Nebezpečný maniak v Praze útočí na lidi nožem. Už pobodal 3.


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 299

Registrován: pon 23.7.2007, 13:12

Zbraň: Glock 17,26

Bydliště: Praha

Re: Nebezpečný maniak v Praze útočí na lidi nožem. Už poboda

Příspěvek od DeadlyOne » pát 11.10.2013, 9:00

Kdyz jsem byl mladsi tak jsem se choval jinak. Bitky na ulici, v klubech, kazdej kdo se na me podival tak jsem si to nenechal libit, byl jsem porezanej nozem pri fightu s Turkama kousek od Staromaku pred klubem Double Trouble (nazev ma neco do sebe), zil jsem v zahranici, kde jsem se porad pral na ulici i v ringu. Nejak jsem neresil nasledky a mozne hrozby ktere bitky a vse okolo prinaseji. Jednou mi chteli domorodci ukrast kolo asi v deset vecer tak jsem vsem ctyrem zaridil ruzovy spani a rozsekly cela. Jednou me na zastavce na Muzeu napadli tri fotbalovi chuligani, tak jsem je poslal vsechny k zemi a opet se jim rozsklebilo oboci a radsi utekli. To bejvalo pekny, mladicka a nezkusena doba, clovek si pripadal drsne, znate to.

Po nejaky dobe jsem se zacal zajimat vice o konfitkni situace, o obranu, ochranu a tak. Udelal jsem si zbrojak, a zacal jsem se chovat jinak. Dnes kdyz mam u sebe zbran tak jsem jeste pozornejsi a vsimavejsi nez bez ni. A muzu vam rict ze jsem hodne pozorna osoba vnimajici dost silne prostredi kolem sebe. Takze si moc nedokazu predstavit ze by ke me nejakej traged prisel a chtel cigaretu nebo se ptal kolik je hodin. Nikomu nezastavuju, s nikym se nebavim, lidem co jdou proti me se vzdy snazim vyhnout, kazdyho povazuju za hrozbu. Paranoja? Uz takhle funguju 8 let a vysledek od me zmeny chovani? 0 napadnuti na ulici, 0 slovnich konfliktu, 0 situaci ohrozujici moje zdravi nebo zivot. Takze teoretizovani co budu delat kdyz me napadne zmrd nozem? V 99procentech si me nevybere, mam 195cm, mam siroky ramena(vypadam jak nekdo rekl jako hovado s posilovny), mam kratkej uces, a jsem pozornej. Takze jsem velice nepravdepodobna obet. A hlavne nejsem dobrovolna obet.

At uz se stance cokoliv, nenecham se pobodat od zmrda. Kdyz me nekdo prepadne tak svuj zivot a zdravi stavim nad zivot a zdravi hajzla. Fakt se proste pobodat nozem kterej byl buhvi kde, buhvi v kom nenecham a radsi budu strilet a nebo mu proste rozmacnku ohrizek. Radsi si to odsedim nez mit HIV nebo zloutenku a nebo dozivotni nasledky z pobodani. Uz tady moc hypotezujete, a resite co kazdej vi a s cim snad vsichni pocitame ne? Ja jsem s tim davno smirenej ze az budu muset nekdy pouzit zbran tak skoncim ve vezeni, dostanu nalepku vraha, okoli se proti me otoci, nikdo me nepochopi. Porad je mi jeste muj zivot a zdravi prednejsi nez zivot a zdravi fetky, lupice, grazla nebo kohokoliv jineho kdo me ohrozuje. Snaha neublizit hajzlovi obcas trochu hranici s rozumem. Hajzlovi je to vzdycky jedno jestli vam ublizi nebo ne. Pamatuju konflikt rusaka nebo koho s ostepem nebo necim v metru kde pobodal lidi a pobodal smrtelne i policajta, kterej se nezmohl na nic, i kdyz mel hajzla na musce a nastupiste metra bylo prazdny. Nerazim heslo lepsi bejt souzen deseti nez bejt nesen sesti. To zase ne, bezhlave bych netasil, a hlavne doufam ze nikdy tasit nebudu muset a ze vse vyresim jinak. Ja se nikdy nebranim, zadnou sebeobranu nedelam, v sebeobrane bych ani nestrilel. Na utok reaguju utokem, neverim ve vykrejvani uderu. Verim v rychlou, raznou a efektivni reakci ktera trva par sekund. Kdyz je to nutny tak holyma rukama jdu na jasny cile, oci, usi, ohrizek tak abych docilili toho ze utocnik bud nebude moc videt, dejchat nebo slyset a bolest ho donuti nepokracovat v utoku. Pestni rytirske souboje mam uz za sebou jak na ulici tak mezi provazama.

A pak je tu dasli stranka tehle sracek. Kazdej kreten dnes u sebe nosi nuz, vsichni maj vsemozny takticky kudly zastrceny v kapsach tak aby to kazdej videl jak je kazdej hrozne taktickej a drsnej. Co s tim nozem budete delat? Pujdete do boje nozem? Nikdy jsem zadnej boj nozem na ulici nevidel. A uz vidim jak nekdo z tehle nozaru jde proti cikanovi nuz proti nozi. Ono pouziti noze je mnohem horsi nez strelba. Nuz ma kazdej doma, nuz nosi kazdej na ulici, k nozi ma kazdej pristup. Nasledky secnych nebo bodnych zraneni jsou obcas mnohem horsi a vypadaji mnohem hur nez strelna poraneni. Takovej cikan boda a boda nebo seka a seka az do nekonecna.

Takze moje filozofie? Muj zivot a zdravi ma pro me kurva velkou cenu a mnohem vetsi nez zdravi nebo zivot jakyhokoliv grazla. Je to moje filozofie a nikomu to nenutim. Ja se pak se zlutenkou nebo HIV do konce zivota lecit nebudu jen kvuli tomu ze jsem usetril zivot nebo zdravi utocnika. Ja nebudu lezet v nemocnici s vyhrezlyma vnitrnostma v dusledku pobodani nozem jen proto ze jsem usetril zdravi nebo zivot utocnika. Ja nebudu lezet uprostred ulice porezanej na krku nebo na predlokti a pomalu umirat jen kvuli tomu abych usetril zivot nebo zdravi utocinka. Ja si mozna pujdu sednout protoze nebudu setrit zivot ani zdravi utocnika. Ale muj zivot a zdravi budou v pohode.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Nebezpečný maniak v Praze útočí na lidi nožem. Už poboda

Příspěvek od reddog » pát 11.10.2013, 10:51

No, hezky napsano. Hezka vyprava do studakovy duse ;-) . Palec nahoru.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 299

Registrován: pon 23.7.2007, 13:12

Zbraň: Glock 17,26

Bydliště: Praha

Re: Nebezpečný maniak v Praze útočí na lidi nožem. Už poboda

Příspěvek od DeadlyOne » pát 11.10.2013, 11:00

Obcas to na me padne. Musim se krotit :).
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Nebezpečný maniak v Praze útočí na lidi nožem. Už poboda

Příspěvek od john.hawk » pát 11.10.2013, 13:23

Amen.. :D
každopádně to bude součástí jedné bojové simulace v Bíteši.. :twisted:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Nebezpečný maniak v Praze útočí na lidi nožem. Už poboda

Příspěvek od reddog » pát 11.10.2013, 14:17

A ja tam nebudu ;-(
Proberte to tam hezky z hloubky, at se do diskuze mohou pridat cerstve vetre ;-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Nebezpečný maniak v Praze útočí na lidi nožem. Už poboda

Příspěvek od Nikdo » pát 11.10.2013, 14:25

Shi píše:
Nikdo píše:Ale no tak, proti takovému typu grázla by měla NO projít...
Ano, pokud ho usmrtíš a následně se ukáže, že už pobodal dva lidi na krku, tak ti NO nepochybně projde.

Pokud tě běžný pouliční útočník požádá o peněženku, vytáhne nůž a ty ho odstřelíš a pak budeš popravdě vypovídat, že místo peněženky jsi mu radši předal pár gramů olova, tak se dozvíš, že:
- "jsi nadřadil svůj majetek nad zdraví a život",
- že jsi "zbraň nosil skrytě a tedy zákeřně"
- že jsi vraždil pro mrzkých pár korun
a půjdeš sedět, protože většina šmejdů s nožem zatím nikoho nezabila a jsou tedy z pohledu soudů téměř neškodní svatoušci, nadějní mladíci, kteří snili o tom, že půjdou studovat na VŠ, ....

A jak poznáš tohoto grázla od běžného pouličního grázla ?
...
Na ty výhrady samozřejmě existují korektní odpovědi:
- skryté nošení mi přikazuje zákon
- vyskočil na mne se zbraní v ruce; hrozně jsem se bál o svůj život; chtěl jsem jen zastavit jeho útok, ne jej zabít

A poslední otázku by měl spíše úspěšný obránce položit příslušnému orgánovi, od policajta po soudce a soudního znalce.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Nebezpečný maniak v Praze útočí na lidi nožem. Už poboda

Příspěvek od Shi » pát 11.10.2013, 14:49

nadřadil svůj majetek nad zdraví útočníka je v jednom rozsudku a obžalovaný jednal zákeřně když zbraň nosil skrytě a použil ji zcela nečekaně a překvapivě je v jiném rozsudku.

Po vynesení rozsudku už jaksi není komu co říkat. Ten druhý výrok je přímo v rozsudku vrchního soudu, takže pak lze jen doufat, že se probere ústavní soud, který se ale většinou trestními kauzami příliš nezabývá. Je otázka, zda se ústavní soud bude příliš vzrušovat tím, že vrchní soud vyčítá obránci, že dodržoval zákon a zbraň nosil skrytě.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Nebezpečný maniak v Praze útočí na lidi nožem. Už poboda

Příspěvek od Carloss » pát 11.10.2013, 14:53

To mi přijde jako absolutní obrácení zákona... Je mi z toho špatně. Leč... pokud bych se měl bránit, můj postoj k obraně to nezmění.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Nebezpečný maniak v Praze útočí na lidi nožem. Už poboda

Příspěvek od Nikdo » pát 11.10.2013, 15:19

Shi: Ano, ale důležité je vědět, v jakých případech?
První bych hádal na pana Baštu, což ovšem nebyla loupež, nýbrž krádež a zloděj na útěku.
Druhý pak V. Houštecký?

EDIT: a před vynesením rozsudku je dost času na říkání. Někdy i několik let :huh:
Naposledy upravil(a) Nikdo dne pát 11.10.2013, 15:38, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Nebezpečný maniak v Praze útočí na lidi nožem. Už poboda

Příspěvek od Carloss » pát 11.10.2013, 15:28

Myslím, že i když jsou tyto výroky vytržené z kontextu, tak že v jakémkoli kontextu jsou nepřípustné, zejména od justice. Takže myslím, že to, o jaké případy jde je irelevantní.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Nebezpečný maniak v Praze útočí na lidi nožem. Už poboda

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pát 11.10.2013, 15:40

Ty,DeadlyOne.Smím se zeptat jak "dopadl"Kličko,když jste se posledně utkali?Dostal už "konečně"kýžený KO od pražskýho "Pepíka? :P Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Nebezpečný maniak v Praze útočí na lidi nožem. Už poboda

Příspěvek od Pařez » pát 11.10.2013, 20:10

Suma sumárum jde hodně o image (viz DeadlyOne).Pro většinu podobných situací platí,že je pro prevenci nejlepší vypadat a tvářit se tak,že se k člověku neodváží přiblížit ani rottweiler :mrgreen:
Prostě řečeno:případný zájemce musí očekávat malou kořist a velký boj o ni,což ho na 99% odradí (pokud se nejedná o nějakou osobní věc).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 43

Registrován: sob 29.9.2007, 17:45

Zbraň: P22,,G19,SW36,CZ858t

Bydliště: Sokolovsko

Re: Nebezpečný maniak v Praze útočí na lidi nožem. Už poboda

Příspěvek od fanatic » ned 13.10.2013, 22:27

P22,G19,SW36,CZ858tactical,BROLIN ARMS HP-9,PM MAKAROV 9mmM
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Nebezpečný maniak v Praze útočí na lidi nožem. Už poboda

Příspěvek od john.hawk » pon 14.10.2013, 10:04

doživotně kamenolom nebo lugra..
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Nebezpečný maniak v Praze útočí na lidi nožem. Už poboda

Příspěvek od reddog » pon 14.10.2013, 13:32

No a obcas jen tak bodnout do krku. Kazdy muze skobrtnout, ale pokud je vinen, nema uz nezi lidmi co delat.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Nebezpečný maniak v Praze útočí na lidi nožem. Už poboda

Příspěvek od Nikdo » čtv 17.10.2013, 15:36

Včera cestou z oběda jdu kolem v tomto období prázdné zahrádky u restaurace. Proti mně fakt divnej týpek. Nejsem žádný paranoik, po minimálně roce člověk, kvůli kterému změním směr chůze.
Teplákovka, kapuci přes hlavu, na krku vidět tetování, ruce v kapsách, kouká na mně a míří přímo ke mně. Vzpomněl jsem si na tento případ. V hlavě takový červený režim, že červená musela svítit ušima ven, ale co na úzké ulici, vedle trávník a vozovka, rychle přemýšlím, jak mu zabránit přijít natěsno ke mně? Nepříliš logicky zatáčím mezi stoly zahrádky a předstírám, že něco hledám v brašně. Nepředstírám, hledám rukojeť glocka.
Borec stále zírá na mně a s rukama v kapsách se cpe za mnou mezi stoly. Nenapadá mne, co chytrého říci, tak neříkám nic a tancuju s rukou v brašně mezi stoly a lavicemi kolem stolu, aby byl stůl pořád mezi mnou a jím. On se ke mně naklání přes stůl a tahá pravou ruku z kapsy ... také mi zacuká pravá ruka svírající rukojeť, jenže on z kapsy tahá telefon, kouká na displej a ptá se na nějakou ulici v okolí.
Vypadá trochu zmateně, asi vypadám fakt divně s rukou v brašně jak lezu přes lavice na prázdné zahrádce :mrgreen:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Nebezpečný maniak v Praze útočí na lidi nožem. Už poboda

Příspěvek od reddog » čtv 17.10.2013, 17:37

Hehe, dobry, ja to mel jednou naopak. Nevedel jsem kam uhnout, tak jsem zrychlil a rovnou k nemu. Par kroku prede mnou uhnul uplne mimo a hooodne velkym obloukem mne obesel. Oddychnul jsem si a sel domu. Rano v praci mne kolega prohlizi a rika. "No, nevim, vypadas normalne, ale kdyz jsem te vcera videl malem sejmout toho ozralu, tak jsem mel strach taky. No, nekoukal jsi vpravo vlevo a kdyz jsi si to namiril k nemu, evidentne si ucvrnknul". Aha, ja si vubec nevsiml. Ani kamarada, a to pry stal tak dest metru ode mne. Dnes bych to resil jinak, ale vubec jsem si tehdy neuvedomil, jak se ven chovam.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Nebezpečný maniak v Praze útočí na lidi nožem. Už poboda

Příspěvek od S474N » čtv 17.10.2013, 21:18

Strážníci MP Praha 1 zadrželi celostátně hledaného Rumuna, který bodal lidi do krku

Státní zástupce vydal na konci uplynulého týdne předběžný souhlas se zadržením podezřelého muže, který měl během září a října v Kinských zahradách a na Janáčkově nábřeží přepadnout dva muže a přitom je bodl do oblasti krku.

Detektivové pražského krajského ředitelství pracovali na tomto případu už od prvopočátku velmi intenzivně, podařilo se jim nakonec zjistit totožnost podezřelého a pravděpodobné místo výskytu. O spolupráci pak zažádali nejen pražské policisty napříč všemi službami, ale i strážníky městské policie. Právě strážníci Městské policie, patřící pod ředitelství MP pro Prahu 1 pak během své hlídkové činnosti kontrolovali v neděli odpoledne na pražském Petříně podezřelého rumunsky hovořícího muže, který díky předběžnému souhlasu se zadržením figuroval v celostátním pátrání.

Dvaatřicetiletého podezřelého muže pak strážníci předali do rukou kriminalistů, kteří během včerejšího dne obvinili podezřelého z trestného činu loupeže. Za tyto dva spáchané skutky mu hrozí až dvanáctiletý pobyt ve vězení. Dnes dopoledne navíc vyšetřovatel podal na městské státní zastupitelství podnět k návrhu na vzetí do vazby, o kterém rozhodne soud.

Rumunsky hovořící recidivista si ve vězení ve své rodné zemi odpykal třináctiletý trest odnětí svobody za majetkovou trestnou činnost. Do Prahy pak přicestoval za prací během letošního září, kde se nakonec živil drobnými krádežemi a přespával na různých ubytovnách nebo v přírodě u pražského Petřína.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://policejnidenik.cz/2013/10/strazn ... i-do-krku/
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz