srovnatelne, ze vychozi podmínky Echt zavodu byly uplne jiné. Ze echt obranka byla v mnohem exponovanějším terminu. Presto je nutne rict - echt-obranka byl závod, kterého se zúčastnilo nejvic lidi, kteří kdy na závod prijeli. Nelze se tedy domnívat, ze obranne pojeti je méně chtene, nez sportovni. Vzhledem k rozdilnym terminum se sice neodvazim rict, ze by obranne bylo vice chtene, ale minimalne zhruba na stejno to bude.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: "Škodiče" ze Svitav

Příspěvek od HV » pát 19.7.2013, 11:02

OK, názor ředitele LOSu chápu a beru to. Možná kdybychom při střelbě na škodiče také přidali krytí, trochu bychom tě obměkčili, co ty na to? :mrgreen:
K tomu počtu lidí na echt obrance jen toliko. Proč si myslíš, že tam přijeli? A proč myslíš, že jich víc nepřijelo na echt kalírnu?
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: "Škodiče" ze Svitav

Příspěvek od kuba » pát 19.7.2013, 11:23

obecně o prázdninách jezdí vždycky míň lidí.

jinak mě se libí jak to dělají ve svitavách nějaky situace se škodičema nějaký bez apod. tak to má být, pestrost. v IPSC taky nejsou všechny situace na 32ran.
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: "Škodiče" ze Svitav

Příspěvek od cmk » pát 19.7.2013, 11:26

Proto taky rikam, ze presto, ze jich na obranku prijelo mnohem vic nez na kalirnu, tak si nedovolim tvrdit, ze o obranku je vetsi zajem...
Ale ze nelze rict, ze by o obranku nebyl zajem... Byl to nas závod s nejevetsi ucasti v historii.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

PaF

Příspěvky: 272

Registrován: pát 18.4.2008, 21:39

Zbraň: GLOCK

Bydliště: BRNO

Re: "Škodiče" ze Svitav

Příspěvek od PaF » čtv 25.7.2013, 19:01

Doufam, ze stale zustaneme u Lidove Obranne...
Proc proste nestrilite ty stovky ran na IPSC? neni dost zavodu?

Ve Svitavach byvaji pekne zavody, bohuzel, s obrankou uz maji pramalo spolecneho.
PaF

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: "Škodiče" ze Svitav

Příspěvek od Steiner » čtv 25.7.2013, 20:28

Na LOSu na čtyři stage je jedna stage s plným počtem tečů doplněné o škodiče OK, i na zombie apokalypsu je třeba být připraven :mrgreen:

Ale závod na čtyři stage na které nestačí krabička nábojů už opravdu není "Lidová Obranná" střelba, v tom s PaFem naprosto souhlasím. Na posledním závodě stage 1 mohla být klidně na 3 terče (2 z okýnka a 1 kyvka ze dveří) a na atraktivitě by jí to nijak neubralo. Stage 2 a 3 by snesly taky daleko menší počet terčů. Méně může být někdy více.

Příspěvky: 664

Registrován: čtv 29.5.2008, 20:57

Bydliště: Praha

Re: "Škodiče" ze Svitav

Příspěvek od cityshark » pát 26.7.2013, 2:51

...a pak prisel CityShark a vymyslel takove skodice, ze to uspokoji strelce I CMK, coby reditele zavodu :) Az postavim stage (a CMK jji schvali, o cemz jsem presvedcen) kazdy si prijde na sve :)) Tesite se? Ja jo :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 783

Registrován: stř 17.2.2010, 22:28

Zbraň: glock 17

Re: "Škodiče" ze Svitav

Příspěvek od kuba » pát 26.7.2013, 21:39

přesně lidi co si chtěj na střeleckejch závodech přes půl republiky zastřílet, táhněte do ipsc.
My only worry about death is that my girl will sell my gear for what I SAID I paid for it...
http://www.facebook.com/severoceskygteam

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: "Škodiče" ze Svitav

Příspěvek od HV » sob 27.7.2013, 13:50

Razím názor, že co rána, to tréninkový výstřel. Tedy platí přímá úměra, čím více vystřelaných ran tím více trénovaný střelec (samozřejmě pokud se dokáže poučit z chyb). On špičkový IPSC střelec taky v reálném střetu nebude spoléhat pouze na přesnou a rychlou střelbu a jistě využije i kryt pokud bude moci, to je přeci logické!
Když na soutěži vidím některé zoufalce co se snaží zasáhnout plate na 10m pěti a více ranami, je mi do breku. Více ran na soutěžích by to mohlo změnit. I cmk jistě uzná výše uvedené výroky.
A aby toho nebylo málo, klidně bych mimo soutěž přidal i 5 ran mířenky bez časového limitu :mrgreen: Pak by se ukázalo kdo vlastně koní situace ze stresu a kdo proto, že neumí střílet. Jestli má LOS vychovávat a připravovat, musí to být příprava globální. A k té mířenka jistě patří.
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 99

Registrován: pát 20.3.2009, 19:21

Bydliště: Vinařice

Re: "Škodiče" ze Svitav

Příspěvek od spawny » sob 27.7.2013, 22:56

To HV: mířenka za mě ano...ale pak se zase najde někdo kdo si bude stěžovat že šest terčů na 25 metrů není LOS jako jednou v Žalanech....
CZ 75 SP-01 Shadow, CZ 75 B, Mossberg 500 SPX

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: "Škodiče" ze Svitav

Příspěvek od HV » ned 28.7.2013, 20:16

spawny: Chybně js interpretoval můj názor. Mířenka by byla mimo závod ;) osobně za LOS nepovažuji ani škodiče ani terče na 25m. Ale jako zpestření je to fajn. Každá rána dobrá!
...zbraně, mám zbraně
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: "Škodiče" ze Svitav

Příspěvek od Nikdo » pon 29.7.2013, 10:38

cmk píše:"echt kalirna nebyl bezny LOS - byla to prazdninova bonusova pohodovka, kterou je mozne si cas od casu strelit, ale nic vic".
Takze umim si tak představit 1 ze 4 zavodu od nejakeho organizátora, nebo 1 stage ze 4 s bonusovými terci, nebo tak neco... Ale rozhodne to nemůže byt standard.
Tak podepisuji.

Zpět na „LOS - Lidová obranná střelba“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz