Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, její ma


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od reddog » úte 05.11.2013, 6:28

Stepan píše: Normální prostředí v rodině má šanci tenhle vliv omezit (ale nemůže ho úplně vykompenzovat, to prostě nejde), ale která rodina je dnes funkční? Kde se lidi scházejí u večeře, kde si spolu povídají, kde mají na děti OPRAVDU čas?
No, Stepane, mozna te to vykoleji, ale ja se odhodlam ti odpovedet. Ja mam na svou rodinu cas. Vecerime spolu. Povidame si. Reagujeme vzajemne na potreby druheho. Vysvetlujeme s zenou dceri, co je spatne, co je dobre, snazime se v ni probudit zajem o nove veci. U CoD jsem v minulosti take prozil mnoho hodin, taktez i u jinych (dle tebe) "krvavych" her, a vis co? Bavilo mne to. A bavilo mne i zavodeni v autech, havarie, niceni plechu, vrceni motoru, to mne vzalo sice jen okrajove, ale prece. A hle, nechodim po ulicich a "nehraju hru". Nejezdim ve svem aute jako v GTA, nelikviduju konkurenci jako SHADOW WARRIOR, vubec nechodim po ulici jako vysinuty ozbrojenec a na osloveni od agresora neodpovidam strelbou z DesertEagle .50.
A ona ta pravda je mnohem hlubsi, protoze takovych jako ja, je mnohem mnohem vic. Umime poznat a pochopit realitu a umime se v ni orientovat. My zijeme. Jsme (pokud to jde) stale jeste svobodni a uvazujici lide. Nemame radi zbytecne predpisy, normy, blaboly o nutne regulaci. Myslis si tedy o nas, ze jsme "odpojeni od Matrixu"?
Uz jsem ti to psal jinde a budu se opakovat, protoze nekdy ani znovu neni dost. Prestan zit v ulite a bez ven, ven mezi lidi. Zaloz rodinu a zacni zit. Zivot je sakra kratky a pozeri jsou nakonec jen smutnou figurkou na osamocene vyspe vlastni omezenosti.

For All:
Dovolil jsem si mnohe z vas vzit anonymne za svedky tim, ze jsem se na vas odvolal. Komukoli z vas, kdo s mym vyse uvedenym nazorem nesouhlasi, se zde osobne omluvim za to, ze jsem si jej "pujcil" k argumentaci.

Tomik
Uživatelský avatar

Příspěvky: 299

Registrován: pon 23.7.2007, 13:12

Zbraň: Glock 17,26

Bydliště: Praha

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od DeadlyOne » úte 05.11.2013, 7:58

Asi jste četli knihu "On Killing" a knihu "On Combat". V té první autor jasně popisuje změnu v myšlení dnešních teenagerů v USA a vliv akčních filmů a počítačových her od malička. Zábrany k násilí, ůtoky, vraždění atd. jsou běžnou normou mladých, protože to od malička sledují v TV, od malička jsou tím krmeni počítačovými hrami. Každý ať si udělá názor, ale jestli 8 letý smrad kouká na film kde se střílí, vraždí a ještě je to hrozně drsný protože hlavní hrdina, který postřílel všechny zloduchy je vlastené hlavní hrdina, pak si sedne pred XBOX, PC nebo PSP a žačne kosit vše kolem sebe jako ve filmu tak se pak nikdo nesmí divit že to třeba udělá v reálu, Pochopení mezi realitou a fikci je těžká věc. A to stejný platí u nás. Morální zábrany někomu ublížit u dnešních dětí jsou pryč. Stačí se podívat na youtube kde kolují videa s násilím na spolužácích, šikana a je to hrozná prdel. Pak taky uvidějí aktivního střelce v USA, kterej vykosil cekou školu, stal se populárním tak proč to třeba taky nezkusit ne? Každej chce bejt dneska populární ne? Takže vůbec se nedivim že se dějí věci jako tenhle případ. Lidi jsou zdegenerovaný posranym Hollywoodem a Amerikou kde násilí je asi už běžná norma pro občany. Teď jen zbejvá aby se případu chytli nacisti pro odzbrojení civilistů v EU a mají další case study.

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od E-Ryc » úte 05.11.2013, 8:23

Tak detem urcite mozek vymyt lze, ale to nevysvetluje nasilniky, kteri jsou na tuhle masaz kapku stari - nase generace, kdy vrcholem nasili byl kostickaty Wolfenstein 3D :-). Spis bych rekl, ze se mota dohromady pricina a nasledek: prirozene nasilnicke povahy pritahuje hrani nasilnych her (uvolneni napeti) x nasilne hry vytvari nasilniky/startuji nasilne chovani.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 169

Registrován: pát 08.6.2012, 19:21

Zbraň: Alfa 641

Bydliště: Brno-venkov

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Beaver » úte 05.11.2013, 8:24

V tomto kontextu tedy doporučuju hry:

Postal - jedna z mála her, kde je možné narazit kočku na zbraň a použít ji jako tlumič, urazit někomu lopatou hlavu, podpálit ho a potom pochcat :mrgreen:

Carmagedon - bonusové body za přejetí chodce extra stylem (např. utrhnout mu jen jednu nohu, takže poskakuje než vykrvácí), bonus za přejetí více lidí najednou, apod.

To bude vrahů :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Almighty 6mm
Uživatelský avatar

Příspěvky: 299

Registrován: pon 23.7.2007, 13:12

Zbraň: Glock 17,26

Bydliště: Praha

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od DeadlyOne » úte 05.11.2013, 8:42

Tak on stacil i takovej Golden Axe. To bylo taky dost kruty nasili :). Taky se vyrustal na Wolfenstein, pomalu jsem presel na Doom, Raise of the Triad, Heretic a zakoncil jsem to Hexenem.

Příspěvky: 170

Registrován: pát 27.7.2012, 12:05

Zbraň: glock

Bydliště: Praha

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od josuk » úte 05.11.2013, 8:55

popravdě nemyslím, že je to dneska tak zlý, nebo že je to rok od roku stále horší. Jsou nové možnosti, umožní agresivitu ukázat veřejně, natočenou na mobil, ale nedá se říct, že by agresivní jedinci dřív neexistovali, nebo jich bylo míň a byli hodnější.
Zajímavý třeba je, stále se podobně mluví o džungli na silnicích, přitom (čerpám z údajů na webu PČR) v roce cca 1970 bylo v ČR na silnicích cca 1000 (!) mrtvých za rok a dneska? Při nesrovnatelně větším provozu, vyšších rychlostech je tohle číslo řádově stejný a dokonce o něco nižší (700?)! Domnívám se, přesná čísla teď nemám, že počty násilných trestných činů se časem +- nemění. Mění se metodiky, např. když oběť umře za víc než 24 hod tak se nepočítá ;-) apod.). Máme rychlejší přenos zpráv, dřív jsme se něco vůbec nedozvěděli, něco se jen tak povídalo… Čili nejsem v tomto ohledu pesimista, víc se dozvíme, máme víc obrázků, ale to samo neznamená, že je něco hůř než dřív.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od reddog » úte 05.11.2013, 9:05

No jo, Smrtaku, ale preci jen. Hraje se za poslednich par let opravdu hodne, filmu je cim dal vice, nasili je ale stejne bezne pro deti jen potud, pokud maji rodice snahu a moznost vychovy. Resp, proc neni tech incidentu vic? (Jsem velice rad, ze se jedna "jen" o vyjimecne pripady a preji si, aby vse melo sestupnou tendenci)
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od john.hawk » úte 05.11.2013, 9:40

kdyby ten šulda neměl kvéry, tak je přejede autem nebo pobodá..nebo utopí..zapálí, otráví..
na držitele a nositele ZP a držitele v porovnání s uživateli ŘP a vozidel je to statisticky prostě to malé procento, nikdy to nemůže být 0, protože život je někdy dost komplikovaný což může zamávat psychikou i do negativních sfér..
Ohledně počítačových her, myslím si že se to přeceňuje, kdo z nás takovou střílečku za mlada nehrál a dneska co ? jsou z nás latentní Holmsové ??
Zcela určitě ne..
Prosím o zamyšlení důvodu Active Shooterů na školách v USA, Švédsku, Německu například z důvodu dlouhodobé šikany..a ne vlivem PC her.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 299

Registrován: pon 23.7.2007, 13:12

Zbraň: Glock 17,26

Bydliště: Praha

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od DeadlyOne » úte 05.11.2013, 9:51

Aktivní střelec v USA na školách není většinou z důvodu šikany. Většina z těch kteří vystříleli školy chtěli replikovat konání ať už jejich předchůdců jako třeba střelci z Colombine, chtěli být populární a chtěli si vyzkoušet to co třeba viděli v TV. Doporučuju "On Killing", napsanou Dave Grossmanem, profesor psychologie a ex-military.

"It is a fact that all the modern media everywhere, but particularly those in the Latin American subcontinents, are under the good and bad influence of the American products for the movies, TV, video games, etc. Even though the local levels of violence do not reach yet those prevailing in the worse derelict areas of large American cities, the trend is clear and points in the same direction."

"Colonel Grossman's perceptive study ends with a profoundly troubling observation. The desensitizing techniques used to train soldiers are now found in mass media -- films, television, video arcades -- and are conditioning our children. His figures on youthful homicides strongly suggest the breeding of teenage Rambos."

Něco na tom určitě bude.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Starosta » úte 05.11.2013, 9:54

Stepan píše:Takže když Breivik podrobně popsal, jak použil hru Call of duty na tréning jeho útoku, nic to neznamená?
Mícháš příčinu a následek.
To, že údajně využil tu hru na trénink útoku neznamená, že ta hra ho zkazila natolik, aby provedl útok - čímž právě argumentuješ během kampaně "hry jsou špatné".
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 299

Registrován: pon 23.7.2007, 13:12

Zbraň: Glock 17,26

Bydliště: Praha

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od DeadlyOne » úte 05.11.2013, 10:00

Jinak pro zájemce, níže odkaz na studii týkající se psychologického profilu aktivních střelců v USA na školách.

http://www.tamiu.edu/~cferguson/ProfilesSS.pdf

Jedna z mnoha možných příčin určitě může být násilí ve filmech a PC hrách, kdy střelec ztratí zábrany, protože je násilí považováno za běžnou věc, kterou vidí kolem sebe každý den. Samozřejmě dalších milion faktorů jako rodina, sociální prostředí, atd. tak bude hrát roli. Aktivní střelci jseou většinou popsány jako "podivíni" a "individualisti stranící se společnosti". Jenže v tom případě jsem asi teda taky měl vystřílet už dávno školu :).

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Shi » úte 05.11.2013, 10:06

"Ředitel moravskoslezské policie Tomáš Kužel nechtěl upřesnit, kde přesně policisté střelce zadrželi a zda kladl odpor. Nepotvrdil ani to, jestli zbraně byly legálně či nelegálně držené.

Zdroj: http://www.denik.cz/moravskoslezsky-kra ... 31104.html"

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Piggy » úte 05.11.2013, 10:36

DeadlyOne píše:Pochopení mezi realitou a fikci je těžká věc.
Pro normálního člověka není - i předškolní dítě při hře rozlišuje, co je "doopravdicky" a co "jenom jako".
Problém jsou v daném případě agresivní psychopati, kteří samozřejmě tíhnou k agresivním hrám poněkud více, než normálové (ale i z těch je to většina - viz příklad s chlebem).
Mmch. kolik vzniklo knih a filmů o navrátilcích z Vietnamu/Afghánistánu/Iráku, kteří se nedokázali začlenit zpět? A kolik o těch, co to bez větších potíží zvládli? Jen Vietnamem prošlo 5 milionů Amíků, z toho 1 % je 50 tisíc. To je spousta lidí a veliký problém, ale 99 % se netýká.

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Piggy » úte 05.11.2013, 10:41

DeadlyOne píše:střelec ztratí zábrany, protože je násilí považováno za běžnou věc, kterou vidí kolem sebe každý den.
Jenom ve filmech a PC hrách, nebo v realitě?
Zajímavá by byla spíš studie, porovnávající výskyt násilí v TV (moje hypotéza: víceméně všude stejně) a v reálu (moje hypotéza: stát od státu různě).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od cover72 » úte 05.11.2013, 11:00

K těm šíleným střelcům -- začalo to Lukem Elinghtonem, který jasně prohlásil, že jde vraždit proto, že nikdo neposlouchal jeho problémy, a že když to nešlo po dobrém, "otevře jim uši a oči kulkami."
A pak už jel copycat effect, tzn. že mediální prostor, věnované nějakému patologickému jevu, inspiruje ostatní, aby zkusili totéž.

Martin Bryant, první australský šílený střelec, otevřeně prohlásil, že jej k činu inspirovalo mediální pokrytí, jak média rozebírala britského šíleného střelce Hamiltona.

A s Elinghtonem je to stejné: ti lidi se cítí odstrčení do pozadí, že si nikdo nechce vyslechnout jejich problémy a jak mají špatný život. Ale v médiích vidí, že když povraždí dost lidí, média jim ochotně dají prostor, přečtou jejich deníky a blogy, udělají jim psychologický rozbor a najednou jim bude naslouchat celý národ na CNN. Tak jdou a vraždí.

Jsem si poměrně dost jistý, že kdyby média přijala etický kodex, že o osobě vraha se řeknou maximálně iniciály a že to byl zatracený kretén a zbytek reportáže by se věnoval obětem, ty útoky šílených střelců by do pár let z 90% vymizely. Na školách určitě.

* * *

Jinak jakkoli Stepan blábolí, pokud to byly legálně držené zbraně, je to blbé kvůli PR, protože o PR mít-nemít-zbraně se vede tuhý a nelítostný boj s pravdoláskařskými Zakazovači na jedné straně a námi na straně druhé: zvláště když se teď v EU bojuje proti zákazu zbraní s tím, že zločiny se páchají hlavně nelegálními.
To, co se počítá, je společenské klima, a to je vidět v diskusích pod články. V případě Tanvaldu to vycházelo drtivě pro-gun, v diskusích na iDnesu pod touto událostí se pro-gun lidi celkem drží, na novinkách to není tak hrozné, jak by to být mohlo... no díky Bohu, tady to snad klima nezmění -- a snad se tím nebudou ohánět z Brusele.

P.S.: když klikáte na ty články na zpravodajských portálech, je pro naše PR dobré rozkliknout i více článků jiných: čtenost totiž ovlivňuje, který článek bude vystaven na titulní stránce a zůstane dlouho na očích a který záhy upadne do zapomnění.
Naposledy upravil(a) cover72 dne úte 05.11.2013, 11:11, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 48

Registrován: úte 20.6.2006, 20:47

Zbraň: GLOCK

Bydliště: jižní Morava

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Brigadier » úte 05.11.2013, 11:06

Sakra chlapi, je to tu o střelci na Frýdecko-Místecku, nebo o počítačových hrách a jiných nesmyslech? :roll:

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Stepan » úte 05.11.2013, 12:53

Já blábolím?

Že spousta amerických střelců - masových vrahů byli aktivní hráči násilných počítačových her je FAKT.

Obtěžovali jste se přečíst si ten článek, pokud jste toho schopní? Vy jste si tam nepřečetli, co řekl třeba Moore, třínásobný vrah?

"Life is a video game,” Moore, who said he was inspired by the game ‘Grand Theft Auto,’" told police later. “Everybody's got to die sometime."

Vy jste si nepřečetli, co řekl psycholog?

“From a psychological perspective, video games are excellent teaching tools because they reward players for engaging in certain types of behavior. Unfortunately, in many popular
video games, the behavior is violence.”

Vy si myslíte, že to neplatí? Jednak zpochybňujete jednoduché tvrzení založené na těch nejzákladnějších principech, to je z hlediska potřeby argumentovat velice problematická věc, a za druhé zpochybňujete výrok vzdělaného profesionála z jeho oboru. Vy víte víc, než on? Nevíte nic a přesto remcáte. Jste trapní.

Útočník prý přijel k domu s ženou v autě, oznámil jí, že jde vystřílet rodinu a šel to udělat.
Tohle je naprosto neuvěřitelné a nenormální chování. Bohužel stejně neuvěřitelného a nenormálního chování jsou plná média a počítačové hry. Můžete si myslet, že to spolu VŮBEC NESOUVISÍ. Já si myslím něco jiného.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od jry2000 » úte 05.11.2013, 13:19

Spousta psychopatickych vrahu pije vodu a ji chleba... to je FAKT. Proto by se mela voda a chleba regulovat.

Z toho Tvoji logikou usoudime, ze kdo pije vodu a ji chleba je psychopaticky vrah a mel by byt zavren pripadne sledovan.
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Starosta » úte 05.11.2013, 13:58

Stepan píše:Obtěžovali jste se přečíst si ten článek, pokud jste toho schopní? Vy jste si tam nepřečetli, co řekl třeba Moore, třínásobný vrah?
...
Vy jste si nepřečetli, co řekl psycholog?
...
Vy si myslíte, že to neplatí?
Já si myslím, že co řekl ten psycholog, jsem schopen si přečíst.
Taky jsem si to přečetl.
A už poměrně bez překvapení zjišťuju, že to, čím ty argumentuješ, ten psycholog neřekl.
Takže ač s psychologem v tomto konkrétním citátu souhlasím, s tvými závěry vůbec ne.
Nekoreluje to spolu.
Stepan píše:Jednak zpochybňujete jednoduché tvrzení založené na těch nejzákladnějších principech, to je z hlediska potřeby argumentovat velice problematická věc, a za druhé zpochybňujete výrok vzdělaného profesionála z jeho oboru. Vy víte víc, než on? Nevíte nic a přesto remcáte. Jste trapní.
Co se týče první části, tak definuj prosím to okřídlené "jednoduché tvrzení založené na těch nejzákladnějších principech" - můžeme o něm dál diskutovat. Co je pro koho nejzákladnější princip a proč to ty pokládáš za pravdu a my za nepravdu.
K té druhé části:
Já JSEM velmi vzdělaný profesionál z IT oboru a VÍM o počítačových hrách rozhodně víc, než TY. Nezpochybňuj můj názor.
Nevíš nic a přesto remcáš.
Jsi trapný.

(Normálně bych to napsal úplně jinak, ale ber to jako nastavení zrcadla tvojí logice a způsobu vyjadřování.)


Uvědom si, že to, co řekne jeden psycholog, nebo jeden střílející cvok, nebo jeden prezident, dokonce i co řekne jeden soudce nebo soudní znalec - to může být, ale taky NEMUSÍ být pravda.
Ale je vidět, že každý věří, čemu chce. Ty jsi speciální případ. Ale to hledání podpůrných argumentů mimo mísu prostě není použitelné ani pro debatu po internetu.

A uvědom si, že cílem tohoto příspěvku není za každou cenu vyhrát spor o to, jestli PC hry kazí charakter.
Upozorňuju zejména na tvůj projev a způsob, jakým mylně argumentuješ.

Třeba se ti rozsvítí tak, jak bys to nejspíš chtěl naopak od nás :idea:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 70

Registrován: úte 12.3.2013, 16:07

Bydliště: Ostrava

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od rotmistr » úte 05.11.2013, 14:01

Stepan píše:Já blábolím?
Mohl bys mi prosím říct, jaké hráli počítačové hry třena v nacistickém německu? To musel být teprve maras...
Memento homo, quia pulvis es et in pulverem reverteris.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz