Glock a zaměstnavatel.


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od S474N » úte 08.10.2013, 8:11

Mkopp: ono asi i zalezi, co za budovu to je a v jakem rezimu, treba takova Sazka Arena je uplne mimo. Naopak treba vysilac na Zizkove ma dole ram i ochranku a pokazde se mi tam pri navsteve podarilo bez problemu pronest zbran.

Osobne to vnimam tak, ze zakon je trosicku vyse, nez nejaka "mistni uprava" (a ano, nejsem imbecil, abych se "divil" na letisti nebo u soudu, ze me tam nepusti).
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 296

Registrován: sob 04.5.2013, 7:51

Zbraň: Glock 19C, SA58

Bydliště: Praha - Pankrác

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od PatrikChrz » úte 08.10.2013, 8:29

Před pár dny jsem byl v ČNB. U vstupu jsem nahlásil, že mám u sebe zbraň, nechali projet rentgenem (dokonce poznali, že mám náboj v komoře), jeden policajt šel se mnou k trezorům, kde jsem si ji uložil (ani na ni, resp. tašku, kde jsem ji měl) nesáhl, vzal jsem si klíček od jednoho ze dvou zámků, odešel si k pokladně vyřídit svoje záležitosti a za cca 3 minuty si ji stejně vyzvedl zpět.
Sice policajt říkal, že správně by mě tam neměli vůbec pustit (že prý jen ozbrojené složky), ale všichni se chovali velmi profesionálně, dalo by se říct, ze mile :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17

Registrován: pon 07.10.2013, 9:19

Zbraň: G19

Bydliště: Tábor

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Mkopp » úte 08.10.2013, 12:31

Přijde mi, že je lepší mlčet, dělat že nic.
Já opravdu nevím, jak by zdejší vedení firmy zareagovalo. Jsme normální průmyslová firma, žádný rámy, ochranka je pouze na bráně (jen zapisujou SPZ), já procházím přes recepci. Nikde kontrola. Takže pohoda.
Taky si myslím, že je vedení po tom hov*no co nosim po kapsách. Zákon mi to umožňuje, tak si to prostě nosit budu.
Ale bacha na lidi - dříve jsem se o tom bavil s několika kolegama - teď radši mlčím - nikomu nevěřím a myslím si, že by to určitě šířili dál. Jelikož tu je spousta pacifistů, doneslo by se to rychle k vedení a problém je na světě.
Lidi jsou hrozně všímaví. Se tu s nikým moc nebavím a přesto všichni ví, že každý den nosím v tašce něco na poštu, popř. si řeším osobní kšefty v práci. (je to pravda, ale jak na to přišli?!?!?!)
Dejte si na to chalpy pozor
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od reddog » úte 08.10.2013, 13:34

Mkopp:
Tak pozor si na to evidentne dej radeji ty :-) .
Jinak - Mlcenlivost chrani nas ;-) . A to, ze na "to prisli" znamena, ze jsi citelny a nechas ostatni koukat.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Shi » úte 08.10.2013, 16:16

Mkopp píše: Položil jsem mu otázku jak on se na to dívá - mě zákon nezakazuje nosit do práce - pracovní řád mi to zakazuje.
Otázka byla položena špatně a možná i podle toho se ti dostalo odpovědi. Zákon tě opravňuje nosit, to znamená "mít zbraň nebo střelivo u sebe".

Otázka je, zda onen právník zná formulace použité v zákoně o zbraních - je zcela běžné že právníci zákony neznají, protože nikdo nemůže znát všechny zákony. (Mizerní právníci a soudci pak neznají ani ty zákony, které by znát pro své rozhodování měli, ale to jim nebrání rozhodovat a vydávat právní stanoviska a psát rozsudky.)

Zákon ti říká, že jsi oprávněn nosit. Zákon je smlouvě nadřazený, takže je otázkou, zda ti lze toto zákonem získané právo smlouvou či pracovním řádem až tak jednoduše odejmout, byť s tvým souhlasem. Ostatně, aby ti vláda mohla v případě ohrožení státu zakázat nošení, tak na to musí mít v zákoně extra paragraf.
Mkopp píše: Odpověď : Pokud jste pracovní řád podepsal, což pravděpodobně ano, je třeba se jím řídit. Zaměstnavatel má právo si určit podmínky chování svých zaměstnanců. Tak jako v bance musí nosit obleky a pod. Pokud Vás nachytá se zbraní za pasem - nebo jinde a dokáže to, je to hrubé porušení pracovní kázně a z toho plynou následky.
V zákoníku práce je v § 242 odst 1 písmeno c) uvedeno, že:
" Neplatný je právní úkon, kterým se zaměstnanec předem vzdává svých práv, "

což by mohlo být aplikovatelné právě na tento případ. Zaměstnavatel se musí při tvorbě pravidel pro zaměstnance (a tedy i při tvorbě Pracovního řádu) řídit rovněž občanským zákoníkem. V něm se v § 1 píše
(1) Úprava občanskoprávních vztahů přispívá k naplňování občanských práv a svobod, zejména ochrany osobnosti a nedotknutelnosti vlastnictví.

a dále pak v § 3 se píše
výkon práv a povinností vyplývajících z občanskoprávních vztahů nesmí bez právního důvodu zasahovat do práv a oprávněných zájmů jiných a nesmí být v rozporu s dobrými mravy.

Omezení práva nosit je docela solidním zásahem do tvých práv a svobod, takže otázka zní, zda k tomu existuje na straně zaměstnavatele právní důvod. Pokud existuje, tak ti to zřejmě zakázat skutečně může, protože Pracovní řád je v zákoně definován takto:

Pracovní řád blíže rozvádí v souladu s právními předpisy ustanovení tohoto zákoníku (zákoník práce) podle zvláštních podmínek u zaměstnavatele.

Takže by zaměstnavatel měl mít pro zásah do tvých práv a svobod (zákaz nošení zbraní) nějaký rozumný důvod daný specifickými podmínkami u zaměstnavatele. Pokud ho nemá a ustanovení je pouze projevem hoplofobie, tak by měl soud rozhodnout ve tvůj prospěch.

Nicméně mnozí soudci nemají rádi zbraně a zjevně nemusí znát zákony, natož aby se jimi při svém rozhodování řídili. Navíc deklaratorní paragrafy, které definují základní principy, se u nás často ignorují. Výsledek soudního sporu by pravděpodobně skutečně dopadl v tvůj neprospěch, nicméně se zákony by takový verdikt mnoho společného neměl.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 440

Registrován: pát 04.3.2011, 21:13

Bydliště: Opava

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Fox4077 » úte 08.10.2013, 18:48

Shi: Napsal jsi to dobře. Jak všichni víme, k soudu se nechodí pro spravedlnost, ale pro rozsudek.
Já se zatím rozhodl, že do zaměstnání začnu nenosit. A to ode dneška, jdu na noční, bude to křest ohněm. Po těch letech si budu připadat, jak bez ruky, herdek. Samo, že nože a teleskopu se nevzdám.
Já to zatím bral tak, že když mě kvůli tomu vyhodí, tak holt se stanu nepřizpůsobivým o něco dřív než plánuji. Ale ty hovada mi minulý týden nečekaně zvedli plat a to mě nahlodalo.
Takže teď radši bez kvéru, téma nadhodím vedení podniku a uvidíme.
Kandiduju do odborové rady, tak pokud se to povede, tak zase bych měl trochu lepší pozici pro vyjednávání.
Byť se mi dostane jíti roklí šeré smrti, nebudu se báti ničeho zlého. Neboť já budu ten nejhorší bastard, který v tom zatraceným údolí bude.
Jsem zlej, hnusnej a unavenej. Žeru ostnatej drát, chčiju napalm a trefím dávkou bleší řiť na 200 metrů.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Shi » úte 08.10.2013, 19:43

Fox: Zákaz vnášení jakýchkoliv zbraní je nesmysl, který vymyslel nějaký právní bezmozek, což je zřejmé vzhledem k tomu, že zbraň je cokoliv, čím je možné učinit útok důraznější, tedy zbraní může být třeba pracovní bota.

Nicméně počítej s tím, že proti tobě postaví právníka, která bude lhát, bude si vymýšlet neexistující předpisy a zákony a bude dělat jejich absurdní výklad. Jelikož právník nejsi, tak tě utáhne na nudli ze lží. Ve výsledku z tebe nejspíš udělají před tvými kolegy blba bez ohledu na to, že budeš mít třeba i pravdu. Budeš-li mít tu možnost chtěj stanoviska a odůvodnění písemně, to se jim pak lže trošku hůř, když se pod to mají podepsat. Ale i tak lžou, protože za to jim postih nehrozí !
Uživatelský avatar

Příspěvky: 17

Registrován: pon 07.10.2013, 9:19

Zbraň: G19

Bydliště: Tábor

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Mkopp » stř 09.10.2013, 9:04

Shi:
Možná máš pravdu, vždy jsem si myslel, že je zákon nad pracovní řád.
Nemyslím si, že "můj" právník má 100% pravdu. Sice jsem nastínil rozdíl mezi držením a nošením, tak snad to pochopil, nicméně je to jeho názor, nemůže znát vše a určitě jiný právník - jiný názor.
Máme tu na patře babku co dělá firemního právníka. Zvažuji za ní dojít a "jen tak" se jí teoreticky zeptat jaký má ona názor. Ale abych si pak nezadal na podezřejní. Může to být nějaký ortodoxní pacifista a je problém, řekne to dál.

Fox4077 :
Pak dej vědět jak vyjednávání pokračuje. Odbory tu máme taky, mohl bych to začít s někým řešit, pokud to vyjde tobě, nám by to tu mohlo vyjít taky.
Pokud myslíš, že je právo na tvé straně tak si nos (odvozeno od slova nosit). A pokud domu cestuješ temnými uličkami tak to tuplem. Od toho qér máš, ne?

Příspěvky: 10

Registrován: sob 27.7.2013, 15:19

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Biermann » pát 11.10.2013, 20:49

Já teda nevím. Nejsu právník, takže můžu používat pouze selský rozum (což v případě zákonů může být na škodu), ale podle mě dáváte svému právu nosit zbraň příliš velkou vážnost. I pokud vyjdu ze základních předpokladů o svobodě, tak je pro mě naprosto nesmyslné, abych jako majitel nemovitosti musel strpět, že si tam bude kdokoliv nosit něco proti mé vůli. Řekl bych, že majitel nemovitosti má právo si stanovit omezení, pokud tato nejsou v rozporu se zákonem. A nevím o žádném zákonu, který by zakazoval zakázat nošení zbraně na soukromém pozemku / v nemovitosti.

Přemýšlel jsem nad nějakým podobným případem a napadl mě řidičský průkaz. Ten vám taky dává právo řídit auto. Ale rozhodně to neznamená, že když přijedu k ceduli "Soukromá cesta, vjezd zakázán", tak tam můžu jet, protože mám přece řidičák a mám právo řídit auto.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Carloss » pát 11.10.2013, 20:59

Já to řeším tak, že v práni nenosím. Přijdu, sundám, uložím. Při odchodu nandám a jdu domů. Tedy nemyslím, že jde o "nošení v práci", a mé právo nosit to nijak neomezuje.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Pařez » pát 11.10.2013, 21:05

Kontrolní otázka.Je v zákoně o zbraních či jinde jasně vyjmenováno,popsáno a stanoveno kde a za jakých podmínek nesmí oprávněná osoba nosit zbraň?
Tímto bych prosím začal :)

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Carloss » pát 11.10.2013, 21:23

Něco je hned v par. 2, odst. (2), písm. a), bod 1. a písm. b). Sice to asi není zcela jasné, ale chápu to tak, že oním "(ne)souhlasem vlastníka" může být i pracovní řád, nebo jen slovní zákaz. Jinak by se to dalo rovněž chápat tak, že pokud nemám výslovný souhlas, pak bych tam neměl ani držet, natož nosit. Ale kde není žalobce... prostě pokud mi to zakáže, pak asi není odvolání. Navíc... proč vyvolávat spory a nějaké nepříjemné prostředí v práci, že.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Pařez » pát 11.10.2013, 21:34

No ale tam je držení a ne nošení :)

A nošení je:
b) nošením zbraně nebo střeliva mít zbraň nebo střelivo u sebe, s výjimkou případů uvedených v písmenu a) = držení

Takže pokud si v práci zbraň odložíš a uvedeš do režimu držení a to bez souhlasu vlastníka tak tehdy porušuješ zákon.
Také nejsem právník a možná se mýlím,ale bylo by dobré si to konečně vyjasnit :D

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Carloss » pát 11.10.2013, 21:40

Proto píšu, že to není zcela jasné. A taky píšu, že se snažím nijak neprovokovat a být v tomto ohledu nenápadný (nakonec stejně, jako na ulici při nošení) a nekonfliktní (stejně, jako na ulici). Kolegové i ředitel ví, že nosím (a nejsem sám), jestli v práci... to nejspíš netuší. Takže to nikdo neřeší. Jinak kdyby se otočili, asi bych měl smůlu i s tím, jak to řešíme.

Takže si myslím, že vzájemný respekt a úcta je řešením.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 10

Registrován: sob 27.7.2013, 15:19

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Biermann » pát 11.10.2013, 21:48

Tak ať to rozsekneme, asi tu nikdo z nás nevyplodí nic lepšího než výklad MVČR. A to říká, že pokud zaměstnavatel zakáže, tak je třeba tento zákaz respektovat. Samozřejmě výklad není závazný a v konkrétním případě by rozhodoval soud,


Otázka LEX: Jsem držitelem ZP sk. A,B,G (nově A,B,E), a vlastním pro osobní ochranu Glock 21 .45 ACP. Dojíždím do zaměstnání denně několik km na kole, vždy kolem 5:00 ráno, příp. se vracím z odpolední směny ve 23:00. Mám již za sebou několik nepříjemných zkušeností (kvůli nimž jsem si původně pořídil ZP) a proto jezdím ozbrojen. V zaměstnání mám zbraň zamčenu v plechové skříňce vedle stolu v mé kanceláři a zásobník zamykám do jiné skříňky. Může mi zaměstnavatel zakázat nošení zbraně do prostor závodu (pozn: strojírenská firma)? Tímto by mi vlastně znemožňoval případnou sebeobranu.

Otázka LEX: Mám ZP sk. A,B,E a vlastním pistoli pro osobní ochranu. Do zaměstnání se nemůžu dostat jinak než na kole (nebo pěšky) a to za tmy, mimo obce, několik km. Mám několik špatných zkušeností (opilci, cikáni, smečka psů ...) a proto chodím ozbrojen. Teď nařídil ředitel naší firmy (strojírenská a.s.) zákaz vnášení zbraní do prostor závodu. Jak mám uplatnit právo na sebeobranu? Koho mám potom vinit, pokud se mi opět něco přihodí a už to nedopadne dobře, když nebudu smět mít u sebe zbraň? Dokonce jsem navrhl, že si přinesu svůj vlastní trezorek a přišroubuju ho k podlaze u sebe v kanceláři. Mimochodem moje místnost ve firmě je "Nepovolaným vstup zakázán", zvenčí není klika a kdokoliv chce vejít, musí klepat a nechat si otevřít. 90% prac. času trávím v této místnosti, pistoli vždy zamykám do kovové skříně, zásobník nosím u sebe, nebo zamykám do jiné, také kovové skříňky. Prakticky nechodím jinam, než do zaměstnání, nebo na střelnici, takže pokud bych nesměl nosit zbraň při cestě do zaměstnání, kvůli čemuž jsem si původně také dělal ZP, je mi skupina E prakticky na nic. S ředitelem není dohoda možná, protože je to vášnivý odpůrce zbraní a já se cítím poněkud diskriminován, protože ze 120 zaměstnanců firmy nás je 6 se ZP a z toho jenom já nosím u sebe zbraň (z výše uvedených důvodů). Nemám ani ŘP ani auto, abych se dostal do zaměstnání bezpečnější cestou, a vzhledem k nedostatku pracovních míst v našem okolí nepřichází v úvahu ani změna zaměstnání. Opravdu nevím, co mám dělat. Jaké mám možnosti se bránit, a jaké má možnosti naše a.s. mi toto zakazovat, případně provádět kontroly a osobní prohlídky? Děkuji.

Ministerstvo vnitra
odbor bezpečnostní politiky
obp@mvcr.cz
9. června 2003

Zákon č. 119/2002 Sb., o zbraních, ve znění pozdějších předpisů, mimo jiné upravuje podmínky pro nabývání vlastnictví, držení, nošení a používání střelných zbraní nebo střeliva, práva a povinnosti držitelů střelných zbraní nebo střeliva. Pojem nošení a držení střelné zbraně upravuje ustanovení § 2 odst. 2 písm. a) a b) zákona o zbraních. Podle tohoto ustanovení se držením střelné zbraně nebo střeliva rozumí mít
• střelnou zbraň nebo střelivo uvnitř bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí nebo
• střelnou zbraň nenabitou náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo nábojových komorách válce revolveru a uloženou v uzavřeném obalu za účelem jejího přemístění z místa na místo.
Nošením střelné zbraně nebo střeliva se pak rozumí mít zbraň nebo střelivo u sebe, s výjimkou případů spadajících pod pojem držení.
Oprávnění k nošení střelné zbraně (tedy i střelné zbraně kategorie B) upravuje pro držitele zbrojního průkazu skupiny E, na jehož oprávnění se dotazujete, ustanovení § 28 odst. 4 zákona o zbraních. Podle tohoto ustanovení může držitel zbrojního průkazu skupiny E nosit střelnou zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nosit smí nejvýše 2 střelné zbraně, které nesmí nosit viditelně.
Nošení střelné zbraně je omezeno podle ustanovení § 60 zákona o zbraních na veřejných shromážděních, slavnostech, sportovních podnicích nebo lidových zábavách.
Z výše uvedeného vyplývá, že držitel zbrojního průkazu skupiny E je oprávněn držet střelnou zbraň a střelivo uvnitř provozních prostor se souhlasem vlastníka nebo nájemce těchto prostor. Pokud zaměstnavatel s držením střelné zbraně v provozních prostorách nesouhlasí, je třeba toto rozhodnutí respektovat. Pro případ nošení střelné zbraně z důvodu ochrany života, zdraví nebo majetku při cestě do i ze zaměstnání, je třeba hledat se zaměstnavatelem řešení, které by vyhovovalo oběma stranám. Může se např. jednat o vhodné zabezpečení střelné zbraně a střeliva proti zneužití, ztrátě nebo odcizení v souladu s ustanovením § 58 odst. 2 zákona o zbraních již při vstupu nebo před vstupem do provozních prostor.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Carloss » pát 11.10.2013, 21:57

Dík, to jsme potřebovali. I když držení je vlastně zcela jasné, nošení stále nikoli. A opět i to vyjádření MV odkazuje na to se se zaměstnavatelem prostě dohodnout. A to jsem psal i já.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Pařez » pát 11.10.2013, 22:03

Carloss:Vzájemný respekt a úcta - to je samozřejmé a plně souhlasím.Také vím,že kohokoli mohou vyhodit z práce za 1000 +1 důvod pokud budou chtít,ale rozhodně to nebude za "nošení" (samozřejmě neplatí pod vlivem omamných látek a alkoholu a neskryté nošení) :)

Biermann:
a je to tam napsáno cituji:
"Nošení střelné zbraně je omezeno podle ustanovení § 60 zákona o zbraních na veřejných shromážděních, slavnostech, sportovních podnicích nebo lidových zábavách.

A další odstavec je opět jen a pouze o držení (opravdu nevím co myslí dohodou o nošení po cestě do práce a z práce :) )

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Carloss » pát 11.10.2013, 22:11

Nojo,no.. nošení nikde a nijak vlastně upraveno není (krom zákonem vyjmenovaných úřadů a institucí), držení (čili vlastně "nižší úrověň" momentálního vztaku k věci) je snaha nějak regulovat. Poněkud nelogické. Tedy pokud to nebudeme chápat tak, že nošení je současně i držením. Ale to fak teda nevím, jestli je to vůbec možné, když nám zákon právě pojem držení tak jasně definuje. A současně v dalších par. to i "pokoutně" omezuje více, než nošení. No nic. To je zralé na debatu nad další úpravou zákona.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Pařez » pát 11.10.2013, 22:23

No já bych rozhodně nic neupravoval.Právo nošení je dáno a popsáno zákonem ČR.Jakýkoli zákaz,omezení apod. ze strany soukromých subjektů a pozor možno i obcí (nějaké městečko by si mohlo vydat obecní vyhlášku o zákazu nošení zbraní :?: :!: je zásahem do osobních práv a svobod občanů daných zákony tohoto státu!
Uvědomte si prosím,že veškeré "interní" nařízení,příkazy,zákazy apod. musí být ve shodě s legislativou a ústavou ČR!
Jinak si necháváme sahat na svoje práva (jakoby toho už nebylo víc než dost!) a to není dobré.. :wink:

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Glock a zaměstnavatel.

Příspěvek od Carloss » pát 11.10.2013, 22:29

Je tu jeden drobný omyl: Nemusí být v souladu, ovšem nesmí být v rozporu. A nemyslel jsem upravovat zákon ve smyslu umožnit vlastníkům omezovat nošení, ale spíše obráceně, definovat, kdy musí umožnit držení, případně za jakých podmínek. Na druhou stranu chápu systém, když nechce omezovat "výkon vlastnických práv" tím, že by mi (majiteli) zákonem nařizoval, co musím jiným soukromým sujektům umožnit provádět v mém majetku. Celé je to poněkud zapeklité. Nejen právně, ale i filozoficky.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz