„Aktivní střelec“ na Florenci


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 299

Registrován: pon 23.7.2007, 13:12

Zbraň: Glock 17,26

Bydliště: Praha

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od DeadlyOne » stř 02.10.2013, 10:34

Ja osobne na strelnici taky tasim, a rychle, protoze kazdy snad vi, ze zaklad je v rychlem taseni, zapichnuti na cil a pote zpomaleni pri srovnani miridel kdyz je na to cas a cil je dal. Vsichni instuktori me to tak ucili, s mym instruktorem to delame nadale pri vycviku, delal jsem to na vsech dalsich kurzech co jsem absolvoval, delam to s lidma se kteryma trenuju. Nevidim v tom problem, taky trenuju rychle taseni s rychlym zapichnutim a strelbou. Nikoho tim neohrozuji, tasim, mirim a strilim do prostoru dopadiste na terc!!!!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od pitt » stř 02.10.2013, 10:43

Stepan píše:
npc051 píše:Tuhle jsem na strelnici piloval rychlost taseni -> pretazeni zaveru -> mireni -> strelba
Tak tohle prosímtě už NIKDY na střelnici nedělej. To se prostě NEDĚLÁ. Na střelnici, kde jsou další lidi, se prostě žádné věci rychle a ve stresu naostro nedělají, protože to představuje zvýšené riziko pro tebe a hlavně pro ostatní. Rychlost se cvičí nasucho doma. Pokud ti záleží i na přesnosti střelby v rychlosti a ve stresu, pořiď si nějakou laserovou cvičnou soupravu.

V rámci nějakých závodů nebo soutěží všichni o rizicích vědí, jsou ve střehu, jsou další bezpečnostní pravidla.
nevím proč by se to nemělo dělat...já na střelnici vždy křičím,nadávám a mlátím do všeho okolo,abych si sám navodil takovej ten pocit stresu a adrenalinu.........a zatím vždycky se na mě přišli všichni podívat a okukovali jak se to má dělat a po tom jak si zastřílím, tak většinou ještě zatleskají a poplácají po zádech....takže evidentně nevíš jak to na střelnici chodí :wink:

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od npc051 » stř 02.10.2013, 10:44

:lol: :lol: :lol:

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od cipis » stř 02.10.2013, 10:45

Pitte, to se musí ještě doladit - někdo bude řvát na tebe, bude tě mlátit atd. :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od pitt » stř 02.10.2013, 10:48

to už tam taky bylo, že na mě začal majitel řvát a bouchat latí po zádech,ale po tom byl v rámci tréninku vystaven hrozbě zbraní,varovnému výstřelu a už to pak nikdy nikdo nezkusil....ale zkušenost to byla super

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od cipis » stř 02.10.2013, 10:50

To není ono, to chce vyšší level, tj. já tě budu mlátit, ale ty budeš střílet po něčem jiném :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od pitt » stř 02.10.2013, 10:52

jak říkám.....mám vyzkoušený, že střílím na to co mě ohrožuje......
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od maja » stř 02.10.2013, 11:08

Tak mě napadá, že bychom mohli na závodech zakázat tasení, protože to ohrožuje ostatní. Štěpán mě zase jednou takhle před obědem rozesmál :lol:

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od cipis » stř 02.10.2013, 11:21

Střešní lať tě moc neohrožuje, to ten namalovaný chlápek s kalachem na papíře jiným směrem :D

No co jsem tak četl, tak řada tasení je zakázaná, právě protože může ohrozit ostatní ... Takže zase tak jednoznačné to není ... Nicméně střelnice je právě od toho, aby se to dělalo v "bezpečných" podmínkách.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od Stepan » stř 02.10.2013, 11:46

Prosím vás, na které střelnici jsou mezi střeleckými stanovišti neprůstřelné přepážky?

Střelnice je od toho, aby se střílelo pouze jedním směrem, tzn k terčům, a aby se nedělalo NIC, co by mohlo způsobit výstřel jiným směrem.

Jestli si myslíte něco jiného, prosím promluvte si se správci střelnic. Přečtěte si pravidla střelnic u nás nebo ve světě.

Já jsem přece jasně napsal,že při závodech platí jiná pravidla, někdo asi neumí číst.

Chováte se tady teď někteří fakt jako blbečkové. :roll: Jako nebezpení blbečkové, se kterými bych opravdu nechtěl být na jedné střelnici.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od maja » stř 02.10.2013, 11:49

cipis: Myslel jsem zakázat úplně.

Zákazy a příkazy v pravidlech jsou kvůli bezpečným úhlům a některé typy pouzder nebo polohy zbraně to nesplňují.


Stepan: Neurážej ostatní, když trpíš zásadní neznalostí. Ony totiž existují střelnice, kde jsou po bocích valy z hlíny nebo betonové stěny, takže při zachování určitých bezpečnostních pravidel lze trénovat ledacos.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od pitt » stř 02.10.2013, 11:59

Stepan: no jen tak mezi náma......pokud nejsi kokot, tak můžeš válet sudy, dělat kotrmelce, nebo se stavět na hlavu aniž by jsi někoho ohrozil.......a to vše se dá dělat aby hlaveň zbraně mířila vždy bezpečným směrem.
Pokud jsi kokot, tak nepomůže ani když budeš v neprůstřelné koji a kvér budeš mít našroubovanej bezpečným směrem na lešenářské trubce.

řekni jeden jedinej pádnej argument, proč netrénovat tasení zbraně na střelnici.

Příspěvky: 170

Registrován: pát 27.7.2012, 12:05

Zbraň: glock

Bydliště: Praha

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od josuk » stř 02.10.2013, 12:15

Stepane, prosím Tě, se zbraní nikdy nic netrénuj, je to vážně nebezpečný a je spousta jiných věcí, co se dá taky vytasit! Bezpečně. ;-) Naprosto. Podporuju Tě a souhlasím s Tebou. Sáms tu zmiňoval ty neúprosný statistiky o počtu zbrojáků, je to fakt, a Tvoje doporučení platí bohužel pro drtivou většinu. Bohužel. My ostatní si poradíme. Ju? :D
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od john.hawk » stř 02.10.2013, 12:18

Štěpáne Štěpáne, asi by ses měl někdy podívat na nějaký kurz aby jsi pochopil co a jak..
opravdu jsem tvoji poznámku nepochopil trénuji na reálnej střet, a tomu podřizuji vše. ze začátku jdu pomaleji a pak jedu manipulaci tak tasení tak střelbu.efektivnost vs bezpečnost aby to bylo v rovnováze, pokud mám zmáklou bezpečnost i v mezních stavech, můžu se soustředit jen na efektivnost po zátěži, stressu atd..
Chápu tvoji obavu o střelbě vedenou začátečníkem například v davu lidí, ale k střelbě v davu musí střelec prostě dorůst soustavným tréningem..a pak už to nebude žádnej problém..po náležitém výcviku je člověk schopen fungovat na jiném levelu..ikdyž mu lidi běhají před kvérem..

http://www.youtube.com/watch?v=9CaOJIjSio4
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od pitt » stř 02.10.2013, 12:32

johny:....svšechno super...až na ten hlas :lol: :lol: :lol: .....nemohl by to někdo předabovat :lol: :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od Starosta » stř 02.10.2013, 12:42

Jo tak ty kolena do lapy bych s bouchackou u hlavy fakt chytat nechtel :lol:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 299

Registrován: pon 23.7.2007, 13:12

Zbraň: Glock 17,26

Bydliště: Praha

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od DeadlyOne » stř 02.10.2013, 12:42

JH: Tak zo toho asi Stepana klepne :). Pekna stresovka.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od john.hawk » stř 02.10.2013, 12:47

není tam prst na spoušti takže jsem byl klidný..
o předabování silně uvažuji.. :lol:

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od Stepan » stř 02.10.2013, 12:50

Lidi dělají blbosti, lidi dělají chyby, lidi zabíjejí, zraňují a mrzačí nejenom sami sebe, ale taky ostatní kvůli svojí blbosti a chybám, každá činnost člověka je spojená s určitými riziky a mělo by být pouze na rozhodnutí člověka, do jak rizikových činností se pustí a lidi by měli respektovat právo ostatních na to, aby jim bez jejich souhlasu a vědomí nezvyšovali jejich rizika.

Cvičit s ostrou zbraní cokoli na rychlost nebo ve stresu vyjma nějaké rychlejšího zamíření při kterém se osa hlavně skoro neodchyluje od směru k terčům představuje zvýšené riziko a aspoň já si myslím, že nemám právo nikoho cizího zbytečně ohrožovat. Co si myslíte vy je vaše věc. Už to dál rozebírat nebudu. Jenom se budu modlit, abych na střelnicích vždycky potkával slušné a odpovědné lidi, kteří myslí i na ostatní.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od pitt » stř 02.10.2013, 12:55

Štěpáne...nemůžeš to řešit "podle sebe soudím tebe".....jsou i lidé,kteří zbraň umí ovládat :wink:

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz