Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě

Příspěvek od Kmoch Vladimír » ned 11.8.2013, 20:20

Mnoho nástrojů vytvořil člověk k tomu účelu,aby mu usnadnily vykonávat různou činnost jeho konání.Mnoho znich,je multifunkčního použití a nelze je nahradit,jsou "nepostradatelné".I nože patří mezi nepostradatelný a užitečný nástroj.Vidí-li v noži či mačetě nebo v zahradnické žabce někdo hlavně zbraň,potom je jeho myšlení pokřivené a společensky závadné!I když jednou z jeho funkcí může být i prostředek pro NO,či KN.Funkci pouze zbraně,může přiřknout noži jenom psychopat!
Něco jiného jsou ovšem např.vrhací hvězdice či nože a pod.!To jsou prostředky vyrobené pouze jako zbraně,a jako takové by měli být mladistvím nedostupné,protože nemají jiný než útočný a ranivý efekt!Proto bych neprotestoval je omezit až od 18 let!Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě

Příspěvek od jry2000 » ned 11.8.2013, 22:14

Klacek je taky utocna zbran .... klacky by se mely zakazat a vsechny stromy vykacet! Kdyz uz se to bere doslovne, tak se vsim vsudy!
Lajte mi lhu-li

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě

Příspěvek od Shi » ned 11.8.2013, 23:12

Kmoch Vladimír píše:To jsou prostředky vyrobené pouze jako zbraně,a jako takové by měli být mladistvím nedostupné,protože nemají jiný než útočný a ranivý efekt!Proto bych neprotestoval je omezit až od 18 let!Zdravím.
Co je a není "pouze zbraň" je natolik subjektivní, že když se toho v různých zemích chopili legislativci, dopadlo to různě. Takže porůznu jsou v různých zemích zakázané:
- tlačné dýky (včetně sebeobranných jako je KA BAR TDI)
- nože s pojistkou (kolikrát se já řízl jen proto, že nůž neměl pojistku)
- nože vystřelovací či vyhazovací (mimořádně praktické, když druhou ruku nemůžeš použít třeba proto, že se za ni držíš lana nebo žebříku)
- nože, které lze otevřít jednou rukou (s trochou cviku lze snad každý zavírací nůž otevřít jednou rukou)
- nože s pevnou čepelí delší než X cm, kde X je libovolně nesmyslně malé

Vrhací nože a hvězdice jsou super hračka, když jsi ve věku, kdy tě zajímají nindžové. Minimálně polovina mých spolužáků na ZŠ si házení nožem zkusila, někteří si vyráběli i hvězdice a světe div se, nikdo z nich to nikdy proti jinému člověku nepoužil, zato se někteří něco málo naučili o obrábění kovů.

Čeho byste tím zákazem chtěl dosáhnout ? Aby si mladiství nemohli kupovat zbraně ? A co uděláte, když si místo hvězdice koupí sekyrku (tou se také házet dá) a místo nože šroubovák ? Zakážete mladistvým kupovat sekyrky a šroubováky ? A když i to selže, tak jim nakonec zakážete vstup do "Ferony", vstup do dílen a přibližování se k nářadí, protože pouze to "dokáže" zabránit, aby si ty hrozné zbraně nevyrobili "na koleně". A co pak uděláte s mladistvými, kteří budou otloukat pazourky a vyrábět oštěpy ? Zakážete mladistvým manipulovat s kamením a dřevem ?

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě

Příspěvek od cipis » pon 12.8.2013, 8:33

Zbraní se rozumí cokoliv, čím je možno učinit útok proti tělu důraznějším.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě

Příspěvek od S474N » pon 12.8.2013, 8:38

...z hlediska trestniho zakoniku.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě

Příspěvek od cipis » pon 12.8.2013, 8:44

Jj, nikde jinde nic definovaného není ...

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě

Příspěvek od Piggy » pon 12.8.2013, 11:12

Nejstarší zbraně a nástroje byly totožné (nůž, mlat, sekera, motyka) a umožnily člověku vyšvihnout se na vrchol potravní pyramidy. Až pozdější vývoj vedl k rozdělení a specializaci.
Něco, co je "jen zbraň", patří dětem do ruky z důvodu socializace a výcviku, samozřejmě postupně podle míry rozvoje jejich schopností a zkušeností (předškolák - špuntovka, mladší školák - vzduchovka, starší školák - malorážka, poškolák - skutečná zbraň; analogicky pro nože, luky, kuše, automobily, lodě, kuchyňské roboty a vůbec všechny stroje a nástroje).
Tak to úspěšně fungovalo tisíce let a pokud se společnost kulturně povznese nad tyto primitivní barbarské zvyklosti, skončí.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě

Příspěvek od Shi » pon 12.8.2013, 11:21

S474N píše:...z hlediska trestniho zakoniku.
Pokud se nemýlím, zbraní se věc (nespadající pod zákon o zbraních) stává, až když byla jako zbraň použita, což je poměrně racionální konstrukt. Doufejme, že to tak zůstane i do budoucna.
Piggy píše: Tak to úspěšně fungovalo tisíce let a pokud se společnost kulturně povznese nad tyto primitivní barbarské zvyklosti, skončí.


To je velmi přesné.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 169

Registrován: pát 08.6.2012, 19:21

Zbraň: Alfa 641

Bydliště: Brno-venkov

Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě

Příspěvek od Beaver » pon 12.8.2013, 16:41

Shi píše:...Jakmile jednou připustíš přijatelnost malého zla, tak tím otvíráš vrata pro velké zlo...

...Třeba dnes je nejspíš turista, který navštíví New York a má v zavazadle "švýcarák" zralý na basu...
Tak znovu... nikomu nezakazuju nic nosit nebo používat, ale scénář, kdy stánkař řekne klučíkovi, že mu nůž/mačetu/sekeru/shuriken prodá jen když sebou bude mít tatínka, mě nijak neuráží. Pokud věci zůstanou tak jak jsou, tak s tím problém taky nemám.
Almighty 6mm

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě

Příspěvek od Mistral » pon 12.8.2013, 16:53

Matně si vzpomínám na svoje mladá léta, kdy jsme chodili kupovat cigára a pivo, aniž jsme byli plnoletí, tedy i přes zákaz.
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě

Příspěvek od Shi » pon 12.8.2013, 17:10

Beaver:

1. Co dobrého by takový zákon přinesl ?
2. Věci tak zůstanou jen do první novelizace. A tady se umí novelizovat opravdu rychle.

Příspěvky: 1523

Registrován: stř 02.8.2006, 14:14

Zbraň: GLOCK

Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě

Příspěvek od Mistral » úte 13.8.2013, 7:24

(a blbě)
Mysli globálně, střílej lokálně. Nejsi kompetentní!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě

Příspěvek od maja » úte 13.8.2013, 13:05

To je o úhlu pohledu.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pát 16.8.2013, 16:11

Pro ty,příliš liberální obhájce "vše je jenom zboží a hra",dokud se neukáže,že některé zboží má pouze funkci převážně útočné zbraně!Do té doby je "vše super a prima".bez ohledu na věk toho, kdo si hraje.Do kočárku "jisté"přidá tatínek k chrastítkům třeba břitvu!Velmi vhodná hračka je-li to kluk,"múže nacvičovat":Třeba holení!Však"on ví",že cucat se to nemá!Proto múže být tatínek klidný:Pokud neví vúbec nic o Tč-Nedbalost!Ale to samé platí i o prodejcích,kteří porušují nařízení a zákony,zcela "nezodpovědně"!To i někteří zletilí si třeba koupí kuši,"nedbalostně,či úmyslně"z ní vystřelí na cikána,a pak se diví,že je zavřou na mnoho let!Protože o zbraních a zákonech s nimi souvisejících vědí "prd a dva vořechy"!Hlavně,že si "hezky" hrajeme!!A zodpovědnost?Tu ať vezme čert(ten pohádkový,aby se to nepletlo s tím místním)!Jenže omyl,někteří "čerti",mají ve znaku a to zcela správně,paragrafy!Takže všem přehnaně "liberálním"pouze přeji,aby na všechny ty "čerty"nedojeli!!A "hrajme si dál"!Nebo spíš "zahrávejme"si dál!Přeci jsme kluci v každém věku!Ne?! :) Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě

Příspěvek od cipis » pát 16.8.2013, 16:13

Natural selection ...

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě

Příspěvek od Shi » pát 16.8.2013, 19:46

V.K.: Už jste někdy viděl kojence, který by si sám dokázal koupit břitvu ? Nemáte pocit, že jste splácal dohromady hromadu irelevantních nesmyslů ? I v Kentucky, kde mají ve zvyku dávat malorážky jako dárek opravdu malým dětem, zabije více dětí padající nábytek, než zbraně, natožpak zbraně v rukou malých dětí.

Nedávno se tam případ stal - pětiletý kluk zastřelil svou puškou svou sestru a celé Kentucky bylo v šoku. A v šoku byli ne proto, že pětiletý vlastnil malorážku, ale proto, že došlo k neštěstí, jaké nikdo nepamatuje ...

Vy si svoje děti vychovávejte jak chcete, třeba ve skleníku. Ty moje budou umět střílet a budou mít od útlého dětství k dispozici nože, sekery i mačety. A to právě proto, aby si pak na skautském táboře neuřízly hlavu a neusekly nohu, až je někdo nechá krájet chleba, nebo pošle do lesa pro dřevo.

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě

Příspěvek od Pařez » pát 16.8.2013, 20:04

Shi:máš velmi zdravé názory,které mohu podepsat!Já sám jako dítě jsem měl k dispozici plno zbraní (tedy kromě palných,nepočítá li se vzduchovka).Odnesl to jeden pták a jedna slepice,kterých mi pak bylo líto tak,že jsem od té doby na nic živého zbraní nezaútočil..

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě

Příspěvek od Kmoch Vladimír » ned 18.8.2013, 17:32

Shi:Ve svém sdělení jsem nechal určitý prostor i nadsázce,viz smajlík :).Pokud Tvoje zralá úvaha o "hračkách" Tvých dětí je myšlena již od "kočárku"vážně,potom se připojuji k podpisu od př.Pařeze,že Máš "zdravý"a "odpovědný" názor na to co má mít Tvé dítě v kočárku ke hraní,kromě zcela "nevhodných"chrastítek.a také jsem napsal,že dítěti do kočárku dá tatínek "tu břitvu" odpovědně sám,protože jsem ve své nadsázce již předpokládal,že si ji asi nebude umět koupit samo!Ale musím Ti přiznat,že jsi mě překvapil! :shock: !Jinak Ti přeji vše dobré!Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě

Příspěvek od Shi » pon 19.8.2013, 12:37

Tuto nadsázku jsem opravdu nepobral. Podle mě to nebyla nadsázka, ale spíš něco, co patří mezi argumentační klamy a čemu se říká "red herring".

Každopádně podle všeho co jste napsal byste neměl problém s tím, kdyby u nás vznil zákon o chladbných zbraních, který by reguloval právo mladistvých nabývat předměty označitelné jako chladné zbraně.

Na mou otázku "co dobrého by takový zákon přinesl", jsem bohužel od nikoho ze zastánců takového zákona nedostal žádnou smysluplnou odpověď.

Přínos takového zákona by byl stejný, jako je přínos zařazení tlumičů a laserových zaměřovačů do kategorie A (tedy pouze samá negativa), nebo dělení zbraní na kategorie B a C, kde jediný rozdíl je zcela zbytečná formalita zatěžující zbytečnou administrativou prodejce, kupující i PČR.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pon 19.8.2013, 17:38

Tak tedy:"Mačetu či vrhací hvězdici si u stánku může koupit i dítě"!Je to "u stánu"možné?Odpovím:Ano,je to možné!Je totéž možné v kameném obchodě?Odpovím:Záleží na "odpovědnosti"prodejce,který je ovšem kdykoliv identifikovatelný a ze zákona odpovědný "komu a co prodal"!Je odpovědný ze zákona za Tč-Nedbalost,pokud se "takovýmto předmětem"spáchá osobou neodpovědnou -nezletilou Tč a bude brán k trestní odpovědnosti!Kdežto anonymní stánkař se může této odpovědnosti úspěšně vyhnout!Proto si myslím,že stánkový (pouliční)prodej takovéhoto druhu zboží,by měl či mohl být zakázán a mě by to nevadilo!
Jsou to podobné konsekvence,jako u metanolové kouzy(otravy a úmrtí lidí).A jak těžko se ti "parchanti",kteří zavinili smrt mnoha lidí a ztráty zraku,také ve jménu zisku "anonymních"stánkařů apod.dohledávali,a kolik "jedu"ještě čeká na svoji příleřitost!Tak toto jsem měl na mysli,pokud jsem psal o tom,že by mě zákaz takovéhoto druhu prodeje zbraní nebyl proti mysli!Jde mě o zodpovědnost vycházející ze zákona a kvalifikované konání ve vztahu k druhým a Tč-nedbalosti,vůči sobě,když konám nezákoně!!Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz