Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, její ma


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Strelkyne » stř 13.11.2013, 10:18

Já bych se vrátila s dovolením k tématu, neboť si myslím, že kdyby v tom domku měl někdo zbraň a uměl ji použít, třeba by tam ti dva přežili. Proto by mělo mít zbraně více zákona dbalých a slušných občanů, aby se mohli ubránit jednomu vyšinutému epileptikovi z tisíce. Auta taky nikdo nechtěl zakazovat poté, co ten cvok nacouval v Hradci do dětí na přechodu (pozn. taky epileptik), tak proč by měl někdo zakazovat zbraně? Ty za nic nemůžou.

A jinak má Pitt pravdu. Například já určitě nosím kvér proto, abych si připadala jako větší chlap. :D
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od john.hawk » stř 13.11.2013, 10:23

Já si zase nemyslím že by měl být někdo koupán za to že se ,,názorově" vyvinul..někdy je fajn trvat na svých názorech, ale přece není hanba názor změnit když mně pár věcí,lidí, faktů, argumentů přesvědčí..no ni ?

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od cmk » stř 13.11.2013, 10:36

pitt píše:super a řekneš mě kolik je ročně spácháno TČ a kolik je legálně držených zbraní?
Zcela ignorujes, co jsem Ti napsal.
Po restrikci zbrani stupla kriminalita v UK o 300%. - muzes to nejak vysvetlit?

Ja vim, ty zbrane nechces zakazat, jen natolik zdrazit vse kolem nich, ze by se to rovnalo skoro zakazu.
Ignorujes asi 1000 dasich argumentu, ktere tu padly.

Na prikladu UK je videt, ze zbrane v rukou slusnych lidi funguji jako PREVENCE KRIMINALITY i presto, ze se s velmi malym procentem techto zbrani nejaky t.c. stane.

Jinak samozrejme na tvuj dotaz jsou jasne dana cisla (asi ti je uz nekdo psal)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od jry2000 » stř 13.11.2013, 10:52

Strelkyne píše:A jinak má Pitt pravdu. Například já určitě nosím kvér proto, abych si připadala jako větší chlap. :D
A pomaha to? *3802*
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od pitt » stř 13.11.2013, 10:54

ty vole....mě fakt mrdne...nechci brát lidem zbraně......ani je nechci zakazovat, jen jsem nadhodil myšlenku, jak zabránit tomu aby si lidi kupovali kvéry na zvětšení péra. Zvýšení ceny za ZP byl jen jeden návrh.
Jeden zdejší mě soukromě nadhodil myšlenku "testů a kondičních jízd" jako v autoškole.
Mě fakt přijde že tu chybí sebereflexe
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Biggles » stř 13.11.2013, 11:05

Sebereflexe? Pokud něco dělám špatně, tak to mohu na základě sebereflexe napravit. Pokud je stav takřka ideální a měl bych ho měnit, tak to není o sebereflexi.......ale možná jen nerozumím významu slova.
Jestli ti jde o zabránění zvětšování péra, tak zdražení má jedinou jistotu.............ten co na nástavec na péro má, tak mu bouchačka zůstane..........takže efekt by byl ve stížení přístupu ke zbraním, krom sorty oněch prodlužovačů...........
Nejímá tě hrůza při krájení cibule? Víš, jak je to nebezpečná činnost? Takovejch pořezanejch.........
edit: Mrdne? Jsi si jist (mluvnickým) časem?

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od cmk » stř 13.11.2013, 11:24

Napsal tu snad nekdo, ze se s legalnima zbranema t.c nepachaji nebo ze to neni spatne?

Ano, pachaji, ano, je to spatne.
Ale je toho tak malo, ze je to na urovni statisticke chyby.

Preved si to na auta... Kazdy "ridic" musi projit minimalne 26 hodinama jizd a asi tak stejnym rozsahem teorie. A stejne se zabije nekolik-set lidi rocne.
Kdyz zvednes rozsah autoskoly na 200% - mas pocit, ze tech lidi se zabije min?
Nebo ze kdyz budou mit ridicak lidi, kteri za jeho vystaveni budou ochotni zaplatit 50.000, ze to necemu prospeje? Ano, ridicu bude ani ne polovina. Ale v globale to bude znamenat mnohem vic problemu.

Kdyz uz jsme nakousli manipulaci - jako mnohem zasadnejsi vidim, aby pri zkouskach na zbrojak byla zkouska bezpecne manipulace skutecnou zkouskou bezpecne manipulace - a to pokud mozno byla nejaka pravni jistota, co vsechno je potreba vedet a udelat a jak to udelat. A aby to davalo nejaky smysl.
Kdyz jsem videl ci slysel, ceho jsou nekteri komisari schopni, muj dojem byl asi takovy: http://www.youtube.com/watch?v=PvP2ehmq2wo
Co vim, tak se na ujednoceni "pravidel" prakticke zkousky pracuje.

Kazdopadne ted znova zpet k vlaknu, ve kterem jsme...
Dejme tomu, ze vyvineme system super-perfektniho zkouseni. Kde na jednu stranu bude mit zadatel o ZP jistotu, ze kdyz to vsechno udela dobre, projde. A ze to opravdu proveri jeho schopnost manipulace... Jak to souvisi s tim, ze ucitel nap*ca studentku a jelikoz mu to znici zivot, hrabne mu a pujde ji terminovat? EXCESUM nezabranis sebelepsi prevenci.
Zabraneni 99% excesu stoji X Kc a prace. Zabraneni zbylemu procentu stoji nekolikanasobek vic penez, nekolikanasobek vic prace a zariznes tim spoustu tech, kterych by se nikdy zadny exces netykal a stejne nebudes na 100%.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Piggy » stř 13.11.2013, 12:10

pitt píše:jak zabránit tomu aby si lidi kupovali kvéry na zvětšení péra.
Jeden zdejší mě soukromě nadhodil myšlenku "testů a kondičních jízd" jako v autoškole.
To už mi začíná dávat jakýsi smysl. Takže pro upřesnění:
1. Máš nějaký dobrý důvod, proč bránit lidem v nakupování nástavců na péra? Třeba náznak, že ti nastavovači dělají průsery neúnosně často, nebo aspoň významně častěji než ostatní?
2. Má vůbec někdo byť přibližný přehled, kolik lidí si dělá kondiční jízdy a jak se to projevuje na BESIP?
A nad rámec sporu s pittem: má někdo přehled, kolik je u nás zhruba plynovkářů a kolik asi tak udělají průserů?
Naposledy upravil(a) Piggy dne stř 13.11.2013, 12:12, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od pitt » stř 13.11.2013, 12:12

jasně...opět to převedem na auta a budeme tvrdit že se páchá tak málo, že je to zanedbatelný...............furt dokola......v pohodě......pár lidí to pochopilo.........
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Biggles » stř 13.11.2013, 12:32

OK, tvrdíš, že problém zanedbatelný není. Jaká (ne)bezpečnost tedy pro tebe je únosná? Tedy kolik činů na množství držitelů ZP nebo zbraní? Ať se odpíchnem a definujeme míru přijatelného rizika.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od cmk » stř 13.11.2013, 12:42

Tak PITT tu permanentne argumentuje svym nazorem, nas zada o cisla a statistiky...

Takze naopak...

Pitte, jak velky problem pro spolecnost jsou legalne drzene zbrane a stavajici system vydavani zbrojaku?
Kolik pruseru se stalo?
Jake typy pruseru se stavaji?
Jaky mas konkretni navrh na zmenu?
Co pozitivniho to cele prinese?
Jaky vliv to bude mit na veci co s tim souvisi?
Kolika lidi, kteri zadny pruser nikdy nespachali, se to dotkne?
Kolik to bude stat?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od rostar » stř 13.11.2013, 12:42

pitt: Chlape, já Ti rozumím. Po světě běhá spousta diletantů s bouchačkama (teď mám na mysli jen ty s legálníma). Kašlou na výcvik, na staré dobré pravidla a zásady a zbraně mají z různých důvodů (třeba to malé péro, nebo nedej bože nějaká úchylka). Potom nechť každý z nich je zodpovědný za SVÉ činy, jako my všichni. Přece kvůli nim nechceš posekat všechny ostatní - "normální ozbrojence". Svoboda není výsada, svoboda je právo. R
Si vis pacem, para bellum!

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Piggy » stř 13.11.2013, 13:14

K tématu vlákna: co by se změnilo, kdyby
1. došlo ke zpřísnění pravidel? pachatel by měl lepší výcvik = stav bude stejný nebo horší
2. se podařilo dodržet stávající pravidla? magor by neměl 9 registrovaných zbraní (ale mohl by si vzít dva derringery) = stav bude stejný nebo lepší
3. děda měl na dosah aspoň dvojku? možná by to dopadlo stejně, možná by bylo míň obětí (nebo žádná), možná by magora smáznul = stav bude stejný nebo lepší
Uživatelský avatar

Příspěvky: 358

Registrován: stř 22.2.2012, 17:57

Zbraň: G17 Gen4

Bydliště: Ostrava

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od wizard-ov » stř 13.11.2013, 14:26

No já nevím, je to možná pár provokativních otázek, ale možná stojí za zamyšlení... Co třeba Krav Maga, MMA apod ? Podstupují účastníci kurzu psychologické testy ? Chodí na přezkoumání zda zvládají stresové situace ? Kolik lidí je ročně zraněno (nebo i zabito) "kvalifikovanými" údery a kopy ? Na Streamu vidíte borce KM jak učí laiky jak nejlépe zapíchnout taktické pero do krku :huh:
Nebo - majitelé tzv. bojových plemen - máme srovnání kolik incidentů bylo s PITTbully :) vs incidentů držitelů ZP ?
A jdeme dál.... co hoši, kteří chodí do posilovny ? Taky potencionální riziko.... Zakážeme ? Zdražíme ?
Chci tím prostě říci, že ztížit nebo zakázat lze cokoliv. Ovšem zpětné uvolňování opratí už jde velice těžko.
Taky bych byl osobně pro, aby byli bojoví čokli na nějaký ekvivalent ZP. OK nejsou, já mám zase zbraň a nemám dvacet kurzů z AEGISU. Pittbull dotrhá malé děcko - problém má majitel. Já nedejbože někoho střelím vinou chybějícího výcviku a mám průser jako hrom. Ale jednou jsme lidi a měli by jsme odpovídat za své činy ne ? Moje volba je taková a taková, ale pak za ní musím nést takové a takové následky (s pozitivním i negativním dopadem).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od pitt » stř 13.11.2013, 14:45

Stale dokola. Se statiytikama jste zacali sami......ja je nechtel. A sorry, nemam nic vic nez co jsem uz rekl.
Wizadr: souhlas ze KM na stremu je trochu kontroverzni. Taky jsem si rikal ze tent dil je uz fakt hodne. Kamaradka....50ti kilova divka ziskala po trech lekcich pocit ze zachrani svet a cestou z jednoho treninku chtela resit pertnerskou hadku. Mela stesti ze chlap proliskal jen tu svou a ji poslal do prdele. A uprimne si dokazu predstavit,ten pruser kdyby ji chtel taky flaknout a ona do nej neco zapichla.

Se psama je to slozitejsi, protoze neexistuje legalni a ilegalni pes. Ale pokousani od "silnych" psu bych ve vetsine pripadu prisoudil k asocialnim psum, ktery bych hodnotil jako ilegalni zbran. Osobne si dokazu predstavit urcita omezeni, nebo pravidla pro urcitou skupinu psu
Naposledy upravil(a) pitt dne stř 13.11.2013, 14:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od jry2000 » stř 13.11.2013, 14:58

A nejaka fakta (krome obligatniho "myslim si a domnivam se") by nebyla?
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Biggles » stř 13.11.2013, 14:59

pitt: Takže asi tušíš, jakou hodnotu mají tvoje příspěvky na zdejších několika stranách........
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od pitt » stř 13.11.2013, 14:59

jry2000 píše:A nejaka fakta (krome obligatniho "myslim si a domnivam se") by nebyla?

Fakt je ze tebe mam v pici
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od rostar » stř 13.11.2013, 15:17

wizard-ov: No jasně. Že někdo absolvuje výcvik, kde součásti výuky jsou likvidační údery-chvaty, z něj nědělá vraha. Když mám v repertoáru bojových praktik např. vypíchnutí očí, vytržení ohryzku, prokousnutí krční tepny, neznamená to, že chci apriori někoho zabít. Znamená to jen to, že to umím a může mi to zachránit život. A ta odpovědnost je samozřejmě na mně. Stejné je to se zbraní, psem, autem atd. atd. Zneužití jmenovaného je špatně, ale přece to nelze plošně zakázat-omezovat. A na druhé straně, když někomu hrábne, bude zabíjet bez zbraně i bez výcviku. R
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1251

Registrován: pát 07.9.2007, 13:47

Bydliště: LKPR

Re: Střelec na Frýdecko-Místecku zabil dědečka a vnučku, jej

Příspěvek od Biggles » stř 13.11.2013, 15:19

Obávám se, že nejsi dostatečně citlivý, pak bys věděl, že prostě to problém je a regulace nám ho vyřeší :D

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz