V Belgii zakázali volný prodej střelných zbraní


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Příspěvky: 616

Registrován: sob 19.2.2011, 11:00

Bydliště: Brno

V Belgii zakázali volný prodej střelných zbraní

Příspěvek od g-relax » pon 10.6.2013, 0:12

"V Belgii už nebude možné volně koupit žádnou střelnou zbraň, oznámila dnes belgická ministryně spravedlnosti Annemie Turtelboomová.

Byli jsme jedinou zemí v Evropě, kde se daly koupit střelné zbraně bez povolení“, řekla ministryně. „A to se stávalo příčinou tragických nehod“.

V Belgii si teď tedy nikdo nebude moci koupit bez povolení nic ze 680 druhů historických, folklorních nebo dekorativních činných zbraní, které před tím byly ve volném prodeji. Všichni majitelé zbraní z tohoto seznamu je během roku musí nahlásit na policii."


URL | http://czech.ruvr.ru/2013_06_09/V-Belgi ... ch-zbrani/
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: V Belgii zakázali volný prodej střelných zbraní

Příspěvek od cover72 » pon 10.6.2013, 11:43

Jo, to by tak hrálo, aby stát nemohl zabavit i plynovky a vzduchovky. Další bude povinná registrace luků a seker.
Mračím se nad tím registrem od Švýcarů, co jej prodejci zavádí a co bude nejspíše preventivně zaznamenávat i prodeje Dček.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: V Belgii zakázali volný prodej střelných zbraní

Příspěvek od Fox4077 » pon 10.6.2013, 11:47

Normál no, během roku ještě nahlásit na policii a další fáze bude odebrání zbraní těm tydýtům, kteří tak učinili.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: V Belgii zakázali volný prodej střelných zbraní

Příspěvek od Steiner » pon 10.6.2013, 15:16

V roce 2007 začal platit v Belgii nový zbraňový zákon, který nařizoval povinnou registraci loveckých a sportovních zbraní. Do té doby byly bez registrace. V zákonné lhůtě bylo zaregistrováno dle oficiálních odhadů cca 10% zbraní. Zbylých 90% zůstalo nadále v ilegalitě, přestože se jejich držitelé ponovu dopustili trestného činu nedovoleného ozbrojování.

Otázka za dva bludišťáky: kolik lidí si v Belgii zaregistruje svoje zbraně tentokrát ? :roll:

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: V Belgii zakázali volný prodej střelných zbraní

Příspěvek od npc051 » pon 10.6.2013, 18:59

no nahlasit je musi, protoze maji seznam :shock: .
To se mi libi, vsimnete si, jak to je logicke.
"Franto Ctyriicatydevaty, mate tady podle seznamu bambitku Rumcajs, vzor 1726, uz jste ji nahlasil ?" :lol:
No nic, pratele drazi, ja to vidim takhle. Dokud to jde, nakoupit, naolejovat, schovat a zatloukat, zatloukat, zatloukat. Tvrdil bych, ze jsem to pujcil pradedovi pred 25 lety a on to nekde prochlastal v hospode a ted je po smrti a ja nevim, kde to skoncilo.

Příspěvky: 148

Registrován: ned 05.2.2012, 2:06

Re: V Belgii zakázali volný prodej střelných zbraní

Příspěvek od ZrušenýUživatel » úte 11.6.2013, 19:11

Text chapu tak, ze maji seznam typu/druhu (podobne jako v USA), nikoli lidi.

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: V Belgii zakázali volný prodej střelných zbraní

Příspěvek od npc051 » stř 12.6.2013, 10:46

Tak to jim preju good luck pri tom dohledavani. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: V Belgii zakázali volný prodej střelných zbraní

Příspěvek od Nikdo » čtv 13.6.2013, 16:09

npc051 píše:no nahlasit je musi, protoze maji seznam :shock: .
To se mi libi, vsimnete si, jak to je logicke.
"Franto Ctyriicatydevaty, mate tady podle seznamu bambitku Rumcajs, vzor 1726, uz jste ji nahlasil ?" :lol:
No nic, pratele drazi, ja to vidim takhle. Dokud to jde, nakoupit, naolejovat, schovat a zatloukat, zatloukat, zatloukat. Tvrdil bych, ze jsem to pujcil pradedovi pred 25 lety a on to nekde prochlastal v hospode a ted je po smrti a ja nevim, kde to skoncilo.
25 let? Optimisto! Jestli zavřou půlku vlády, jsou předčasné volby na spadnutí.
Dávám našim zbraním rok, maximálně dva :cry:

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: V Belgii zakázali volný prodej střelných zbraní

Příspěvek od npc051 » pát 14.6.2013, 6:59

Tak to abych nakoupil a naolejoval do zasoby :lol:

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: V Belgii zakázali volný prodej střelných zbraní

Příspěvek od Stepan » pát 16.8.2013, 14:09

Tak jsem zase zpátky doma...

Belgický kontakt mi napsal, že seznam zbraní zakázali hlavně kvůli jedné zbrani - revolveru Nagant 1895, který lidi prý dost intenzivně kupovali, střelivo do něj je údajně k sehnání, na rozdíl střeliva do většiny dalších zbraní v tom seznamu. U nás je tenhle revolver béčko, takže co se týká nás je zákaz jeho úplně volného prodeje pochopitelný. Jediný háček je v tom, že se s ním svezl celý seznam.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: V Belgii zakázali volný prodej střelných zbraní

Příspěvek od reddog » pát 16.8.2013, 14:31

Stepane, vitej zpatky ;-) . Byt potesujici zpravu neprinasis :-(

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: V Belgii zakázali volný prodej střelných zbraní

Příspěvek od cmk » pát 16.8.2013, 17:20

Zajimalo by me, jestli tim Nagantem byl spachan nejaky t.c., jaky, v jakem meriotku s porovnani s jinými (nelegalnimi) zbraněmi...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 616

Registrován: sob 19.2.2011, 11:00

Bydliště: Brno

Re: V Belgii zakázali volný prodej střelných zbraní

Příspěvek od g-relax » ned 25.8.2013, 12:35

V Belgii povolili prodej samopalu UZI

"Soukromé osoby v Belgii si od dnešního dne mohou pořídit povolení k držení samopalu UZI, oznámila v sobotu belgická média.

Belgická ministryně spravedlnosti Annemie Turtelboom, která je proti tomuto rozhodnutí, musela všem guvernérům provincií rozeslat dopis o zrušení zákazu na držení poloautomatické zbraně typu UZI. Zákaz byl zrušen na základě závěru Státní rady.

Samopal UZI izraelské výroby je v Belgii licenčně vyráběn místním zbrojním závodem od 50. let. Poloautomatický model zbraně nemůže střílet dávkami."


URL | http://czech.ruvr.ru/2013_08_24/V-Belgi ... opalu-UZI/

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz