Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sedícíh


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od reddog » sob 31.8.2013, 20:59

HonzaLBC:
Ono plati u vseho, ze zalezi, jak se k tomu "postavi" soud ;-( .

Nicmene muj pravnik bude tvrdit, ze jsem se snazil privolat Policii. To o te zemi si nechej vysvetlil na kurzu ;-) .

Ja bych rad, kdyby se tady rozepsalo vice lidi ;-)

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od Pařez » sob 31.8.2013, 21:21

reddog:jestli přeci jen nebylo nejlepší to mlíko.. :lol:
Další co mě napadá,by bylo nabídnout mu důchodové připojištění.. :mrgreen:

edit:nebo ho začít lákat k Jehovovi :inlove:

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od Stepan » ned 01.9.2013, 11:44

Měla by existovat nějaká ustálená procedura "občanského zadržení podezřelého" včetně standartních příkazů a postupů, která by dala občanům jasné a účinné právo zadržet podezřelého člověka.

Dosud v téhle oblasti existuje jenom nějaký paragraf v trestním řádu, nic jasného, žádný návod, atd.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od Stepan » ned 01.9.2013, 12:06

Shi píše:Nesmrtící prostředky - víš o nějakém spolehlivém? Já vím o jediném a tím je Taser, který má nevýhodu jediné rány, druhou nevýhodou je docela vysoká cena kolem 10 000 Kč za přístroj a asi dva tisíce za 4 tréninkové rány.
Nemít nacpaná sluchátka v uších, vnímat okolí a nedělat takové blbosti jako zkracovat si cestu přes křovinatý parčík atp. v kombinaci s pepřákem připraveným v kapse by myslím předešlo hodně velkému počtu přepadení a znásilnění.
Shi píše:... nosím velmi zřídka
Proč?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od Sailor » ned 01.9.2013, 13:04

A proč ty nemáš za těch x let zbroják ty joudo?
A buď rád že žádná ustálená procedura není a buď rád jen za ten paragraf,dává ti to jako normálnímu(né v tvém případě) občanu mnohem více prostoru(i třeba v následné obraně před soudem)
A nemyslíš že třeba mít cokoliv v uších,nebo chodit kudy chci a nemít tak ničivě devastující prostředek jako pepřák v kapse je mé svaté právo?Co kdyby si přestal bejt internetovej debílek a přestat žvástat o tom proč někdo nenosí,nebo lobovat za jiné zákony a zaměřil si se na ty co tu kriminalitu páchaj?
Reddog:v jakém kurzu,prozradíš?
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od Stepan » ned 01.9.2013, 14:21

Sailor píše:A proč ty nemáš za těch x let zbroják ty joudo?
Zbroják mám a jouda nejsem. Asi.
Sailor píše:A buď rád že žádná ustálená procedura není a buď rád jen za ten paragraf,dává ti to jako normálnímu(né v tvém případě) občanu mnohem více prostoru(i třeba v následné obraně před soudem)
Takže ty myslíš, že jeden paragraf, o kterém nikdo pořádně neví, a asi neexistuje žádný výklad, jak se má praxi použít, je k něčemu dobrý?
Sailor píše:A nemyslíš že třeba mít cokoliv v uších,nebo chodit kudy chci a nemít tak ničivě devastující prostředek jako pepřák v kapse je mé svaté právo?
Máš právo se dobrovolně znevýhodnit, jak chceš.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od Sailor » ned 01.9.2013, 14:32

A nepsal si tu před pár měsícema že ZP nemáš?Nechce se mi to teď hledat
A jouda seš,to ti garantuju :lol:
A proč se furt zaměřuješ na to že někdo nosí a proč,na sluchátka v uších atd. a né na ten dobytek co tu kriminalitu páchá?K řešení těch dobytku sem nezaznamenal žádnej tvůj návrh,ty joudo.
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od cmk » ned 01.9.2013, 16:31

Stepan píše:Měla by existovat nějaká ustálená procedura "občanského zadržení podezřelého" včetně standartních příkazů a postupů, která by dala občanům jasné a účinné právo zadržet podezřelého člověka.

Dosud v téhle oblasti existuje jenom nějaký paragraf v trestním řádu, nic jasného, žádný návod, atd.
Je ti jasne, ze cim presnejsi jsou "navody", tim vetsi sance je, ze je porusis a otoci se to proti tobe?
Kdyz napr. bude navod, kde bude receno, ze mas rict: "jmenem zakona provadim na vasi osobe obcanske zadrzeni, proto zanechte jednani" a ty reknes "jmenem zakona provadim obcanske zadrzeni, proto upustte od jednani" - tak co? Fraje rekne, ze zadrzeni neprobehlo dle zakona a mas na hlave paragraf minimalne o omezovani osobni svobody.
Pochop, joudo, ze neni mozne mit na vsechno presne doslovne navody. Ze se hold spoliha na zdravej rozum. Ktery ocividne chybi nekdy soudcum, nekdy prostym lidem...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od reddog » ned 01.9.2013, 20:47

Stepan:
Znovu a ponekolikate. Je dobre, ze dosud neexistuji presne predpisy na vse (rad se rano vyprazdnuji podle sveho a nechci se dockat okamziku, kdy mi do toho nekdo zase zacne kecat, to uz mam hooodne davno za sebou). Zacni opravdu zit, jinak ti to nejcenejsi utece, protece mezi prsty.
Stepane, kdyz uz ti toho "joudu" potvrdil i ceemkacko, tak nad tim zacni uvazovat. On cmk nema ve zvyku nekoho urazet, takze kdyz uz se k necemu takovemu dohnal on, tak ver, ze to mysli vazne mnohem vice lidi
A Stepane do tretice. To s temi sluchatky a parkem, to si tahej jinam. Ten agresor v tomto pripade si nasel obet v OC, nikoli na osamocenem a prazdnem miste.

Parez:
No ty aby jsi to neodlehcil ;-)

Sailor:
milerad prozradim, mas-li zajem, pis do SZ ;-)

Tak nejak mne stale zajima, jestli je mezi nami nekdo, kdo by si tu strelbu v tomto pripade dokazal obhajit.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od Shi » ned 01.9.2013, 22:12

Stepan píše:Nemít nacpaná sluchátka v uších, vnímat okolí a nedělat takové blbosti jako zkracovat si cestu přes křovinatý parčík atp. v kombinaci s pepřákem připraveným v kapse by myslím předešlo hodně velkému počtu přepadení a znásilnění.
To nepochybně ano. Velkému počtu přepadení a znásilnění by také pomohlo, kdyby bylo možné šmejda zastřelit a pak nestrávit rok ve vazbě čekláním jak dopadne justiční loterie.

K druhému dotazu - proč nosím velmi málo:
- G19 se mi nenosí zrovna pohodlně, ač kompakt, tak je to stále docela solidní zavazadlo. Potřeboval bych zhubnout, pak by se to možná do stávajících kalhot rozumně vešlo. Hodně jezdím autem, moje auto má sportovní, tj. celkem anatomická sedadla, což je v kombinací se zbraní za pasem docela katastrofa. V úvahu tím pádem připadá podpažní pouzdro nebo ledvinka, přičemž ledvinka Aegis 3g se ukázala býti poněkud obludná a podpažní pouzdro nelze kombinovat s tričkem.
- v práci není kam zbraň uložit, musel bych ji tahat pořád s sebou, práci navíc nepovažuji za rizikové prostředí.
- příliš se nepohybuji v rizikových oblastech s výjimkou cca 100 metrů mezi bydlištěm a autem,
- když jedu na svou rizikovou nemovitost zjistit co mi zase za uplynulý týden zase ukradli, tak si beru zbraň nebo psa, mnohdy oboje.
- nestřílím tak dobře, abych mohl bez větších obav střílet mezi lidmi (místo vykecávání se na netu bych měl sušit), takže častěji než G19 nosím pepřák.
- mladý chlap, který má 90 kg, není typická oběť, která by se musela v nočním parku bát.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od cmk » pon 02.9.2013, 8:46

Sakra... Ja jsem mladej, mam 140kg a presto si rikam, ze jistota je jistota...
Prat se s nikym nechci - jedna blba facka a slintam dalsich 20 let, nez sjedu s vozikem z utesu...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od Shi » pon 02.9.2013, 10:51

cmk: A přilbu na ulici nosíš ? Jistota je jistota ...

Riziko je individuální a vždycky je potřeba brát v úvahu nejen to, že mi zbraň pomůže, ale také to, že může uškodit:
- zapomenu ji v práci a najde ji uklízečka;
- v případě autonehody mi zlomí žebro či kyčel;
- zapomenu ji doma ležet na stole, pak se u nás nečekaně zhmotní nezletilec na neplánované návštěvě a najde ji;
- ...

Nehledě na to, že některé sporty by vyžadovaly, aby člověk s sebou na sportoviště nosil trezor.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od Sailor » pon 02.9.2013, 11:18

Kdyby mi při autonehodě G.L.O.C.K. zlomil žebro,bral bych to jako čest :D
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od cover72 » pon 02.9.2013, 12:40

Kdyby jen žebro. Na důsledky nošení zbraně při autonehodě jsem se na posledním srazu MG ptal mediků z Afghánu a ti vysvětlili, že co dostali MRAPy, většina nehod má podobné mechanismy, jako ty klasické na našich silnicích, a že pistole kdekoli u pasu má při nehodě dost slušnou šanci rozdrtit pánev a způsobit masivní vnitřní krvácení, na které zemřeš.

Od srazu tedy v autě nikdy nenosím u pasu -- předem strčím Kachnu do tašky, nebo si namísto IWB vezmu zakázkové odepínatelné kožené pouzdro od K&M Saddlery (doporučuji, G26 by měl ještě menší):
http://cover72.net/img/zbrojnice/kmbrasna.jpg
nebo, výjimečně, Dasťácké pouzdro přes rameno (které mi ovšem na ramena nedělá dobře, jak je napříč.)

Reddog: úplně mi není jasné, co to ode mne žádáš; mám za to, že jsem to již napsal obecněji v bodě "maximum pro cizí potyčky." Jinak bych se choval asi tak, jako ty se dcerou, ovšem i bez dcery :)
A připomněl's mi, že bych si do EDC lékárničky měl přibalit nějaké rukavice, protože šmatat na toho zmláceného typa holýma rukama by také mohlo být o žloutenku :huh:

A ještě jsem si rozklikl "slizouna" a koukám na
Když ti nějaká slečna/žena naznačí, že by se jí přes noční město hodil doprovod
K čemuž jen dodávám, že kór když mám Kachnu a tedy mi nehrozí úmrtí, považuji za svou morální povinnost takové dámě onen doprovod poskytnout. Pokud to tedy nebude fanatická pacifistka, které by se nelíbil doprovod ozbrojený. Halt jedu na "Redukované Instrukční Sadě Gentlemana" :D A navíc to, v kombinaci s jemnou osvětou, považuji i za součást PR kampaně za zachování práva držet a nosit ("no, ten chlapík, co mne doprovázel emo nebezpečným nočním městem měl pistoli a já se cítila víc f bezpečí, tak by se to možná jako zakazovat nemuselo, jo")
Naposledy upravil(a) cover72 dne pon 02.9.2013, 16:23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od Sailor » pon 02.9.2013, 12:53

No furt si stojím za svojim názorem :D
Furt lepší to schytat od Glocka než třeba od palubky,nebo nějakého cikána(pozor to není rasismus,jen čtu statistiky)nebo od nějakého extrémistického prasete tipu Lněnička,takže já chci zemřít rukou Glocka :D
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od Shi » pon 02.9.2013, 14:42

Zatímco bezpečnostní pás ti způsobí otlaky, palubní deska je dimenzovaná tak, aby se zlomila či zdeformovala, tak Glock se postará, že se zdeformuješ ty. Ve výsledku z celkem banální nehody můžeš úplně zbytečně vylézt s těžkým zraněním. Já už jsem holení zlomil palubní desku a při jiné příležitosti jsem měl hloubkové otlaky od pásů na kyčlích - mít tam glocka, tak jsem možná neodešel po svých. Nechci si ani představovat kombinaci "pouzdro s glockem" + "aktivace bočního airbagu".
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od jry2000 » pon 02.9.2013, 15:03

Smarja tak si do auta porid kulometnou vez :). A nemusis mit glocka rovnou za pasem .... muzes ho mit behem jizdy i jinde ....
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od cover72 » pon 02.9.2013, 15:23

Na to jsem se kluků mediků ptal taky. Odvětili, že pokud máš zbraň kdekoli u pasu, tak nejspíš vykrvácíš dovnitř. Snad leda takové to tacticool pouzdro na noze nebo podpažní by člověka nutně nemuselo zmrzačit, ale jak říkám -- proč se s tím patlat, když stačí dát krochnu do tašky.
Nejsme v Mexiku, aby člověk musel počítat s tím, že bude muset opustit své auto pod krycí palbou proti gangu únosců :)

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od cmk » pon 02.9.2013, 15:45

Rozumim logice toho postupu, ale trochu mi tam nehraje jeden mezikrok - a to, od chvile, kdy prijdu k autu s pistoli za pasem do chvile, nez je pistole nekde uklizena...

Tedy tak ty 2-3 sekundy - jak je to se skrytym nosenim, bezpecnym uhlem apod...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Agresor přišel do nákupního centra a brutálně napadl sed

Příspěvek od jry2000 » pon 02.9.2013, 16:19

Co kdyz prijdes "Do auta" a pak teprv budes manipulovat se zbrani?
Lajte mi lhu-li

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz