Celníci zadrželi kamion plný samopalů, řidič od nich neměl d


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Celníci zadrželi kamion plný samopalů, řidič od nich nem

Příspěvek od Piggy » ned 20.10.2013, 22:57

No, možná by bylo dost zajímavé vědět, jaké přesně informace měli pěšáci v terénu :lol:

Příspěvky: 84

Registrován: stř 20.10.2010, 18:51

Bydliště: Plzeň

Re: Celníci zadrželi kamion plný samopalů, řidič od nich nem

Příspěvek od coltik » pon 21.10.2013, 0:06

buzerovat a trestat....co víc k tomu dodat :bomb:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Celníci zadrželi kamion plný samopalů, řidič od nich nem

Příspěvek od S474N » pon 21.10.2013, 6:13

Piggy: asi tak, navic fakt mohlo jit o nahodnou kontrolu. Treba jako ve filmu Jedna ruka netleska, jak prevazeli orly a na dotaz co vezou odpovedel Machacek, ze zadny orly nevidel. Takze tady se borec mohl pochlubit, ze "mam to plny samopalu, voe" a uz to jelo *40*.

coltik: a ona policie neni represivni slozkou z principu zakladni existence?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Celníci zadrželi kamion plný samopalů, řidič od nich nem

Příspěvek od Carloss » pon 21.10.2013, 9:21

"Ty kuřata maj divný zobáky", říkal Macháček. Matásek mu na to odpověděl: "Žádný orly jsi neviděl."

Vo co vám jde? Jednou je napsáno, že při přepravě zbraní má mít u sebe průvodlí list (nebo jak se tomu nadává. Když pojedu v autě se zbraní, nechám náhodou šuple s nábojema na sedačce a zapomenu doma ZP, tžko se budu divit, že mě prohlídnou celýho, najdou krochnu a zabásnou mě. Až pak se bude zjišťovat, jestli je to OK, po zjištění mi přinejmenším napálej pokutu, ptz jsem porušil zákon ne tím, že bych byl nezákoně ozbrojen, ale že jsem neměl papíry, který mi předepisuje zákon. A budu "takhle" malej. Jsem koukal v Něm. na takovej jeden pořad, kde poldi šácli klučinu a našli u něj jednoručně ovládaný kapesní nožík. Odvezli ho na policajtovnu, tam mu ukázalii plakát se zakázanými zbraněmi, včetně podobného nožíku a normálně ho zabásli. Jsem si do tamního bytu vezl katanu. Jsem si říkal, jak bych to vysvětloval. Ale nejsem úplná truPka, tak jsem to vezl v originál pytli a krabici, tak snad by to bylo OK.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Celníci zadrželi kamion plný samopalů, řidič od nich nem

Příspěvek od npc051 » pon 21.10.2013, 9:53

no ja mam spise problem, ze celnici obchazej kolem zeleneho sportu a cekaji jako "slepice na sopel" a v momente jak jim to vyjde (navic vinou treti strany - dopravce) uz se nemohou dockat, jak ZS udeli pokutu az do vyse 1 milion kacek ceskych a jak o tom okamzite neopomenout informovat v mediich, jaka ze je tady dzungle co se tyce zbrani a jak se nam tu po uzemi potuluji kamiony se stovkama sa58cek ze Slovenska.

Tohle je proste naprosto neprijatelne.

Zaprve neni pravda, ze se nam tu jen tak potuluji stovky sa 58cek, respektive Gazel.
Vsecko je naprosto OK, jen blbec ridic zapomnel papiry.

Zadruhe neni pravda, ze by celnici nejak bdeli nad nasim trhem, kdyz jim leta a leta unikaly miliony litru metylu z ostrikovacich smesi z Polska.
A unikaly by tu dalsi roky a roky, kdyby nam tu desitky lidi neheblo a neosleplo na otravu methylem, kdyz si kupovali chlast na stanku.

Zatreti vubec nechapu, proc by firme ZS mela hrozit nejaka pokuta, kdyz meli vsecko v poradku a do dvou hodin ty doklady predlozili.
Proc by meli trpet za nemehlo ridice treti strany.
Vinu ZS spatruju maximalne v tom, ze si takove nemehlo ridice najali, ale za to snad by mel rucit ten dopravce a ne ten, pro koho ten dopravce jezdi.

Pak tady vidim mezi radky dalsi "vinu" ZS, ze asi nehraje tu hru, jak by si celnici prali, tj poslete nam obalecku a vsecko se to potichounku urovna.
Tim se vracim k tem milionum litru methylu z polska, at ze me nikdo nedela vola, ale pokud ten byznys jel v takovem meritku, tak to mi nerikejte, ze to nebylo uplacene od pesaka az po nejvyssi uroven prislusnych ministerstev.
Coz je odpoved pro Stepana, jestli celnici maji nejaky duvod obchazet kolem ZS.
Tomu duvodu se rika vypalne a je to bezne ve vsech statech, kde debil dostane funkci a glejt.

No a jinak se nehodlam rozcilovat, co jsme si zvolili, to mame.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Celníci zadrželi kamion plný samopalů, řidič od nich nem

Příspěvek od Stepan » pon 21.10.2013, 10:43

npc051 píše:... vubec nechapu, proc by firme ZS mela hrozit nejaka pokuta, kdyz meli vsecko v poradku a do dvou hodin ty doklady predlozili....
Zákon č. 119/2002 Sb. § 50 odst. 3 píše:Po přezkoumání bezpečnosti přepravy zbraní nebo střeliva vydá příslušný útvar policie nebo Policejní prezidium jednorázový doklad o povolení přepravy obsahující údaje uvedené v odstavci 2. Tento doklad musí doprovázet zbraně kategorie A, B nebo C nebo střelivo do těchto zbraní až do místa jejich určení a musí být předložen na požádání příslušným orgánům.
Doklad NEDOPROVÁZEL a řidič NEPŘEDLOŽIL, když byl požádán.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Celníci zadrželi kamion plný samopalů, řidič od nich nem

Příspěvek od jry2000 » pon 21.10.2013, 10:44

Ano. A ci je to chyba? Zeleneho sportu? Prepravce? Je to trestny cin nebo spravni delikt? Jaka je jeho spolecenska nebezpecnost?
Lajte mi lhu-li

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Celníci zadrželi kamion plný samopalů, řidič od nich nem

Příspěvek od Stepan » pon 21.10.2013, 11:00

Pořád nechápu, co tady řešíte. Ten člověk byl podezřelý, že spáchal trestný čin, tak ho prostě zatkli. Stejně by zatkli člověka, který by se na ulici motal v zakrváceném oblečení a s kudlou v ruce, jenom protože by existovalo podezření, že někoho zabil. V tom okamžiku vůbec nezáleží na tom, co se ve skutečnosti stalo, jak je to společensky nebezpečné, jestli ten člověk ve skutečnosti spáchal trestný čin nebo jenom přestupek atd.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Celníci zadrželi kamion plný samopalů, řidič od nich nem

Příspěvek od jry2000 » pon 21.10.2013, 11:12

Takze kdyby ridice v tom nakladaku rozstrileli na sr*cky, tak by to bylo v podstate vporadku?
Lajte mi lhu-li

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Celníci zadrželi kamion plný samopalů, řidič od nich nem

Příspěvek od Stepan » pon 21.10.2013, 11:57

Na nesmysly, které nemají vůbec nic společného s tím, co jsem napsal, nebudu reagovat.

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Celníci zadrželi kamion plný samopalů, řidič od nich nem

Příspěvek od E-Ryc » pon 21.10.2013, 12:01

jry2000: Tak to uz je trochu moc demagogicke, ne?

Ze organi krouzi kolem mist, kde je sance na korist, me neprekvapuje, nejspis maji na konci roku stejne hodnoceni a rozhodovani o bonusech jako my v komercnich firmach. Usekove mereni se taky nestavi na polnacce (a mimo represivni slozky) hospoda uprostred Antarktidy taky ne.

A ze to nejaky iniciativni blb donesl za tepla novinarum me neprekvapuje uz vubec - proste uz videl ty odmeny a pochvalu za dobre vykonanou praci...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Celníci zadrželi kamion plný samopalů, řidič od nich nem

Příspěvek od jry2000 » pon 21.10.2013, 12:58

Stepan píše: V tom okamžiku vůbec nezáleží na tom, co se ve skutečnosti stalo, jak je to společensky nebezpečné, jestli ten člověk ve skutečnosti spáchal trestný čin nebo jenom přestupek atd.
Ano ...
Stepan píše:Na nesmysly, které nemají vůbec nic společného s tím, co jsem napsal, nebudu reagovat.
Ma to s tim souvislost, ty tvrdis, ze clovek spachal trestny cin a hodla spachat trestny cin ... Meli sofera rovnou zastrelit? Navic prevazel ty strasne spatne "samopaly" jak si tvrdil nahore ...
E-ryc píše:jry2000: Tak to uz je trochu moc demagogicke, ne?
Jasne, ze je. Nicmene na blby nazor jeste blbejsi otazka :)
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Celníci zadrželi kamion plný samopalů, řidič od nich nem

Příspěvek od npc051 » pon 21.10.2013, 13:38

Stepane, ty to fakt nechapes, anebo si delas srandu?

Jaky je SMYSL toho zakona, cos tu tak krasne napastil ?

1. Aby se po nasem uzemi nepotulovaly kamiony plne vojenskeho materialu aniz by bylo zjevne, kam jedou, co vezou, kdo to objednal a odkud to pochazi

2. Aby kazdy ridic ktery zapomene doklady stravil 24h ve vazbe a firma ktera si toho ridice najala dostala mega pokutu

************
pokud se zamyslim nad tim zakonem, jeho smyslem je jednoznacne 1, coz bylo naplneno bezezbytku po tech 2hodinach, co ZP dal k dispozici originaly dokladu.
Navic v dnesni dobe internetu a IT mi imho pripada uplne na hlavu, ze nejaci celnici chteji po nejakem ridici nejake papiry. Technologie predminuleho stoleti, ale budiz. Kdyz je to v zakone, tak at je pro me za me chteji. Neefektivni, k nicemu, nicmene urednici miluji lejstra.

Ovsem co mi hlava nebere je, ze nekdo muze uzkoprse obhajovat interpretaci 2, pricemz je dlouhodobe celosvetove dokazano, ze kdyz 1000 lidi ma predlozit nejaky prukaz, papir nebo cokoliv jineho, tak pri nejlepsi peclivosti a snaze ho predlozi OK jen 900, zbylych 90 ho sice predlozi, ale organ nebo ourada najde nejake nesrovnalosti a bud si poleci sve ego anebo si rekne rovnou o uplatek, 9 ho nepredlozi, protoze ho zapomene anebo ztrati coz vyjde jeste draz a v jednom pripade je ten clovek fakt lump a zlocinec, ktery neco pasuje - falsuje - zatajuje a je tak blbej, ze se necha chytit. Pokud je chytrej, tak se ztrati mezi tema 900 zkontrolovanyma bez problemu.

A abych to uzavrel, jsou to hlavne urednici, kteri v tech dokladech delaji binec. Viz treba registry vozidel.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 37

Registrován: pát 26.4.2013, 8:28

Re: Celníci zadrželi kamion plný samopalů, řidič od nich nem

Příspěvek od iWarp » pon 21.10.2013, 14:38

Já doma občas zapomenu řidičák a papíry od auta. Doufám, že mezi policajtama není tolik Štěpánů, kteří by mi hned zakázali jízdu, protože v tu dobu u sebe prostě NEMÁM doklady, které u sebe dle zákona MÍT MUSÍM a není co řešit.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Celníci zadrželi kamion plný samopalů, řidič od nich nem

Příspěvek od Carloss » pon 21.10.2013, 15:29

Takže budem vesele porušovat nějaké normy, předpisy a nařízení, protože vlastně vo nic nejde. A ten, kdo má kontrolovat dodržování předpisů, ať si to dělá jak chce, hlavně, že tím nikoho nevotravuje. Lidi, probuďte se!!! Takhle to přeci nejde ani s použitím jakkoli dokonalých technologií!!! Prostě nepředložil, vzniklo podezření, řešilo se v rámci předpisů, vyřešilo se. Zákon porušen byl, represe za to přišla. Kde je na tom co špatně?
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: Celníci zadrželi kamion plný samopalů, řidič od nich nem

Příspěvek od azavak » pon 21.10.2013, 15:44

Carloss: Souhlasím.Přesně tak to je a mudrování kolem toho a hledat nějaké ALE je typická zasraná česká vlastnost.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Celníci zadrželi kamion plný samopalů, řidič od nich nem

Příspěvek od Shi » pon 21.10.2013, 15:56

Předpokládm, že transport zbraní se musí hlásit předem, tedy PČR o transportu věděla. Takže transport nebyl bez papírů, pouze řidič u sebe papíry neměl. Příměr se zapomenutým řidičákem je celkem přesný a člověk by čekal, že podobný bude i následný postup policie.

Pokud je pravda, že "za dvě hodiny měli celníci kopie všech dokumentů potřebných k exportu a předloženy jim byli i originály, zajistili zbraně jako nelegální a řidiče umístili do cely předběžného zadržení", tak je to opravdu jednak vůči řidiči přitažené za vlasy, jednak je to zbytečné plýtvání penězi daňového poplatníka, protože nebezpečnost takového přepravy zbraní je nulová.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 37

Registrován: pát 26.4.2013, 8:28

Re: Celníci zadrželi kamion plný samopalů, řidič od nich nem

Příspěvek od iWarp » pon 21.10.2013, 16:02

azavak: Já spíš myslím, že typicky česká je slepá poslušnost a předposranost vůči nějaké neomylné autoritě. Zbytečně se buzerujeme navzájem kvůli papíru a ani nám to nepřijde divné. Není důležité, jestli byl někdo poškozen, či někomu hrozilo nebezpečí. Podstatné je, že byl porušen Zákon. Zákony tu nejsou pro nás, my jsme tu proto, abychom je dodržovali. Co jsme to za lidi?

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Celníci zadrželi kamion plný samopalů, řidič od nich nem

Příspěvek od Carloss » pon 21.10.2013, 16:07

Češi předposraností nikdy netrpěli. Dycky to byli rebelové, jenže takoví nějací jiní: Po hospodách a dnes na forech je každej generál. Ale jak dojde na lámání chleba, tak jsme samej ouplatek a kličkování, vymejšlení si kravin.

To, že ten převoz byl legální nemohl nikdo v okamžiku otevření auta nikdo z přítomných tušit. Proto mají být asi papíry u zbraní. Jak by to asi vypadalo, kdyby to legální nebylo? Asi takhle: Celníci votevřou auto, chvíli šofér bude dělat, že nic. Pak zjistěj co se převáží a volaj někam na centrálu. Mezi tím parchant vyndá jednoho kalacha a všechno to tam postřílí. Sorry, ale tomu se snad chceme vyhnout, ne?
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Celníci zadrželi kamion plný samopalů, řidič od nich nem

Příspěvek od pitt » pon 21.10.2013, 16:11

A to jako ZS plakal že mu na dvě hodiny pozdrželi kamion?...dobře jim tak...když už vozí kvéry, tak by měli mít takovou spedici,u které nejezdí za volantem operovanej orangutan,ale někdo normální,co si dokáže ohlídat lejstra :roll:

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz