To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od reddog » úte 08.10.2013, 20:35

Starosta:
Hehe, a (ne)podcenujes Patrika ?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od Starosta » úte 08.10.2013, 22:02

reddog: V čem myslíš?
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od pitt » stř 09.10.2013, 0:19

reddog píše:Starosta:
Hehe, a (ne)podcenujes Patrika ?
Starosta to vystihl naprosto přesně....a to že ty máš sociálně zachraňovací syndrom neznamená že Patrik má právo se nějak extra rozčilovat..... :D
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od reddog » stř 09.10.2013, 6:23

Pitt:
"socialne zachranovaci syndrom" muhehehehe. Myslim ze Patrik se muze rozcilovat jak chce (pokud tim nebude extremne omezovat nas ostatni) a ja toho na nem moc neochranim ;-), hlavni je, cemu si tim pomuze.

Starosta:
Ja ti to chlape vidim tak, ze Patrik jde na vece jaksi po svem, sic pro nas divnem, presto casto velice uspesnem zpusobu - tzn podcenil. A zaroven, ze i v tomto pripade (trezor dle libosti, spise pak dle zvoleneho cenoveho klice) sve veci opet dosahne, byt pozdeji, mozna za posmechu ostatnich, ale dle "svych" priorit a pravidel - tzn nepodcenil.

To, ze z "kolenovrta" pres noc neudelame "granda", to uz je nam asi vsem jasne. Konec koncu hadry a bryle mluvi za vse. Na druhou stranu, co kdyz se potom z Patrika "vyloupne" monstrum ? ;-D . Kdepak, Patrik ma priority trochu jinde, nez ja a nekteri z nas tady, takze my mu muzeme dat nahlednout na nektere vece z naseho uhlu a je jenom na nem, zda nas pohled prijme a zaridi se podle nej, ci bude neustale "delat veci jak dela a bude tam, kde je" (v dobrem i v tom jemu nevyhovujicim).

Hehe, snad nema Patrik skytavku prvniho stupne ;-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 296

Registrován: sob 04.5.2013, 7:51

Zbraň: Glock 19C, SA58

Bydliště: Praha - Pankrác

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od PatrikChrz » stř 09.10.2013, 8:07

Ahoj, díky všem za psychologicko-sociologický rozbor problému i nabídky pomoci.
Vypadá to, že trezor od Wico mít nebudu, protože na můj sobotní mail se dosud neozvali. OK, musím se smířit tím, že prodej jednoho kusu trezoru, byť jejich nejvyššího modelu pro ně není natolik zajímavý, aby se trochu snažili. Já jsem ve výhodě, že ho urgentně nepotřebuji, takže tomu nechám volný průběh. Urgovat je nebudu, když se neozvou, prostě si počkám, až zase bude v Praze nějaká výstava/veletrh a zkusím se s některou firmou dohodnout tam. Nebo třeba někdo zde na fóru výhodně prodá vlastní :).
Aspoň mě to nebude lákat, kupovat další zbraně :D.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od Starosta » stř 09.10.2013, 10:11

reddog: Hele, já jsem taky kolenovrt. Až si občas říkám, že to je na diagnózu.
Ale když na poptávku nikdo nereaguje, asi je čas se chopit otěží sám...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 296

Registrován: sob 04.5.2013, 7:51

Zbraň: Glock 19C, SA58

Bydliště: Praha - Pankrác

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od PatrikChrz » stř 09.10.2013, 10:39

Já si říkám, jak taková firma asi řeší reklamace, když takto komunikuje v případě, že jim chce člověk dát peníze,...

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od Shi » stř 09.10.2013, 11:06

Reklamace nejspíš řeší obezřetně, protože republika je plná lidí, kteří se je snaží podvést.

Chceš nový mobil ? Tak do dvou let znič svůj starý způobem, který není snadné odhalit, reklamuj ho a pak si vyber nový - je totiž nepravděpodobné, že by se po dvou letech nabízel ten původní model a ty máš nárok na vrácení peněz nebo nový výrobek ...

Někteří češi si v USA koupí turistické vybavení, podniknou 14 denní výlet a pak použité a opotřebené vybavení prodejci vrátí s tím, že jim nevyhovuje. Jelikož toto běžný američan nedělá, tak je tam holt obchodní kultura poněkud jiná.
---
Češi v testu poctivosti propadli. Rumuni dopadli lépe:
http://www.lidovky.cz/cesi-propadli-v-t ... -media_pef
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od pitt » stř 09.10.2013, 22:06

Shi: Opravdu si ses jistej ze se tak amik nechova? Ja bych reklze jsou jeste horsi

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od Shi » čtv 10.10.2013, 10:56

V okolí Washingtonu DC (nikoliv v jeho středu) pošta doručuje cenné balíky tak, že je prostě nechává ležet přede dveřmi - před domem na ulici. Takže tam takto leží notebooky, fotoaparáty, ...

Dokážeš si to představit třeba v Říčanech u Prahy ?

Amíci a horší ? No jak kde. Třeba co se týče vražd, když bys z USA odstranil Chicago, New Orleans, Detroit a Washington DC, což je zlomek celkové populace USA, tak je najednou počet vražd na obyvatele srovnatelný s ČR.

Obecně střední a vyšší vrstvy populace mají mnohem vyšší respekt k cizímu majetku, než je tomu u nás.

V USA jsem se ne-bezpečně cítil jen 2x:
1) V Chicagu ve čtvrti, kam rozumný běloch neleze.
2) Ve Fresnu, kde mi na recepci řekli "nebojte se, oni přes plot nelozí".

Že by mě tam někde okradli jsem se v průměru bál mnohem méně, než při cestách po Evropě. Většinou jsem se tam cítil podobně bezpečně jako třeba v Norsku.
----
Vracení použitého zboží v USA českým stylem tam praktikují puberťačky, které si takto "kupuji" šaty. Jenomže ty mladé dámy z toho povětšinou rychle vyrostou a když už to tak dělají, tak se za to aspoň trochu stydí a rozhodně se tím nechlubí.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od pitt » čtv 10.10.2013, 12:39

bavím se o vychcanosti občanů........sorry ale nedokážu si předtavit aby v ČR fungovalo to co běžně funguje v té slavné emérice a to že když si koupíš číza, půlku ho sežereš a půjdeš ho vrátit s tím že jsi chtěl Burgra, takže dostaneš novýho burgra

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od Shi » čtv 10.10.2013, 14:04

Tam to fungovat může právě proto, že lidi nejsou vychcaní a tedy systému zneužívají zcela minimálně. Když ti to udělá jeden zákazník z tisíce, tak mu klidně dáš novýho burgera a v nákladech tě to nestojí skoro nic. Když by ti to udělalo 10 procent zákazníků, tak budeš muset zvednout ceny.

Jako firma jsme v ČR půjčovali zdarma zařízení na vyzkoušení. Mnohdy se nám vrátilo v pořádku, protože většina lidí chápala, že předpokládáme, že nebudou poslední, kdo ho bude mít půjčeno. Ve významném procentu případů se nám vrátilo v příšerném stavu - mnohdy v takovém, že dalšímu zákazníkovi se už půjčit nedalo a dalo se jen použít na náhradní díly.

Přitom by stačilo, aby zákazník k zapůjčenému kusu nepřistupoval jako k cizímu, ze kterého krev neteče. Chápu, že občas se stane, že se zařízení při testech poškodí, ale to procento bezohledných zákazníků bylo absurdně vysoké a občas jsem je i navštívil a viděl jsem ten přístup v praxi. Půjčovat něco v ceně 60 000 Kč zákazníkům na vyskoušení v situaci kdy to zařízení přežije maximálně 4 zákazníky a s vědomím, že každý desátý si to nakonec koupí, je ekonomicky neúnosné. Jsou země, kde tento model funguje, ale ČR to zatím není. Např. v USA to funguje. Amíci a vychcaní víc než češi ? Takové jsem opravdu nepotkal.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 39

Registrován: pát 28.12.2012, 17:57

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od frufru » čtv 10.10.2013, 17:21

to patrikchrz : zadej si do googlu "tresorag" - je to pražská firma, která prodává a posléze i umí dovézt, vynést a přimontovat. Na jejich stránkách najdeš i cenovou nabídku na tyto služby.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 296

Registrován: sob 04.5.2013, 7:51

Zbraň: Glock 19C, SA58

Bydliště: Praha - Pankrác

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od PatrikChrz » čtv 10.10.2013, 19:57

Tak pražská firma to zařídit umí, to vím, jen se mi zase nelíbí ty ceny :). Ale jo, napsal jsem jim, třeba překvapí :D
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od reddog » čtv 10.10.2013, 20:06

No, tak to potom napis i s tim "puvodnim" pozadavkem ;-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od pitt » pát 11.10.2013, 10:24

PatrikChrz píše:Tak pražská firma to zařídit umí, to vím, jen se mi zase nelíbí ty ceny :). Ale jo, napsal jsem jim, třeba překvapí :D
.......bože.......... :roll: :roll:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od reddog » pát 11.10.2013, 10:43

Anabaze Patrik-sejf mozna privede Pitta k prave vire. Hehehehe
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od pitt » pát 11.10.2013, 10:54

patriku...o kolik peněz že se jedná?........jaký je rozdíl mezi nabízenou cenou a cenou, kterou jsi ochotný investovat?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od maja » pát 11.10.2013, 15:02

To asi není v případě Patrika ta správná otázka :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 296

Registrován: sob 04.5.2013, 7:51

Zbraň: Glock 19C, SA58

Bydliště: Praha - Pankrác

Re: To jsou vážně všechny mimopražské firmy tak neschopné?

Příspěvek od PatrikChrz » pát 11.10.2013, 17:58

PatrikChrz píše:Tak pražská firma to zařídit umí, to vím, jen se mi zase nelíbí ty ceny :). Ale jo, napsal jsem jim, třeba překvapí :D
Tak nepřekvapili. Písemná nabídka přišla dnes kolem poledne, odpoledne ještě volali.
Nabídka precizně zpracovaná, včetně nabídky změn a doplňků - bohužel výsledná cena asi dvojnásobná proti Wico :(.
Doprava, odnos až do bytu a ukotvení na místě 4,5 tisíce (to je OK)
patriku...o kolik peněz že se jedná?........jaký je rozdíl mezi nabízenou cenou a cenou, kterou jsi ochotný investovat?
Tak měl jsem nabídku na kupon na slevu 15 nebo 20 % (není z toho přesně jasné kolik). Kdyby mi ji na ten model WSB 10 Combi dali a dopravu až do bytu by zvládli za 3 tisíce nebo za 5 i s ukotvením, nebo v rámci nezlevněné ceny byla v ceně alespoň doprava až do bytu, tak to beru hned.

No co, z Wico se už neozvali (a asi už ani neozvou). Aktuálně na to nijak extra nespěchám - buď se objeví zajímavá nabídka (třeba bude někdo prodávat :D) nebo zkusím až bude zase nějaký ten veletrh v Praze. Nemusím to mít ihned a za každou cenu.

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz