Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sedícíh


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od S474N » pát 30.8.2013, 11:36

Stepan: a to rikali v nejakym filmu nebo sis to sam vykonstruoval v hlave?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od Stepan » pát 30.8.2013, 11:44

Co konkrétně? Že člověk může útok jenom krátce odrazit nebo že v nějaké situaci, o které se neví, jak začala a co se přesně děje, bude vnímán nako nejnebezpečnější člověk ten s nejúčinnější zbraní v ruce?
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od john.hawk » pát 30.8.2013, 11:48

Moc pěkné tu to je..Myslím si že kolega Štěpán balancuje na hranici mezi verbální výzvou, odpoutání pozornosti agresora od oběti, a dokonalým bezsignálovým likvidačním zákrokem..
někdy pomůže varianta č. 1 někdy pomůže varianta č.2. No samozřejmě to bude soudce Lněnička zkoumat a po pohledu do kříšťálové koule řekne ne ne ne..od počátku jste měli v umyslu vyprovokovat útok na svoji osobu aby jste mohli dotyčného zastřelit..Ha, Mám vás..!!!
Na to si Sokol utře tvář kapesníkem a řekne, tož Franto Neblbni, nebo to dám na odvolačku..
Já osobně se přikláním k verbálnímu zaháhájení, je tam hodně svědků, takže u mně dobrý.. no a jakmile přestane obět napadat a půjde po mně, uteču na autobus..třeba..
jedna stránka mince je moje samotná akce
druhá stránka mince je jeji samotná interpretace podložena důkazy v samotném procesu TŘ.

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od Piggy » pát 30.8.2013, 12:03

Stepan píše:pokud přijdete k situaci, kdy jeden člověk vraždí druhého nožem, je úplně jedno, co bylo předtím a kdo původně koho napadl
Jako třeba ta holka, co zapíchla chlapa rybičkou při pokusu o znásilnění?

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od Stepan » pát 30.8.2013, 12:10

Já uznávám, že nenápadně vyčkávat, jestli někomu nezačne jít o život a potom bez varování zakročit může na první pohled vypadat divně, ale opravdu si myslím, že je to celkově nejbezpečnější řešení s nejmenším rizikem pro nezúčastněné osoby.

Je ale na druhou stranu potřeba, aby se útočník dozvěděl, že někdo vidí, co dělá. Takže úplně tiché a nenápadné by to vyčkávání asi nemělo být. Spíš jenom nenápadné ve vztahu ke zbrani.

Příspěvky: 265

Registrován: pon 28.5.2012, 14:59

Zbraň: HK P30S

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od nico » pát 30.8.2013, 12:20

Tak hlavně nezapomeň zakřičet "Řítí se na nás!" ...

Kde je sakra smajlík s popcornem?

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od Stepan » pát 30.8.2013, 12:20

Piggy píše:
Stepan píše:pokud přijdete k situaci, kdy jeden člověk vraždí druhého nožem, je úplně jedno, co bylo předtím a kdo původně koho napadl
Jako třeba ta holka, co zapíchla chlapa rybičkou při pokusu o znásilnění?
No tak jestli ho jednou píchla, tak je to to rychlé odražení útoku, o kterém jsem mluvil. Mimochodem, ne zrovna nejšťastnější. Mít jako základní zbraň osobní ochrany nůž jako smrtící zbraň není dobré. Je potřeba nosit i nesmrtící prostředky. Mít u sebe jenom pistoli nebo kudlu je dost o hubu.

Jestli ho propíchala jako jehelníček, tak je to docela problém.

Nevím, jestli diskuze o tom, kdy se z napadeného stává útočník a kdy končí obrana a začíná pomsta, patří sem.
Naposledy upravil(a) Stepan dne pát 30.8.2013, 12:28, celkem upraveno 2 x.

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od Steiner » pát 30.8.2013, 12:21

Stepan píše:Ať se vám to líbí nebo ne, pokud přijdete k situaci, kdy jeden člověk vraždí druhého nožem, je úplně jedno, co bylo předtím a kdo původně koho napadl.
V případě, že ten člověk s nožem jedná v rámci nutné obrany proti útočníkovi, tak jedná v souladu se zákonem a proti takovému jednání je vyloučena NO/KN (nehrozí žádné nebezpečí ani útok na chráněný zájem) - takže když ho "sejmeš", tak pudeš natvrdo bručet za zabití. A pro tvoji rodinu to může být ekonomicky a sociálně likvidační = ztráta příjmu, nemožnost splácet hypotéku a půjčky, exekuce, ztráta bydlení, majetku, atd. atd. atd. ...

Pokud chceš "pomáhat a chránit", měl ses dát k policii...

Příspěvky: 279

Registrován: pon 24.9.2012, 9:39

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od Řepa » pát 30.8.2013, 12:34

Já se teda zeptám.
Vy, kteří nosíte a máte ještě k tomu skupinu E. :wink:
Jaká situace by musela nastat, aby u Vás došlo k tomu, že se rozhodnete použít zbraň ?
Co je teda ta zlomová situace, kdy se nerozpakujete a na následky nehledíte ?

Nepředpokládám, že nosíte jen proto, abyste nosili.
Musíte být připravení použít ( v nějaké vámi vyhodnocené extrémní situaci ), jinak to přece nemá smysl vůbec nosit.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od maja » pát 30.8.2013, 12:37

Na to je jednoduchá odpověď. Když bych musel chránit mládě, nešlo by utéct a nešlo by to vyřešit jinak (ručně).
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od reddog » pát 30.8.2013, 13:36

Stepan:
Stepane, tobe vice, nez komukoli jinemu doporucuji, seznam se s realitou alespon tak, ze se na nejaky kurz opravdu prihlasis! Polkni egoistickou slinu, napis Hawkovi SZ a hezky ho popros, at te do nejakeho kurzu prida (nebo, mas-li na to, nechej si u nej kurz jen pro sebe - mohu vrele doporucit, stoji to za to).

Hawk:
"na to si Sokol..." muhehehehehehe

A vubec, letos na Srazu jsme si to myslim v jednu chvili diky Partnerum z BS i hezky "prozili". Treba Marecek na to asi jen tak nezapomene ;-)

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od Shi » pát 30.8.2013, 13:45

Stepan píše:No tak jestli ho jednou píchla, tak je to to rychlé odražení útoku, o kterém jsem mluvil. Mimochodem, ne zrovna nejšťastnější. Mít jako základní zbraň osobní ochrany nůž jako smrtící zbraň není dobré. Je potřeba nosit i nesmrtící prostředky. Mít u sebe jenom pistoli nebo kudlu je dost o hubu. Jestli ho propíchala jako jehelníček, tak je to docela problém.
Nesmrtící prostředky - víš o nějakém spolehlivém? Já vím o jediném a tím je Taser, který má nevýhodu jediné rány, druhou nevýhodou je docela vysoká cena kolem 10 000 Kč za přístroj a asi dva tisíce za 4 tréninkové rány.

Nám a zejména slečnám velký zlý a ošklivý instruktor vtloukal do hlavy, že na obranu (či útěk) máme přesně jeden pokus a ten nesmíme podělat.


K obraně slečny rybičkou:
Útok končí
a) když se útočník rozhodne, že už útočit nechce.
b) když toho není fyzicky schopen.

ad a) útočníkovi do hlavy nevidím, takže se bráním dokud to jde a dokud mám pocit, že útok trvá.
ad b) fyzicky toho není schopen, až když mu přestane fungovat centrální nervový systém, nebo když má zlikvidované příslušné končetiny.

Já být slečnou, tak rozhodně nebodnu jen jednou a nebudu čekat, jestli to náhodou nestačilo. Budu bodat, dokud budu mít pocit, že útok trvá, nebo akutně hrozí. Za tři sekundy dokážeš bodnout i 10x a spolehlivé skončení útoku dřív jak za tři sekundy asi nepoznáš ...

-------
Stepane: Pořád tak nějak předpokládáš, že soud bude mít záznam z kamery. Murphyho zákon říká, že to dopadne tak, že:
- bude tam ležet tělo útočníka, kterého jsi střelil (navíc nečestně, zákeřně zezadu ty vrahu, TV Nova to uvede slovy "bezcitná poprava"),
- budeš tam stát ty jako střelec,
- svědci nebudou, kamerový záznam nebude,
- napadený bude prakticky nezraněn (a v lepším případě si nic nebude pamatovat, v horším případě to bude nějaký kumpán zastřeleného),
- ukáže se, že zastřelený byl mladý, nadějný sportovec, hodný člověk, který snil o tom, že bude lékařem. (V reále ve škole propadal, sotva uměl číst, šikanoval spolužáky a týral svou babičku, ale to se nikdy nedozvíš),
- posudek řekne, že jsi střílel z velké vzdálenosti, kdy ti nehrozilo žádné nebezpeční.

Co s tím tak asi soud udělá ? Co s tím udělá soudce Lněnička ? Jakýpak posudek by na tebe asi napsal Slavomil Hubálek, psycholog a mediální hvězda, který kdysi řekl toto: "zbraň pro osobní potřebu, jak všichni říkaji na obranu pred nějakým nebezpečím, je naprosto nesmyslná". Co mediální kampaň udělá s tvou rodinou ? Máš někde bokem ulité půl mega na právní výdaje?

----
reddog: Já to radši vidím na pikaču předem, tak nějak to odpovídá mým zkušenostem:
- PČR nechala ožralého řidiče, který srazil svou přítelkyni, odjet domů tramvají po té, co ho legitimovala. Pak se dvě hlídky PČR hádaly, kdo z nich ho měl zajistit.

- PČR dokázala zajistit stopy při autonehodě tak dobře, že ani nezaznamenali kde v křižovatce ke střetu došlo. Do záznamu špatně zapsali i počet pruhů na silnici, chyb tam nasekali hromadu, nemít vlastní fotky z místa nehody, tak jsme v háji. Že se v případě střelby v Krušných horách ztratila bunda, mě tím pádem zase tolik nepřekvapuje.

- u autonehody byla svědků plná trolejbusová zastávka, zda někomu něco není nešel zjistit ani jeden z nich, po příjezdu trolejbusu všichni nastoupili a odjeli - svědek pak nebyl ani jeden (já vím, šlo jen o autonehodu).

- dojezdový čas PČR byl díky kombinaci mé neznalosti přesného názvu ulice a chybě operátorky, která ignorovala název městské části, kolem 30 minut, protože byli posláni do špatné městské čísti. Kdyby dostali informaci správně, byli by tam prý za 5 minut, protože byli nedaleko. Standardní dojezdovka je u nás cca 15 minut.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od Shi » pát 30.8.2013, 13:56

Řepa píše:Jaká situace by musela nastat, aby u Vás došlo k tomu, že se rozhodnete použít zbraň ?
a) vetřelec u mě doma,
b) konflikt na mém pozemku, cizí agresivní pes na mém pozemku,
c) napadení mě nebo osoby, kterou považuji za blízkou,
d) situace, ve které si i přes svou paranoiu a víru v Murphyho zákony budu celkem jistý, že mi to projde bez větších soudních tahanic.

P.S: nosím velmi zřídka
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od reddog » pát 30.8.2013, 18:28

Shi:
No, co rict. Pruser ve spatnem vyhodnoceni/nechuti cinit/neznalosti/nezkusenosti operatora nebo hlidky, to je bohuzel pesek a evidentne bud spatna priprava nebo diletantismus. Nebo take proste spatny den. Vadna sarze, rikame. Proti postupum, vychazejicim z vlastni (casto krvave ziskane) zkusenosti, nemam ani co by se za nehet veslo. Naopak. Pokud vlastni system funguje, algoritmus nemenit ;-) .
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od cover72 » pát 30.8.2013, 19:47

Řepa: na tohle velmi pěkně psal MacYoung, bývalý gangster, co se pak dal na stranu "modrých čepic": viz http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2012090201, část "kdy je přípustné se bránit palnou zbraní - situačně i legálně."

Tu část »Můžete se pro to rozhodnout i když víte, že pokud zmáčknete spoušť, zničí vám to život jak jste ho žili?« mám zvětšenou na A4 a vylepenou na dveřích trezoru.

Takže v mém případě by přišlo na palnou zbraň:
1) v případě, že by nebyla žádná možnost utéct nebo se z toho "vykecat" (ani za cenu ztráty jakéhokoli movitého majetku) a zároveň
2) reálně hrozilo, že z toho vyváznu s trvalými následky nebo zemřu (sice udělám max 30 kliků, jsem obrýlený ajťák a s trochou nadsázky "mám reflexy sochy", ale snad na tom nejsem tak blbě, abych nestihl v kapse vytočit 158 a pak se alespoň 10 minut nedokázal nějak bránit, resp. krýt se před nejhoršími údery jednoho neozbrojeného útočníka.)

Mám za to, že většina situací se dá deeskalovat tak, aby na pistoli pokud možno nepřišlo: pokud jdeš s nějakou tobě vzácnou osobou, můžeš do neozbrojeného útočníka naletět s holýma rukama (myslím vrazit, povalit apod.) a tím dát dámě možnost zmizet, zavolat policii apod. → situace konvertována na "jde jen o tebe, ne o milované."

Stejně tak pokud se agresoru nepovede dokonalý přepad, měl by člověk mít čas v kapse vytočit 158. Vzdor kecům o nezaměřitelnosti jsou mobily, zvláště ty s A-GPS, zaměřitelné s přesností desítek metrů a na školení červeného kříže nám říkali, že operátoři 112 okamžitě vidí právě zaměření mobilu -- takže když jde do tuhého, operátoři 158 jsou IMHO školení tak, že i když se nic neříká, na místo volání pošlou hlídku (může to některý z místních policistů vyvrátit či potvrdit, popř. doplnit, poradit?) -- zvláště, když na pozadí slyší řev nebo potyčku → situace konvertována na "hru o čas", než dorazí policie.

Jelikož je zbraň až to poslední řešení a situace vždy nějak eskaluje, dají se zkusit i šílenosti typu vyvedení z útočníka z konceptu tím, že mu s naprosto vážnou tváří a s vykáním nabídneš horalku nebo "hele, nezajdem na pivo? Zvu tě" a pokud bude zjevně zmatený ("zve mne na pivo? To mu hráblo? Nebo mluví na nějakého kamaráda, co stojí za mnou? Raději se ohlédnu - <vžuuum Usain Bolt hadr>"), využiješ příležitosti k tomu, "prorazit na útěk" -- a pak už jen člověk musí rychle běhat, popř. za sebe něco zahodit.

Ale základ vidím v tom, nedostat se pokud možno vůbec do tak nebezpečné situace, k čemuž mi slouží MacYoungova zvýšená pozornost ve "fringe areas" (pro Jassika podotýkám, že fringe area podle mého není hlavák v 10 večer, ale od našeho pražského minisrazu se večer nenápadně ohlížím i tam :D ), a včas deeskalovat a mizet.
Nemám tak slabé sebevědomí, abych si potřeboval cokoli dokazovat a riskovat kvůli tomu.

Takže je to celé v prvé řadě o taktice. V souvislosti s čímž bych chtěl ještě jednou velmi poděkovat znalým klukům za tu pražskou akci, zaměřenou právě na taktiku, vyhýbání se a minimalizaci rizik. Zpětně vidím, že mi toho "v krvi" zůstalo více, než jsem si myslel. Halt mozku trvalo, než to rozškatulkoval a zařadil :)

P.S.: jako rozumné maximum pro cizí potyčky vidím se z bezpečné vzdálenosti alespoň 7-10 metrů hlasitě a razantně zeptat "chcete, abych <pro vás/vám?> zavolal policii?"
To totiž znamená, že
a) člověk nic neriskuje: je mimo dosah obou bitkařů a tedy se včas může otočit a utéct
b) pokud jde o potyčku typu "domácí násilí" nebo rvačku dvou spřátelených blbů, kteří by případného "přišelJsemMuNaPomoc" shodně obvinili a policii prezentovali jako útočníka, o policii nebudou mít zájem
c) pokud někdo ze rváčů bude mít zájem o policii, je rázem jasné, kdo je agresor a kdo napadený
d) agresora může ono zavolání o policii odradit
e) kdyby měl někdo zvláště silně vyvinuté svědomí a zvláště málo vyvinutý pud sebezáchovy a chtěl se do oné potyčky aktivně zamíchat, zavolání policie předtím, než do toho vstoupil se mu, stejně jako jakékoli další pokusy deeskalovat, započtou k dobru u OČTŘ
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od Starosta » pát 30.8.2013, 22:20

Stepan píše:V tématu na zbraních kvalitně (ze kterých jsem byl podle a tajně vybanován, aniž se to srabácký slizoun Mareček obtěžovat na rovinu do seznamu vybanovaných napsat a vymyslet si nějaký důvod, protože žádná pravidla jsem neporušil - doporučuju mu k dalšímu rozvoji jeho metod navštívit nějaké školení v Severní Koreji) si někdo stěžoval na to, jak by střílel v nákupním centru se spoustou skla a betonu, kde se střely odrážejí a lehce prostřelují.
Tak uz jsi spokojenej ty "prava povaho"?
http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopi ... 962#p40962

Sorry, ale s prispevky tady (asi nejenom tady) jsi uplne mimo realitu. Takze se pokusim se k tomu ani nevyjadrovat...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od reddog » sob 31.8.2013, 7:27

Cover 72:
Ty tak hezky vladnes perem ;-) . Napis postup sveho reseni konkrentne v tomto incidentu. Kdyz navic mame tu moznost se i nekteri znat, lepe chapeme souvislosti.

Za mne jeste jednou a konkretneji:
Vzhledem k faktu, ze jsem se v posledni dobe velice hodne pohyboval v praci i s dcerou (skolka pres prazdniny o nicem), tak si dovolim dat dve reseni.
Varianta A - s dcerou:
Registruji hluk, zjistuji situaci vizualne. Rvou se lide, docela agresivne jeden dostava sodu. Okolo sedi/prochazeji lide. Ustup mimo zonu dohledu agresora. Taham telefon. 158. " Jsem v nakupnim centru (jmeno si ted nevybavuji) v Jeseniku. Muz tady bije cloveka, snad mladistveho. Nemohu zakrocit, mam s sebou malou dceru. Okamzite poslete hlidku, vypada to ze jej zabije." a cekam na otazky z druhe strany. Stale pozoruji okololi. Snazim se dostat dceru do bezpeci, nejlepe smer auto. Spekulace o tom, co by mohlo nekdenekdynejaknekym v dane situaci vyplynout, nechejme predstavam do jineho vlakna.
Varianta B - bez dcery:
Registruji.....dostava sodu. Peclive prohlednu okoli, hlavne potencialni dalsi agresory. Zhodnotim unikove cesty. Zhodnotim stav agresora. Do nej se poustet rukama bez rukavic nebudu. Na lavicce sedi dva sokovani mimoni. "vy, volejte 158, hned!" jakmile vidim, ze telefonuje, rvu: "Policie. Je nekdo zranen?" (ano, chci, aby v nahravanem hovoru bylo slyset slovo Policie) pokracuji "policie na je na ceste, co se deje". Vse hlasite zretelne. Celem k tem dvema. Mimoni v dohledu pro kontrolu telefonovani.
Tady uz prostor pro spekulaci je:
1) agresor prestava mlatit cloveka a presouva svuj vztek na mne. Vybiha a za rvani nadavek (predpoklad) chce vyprovokovat nebo rovnou zapocit utok na mne. Sbeobrana dle zpusobu utoku. Nerozepisuji. NESTRILIM. Rvu "policie. Na zem."
2) agresor prestava mlatit cloveka a presouva svuj vztek na mimone kvuli telefonatu. Vim kde mimoni jsou, stavim se do cesty, rvu "Policie. Na zem" pak viz vyse.
3) agresor ... A presouva se do jinych prostor (tyhle typy poznate, houpava namachrovana chuze JAJSEMKINGMITUVSECHNOPATRIJSEMTOTUOSVOBODILGANGSTAZAMERICKYHADR). Tady nevim presne, ale nejspise zjistuji stav toho zmlaceneho a radeji bych u nej pockal do prijezdu zachranky. Udery na hlavu a vubec i za tu cast utoku, kterou jsem videl, nemohu vyloucit nejake vazne poraneni, ktere se nemusi projevit i nekolik minut. Pripadny sok se muze rychle rozvinout a obet muze zacit jednat iracionalne, zdrhnout, zacit byt agresivni na okoli (to je malo, lec pravdepodobne po prestalem a stale cerstvem zazitku). Nepredpokladam dale, ze se na miste nekdo zdrzi do prijezdu hlidky ci sanitky. I z toho duvodu radeji zustanu na miste. Predpokladam dale, ze tento prostor (jakoz i jine v tomto OC) je monitorovan a "kolecka systemu jiz bezi". 158. Muj popis situace.
4) agresor vseho necha a zdrha. Viz bod 3 a vyckani hlidky ci sanitky. 158 - "byl jsem svedkem agresivniho utoku v OC v Jeseniku. Muz - agresor, seda bunda, modre teplaky, vysoky, barva pleti, agresivni, utekl smerem... Zustavam u puvodne napadeneho, jeho stav je... Jmenuji se... Mam na sobe...Okamzite posilejte erzetu"

Teoreticky a castecne pak i prakticky vas muze na toto pripravit nejaky kurz. Pri dobre konstelaci, vam instruktor a tym daji nakladacku, na kterou nezapomenete. Uvedou vas do stresove situace a budou po vas chtit vykony. Trochu teoreticky, zato vubec prakticky, vas na podobnou situaci pripravi cteni dojmu a predstav jinych lidi. Mne, Coverovo, Stepanovo, jinych.

Za mne opet shodne doporuceni: PartnerMUJGLOCK john.hawk a kluci z BS ;-) . Pro stydliny je tu moznost psat do SZ, hehehehe.

Tomik

Příspěvky: 45

Registrován: čtv 27.6.2013, 21:11

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od HonzaLBC » sob 31.8.2013, 17:49

reddog:

Takhle naplánované to zní rozumně, já teď zkusím napsat možné pokračování:

Po nějaké době soud, soudce se na to podívá, první část rozsudku známe, ten agresor nebyl tak agresivní, skoro o nic přeci nešlo, pár "hospodských facek", tak dostane jenom podmínku.
Ale vlastně tam byl ještě jeden a ten si na veřejnosti před hromadou svědků hrál na policajta, neoprávněně se vydával za policii, to je nepřípustné, to je trestný čin, toho chudáka agresora šikanoval, nutil ho lehat na zem a podobně, podvodem si vynutil jeho poslušnost, tím, že ze sebe dělal policajta, za to musí dostat rok natvrdo nebo raději dva.
Nad nějakou výmluvou na jednání v NO/KN jen soudce mávne rukou.

A teď mi zkuste upřímně odpovědět, jestli věříte tomu, že by se u nás určitě takový soudce nenašel?

Sice v porovnání třeba s variantou střelby je to přehnaná obava, ale u nás by mě nepřekvapilo ani tohle.

Jenom dodatek, pokud jsi skutečně policajt, tak beru zpět.

Příspěvky: 54

Registrován: úte 21.8.2012, 11:17

Zbraň: alfa defender

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od mobil-man » sob 31.8.2013, 19:24

Podle mě je zvolání hesla "policie" spořádaným občanem žádostí o to, aby se policie dostavila na místo v co nejrychlejším čase. Určitě to není vydávání se za úřední osobu, ale prosté přivolání státního orgánu, který chrání všechny zákonadbalé občany :lookround:

Příspěvky: 45

Registrován: čtv 27.6.2013, 21:11

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od HonzaLBC » sob 31.8.2013, 20:04

Zařvat jenom "policie" by se takhle dalo okecat, pokus o přivolání hlídky, kdyby se třeba někde poblíž nacházela, ale v té kombinaci s příkazem "na zem" a podobně by to mohl soudce už brát jinak.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz