Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní trest


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od reddog » stř 09.10.2013, 6:38

Taky si myslim, ze to byl flame "na spolecenskou objednavku". Kdyz to s pripadem tak uplne nesouvisi, tak je to v tomto sporu zbytecne a NIC NEDOKAZUJICI. Takze to z ust te pani vubec vyjit nemelo. Naprosto tim evokuje: Na ty lidi strilel stejne jako by to byla zver, treba skodna ("ale to s pripadem tak uplne nesouvisi").

No a souhlas se Starostovym PS.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od Shi » stř 09.10.2013, 12:58

S474N píše:nettik: "nekdo nejak deptal". No docela by me zajimalo, jak moc aktivne s tim dotycny po strance prava bojoval.
Systém je nastavený tak, že nedostatečně právně a občansky uvědomělé jedice bez problémů semele a rozžvýká.

1) Já jsem poslal několik stížností, sehnal jsem i písemné svědectví dalších účastníků jednání o nepřístojnostech, které se na zastupitelstvu děly, ale stejně to zametli pod koberec. Prý když nemám nahrávku, tak si mám trhnout nohou. Mimochodem příslušný úředník, na kterého jsem si stěžoval, se mými stížnostmi prý cítí dotčen. To je jediné, čeho jsem dosáhl.

2) Zorganizovali jsme žádost, kterou podepsalo několik desítek lidí, žádost nám zastupitelstvo na základě nesouhlasného stanoviska příslušného odboru zamítlo. O tom, že žádost byla projednána jsem se dozvěděl dodatečně, protože jsem marně čekal kdy se objeví na programu jednání. Žádost se podává prostřednictvím příslušného odboru, takže záleží na odboru kdy to pošle dál. Jakožto začátečník jsem nepoznal že naše žádost byla zahrnuta do blíže neupřesněného balíku jiných žádostí od občanům, konkrétně do balíku určeného k zamítnutí. Ano, příště už budu chytřejší a budu každých 14 dní na úřadě otravovat s dotazem jestli už se ví, kdy se to bude projednávat. Nicméně ani kdybych tam byl, tak bych nic neprosadil právě kvůli nesouhlasnému odbornému stanovisku odboru.

3) Příslušný odbor ani na třetí pokus nedokázal sdělit důvody pro které s naší žádosti nesouhlasil, ale protože jsem je otravoval důkladně, tak mi napsali mi, že mnou požadovaná informace neexistuje a není jejich povinností ji vytvářet. Nelze to pochopit jinak, než že nesouhlasné stanovisko vystavili na základě neexistující informace.

4) Na jiný odbor odesílám už potřetí žádost o provedení celkem jednoduchého úkonu - nikomu není úplně jasné zda na ten úkon nárok mám, nebo ne a tak si radši vymýšlí zástupné důvody proč ho neprovést. Až ten úkon provedou, tak mi dají mi klacek na onen prolhaný odbor a do toho se jim prostě nechce.

Správní řád:
§ 4 (1) Veřejná správa je službou veřejnosti. Každý, kdo plní úkoly vyplývající z působnosti správního orgánu, má povinnost se k dotčeným osobám chovat zdvořile a podle možností jim vycházet vstříc.

Vycházet vstříc ? Zatím úředníci neudělali ani to, co je jejich povinnost, natož aby udělali něco málo navíc.

Sorry, já toho fakt mám plný zuby a mám hluboké pochopení pro lidi, kterým z toho prdne v kebuli. Služba veřejnosti se nekoná, vycházení vstříc také ne, a když úředník lže, tak z toho pro něj nekouká žádný postih.

Lhát je trestné pouze pokud uvedeš v omyl pojišťovnu nebo banku. Jinak je uvádění v omyl celkem beztrestné bez ohledu na výši škody. Sice dokážeš, že te obelhali, dokážeš i přímý či nepřímý úmysl, ale protože neprokážeš že se někdo obohatil, tak to podvod prostě není.

(1) Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, ...

Nejbližší, co by se dalo použít je zneužití pravomoci úřední osoby, jenomže:
par. 329:
Úřední osoba, která v úmyslu způsobit jinému škodu nebo jinou závažnou újmu anebo opatřit sobě nebo jinému neoprávněný prospěch.
Dokážeš úmysl škodit ? Budou tvrdit, že chtěli páchat všeobecné dobro a škodit že nikomu nechtěli. V mém případě mohou dokonce tvrdit, že chtěli chránit přírodu.

par. 330:
Úřední osoba, která při výkonu své pravomoci z nedbalosti zmaří nebo podstatně ztíží splnění důležitého úkolu, bude potrestána odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti. ... vážnou poruchu v činnosti orgánu státní správy ...
Co je to důležitý úkol ?
Co je to vážná porucha v činnosti orgánu státní správy ?
---
Dámy, které do toho vidí, se v kontextu toho jak to u nás funguje výkon práva shodly, že na kraji je to "pojištěný", takže když zkorumpovaného úředníka náhodou odsoudí město, tak kraj to stejně smete ze stolu. Aspoň tak jsem to tehdy u piva pochopil.

----
K střelci a jedho dluhu na ZP: Od zdravotní pojišťovny jsem v 90. letech dostal několikrát dopis, že jim dlužím desítky tisíc. Zlomek z toho bylo pojistné, extrémní částky dělalo penále. Vždy to bylo díky bordelu v evidenci, takže jsem nikdy nic neplatil. Ale jak je kruci možné, že ti někdo počítá penále a nepošle ti k tomu ani jeden dopis, ani jednu výzvu k úhradě ? V kombinaci s tím, že pošta hromadu zásilek ani neoznámila a prostě je vracela jako nevyzvednuté, to v praxi znamená, že tenhle systém dokázal a dokáže zruinovat prostého člověka snadno a poměrně rychle. Datové schránky ? Znám hromadu lidí, kteří ani nemají počítač, natož aby s ním uměli pracovat.

Předpokládám, že šílenců bude čím dál tím víc a doufám, že nepůjdou po dělnících, kteří rozebírají foliovník, ale po úřednících, kteří za tohle úřední peklo mohou. Oni, podobně jako Eichmann, mají pocit, že jsou nevinní, protože pouze plní rozkazy.
---
Soudit se můžeš, možná dokonce i vyhraješ správní žalobu, ale úředník svůj postup do budoucna změnit nemusí a postih z toho pro něj nekouká.

Třeba v Jihlavě to funguje takhle:
http://zpravy.idnes.cz/obri-prestavbu-j ... zpravy_mkk

Udělal tam po tom všem někdo personální čistku na stavebním úřadě ? Silně o tom pochybuji. Navíc k čistce fdokonce ani není důvod, protože formálně bylo nepochybně vše celkem v pořádku. Jediný kdo pochybil je občan, který na stavbu slunečníku či altánku nepožádal o stavební povolení.
---
Na jiném zastupitelstvu první, co po volbách "pravicová" koalice (tuším že ODS+TOP09) udělala bylo, že zrušili pořizování nahrávek ze zasedání.
---
Nebo zde je další případ jak se to v praxi dělá:
http://forum.otevrete.cz/viewtopic.php? ... 3b7dbe785f
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od S474N » stř 09.10.2013, 20:36

Shi: a kdyz ti poslala pojistovna ty castky, tak si nekomunikoval a nechal to dojit az k platebnimu rozkazu, na ktery si nepodal odpor a nasledne ses vyhybal i exekutorovi?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od Shi » čtv 10.10.2013, 11:34

Já jsem komunikoval díky tomu, že mi to v první řadě vůbec tou poštou přišlo. Což není samozřejmost. A kdybych se s pojišťvnou nedomluvil po dobrém, tak bych to určitě nějak řešil - tehdy za pomoci svého otce. Jenomže spousta běžných lidí si v takové situaci prostě neví rady a mnohdy se nemají koho zeptat. A pak už to je jen o tom na koho na daném úřadě narazíš a jak dobrý komunikátr jsi.

Ani bych se nedivil, kdyby můj dědeček, v situaci kdy dostane nesmyslnou "složenku" na absurdní částku, tak by ji prostě hodil do kamen a pronesl by něco o zlodějích. S těmi zloději by měl v podstatě pravdu. Stav, kdy dlužník nevěděl že má dluh a nabíhalo mu s asburdním úrokem penále, byla státem posvěcená lichva. Zažil jsem to se zdravotní pojišťovnou i správou sociálního zabezpečení několikrát, takže pak jsem to dělal tak, že jsem podal přiznání a za měsíc jsem se šel zeptat jestli je všechno v pořádku a nic jim ke spokojenosti úřadu nechybí.

Můj otec šel na plánovanou operaci, leč neplánovaně skončil na JIPce. Blížil se termín podání daňového přiznání, takže zavolal na FÚ a tam mu řekli, že nemá stresovat, podání má podat a daň zaplatit až ho propustí z nemocnice s tím, že k podání má přiložit doklad o hospitalizaci. Otec učinil jak mu do telefinu poradili a FÚ mu stejně vyměřil penále. Takže na FÚ zavolal znovu a dozvěděl se, že je to, že byl v nemocnici je jeho problém a ať kouká zaplatit. Naštěstí šlo o velmi malé sumy, takže otec těm státním vydřiduchům zaplatil vše včetně penále.

Kdyby takto na JIPce skončil v době, kdy měl solidní příjmy, kdyby na JIPce ležel mnohem déle, tak by se pak možná neměl kam vrátit, protože dům už by (nemít rodinu schopnou zaplatit právníky a aspoň částečně bojovat se státem) patřil exekutorovi.

Já, po zkušenostech s FÚ a MSSZ, mám u FÚ i MSSZ neustále mírný přeplatek. Úřady s tím mají mírný problém, ale pro mě je to výhodné, protože když se něco podělá (změní se sazby nebo nějaký přiblblý předpis o tom, ke kterému datu se mají platit zálohy atd), tak mi úřad zkonfiskuje přeplatek, ale mi nezačne nabíhat penále. Zajímavé je, že takovéto výpalné platím pouze státu a s žádnou skutečně komerční institucí nic podobného praktikovat nemusím.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od S474N » čtv 10.10.2013, 12:14

Shi: pokud da kdokoliv navrch na platebni rozkaz, tak tento ti soudem MUSI byt dorucen do vlastnich rukou, jinak automaticky pozbyva platnosti. Takze ono to az tak jednoduche neni a proto ja tvrdim, ze dluznik se musi sam AKTIVNE vyhybat zodpovenosti.

Podrobneji jsem tuto problematiku uz rozebiral (nejenom) tady na foru, treba:
:arrow: post109005.html#p109005
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od Shi » čtv 10.10.2013, 13:32

Vtip je v tom, že to naběhlé penále může být formálně zcela v pořádku a pak ti nic, ani soudce nepomůže. Legislativa se v posledních letech měnila k lepšímu. Zakopaný pes je v tom, že to penále mohlo začít být účtováno, aniž by dlužník věděl o tom, že má dluh.

Konkrétně s tou ZP to bylo tak, že "dlužné" pojistné bylo cca 10 000,- Kč a o "dluhu" jsem se od nich poprvé dozvěděl v okamžiku, kdy penále bylo už asi 20 000 Kč. To je kámen úrazu.

V první řadě měla ZP poslat dopis "hele, přestaly nám od vás chodit peníze a pokud s tím něco nezačnete dělat, budeme vám účtovat penále". Takový dopis mi nepřišel během mých studií ze ZP ani jednou, zato mi bylo penále v nehorázné výši vyměřeno asi 3x.

U nás ve firmě, když nám někdo dlužil prachy, tak jsme mu poslali první dopis cca měsíc po splatnosti faktury a vůbec nás nenapadlo chtít po zákazníkovi nějaké penále. První krok bylo ujistit se, že zákazník ví, že nám něco dluží. Stejně tak když my jsme ve firmě zapomněli něco zaplatit, tak se nám drtivá většina dodavatelů velmi slušně ozvala v rozumné době a penálem sice občas někdo hrozil, ale reálně ho vlastně téměř nikdo nepožadoval.

Zdravotní pojišťovna zřízená státem mi první dopis poslala tak asi po roce, ale penále si počítala od první sekundy vzniku dluhu. Kdyby byla chyba na mé straně, tak by mi v tu chvíli žádný soudce nepomohl, protože čistě formálně by na to penále pojišťovna nejspíš měla nárok (legislativa do cca roku 2005).
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od S474N » čtv 10.10.2013, 13:40

Shi: no pokud by nedoslo k hrazeni pojistneho, ktere je jasne stahoveno, tak je pochopitelne vzdy chyba na strane dotycneho (samozrejme, pokud to neni nejaka chyba, jako u tebe).
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od Shi » čtv 10.10.2013, 17:31

Výše penále dlužného pojistného v období:
od 1. 1. 1993 do 30. 6. 1993 byla sazba penále 0,1 %,
od 1. 7. 1993 do 30. 4. 1995 byla sazba penále 0,3 %,
od 1. 5. 1995 do 31. 12. 2006 byla sazba penále 0,1 %
z dlužné částky pojistného nebo zálohy na pojistné za každý den prodlení.*

Dnes je to 0,05% za každý den, což je ekvivalentní brutálnímu úroku skoro 19% p.a.

Šílených 0,3% za každý den je ekvivalentní úroku přes 100%. V situaci, kdy se placení ZP nemůžeš vyhnout, ale z nějakého důvodu na placení nemáš (nebo zapomeneš, nebo se něco s platbami podělá) tak takový úrok smrdí lichvou na sto honů - zjevně bylo levnější lepší půjčit si u lichváře, než mít dluh vůči ZP. Vymahatelnost pohledávek stát zajistit neuměl, za to si nechával odvádět daně i z nezaplacených faktur. Ničit lidi, to státy umí velmi dobře. A proto mám pochopení pro člověka, kterému prdlo v makovici po té, kdy z něj ZP s asistencí tohoto státu udělala žebráka.

Střelci z tetína bylo přes padesát let a zbraně držel legálně. To znamená, že 20 až 30 let pracoval, nejspíš i platil daně a byl bezúhonný. Asi celkem normální občan, kterému se pak v životě neco podělalo. Stát ho zahnal do kouta a on se pak celkem logicky zachoval jako zvíře, které je do kouta zahnané a už je mu všechno jedno, protože má pocit, že nemá co ztratit. Myslím, že tohle si bezúhonný 50 letý chlap od svého státu nezasloužil.

--------------------------------------------------------------
*Zdroj: http://finance.idnes.cz/nenechte-na-seb ... 46_poj_hru
Naposledy upravil(a) Shi dne čtv 10.10.2013, 17:36, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od S474N » čtv 10.10.2013, 17:34

Shi: tohle pochopeni bez vykladat rodine zavrazdeneho, ktery s tim NEMEL vubec nic spolecneho. Pokud ti daji par pres drzku, tak vyvaznes jeste dobre.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od Shi » čtv 10.10.2013, 17:52

Přes držku měl nejspíš dostat někdo v té zdravotní pojišťovně. Násilím mě změnit názor nepřiměješ. To, že střelec byl nejspíš obětí systému nic nemění na tom, že poškození jsou oběti, které si to nezasloužily.

Zběsilost tohoto státu se ukazuje i v tom, že obětem náleží odškodné, ze kterého nejspíš neuvidí ani korunu. Kdyby střelec nějaký rozsáhlý majetek ještě měl, tak by asi nestřílel.

Ale stát je spokojen, odvedl svou celkem zbytečnou práci a může vykázat dopadeného a odsouzeného pachatele. Pozůstalí mají v ruce papír, který nemá žádnou cenu. Náklady na celé soudní řízení nejspíš vrchovatou měrou překročili výši dluhu, který střelec měl u pojišťovny. Střelec teď bude 10 let hnít v base, což nás bude stát asi tak tři miliony. Slovy klasika: A komu tím prospějete, co?

Možná kdyby stát investoval ještě dalších 100 000 Kč do analýzy příčin a následků a vyvodil z toho důsledky, tak by se nějaké podobné tragédii v budoucnu dalo předejít. Takhle je celkem jistota, že se to bude v nějaké podobě opakovat.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od S474N » čtv 10.10.2013, 20:18

Jenze kdyz se do toho zactes, tak zjistis, ze on to zdravotni neplatil vedome a zcela zamerne - pry si vydela pouze na sebe a uz ne na pojisteni a zaroven od statu nic nechce. No nevim, ale takto se teda byznys delat neda.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od Shi » čtv 10.10.2013, 21:28

Satan: Spis nemám, takže netuším jak to bylo.

Co se týče dobrovolnosti placení ZP, s pánem souhlasím. Kdyby to šlo, tak nechodím do nemocnice pro lidi, ale na veterinu. Tam se platí cash a péče podle toho vypadá. Mám skvělého zubaře. Platím ho cash, VZP s ním odmítá uzavřít smlouvu, protože zubařů je nadbytek, a stejně má v ordinaci celkem narváno - aby taky ne, postupně k němu přešla většina mých příbuzných. Z mého ZP je už druhým rokem placen zubař, který mě už nikdy neuvidí.

Zdravotní pojišťovně je úplně jedno jaké péče (=jak mizerné péče) se pacientům dostává. Toto sdělení máme doma od zdravotní pojišťovny dokonce i písemně. Takže chceš-li kvalitní zdravotní péči, tak si kromě placení zdravotního pojištění musíš tu péči zaplatit v hotovosti.

V našem krajském městě je čekací doba na magnetickou rezonanci (doufám, že si to nepletu s CT) v celkem akutních případech několik měsíců a současně bylo jedno pracoviště z moci zdravotní pojišťovny zavřeno pro údajný nedostatek pacientů. To mi říkal kolega, který se na MR dokázal dostat jen jako kulich a to po týdnu čekání v solidních bolestech. Když moje partnerka po autonehodě potřebovala MR, tak jí ho taky nedělali v nemocnici, ale dělalo ho soukromé zařízení a pokud se nemýlím, tak si to MR i platila. Hlavně že si všichni platíme to skvělé zdravotní pojištění.
Naposledy upravil(a) Shi dne čtv 10.10.2013, 21:42, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od S474N » čtv 10.10.2013, 21:37

No jo, tak kdyz mate VZP, tak se nediv :lol: *3*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od Shi » čtv 10.10.2013, 21:49

Kvalita péče jako celku by s jinou pojišťovnou jiná nebyla, to už jsem si zjišťoval. Systém je totiž zmršen legislativně a co pracoviště vykáže, to pojišťovna proplatí. Maximálně bych tomu svému zubaři platil o pár stovek méně.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od S474N » čtv 10.10.2013, 22:08

Shi: obavam se, ze jsi zcela naprosto mimo. Kvalita pece je pochopitelne vzdycky stejna, ovsem realne zalezi na tom, jestli tu peci dostanes obratem nebo za pul roku. Jde o to, ze ta zumpa VZP ma naplanovan maximalni pocet operaci/zakroku/ukonu, ktere nemocnicnim zarizenim proplati. Vzhledem k tomu, ze VZP ma vetsina joudu a zejmena duchodcu(analogie s Ceskou sporitelnou), ktery prave vyuzivaji techto sluzeb nejvice, tak v kontextu vyse receneho si holt musis pockat. Ono zadne zarizeni nebude planovat treba operaci obratem, kdyz by jim to pojistovna nezaplatila.

Konkretni priklad z praxe - babicka mela jit na operaci oka, byla u VZP a termin v zari dostala az na unor nasledujiciho roku, okamzite jsem ji zajistil zmenu pojistovny a "pod nuz" sla zacatkem rijna.

Obecne doporucuji se vzdycky pobavit s ruznymi lekari ci sestrickami, s kterou pojistovnou maji nejvice problemu s vyrizovanim cehokoliv a se kterou vse slape jak po dratkach.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od Shi » čtv 10.10.2013, 22:23

Většinou mi lékaři řekli, že je to prašť jak uhoď. A těch pár, co měli jinou preferenci než VZP, se nedokázalo protnout na jediné z pojišťoven. Takže jsem zůstal u VZP. Partnerka VZP nemá a stejně to s tou rezonancí bylo tak, jak to bylo...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od S474N » pát 25.7.2014, 18:09

Nejvyšší soud potvrdil myslivci 18 let za střelbu na dělníky

Ladislav Šubr střílel na dělníky, kteří dostali za úkol rozebrat jeho skleník. Jeden z mužů zemřel, druhý je ochrnutý.

Za střelbu na dva dělníky rozebírající foliový skleník v Tetíně na Jičínsku si myslivec Ladislav Šubr odpyká 18 let ve vězení. Jeho dovolání odmítl Nejvyšší soud (NS). Jeden muž střelbu nepřežil, druhý po zásahu do páteře zůstal ochrnutý.

Šubr od počátku tvrdil, že pouze hájil svůj majetek a nikoho zabít nechtěl. Podobné námitky zopakoval i v dovolání k NS. Popřel, že by předem plánoval vraždu. Střelbu označil za zkrat ve stresové situaci. Uvedl také, že střelba "byla vedena pouze ve směru těchto osob, nebyla mířená". Dělníky prý chtěl odehnat.

Podle NS musel být zkušený myslivec s dobrou muškou srozuměn se všemi možnými následky výstřelů z brokovnice. Jednal v přímém úmyslu.

"Posuzovaný čin byl jako celek zcela neadekvátní a agresivní reakcí obviněného na to, že poškození odstraňovali na pokyn majitele pozemku fóliovníky patřící obviněnému," stojí v usnesení. Nyní má Šubr už jen spíše teoretickou možnost podat ústavní stížnost.

Šubr přišel v exekuci kvůli dluhu na zdravotním pojištění o zděděné pozemky v Lázních Bělohrad a v Tetíně, kde pro svou obživu pěstoval zeleninu. Pozemek v Tetíně následně získal v dražbě nový majitel, který Šubra opakovaně vyzýval, aby si z místa odvezl své věci. Když to myslivec neudělal, poslal majitel předloni v září k Tetínu dva dělníky, aby rozebrali konstrukci Šubrova fóliovníku. Šubr si však dojel pro brokovnici a začal na ně střílet.

Střelec činu nelitoval
Jedenapadesátiletý dělník zemřel na místě poté, co mu broky prostřelily obě plíce a průdušnici. Jeho o tři roky staršímu kolegovi střela přerušila míchu. Operace mu sice zachránila život, zůstal však ochrnutý na dolní polovinu těla.

Dalšími výstřely Šubr mužům zničil elektrocentrálu a nákladní auto, poté odjel a o zdravotní stav postřelených se nezajímal. Doma vyčistil zbraň a počkal na příjezd policie.

Muž, který je podle znalců velmi inteligentní a v době činu byl naprosto příčetný, skutku při procesu nelitoval.

"Musel bych se stydět sám před sebou, kdybych svůj majetek a svou existenci nebránil," prohlásil například u Krajského soudu v Hradci Králové. Součástí vyměřeného trestu je náhrada škody v celkové výši 2,53 milionu korun.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://zpravy.aktualne.cz/regiony/jihom ... 590604f2e/
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 320

Registrován: ned 05.1.2014, 22:17

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od Lock » čtv 31.7.2014, 16:45

Shi: povinne zdravotni pojisteni (tusim ze to je 1300,- a vic) je na to, az tvy dite bude potrebovat inkubator nebo ty dialyzu, to jsou naklady v milionech. Ale system je celkem prohnily...

Jak muze pricetny clovek strilet na nevinne delniky?

spm

Příspěvky: 67

Registrován: čtv 20.2.2014, 0:11

Zbraň: SIG Sauer SP2022

Re: Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní tres

Příspěvek od spm » čtv 31.7.2014, 18:20

To hodně přitlač, než 1300. 13,5% ze mzdy, při průměrné mzdě v ČR 26k hrubého (nebo kolik to je teď) je to pořád mnohonásobně víc. To už bych snad skoro měl dvě ledviny transplantované a dialýzu mohl vynechat :evil:
Uživatelský avatar

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 320

Registrován: ned 05.1.2014, 22:17

Střelci z Tetína po vyřizování účtů hrozí doživotní trest

Příspěvek od Lock » čtv 31.7.2014, 19:38

Ano, psal jsem 1300,- a vic, kdy 1300,- je minimum (odvijejici se od minimalni mudy), ktere bys mel platit, i kdyz nemas zadne zdanitelny prijem, ten povinen totiz neni a je to tva svobodna vule, pracovat :-) takze povinne je pouze toto zdravko a dan z nemovitosti, jinak nic.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz