Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, její ma


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od pitt » pon 11.11.2013, 22:29

tak si přidej do podpisu pod "troubu" i "nestřelec"
E: co vím,tak se statistika o zabránění trestnýmu činu střelnou zbraní se nevede, takže patrně nevyplatí ji ani vést :P
Naposledy upravil(a) pitt dne pon 11.11.2013, 22:32, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od jry2000 » pon 11.11.2013, 22:31

Hodil jsem si to do podpisu. Tohle uz hranici s legendarni Crywolfovou hlaskou, ze tu nejsme kompetentni :)
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od pitt » pon 11.11.2013, 22:41

tak ve tvém případě s ním souhlasím
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od jry2000 » pon 11.11.2013, 22:45

pitt: Dekuji Dekuji. Nicmene to mi nezabrani nesouhlasit s ptakovinama, co tu poustis do fora :)
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Biggles » pon 11.11.2013, 22:48

pitt: No jestli nemáš střelnici, aby sis přihřál polívčičku nebo nejsi z principu prudící polda (tím neříkám, že všichni jsou prudiči), tak tě považuju za obyčejnou hysterku......... Pokud hodláš řešit jednotky případů buzerací statisíců lidí, tak si ani nechci představit, jak hysterčíš u přechodu nebo na křižovatce s vypnutejma semaforama.......... Naštěstí mám jen profil na fóru, reálnej život je mimo moje akvárium a bouchačku jsem se nikdy nenaučil bezpečně ovládnout, takže se nejspíš mineme v paralelních světech........ pro mne naštěstí :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od pitt » pon 11.11.2013, 22:55

jen pro ujasnění...jsi legální "nosič" nebo ne?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Strelkyne » pon 11.11.2013, 22:56

pitt píše: ...E: co vím,tak se statistika o zabránění trestnýmu činu střelnou zbraní se nevede, takže patrně nevyplatí ji ani vést :P
Nevím, jestli se výše uvedená statistika vede, ale za letošní rok bylo 5 případů NO s palnou zbraní (a schyluje se k šestému) - statistika PČR. Nejsou tam odstíhané případy, ale jen ty, kde to bylo uzavřeno jako NO a určitě tam nejsou případy, kdy nedošlo k použití zbraně, ale jen k hrozbě zbraní.
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od pitt » pon 11.11.2013, 22:59

super a řekneš mě kolik je ročně spácháno TČ a kolik je legálně držených zbraní?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Biggles » pon 11.11.2013, 23:04

Jestli to bylo na mne, tak jsem jen virtuální levičácká figurka se zbraněma akorát z časopisů.
Se statistikama máš viditelně potíž..........no hlavně že seš plnej dojmů :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od jry2000 » pon 11.11.2013, 23:07

Tak a vezmeme to poporadku (pro ty, co maji potize se ctenim fora ...) - post123925.html#p123925
Statistika PČR za rok 2012 - počet zjištěných skutků (trestných činů) s legálně drženou střelnou zbraní celkem 229
zbraň kategorie A - 24
zbraň kategorie B - 60
zbraň kategorie C - 7
zbraň kategorie D - 137

z toho skutky, při nichž došlo použitím zbraně k usmrcení osoby, zranění, nebo hmotné škodě:

zbraně kat. A, B, C
4x pachatel způsobil smrt (1x nedbalost, 2x vraždy motivované osobními vztahy, 1x vraždy ostatní)
4x pachatel způsobil těžké ublížení na zdraví (3x z nedbalosti, 1x úmyslné)
3x pachatel způsobil lehké zranění (3x úmyslné ublížení na zdraví)
3x pachatel způsobil hmotnou škodu (1x úmyslné poškozování cizí věci, 1x při týrání zvířat, 1x při nebezpečném vyhrožování)

U 15% skutků (zjištěných trestných činů) při nichž byla použita legálně držená zbraň kat. A, B nebo C tedy došlo k újmě na zdraví, nebo ke způsobení hmotné škody, a u 4% skutků to bylo z nedbalosti (jednotlivé případy spočítáte na prstech jedné ruky).
Pocty drzitelu http://www.gunlex.cz/aktuality-strelci/ ... azu-klesa/
Obrázek
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od pitt » pon 11.11.2013, 23:08

a proč tebe zajímají nějaký statistiky,když do nich nijek nepřispíváš.
Zajímavý že držkují hlavně to co tu jsou x let a nemají ani ZP......že by internetová onanie?

jry: pro ty co mají potíže se čtením...já se ptal na počet trestných činů,kterým bylo zabráněno legálně drženou střelnou zbraní a na to kolik je ročně spácháno trestných činů......všech.....né těch legální střelnou zbraní
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od jry2000 » pon 11.11.2013, 23:12

pitt píše:a proč tebe zajímají nějaký statistiky,když do nich nijek nepřispíváš.
Zajímavý že držkují hlavně to co tu jsou x let a nemají ani ZP......že by internetová onanie?
Nic proti sefiku, ale ja tu nejsem ten, kdo tu dosahuje extremniho citoveho vzruseni s kazdym prispevkem. A jelikoz muzes mit problem s dohledanim cisel, tak ti je sem hazim, aby ses tolik nenadrel ;)

Tak abychom uvedli tvuj prispevek nademnou do souvislosti -
pitt píše:super a řekneš mě kolik je ročně spácháno TČ a kolik je legálně držených zbraní?
Bud mas potize se ctenim nebo se psanim .... Takze bud si nemyslis to co pises nebo pises to nad cim nepremyslis ... Pak je tezke o cemkoliv diskutovat, paac jeden bude mluvit o voze a druhy o kozach :)

Jo jentak mimochodem, moje citace je originalni quote tveho prispevku, aby bylo videt na jake ptakoviny jsem reagoval.
Naposledy upravil(a) jry2000 dne úte 12.11.2013, 20:50, celkem upraveno 2 x.
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Steiner » pon 11.11.2013, 23:36

pitt píše:jry: pro ty co mají potíže se čtením...já se ptal na počet trestných činů,kterým bylo zabráněno legálně drženou střelnou zbraní a na to kolik je ročně spácháno trestných činů......všech.....né těch legální střelnou zbraní
Počet případů NO/KN zjištěných policií (mimo případy, které byly později jako NO/KN uznány soudem):
2003 16
2004 23
2005 29
2006 22
2007 7
2008 18
2009 ?
2010 ?
2011 9
2012 5
2013 2 (do 30.6.2013)

To jsou případy, kdy bylo použito zbraně ke střelbě = ze zbraně vyšel výstřel a byl nahlášen nebo zjištěn PČR.

Např. u TČ viz statistika v předchozích příspěvcích, kdy bylo použito zbraně ke střelbě (zranění, škoda na majetku) je 15% případů, u 85% byla zbraň použita bez toho aby se střílelo (vyhrožování, apod.).

U těch případů NO/KN to klidně může být stejný poměr (můžeme si to myslet). Pokud se střílelo taky v 15% případů (5), tak ve zbylých 85% (29 případů) se situace vyřešila pomocí zbraně bez střelby a nic se nikam nehlásilo. Kolik tedy bylo zachráněných životů, zdraví a majetku?

btw: v USA se uvádí, že u nich je v sebeobranných situacích se zbraní průměrný poměr střelby : vyřešení situace beze střelby 1:80.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od jry2000 » pon 11.11.2013, 23:49

Steiner - je nekde info o cislech, ktere byly zastaveny vysetrovatelem nebo statnim zastupcem (napr Tanvald) aniz by se dostaly k soudu?
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od reddog » úte 12.11.2013, 5:55

Steiner píše:
btw: v USA se uvádí, že u nich je v sebeobranných situacích se zbraní průměrný poměr střelby : vyřešení situace beze střelby 1:80.
Kdyz navic vezmeme i to, ze ne vse se policii nahlasi... Je to moc zajimave cislo.

Shi

Příspěvky: 685

Registrován: ned 04.3.2007, 13:13

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Shi » úte 12.11.2013, 15:22

pitt píše: E: A dle vaší statistické argumentace....kolik se ročně spáchá trestných činů/ kolika trestným činům se podaří zabránit legálně drženou zbraní....procento bude patrně velmi nízké, takže dle vašich počtů by se dalo říci že zanedbatelné, tudíž zbraně k ochraně mezi civilisty nejsou potřebné, protože agenda na vedení zbraní a ZP je dražší,než hodnota které dosahují trestné činy,kterým bylo zabráněno
1) Kolik se ročně spáchá trestných činů
To se neví, protože významné procento činů se vůbec nehlásí a významné bude i procento činů, které PČR klasifikuje jako přestupek, aby si nekazila statistiky.
Výzkumy mezi lidmi se u nás moc nedělají, takež na rozdíl od USA není kde ta čísla brát a dají se pouze tušit.

2) Kolika trestným činům se podaří zabránit legálně drženou zbraní
To se neví už vůbec, protože většina podobných incidentů se nikam nehlásí. Navíc jak má člověk poznat, že zabránil trestnému činu, když k němu vůbec nedošlo ?

3) ... procento bude patrně velmi nízké, takže dle vašich počtů by se dalo říci že zanedbatelné ...
Tak to ani náhodou, což lze doložit velmi snadno:
"Statistiky naznačují, že během svého života zažije sexuální napadení jedna ze čtyř žen a jeden z šesti mužů. Nahlášeno bývá však pouze minimum případů. "
Zdroj: http://zeny.e15.cz/clanek/sex-a-vztahy/ ... tem-pomaha

4) Agenda na vedení zbraní a ZP je dražší,než hodnota které dosahují trestné činy,kterým bylo zabráněno
Pokud to budeš počítat tak jako PČR, která škodu ve výši 11 000 Kč vyčíslila na 500 Kč, pokud svůj život oceníš podle vyhlášky MZ na pouchých 240 000 Kč, tak máš možná pravdu. Když to necháš spočítat nějakého ekonoma, tak dojdeš k tomu, že nás násilná kriminalita stojí naprosto šílené peníze a vedení nějaké agendy jsou jenom drobné. Navíc kdo z nás stojí o to, aby stát tu agendu vedl ? Jak zjistili v Kanadě, evidence dlouhých zbraní k ničemu není a tak ji tam zrušili. U nás smysluplnost evidence nikoho moc nezajímá.

-----
Ad 1) Já jsem hrozbu použitím zbraně použil úspěšně dvakrát a to jsem tu zbraň nemusel ani vlastnit. Jednou to bylo těsně po kauze střelce Bašty, takže parchanti tušili, že lidé jsou nasraní, ozbrojení a po šmejdech střílí. Takže v klidu vyčkali na příjezd PČR a nezkoušeli ani utéct ani použít násilí. Zabránil jsem tím TČ ? Jak to mám vědět - já jim do hlavy neviděl?

Podruhé hrozba použití zbraně přiměla majitele psa, aby si svého agresivního psa konečně zajistil - před tím byly verbální výzvy marné a cizí pes dorážel na našeho psa. Klasifikovala by potrhání či roztrhání našeho psa policie jako TČ ? Jak to mám vědět ?

Ani jeden z uvedených incidentů se do statistik činů se zbraněmi nedostal.
----
Problém s tím, že reálná data o kriminalitě v policejních statistikách nejsou, se řeší všude na světě. Jediné, co celkem sedí jsou počty usmrcených, protože mrtvoly se všude evidují celkem důsledně. Zajímavé bývá už třeba porovnání statistik policejních a nemocničních.
Třeba na Novém Zélandu zjistili, že polici je hlášeno asi jen 15% incidentů a pouze třetina obětí vyhledala lékařskou pomoc.

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Piggy » úte 12.11.2013, 18:58

pitt píše:pánové, s tímto přístupem....."proč by měl majitel ZP projít cvičením,když zatím to nezbůsobilo nějaké náramné škody" by jsme nemuseli mít armádu
jo a pánové....kdyby něco z toho nastalo, tak si uvědomte,že to nebylo selhání systému,ale jedince
A dle vaší statistické argumentace....kolik se ročně spáchá trestných činů/ kolika trestným činům se podaří zabránit legálně drženou zbraní....procento bude patrně velmi nízké, takže dle vašich počtů by se dalo říci že zanedbatelné, tudíž zbraně k ochraně mezi civilisty nejsou potřebné
Pitte, nějak ti nerozumím. V té první citaci jsi si svévolně přidal zatím a změnil tím smysl argumentace. V té druhé snad naznačuješ, že vidíš nějaké selhání systému? Jaké a v čem spočívá? A k té třetí: já to opravdu vnímám jako zanedbatelné a souhlasím i s tvrzením, že ty zbraně k ochraně nejsou potřebné (ve smyslu nezbytně nutné). Nijak mi však z toho neplyne potřeba je jakkoliv omezovat víc, než už jsou.
Neptám se proto, abych prudil. Za tvou argumentací vidím jakýsi systémový postoj, ale uniká mi jeho podstata.
Prostě jsem se v tom úplně ztratil :oops: O čem se vlastně dohadujeme?
Že kriminalita za použití legálních zbraní, jakož i prevence kriminality legálními zbraněmi v našich podmínkách nehrají statisticky významnou úlohu? Já souhlasím s oběma tvrzeními.
Co by z toho mělo vyplývat? Zpřísnit nebo uvolnit ZoZ? A proč? Kde tě nesvrbí, neškrab.

P.S. Jo, a spíš by mě zajímala jiná statistika: kolik žadatelů mašíblů bylo odmítnuto z důvodu zdravotní, resp. psychické nezpůsobilosti a kolika byl odebrán již vydaný ZP.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od jry2000 » úte 12.11.2013, 20:55

Taky se mi nelibi, jak si Pitt upravuje posty zpetne a tim meni smysl toho, co rekl. Co rekl vcera uz ocividne neplati a dneska se tvrdi neco jineho. Vcera se mi s nim stalo neco podobneho. To by nemelo byt soucasti diskuze.
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od pitt » stř 13.11.2013, 0:07

Piggy....je možný že necituji úplně přesně.....píšu to tak jak jsem to pochopil.
Stejně jako moji "odpůrci" nadhazují statistiky tak jak se jim zrovna hodí...a když zaargumentuji nějakou statistikou já, tak odpoví že většina pro ně vhodných případů se na policii ani nehlásí
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od jry2000 » stř 13.11.2013, 1:38

pitt píše:
Steiner píše:Pitt: můžeš mi vysvětlit, proč je potřeba snížit počet legálně držených zbraní kat. A, B a C mezi lidma? Je to jen tvůj ničím nepodložený dojem, nebo pro to máš nějaké racionální vysvětlení podložený faktama?
je to můj dojem,utvořený na základě poznání poměrně dosti majitelů zbraní a dle mého skromného odhadu bych tak polovině ty kvéry vzal,protože (byť to nepřiznají) kvér mají jen proto aby byli větší chlapi
Jak jiz bylo receno vyse, jsem presvedcen, ze jeden magor s kosou muze byt nebezpecnejsi nez majitel deseti kveru. ProAllaha, vzdyt ten pocet vubec nic neznamena a nema na nic zadny vliv.
........ano máš pravdu,ale ten magor si tu kosu může koupit naprosto legálně a to jen proto aby měl větší péro
Tolik ke statistikam predhazovanym nam ostatnim hloupym.
Lajte mi lhu-li

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz