Test naboju


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 28.6.2006, 9:11

Hmmm, nu - vysvetleni je to logicky, ale priznam se - neverim, ze by 20cm sloupec vody a 2mm stena z plastu dokazaly EFMJ zastavit - tedy nezbyva, nez spekulacim ucinit konec a zkusit to osobne :-)

Kdo se tedy se mnou hodla podilet na pokusu "rozstrileni" kanystru od destilky? Chce to minimalne 1, ale radsi 2 nebo 3 kamery a urcite vic fotek.
Naboju na pokus mam 17 ;-) Ale pac se mi nechce cistit vsechny zbrane najednou, udelal bych prozatim aspon 9ky, tech je asi 5 (FMJ, subsonic FMJ Flat, Lapua bez drazek, Lapua s drazkama, EFMJ).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » stř 28.6.2006, 9:17

Jsem rozhodne pro, ale jsem na tom ted bidne s casem. Kdyztak napis osobku nebo ICQ.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 28.6.2006, 9:26

cmk: ja jsem pro, mohu kdykoliv (po predchozi domluve) a kameru mohu vzit take s sebou *4*.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » stř 28.6.2006, 9:46

to S474N: Tenkrát ještě nebyly digitály :) Jinak závěr je, že celoplášť 9mm luger pohodlně prostřelí prase skrz na skrz (ještě před rozpůlením). Kulka nevyšla akorát když jsem střelil "zboku" na kýtu. Tam je nejvíc svaloviny, tuku a končí "stehenní" kost.

Poto se trošku směju, jak tu někdo píše, že neví jestli si má vybrat ráži 9mm Luger, protože si není jistej jestli stačí :D Já jsem přesvědčenej, že 7,65 je až až. Bratranec čtyřmi výsřely 7,65 (ne do hlavy) sundal útočícího divočáka.
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 28.6.2006, 9:55

provarenec: bohuzel v soucasne dobe je 9mmL opravdu nutne minimum - to ze 7.65 fungovala na divocaka neznamena, ze jineho divocaka se ti poradi automaticky sundat i devitkou ci .45 ACP. Je to pouze o umisteni vystrelu - to bys tu mohl tvrdit, ze bohate staci .22LR, protoze ji pouzivaji agenti Mossadu - ovsem to, ze vrazdili primo do hlavy a ze zalohy je vec jina. Pokud chce nekdo na obranu razi mensi nez 9mmL, tak se taky muze stat, ze narazi na opileho/zfetovaneho utocnika treba v kozene bunde a do utocnika vyprazdni cely zasobnik, ale ten z duvodu adrenalinu a jinych cinitelu dokonci svuj puvodni umysl (treba seznamit te dukladne s cepeli sveho noze).
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 932

Registrován: pon 15.5.2006, 13:59

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Všude a nikde

Příspěvek od provarenec » stř 28.6.2006, 10:08

Pokud je ale útočník mimo, tak ti silnější ráže příliž nepomůže. Jsou známy případy kdy obránce sřílel .357 Magnum na zfetovaného útočníka a taky nic... V tomto případě jde o to způsobit zranění (ideálně vyřadit srdce) aby došlo k výpadku zásobení mozku kyslíkem. Ostatní zranění ho v afektu příliž netankujou... Doporučují se 2 výstřely do těla a pokud nic - třetí střela na hlavu. Toliko mé informace. Vím že na tomto fóru jsou hlavně milovníci velkých ráží, ale dovoluju si oponovat - proti 7,65 je kožená bunda docela na h...o

V pátek budu v AVIMu na závodech LOS. Budeš tam taky? Před časem jsem koupil G26. Radši pokecám live než pročítat fórum.
Glock 26, CZ 858 Tactical, Glock 17, Mossberg A590, Glock 27

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 28.6.2006, 10:20

Tak urcite se vsichni shodneme, ze lepsi 2x trefit 7.65kou nez 2x minout devitkou ;-)
Taky se asi shodneme, ze "doporucena minimalni raze" je opravdu relativni pojem. Napr. .38spc je jeste doporucena raze pro revolvery, ale 9mm BrK. pro pistole doporuceny neni - zvlastni je, ze podle Marshallova indexu maji obe raze shodnou ucinnost !
Ve finale jde o to, ze raze musi byt kompromis neceho...
Nejlepsi je samozrejme takova raze, ktery se do zasobniku vejde nekonecne kusu, je lehka, aby nezatezovala zbran, ma tak akorat prubojnost zrovna podle toho, jak se to hodi (oceli prochazi, clovekem ci zviretem ne) a dokaze se ve tkani rozkmitat a zpusobit obrovskou trvalou dutinu, navic dokaze do tela vletet rychlosti vetsi nez 700m/s a tim zbusobit hydro-sok a nasledne v tele zustat...
Jenze to proste nejde...
Takze se hleda nejakej idealni kompromis a ten se ukazal nekde kolem 9ky Lugera az 40ky SW. .45ACP je taky dobra, ale uz pekelne velka - a pravdepodobnost vyrazeni protivnika jednim zasahem ma opet stejnou jako 9mm Luger.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » stř 28.6.2006, 10:35

provarenec: ano budu tam.

Prosim ostatni o zachovani temata a pripadne ucinky streliva rozebirat v patricnem auditku.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 225

Registrován: stř 23.8.2006, 22:48

Zbraň: G17

Příspěvek od draven » pát 08.9.2006, 17:03

cmk píše:No, nekdo to v mensi mire uz zkousel - povedlu se mu napr. EFMJckem ten kanystr "roztrhnout", kdezto FMJ normalne proletelo a nechalo za sebou 2 stejne velky dirky apod... 2. moznost je, strelit to do neceho mrtvyho, ale to nevim, jestli neodporuje nejakymu zakonu na ochranu zvirat....
snad neodporuje zakonu na ochranu mrtvych zvirat? )
Uživatelský avatar

Příspěvky: 105

Registrován: pát 25.8.2006, 0:58

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od mpts » sob 09.9.2006, 14:22

cmk píše:Hmmm, nu - vysvetleni je to logicky, ale priznam se - neverim, ze by 20cm sloupec vody a 2mm stena z plastu dokazaly EFMJ zastavit - tedy nezbyva, nez spekulacim ucinit konec a zkusit to osobne :-)
Teď to nemohu najít, ale někde na webu je stránka, kde někdo zkoušel snad všechny možné typy střel střílet právě do vodních kanystrů a měřil celkovou průbojnost, velikost expanse, zbytkovou hmotnost atd., a pro Federal EFMJ to bylo právě kolem dvaceti centimetrů -- někdy o něco více, někdy méně.

BTW, pokud to budeš zkoušet, nezapomeň, že jedna rána je naprosté nic, tři je velmi málo, pět je jakž takž, a jakousi vypovídací hodnotu má až tak deset ran. Nebo víc. :D
Lascia ch'io mangi; e se ti piace, manga con me!

Příspěvky: 1556

Registrován: pon 04.4.2005, 10:02

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Kraj Vysočina

Příspěvek od Selag » pon 11.9.2006, 6:38

Tohle by mohly být ty stránky :
http://stevespages.com/page8f.htm
Uživatelský avatar

Příspěvky: 105

Registrován: pát 25.8.2006, 0:58

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od mpts » pon 11.9.2006, 10:25

Selag: Ano, díky, to jsou ony, a vidím, že už mi paměť moc dobře neslouží. Nešlo tam totiž o centimetry, ale o palce. Drobný rozdíl. :)
Lascia ch'io mangi; e se ti piace, manga con me!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 235

Registrován: pon 26.3.2007, 15:56

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Chorche » pon 26.3.2007, 16:14

Náhodou sem zavadil o tenhle thread kde probíráte moje testíky z kanystrama. Všechno je popsaný ve fóru zde http://www.streleckeforum.unas.cz/phpBB ... c.php?t=25

(když už linkujete obrázky aspoň ste mohli uvíst jejich zdroj a nalinkovat to pořádně...)

První kanystrovej test slugů je zde : http://www.streleckeforum.unas.cz/phpBB ... .php?t=119

Jinak to co je v testech napsaný je fakt faktoucí :wink: Nic sem si nevymyslel nebo nepřikrášlil. Přes výtky pesymistů, že kanystr s vodou není vypovídající materiál, si myslím, že když je tělo složený převážně z vody, je teda voda zavřená v kanystru asi nejbližším a nejlacinějším materiálem na testování. To že FMJ kanystrem s vodou prosviští bez jakýkoliv újmy hovoří za vše. Narozdíl od např. EFMJ, který tý vodě nějakou tu energii předají. Aspoň takovou že to roztrhne kanystr. A zkuste si ten kanystr roztrhnout rukama. Nebo ránou pěstí :wink: Nebudete mít šanci. A pořádnou ranou pěstí už se dá člověk složit :twisted:
Takže asi tak. V nejbližší době plánuju testík s municí 7,62x39 poloplášť od Barnaulu. Až to bude a budou fotky dám vědět.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » pon 26.3.2007, 16:28

Z hlediska fyzikálního se obávám, že enerige není předána vodě, alébrž až zadní stěně kanystru (střela se o zadní stěnu "rozplácne" a zatlací ji dozadu, případně se rozplácne hned při vstupu, ale na předání energie to mnoho nemení)
Pokud bys střílel do igelitového pytle plného vody (což možná více odpovídá tělu než kanystr), tak by to možná až takový efekt nemělo.
Ale nevím, nezkoušel jsem.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 235

Registrován: pon 26.3.2007, 15:56

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Chorche » pon 26.3.2007, 17:14

Není tomu tak. Protože ne vždy praskla zadní strana kanystru. Praskaji stěny který sou nejtenčí. Na směru vůbec nezáleží.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » pon 26.3.2007, 17:31

Dokonce bych si troufnul tvrdit, že igelitovým pytlem by střela profrčela jako klasická FMJ.
Ale to už spekuluji.

Určitě by ale bylo zajímave sledovat chování EFMJ pomocí rychloběžných kamer.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 235

Registrován: pon 26.3.2007, 15:56

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Chorche » pon 26.3.2007, 17:37

Ten test s pytlíkem pro tebe rád spáchám. Ale už teď dávám ruku do ohně za to, že bude na hadry :lol:
Jinak jesli si koukal i na test slugu, tak vidíš že kanystr byl na cáry i když výstřelná díra zůstala ve velikosti náboje. Opravdu tu tu vodu pořádně nakopne.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 206

Registrován: úte 22.8.2006, 10:56

Příspěvek od Andy » pon 26.3.2007, 17:43

Musim se zastat chorcheho. Je to opravdu hodne o hydrodynamice. Tlak vody je svina. Nicmene zkusil bych to jeste s FP (flat pointem) se stejnou rychlosti.

Jinak rikat ze gel je gel je asi zbytecne :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 757

Registrován: pon 01.1.2007, 10:31

Příspěvek od FRENKY » pon 26.3.2007, 18:29

Chorche: Podrobně jsem shlédl tvé odkazy a musím konstatovat, že testy vedeš opravdu názorně. Je fajn vědět, aspoň hrubě, jak se daný náboj chová.
Těším se na test s pytlíkem vody. Jsem opravdu zvědavý, jestli bude voda stačit na "otevření" EFMJ.
Jsem jednoznačně pro zavedení povinného psychologického vyšetření ... humanistů.

tom

Uživatelský avatar

Příspěvky: 843

Registrován: čtv 26.1.2006, 21:46

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha 10

Příspěvek od tom » pon 26.3.2007, 19:04

A co takhle uvařit balistickou želatinu, nebylo by to ještě blíže lidskému tělu?

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz