„Aktivní střelec“ na Florenci


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od reddog » stř 02.10.2013, 13:00

Stepan:
To podstatne uz ti tady ostatni rekli, ja se te jen zeptam: A co trenink IPSC? Taky jedou jen na sucho doma v obyvaku a pak s ostrou az na zavodech?? Ja ti mam chlape pocit, ze to o tom "NIKDY NEZKOUSEJ" jsi napsal jen jako provokaci. Proste aby byla sranda. Nejak nemohu pobrat, ze by jsi nepochopil, ze trenink neni o tom, ze po svem prvnim vystrelu v zivote ihned zacnes strilet to nejslozitejsi a jeste k tomu budes naprosto neomylny v zasazich. Zacinam mit pocit, ze ty opravdu ZP stale jeste nemas. Nebo naprosto ignorujes potrebu trenovat (tedy s ostrou, protoze myslenku laserove strelnice misto ostrych streleb uz jsi tady nadhodil). Bez urazky, ale zacni opravdu zit zivot, nejen sedet u internetu. V Praze mas spoustu moznosti, hodne lidi z fora tam bydli, tak se do riti uz konecne zabejci spravnym smerem a domluv se s nekym a jdi si nektere veci prozit ;-) . Takovy Pitt by byl skvely partak, sice by jsi byl drobet dotluceny, ale garantuji ti, ze by jsi se za jedno odpoledne dokazal na svet divat mnohem realisticteji, nez po cemkoli jinem ;-) , ze Pitte 8-)

A ted vazne, asi nejsem sam, kdo toho uz ma docela dost. Takze pokud se opet objevi nejaka "zajimavost" navic tak kategoricky vyrknuta, pak prosim jasne a zretelne napiste, ze je to vas nazor - tzn piste za sebe a nikoli za vsechny. Stepane, to plati pro tebe obzvlast, bo ostatni s tim evidentne problem nemaji. Preci jen sem chodi novackove, nahodni navstevnici, casto lide kteri hledaji relevantni informace, tak pozor na smyslenky.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od john.hawk » stř 02.10.2013, 13:01

štěpáne to co jsi napsal je čistokrevná manipulce, ve které spřádáš konstrukce typu já to dělám dobře a kdo se odlišuje není odpovědný ani rozumný člověk
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od pitt » stř 02.10.2013, 13:08

kurva hafane.....nestraš ho.....dyť já jsem v jádru tichý chlapec :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od maja » stř 02.10.2013, 13:10

ještě najít to jádro :D
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od reddog » stř 02.10.2013, 13:13

A dost OT, bo nas velkoadminstvo zarizne.

Zpet k "aktivnimu strelci" ;-)

Stale nejak nemohu pobrat ten nazev "aktivni strelec". Ja vim, ze to vychazi z pozadavku na urcitou korektnost, ale mam problem to prijmout. Pripada to divne jen mne?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od pitt » stř 02.10.2013, 13:15

kdosi řekl že ke mě si musí člověk najít cestu.........občas je ale trnitá a občas je slepá :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 299

Registrován: pon 23.7.2007, 13:12

Zbraň: Glock 17,26

Bydliště: Praha

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od DeadlyOne » stř 02.10.2013, 13:22

Obcas se siri ten nazev "Sileny Strelec" jenze oni obcas sileny nejsou :). Aktivni strelec vim ze pochazi z anglictiny, kde "active" ma vyznam jakekoliv hrozby, tedy aktivni nasili jehoz vyustenim je cilene ublizeni na zdravi nebo usmrceni. Uz se to u nas nejak i zazilo a aktivni strelec se dost pouziva ne?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od Starosta » stř 02.10.2013, 13:24

reddog: I mně to přijde dost zvláštní spojení. Počítám se mezi aktivní střelce a... buď jsem levej, nebo mi nešiblo - ale ještě jsem nikoho netrefil.

Otázkou je, co je vhodnějším spojením - střílející šílenec mi fakt přijde lepší, ale šílený střelec - to už je skoro totéž.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 299

Registrován: pon 23.7.2007, 13:12

Zbraň: Glock 17,26

Bydliště: Praha

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od DeadlyOne » stř 02.10.2013, 14:08

Islam? No, thank you. Stick it in your arse!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od maja » stř 02.10.2013, 14:12

Problém je v tom, že správnější termín "střílející šílenec" svádí novináře k obrácení pořadí slov. Co by neudělali pro atraktivní název článku, že? Proto je lepší "aktivní střelec".
An active shooter is defined by the U.S. Department of Homeland Security as "an individual actively engaged in killing or attempting to kill people in a confined and populated area; in most cases, active shooters use firearm[s] and there is no pattern or method to their selection of victims."
http://en.wikipedia.org/wiki/Active_shooter

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od Stepan » stř 02.10.2013, 14:24

Chtěli byste, aby se cvičení jmenovalo místo toho "ozbrojený člověk v tomto okamžiku střílející" nebo jak?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od Starosta » stř 02.10.2013, 14:34

maja: Díky, o tomhle EN pojmu jsem - přiznám se - netušil.

Už tomu chápu trochu víc, překlad je to taky akurátní - ale zažitému užití v češtině ta "aktivita" spolu se střílením IMHO stejně moc nesedí...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 747

Registrován: sob 14.5.2011, 20:19

Zbraň: víc než 1 :-)

Bydliště: Plzeňský kraj

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od nettik » stř 02.10.2013, 16:32

Starosta: pravdu diz... active shooter si muzou dovolit amici, kde jich polovina drepi na gauci a cumi na TV a pif paf delaj jen na kolegy v praci rucickama " I caught you!" ale u nas, kde kazdej druhej trsa, chodi na zavody....mno, nechme to konovi, my jsme "sportovni strelci" ...a to neni totez jako "aktivni strelec" :idea: ...zatim...as you already mentioned - you never know 8-)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od reddog » stř 02.10.2013, 17:10

Stepan:
No, to prave jest otazkou mou ;-) .

Proste spojeni "aktivni strelec" ve mne spise vzbuzuje pozitvni pocit - strelec, ktery trenuje. Zitra si udelam malou anketu mezi pracovniky a kolegy a uvidime, jaky bude hlas lidu ;-) . Dam jim otazku: "co si predstavujete pod pojmem aktivni strelec"

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od Stepan » stř 02.10.2013, 17:25

"aktivní střelec" v běžné češtině je člověk, který se pravidelně věnuje střelbě, ať už jako koníčku nebo sportovně.

"Střelec" je zkrácenina pro ozbrojeného člověka a "aktivní nebo neaktivní" znamená, jestli právě střílí nebo ne. Já si myslím, že tomu tak nějak všichni rozumí. A že se dokážou smířit s tím, že v běžné češtině je význam jiný. V angličtině má "active shooter" přesně stejný význam jako v češtině a v americe se s tím taky nějak vyrovnali.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od Starosta » stř 02.10.2013, 17:30

Tak to potom jo. :geek:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od maja » stř 02.10.2013, 17:44

Děkujeme za osvětu.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od reddog » stř 02.10.2013, 18:53

Maja:
SZ vystihuje fakt, ze tento rozporuplny pohled ma vice lidi z fora

Stepan:
Ja napsal prave pro ten "mne nic nerikajici" vyraz, vztahujici se prave k dane problematice. A kdyz uz jsi tady srovnal EN a CZ tak Ja to zkusim oklikou. Procpak se nazvy a jmena zanglictiny proste neprekladaji??

Jesteze se tady najdou kamaradi a znami, kteri mne nenechavaji zit v nevedomosti 8-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od maja » stř 02.10.2013, 19:20

Ještě jeden důvod mě napadl, ale neberte mě za slovo, v tomhle prostředí se nepohybuju.

Díky zahraniční kooperaci ozbrojených složek, instruktorů atd. je jednodušší tento technický termín převzít, než ho počešťovat. V každém oboru se takových slov a spojení najde dost.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: „Aktivní střelec“ na Florenci

Příspěvek od Kmoch Vladimír » stř 02.10.2013, 21:09

Já si myslím,že daleko výstižnějším názvem než"aktivní střelec",by mohl být ve světě také známý a zavedený název "terorista"!A to bez ohledu na místo teroru,či jakým technickým prostředkem ten teror provádí,či jaké je národnosti.Prostě a jasně,"dva střílející teroristé"zaůtočili v metru na občany,a jejich útok trvá!Nikdo nebude na pochybách,"o co jde"!Souhlas? Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz