"Nejlepší" legalní náboj 9mmL po ukončení Federal EFMJ


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 355

Registrován: sob 30.7.2011, 16:25

Re: "Nejlepší" legalní náboj 9mmL po ukončení Federal EFMJ

Příspěvek od pgsp » úte 22.1.2013, 17:14

Řez střely RBCD
+
38.spl JHP vs 38.spl RBCD
http://www.youtube.com/watch?v=rG-IkwNc-7M

Příspěvky: 10

Registrován: úte 26.3.2013, 22:26

Zbraň: zatim jen kudla

Re: "Nejlepší" legalní náboj 9mmL po ukončení Federal EFMJ

Příspěvek od yperit » stř 27.3.2013, 20:54

Ahoj, něco málo o účinnosti jsem zhlídl v telce a i sem si dokud to bylo možný zastřílel z pořádnýho perkusáku. "ten by byl asi nejúčinnější" 12mm kule se taky dá před nabitím naříznout, "zajímavý" jezdecký kolt vzor šerif, nebo tak nějak se to jmenovalo. Kua drát to mělo přádnej zpětnej ráz a ty díry co to dělalo do trámů. Mělo to snad nějk delší bubínek než vobičejný bouchačky a spolukolega z čundrů co to tahal všude veřejně "jako kovboj" sebou tam nedával ani ucpávky a když se mu tam nevešla kule, páč dal moc prachu, tak jí zařízl. Nabíjelo se to takovým pístem pod hlavní. Měl jsem doost strach s těch čepiček, co se nasazovali jako zápalka. Furt sem si říkal, že to jednou musí spustit všechno najednou.

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

: Kua se mi ho taky povedlo najít.

Před nějakou dobou v televizi dávali příběh o pánovi, u kterýho si podle jeho slov naše armáda objednala speciální munici, která by evidentně měla prostřelit snad všechno a pak se na něj vykašlaly. Jak je to nevím, ale povedlo si mi po zadání přibližnýho náčrtu strýčku googlovi najít toto :

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Zde jsou nabitý :

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

Tohle se ale asi u nás používat nesmí i když ani né moc zručnej soustružník by jich za šichtu určitě zvládl minimálně 100kusů.

Aha sry, teď si čtu náhled a koukám, že to sem nepatří, tu je 9mm, hm už to mazat nebudu. Kdyžtak mi to smažte.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: "Nejlepší" legalní náboj 9mmL po ukončení Federal EFMJ

Příspěvek od Carloss » stř 27.3.2013, 21:07

Toto je střelivo průbojné... tedy zakázané... A jestli by dovedl tohle vyrobit zručnej soustružník.. bych si dovolil, i jako nestrojař, pochybovat... Ocelové jádro a měkký plášť... teď mě tak napadá... ani to neodpovídá "dovolenému výrobnímu provedení"... Našlo by se toho asi víc... krom toho.. je to střelivo průbojné, tedy na obranu proti živé síle zcela nevhodné... ještě mě napadá.. je to fragmentující střela - při nárazu na tvrdou překážku se jádro (díky první drážce) rychle svléká a energie hybnosti měkké těžké zadní části a malému průžezu tvrdého ocelového jádra, jádro protlačováno překážkou.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 10

Registrován: úte 26.3.2013, 22:26

Zbraň: zatim jen kudla

Re: "Nejlepší" legalní náboj 9mmL po ukončení Federal EFMJ

Příspěvek od yperit » čtv 28.3.2013, 14:39

A co tedy ta kule s 12mm ráží? To už by snad stálo za rozmyšlenou ne?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: "Nejlepší" legalní náboj 9mmL po ukončení Federal EFMJ

Příspěvek od Sailor » čtv 28.3.2013, 18:19

A proč chceš perkusáka na obranu?A když střelu nařízneš tak hodně štěstí u soudu :wink:

A jestli kolega tahal perkus veřejně,tak porušoval zákon.
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: "Nejlepší" legalní náboj 9mmL po ukončení Federal EFMJ

Příspěvek od reddog » čtv 28.3.2013, 18:29

Yperit:
Uz jsem ti to psal jinde. Idealne nastuduj dostupnou literaturu, procti nejen toto forum a uc se na zbrojak. Tohle ti hodne pomuze a mozna i v tom, ujasnit si, co konkretne od toho ocekavas ;-)

Příspěvky: 10

Registrován: úte 26.3.2013, 22:26

Zbraň: zatim jen kudla

Re: "Nejlepší" legalní náboj 9mmL po ukončení Federal EFMJ

Příspěvek od yperit » sob 30.3.2013, 22:28

JJ právě pročítám : teoreticka-zkouska-na-zp-tahakovy-extrakt-t8185.html
Je to zajímavý a i poučný, včera jsem si udělal zopár testů na : http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz/practice
Ještě nejsem připravenej. Aby byla půlka špatně, to jsem byl o 70% úspěšnější i v autoškole. A napoprvé.
To se podá.
Samo s sebou chápu základní věci, deformovanej náboj nejni povolenej, i když nařízneš křížem náboj do Sa, vz58 a ustřelíš s tim 20cm průměr břízu a nebo navrtáš ten samej a ze srnky najdeš 2 kusy těla, "do lidí se s tim nestřílí" : viděl jsem jedno video, kde byli chudáci Amíci rozhořčeni z toho, že jim vláda zakazuje zápalnou munici. Chudáci tam poletovali s transparentama a jak to dopadne? Nechci dělat zločince v Americe, to museji bejt fakt hovada, riskovat kejhák kůli nějaký čórce hmmmmmm opravdu MACHŘI, nebo dylinky?
Chápu : Nejsme v Americe.

Rozhodně se zlepšim a tu bouchačku mít budu, jen do dneška nevim, jestli jsem dost zvodpovědnej a "slušnej" občan abych nebyl nebezpečnej".

Mám pár tipů, který by se mi líbily : Glock 17, CZ 75 SP-01 PHANTOM, Glock 34, Walther PPQ

Na zbraň mam názor asi takovej, jako na prezervativ : Nejlíp to bylo řečeno v AVP - Lepší je mít jí a nepotřebovat, než potřebovat jí a nemít.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: "Nejlepší" legalní náboj 9mmL po ukončení Federal EFMJ

Příspěvek od Carloss » sob 30.3.2013, 22:38

Tak jestli nevíš, jestli jsi "dost zodpovědnej"... nikdo netvrdí, že si hned musíš se ZP pořizovat zbaň... A i když si ji pořídíš, zase Tě nikdo nenutí ji s sebou nosit... I k tomu se dá "dospět" tak říkajíc časem... Důležité je, že si zodpovědnost uvědomuješ. To je dobrý krok do začátku.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 137

Registrován: pon 11.10.2010, 20:57

Bydliště: Praha

Re: "Nejlepší" legalní náboj 9mmL po ukončení Federal EFMJ

Příspěvek od vondraa » stř 08.5.2013, 17:10

zkoušel jste už někdo ten "nový" těžší subsonic od SB (FMJ 9,7g 150gr.) :?: Stojí za něco :?:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: "Nejlepší" legalní náboj 9mmL po ukončení Federal EFMJ

Příspěvek od Sailor » pon 20.5.2013, 13:27

Zkoušel,mám je na nošení.Jinak co týče střelby,tak je to to samé.
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning
Uživatelský avatar

Příspěvky: 225

Registrován: ned 17.1.2010, 4:39

Zbraň: Glock34,Norinco1911

Re: "Nejlepší" legalní náboj 9mmL po ukončení Federal EFMJ

Příspěvek od MRBLUE » sob 20.7.2013, 11:38

yperit píše:JJ právě pročítám : teoreticka-zkouska-na-zp-tahakovy-extrakt-t8185.html
Je to zajímavý a i poučný, včera jsem si udělal zopár testů na : http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz/practice
Ještě nejsem připravenej. Aby byla půlka špatně, to jsem byl o 70% úspěšnější i v autoškole. A napoprvé.
To se podá.
Samo s sebou chápu základní věci, deformovanej náboj nejni povolenej, i když nařízneš křížem náboj do Sa, vz58 a ustřelíš s tim 20cm průměr břízu a nebo navrtáš ten samej a ze srnky najdeš 2 kusy těla, "do lidí se s tim nestřílí" : viděl jsem jedno video, kde byli chudáci Amíci rozhořčeni z toho, že jim vláda zakazuje zápalnou munici. Chudáci tam poletovali s transparentama a jak to dopadne? Nechci dělat zločince v Americe, to museji bejt fakt hovada, riskovat kejhák kůli nějaký čórce hmmmmmm opravdu MACHŘI, nebo dylinky?
Chápu : Nejsme v Americe.
yperit: Prosimta,ako vobec mozes vyjadrovat svoj nazor v teme o ktorej nemas ani paru? Tu sa pojednava o to,cim inym legalnym nahradit legalne nositelny naboj EFMJ. Ty sem hodis fotky zakazaneho streliva a ako inu alternativu navrhujes podomacky upravit strelu pre vyssiu ranivost,co je tiez protizakonne.
Rovnako pises nezmysly o porazeni stromu strelou ci roztrhnuti srnky narezanou strelou vz.58
Prosimta citaj a studuj potom citaj a studuj,potom citaj a studuj..... A az potom to vyskusaj naostro. A ked budes mat aj to naskusane,vyjadri sa.
Omluvam sa za vyraz,ale taketo vykriky hlupakov znizuju kvalitu tohoto fora a negativne skresluju pohlad na strelcov,co su povecsinou slusny a zodpovedny ludia.

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 148

Registrován: pát 03.12.2010, 21:30

Zbraň: Glock 17

Re: "Nejlepší" legalní náboj 9mmL po ukončení Federal EFMJ

Příspěvek od Soldier » stř 07.8.2013, 17:05

Si tak říkám, jestli by vzhledem k aktuálnímu stavu pohledu na střelivo použité pro NO/KN u soudů nebylo lepší nosit normální celopláště a prostě se s nima naučit střílet co nejpřesněji.
Sám jsem nějakou dobu nosil Black Mamby od Fiocchi, ale teď tam mám 147 gn Subsonicy od Federalu a pořád se nemůžu zbavit myšlenky na státního zástupce a média, kteří by byli strašně pohoršení nábojem s plochou špičkou pro nájemné vrahy... :-D

HV

Uživatelský avatar

MujGLOCK fotograf

Příspěvky: 1793

Registrován: pát 04.5.2007, 12:52

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10 - Horní Měcholupy

Re: "Nejlepší" legalní náboj 9mmL po ukončení Federal EFMJ

Příspěvek od HV » stř 07.8.2013, 20:08

...souhlas
1. Nejlepsí střelivo na obranu je to, které je nejspolehlivější!
Kašlete už na nějaké speciály a střílejte. Střílejte jedno střelivo a sledujte jeho spolehlivost. Copak si myslíte, že celoplášti se nedá trefit? Já s celoplášti vyhrál LOS MPi 2010. Je to jen a jen o tréninku a spolehlivosti střeliva. Čím dříve to pochopíte, tím dříve se stanete nositeli účinné zbraně pro případnou NO/KN. Snail a spol. nechte speciálním jednotkám. Já nosím mnou přebíjené poteflonované olovo a vím, že budu mít max. 1 selhač na cca 5 - 10 tis. ks. pokud to můžete říci i o Vašem střelivu, jste v limitu ;)
...zbraně, mám zbraně

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 148

Registrován: pát 03.12.2010, 21:30

Zbraň: Glock 17

Re: "Nejlepší" legalní náboj 9mmL po ukončení Federal EFMJ

Příspěvek od Soldier » stř 07.8.2013, 20:58

Rád bych tě upozornil na to nošení přebíjenek. Pokud to nejsou tovární přebíjenky, ale tvoje vlastní, tak je to pokud mě hlava neklame v rozporu se zákonem ne? Nosit pro účely NO/KN se smí jen střelivo tovární výroby které odpovídá bla bla bla.
Pokud se pletu, tak mě opravte.
S.

Příspěvky: 45

Registrován: čtv 27.6.2013, 21:11

Re: "Nejlepší" legalní náboj 9mmL po ukončení Federal EFMJ

Příspěvek od HonzaLBC » stř 07.8.2013, 22:18

Nikde jsem v zákoně neviděl jasně napsáno, že to musí být tovární přebíjenky. Na obranu nesmím nosit zakázané střelivo sk. A, pouze povolené výrobní provedení, se správnou střelou. Když si udělám vlastní střelivo, postupem odpovídajícím dovolenému provedení, se správnou povolenou střelou, tak neudělám zakázané střelivo sk. A, ale úplně stejné jako to tovární, tak v čem je mezi nima rozdíl?

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: "Nejlepší" legalní náboj 9mmL po ukončení Federal EFMJ

Příspěvek od Steiner » stř 07.8.2013, 22:35

Soldier píše:... vzhledem k aktuálnímu stavu pohledu na střelivo použité pro NO/KN u soudů ...
To je mýtus. Můžeš uvést jediný konkrétní případ, kdy se U SOUDU řešil typ použitého střeliva při oprávněné střelbě?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: "Nejlepší" legalní náboj 9mmL po ukončení Federal EFMJ

Příspěvek od S474N » stř 07.8.2013, 22:43

Presne tak, navic mas jasne dano, ze "cin jinak trestny...." a tohle by byl maximalne prestupek na useku zbrani a streliva.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 53

Registrován: čtv 30.8.2012, 22:36

Zbraň: Glock 19 Gen3

Bydliště: Praha

Re: "Nejlepší" legalní náboj 9mmL po ukončení Federal EFMJ

Příspěvek od Johny89 » čtv 08.8.2013, 13:59

Jsem rad za posledni dva nazory.. snad tu neni kazdy pos.. uz dopredu. Podle me- coz neznamena nic nez jen muj nazor- pri posuzovani NO nema vliv na posuzeni pouzite srelivo, to by musel soud dokazat ze jsem tak konal- vybral strelivo zamerne, dejme tomu zakazane- za ucelem zpusobeni vetsiho zraneni, coz by ale nebyla NO, ale planovany TC. Takze to z meho pohledu nemuze mit na posouzeni NO vliv, bude to stale jen jeden prestupek na useku zbrani a sreliva, bohuzel s nasimi soudy si clovek nemuze byt jisty vubec nicim..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: "Nejlepší" legalní náboj 9mmL po ukončení Federal EFMJ

Příspěvek od Nikdo » čtv 08.8.2013, 17:57

Soldier píše:Rád bych tě upozornil na to nošení přebíjenek. Pokud to nejsou tovární přebíjenky, ale tvoje vlastní, tak je to pokud mě hlava neklame v rozporu se zákonem ne? Nosit pro účely NO/KN se smí jen střelivo tovární výroby které odpovídá bla bla bla.
Pokud se pletu, tak mě opravte.
S.
Zkusím Tě opravit :wink:
(2) Držitel zbrojního průkazu skupiny B nebo C je oprávněn
...
b) přebíjet pouze pro vlastní potřebu náboje podle technologických postupů, které udávají výrobci jednotlivých dílů nábojů, nebo

c) nabývat do vlastnictví, držet, popřípadě nosit střelivo nebo jednotlivé části nábojů do zbraní kategorie B nebo C; střelivo a jednotlivé části nábojů nesmí nosit viditelně.
(4) Držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn

a) nabývat do vlastnictví a držet, popřípadě nosit zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo zbraň kategorie C,

b) nabývat do vlastnictví střelivo nebo jednotlivé díly nábojů pouze do zbraně, kterou je oprávněn držet, a to po předložení průkazu zbraně; toto střelivo je oprávněn také držet nebo nosit, a

c) nosit nejvíce 2 zbraně a střelivo do těchto zbraní; zbraně ani střelivo nesmí nosit viditelně.
Pokud má E a B, může nabývat, přebíjet a nosit neviditelně.

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 148

Registrován: pát 03.12.2010, 21:30

Zbraň: Glock 17

Re: "Nejlepší" legalní náboj 9mmL po ukončení Federal EFMJ

Příspěvek od Soldier » pát 09.8.2013, 12:39

Aha, díky za vyvedení z omylu... Žil jsem v představách, že nosit se smí jen střelivo tovární výroby.
Tak se omlouvám za mýtus.
PS: Ale jak to potom je s účtenkou ? Je třeba ji mít?

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz