Mladík na hlavním nádraží zranil prodavačku, policie na něj


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Mladík na hlavním nádraží zranil prodavačku, policie na něj

Příspěvek od S474N » stř 20.11.2013, 7:10

Mladík na hlavním nádraží zranil prodavačku, policie na něj střílela

Praha – Policisté postřelili osmnáctiletého mladíka, který v hale pražského nádraží napadl prodavačky jedné z prodejen. Muž, který byl podle policistů pod vlivem alkoholu a drog, utrpěl zranění ruky a břicha, zraněna je i napadená prodavačka.

Policisté na hlavním nádraží zasahovali po šesté večer. Spoře oděný osmnáctiletý mladík zaútočil na ženy, které obsluhovaly kiosek, jednu napadal a po druhé házel skleněné lahve s alkoholem. Když policie dorazila, jedna z žen krvácela z obličeje. "Muž byl zjevně pod vlivem alkoholu nebo nějaké omamné a psychotropní látky. Na výzvy policistů nereagoval a nakonec svoji agresi obrátil i proti hlídce," uvedla policejní mluvčí.

Protože mladík oslyšel výzvy, aby přestal napadat lidi, jeden z policistů na něj vystřelil. "Jedním výstřelem ho zneškodnil," uvedla mluvčí. Mladík utrpěl poranění ruky a břicha a stejně jako zraněná prodavačka skončil v péči záchranářů.

Incident vyšetřují kriminalisté a pracovníci policejního odboru vnitřní kontroly, místo střelby prohlédl také balistik. Vyšetřovatelé podle policejní mluvčí vyslechnou svědky a zkontrolují záznamy kamer, aby posoudili oprávněnost použití služební zbraně.

Puvodni odkaz:
:arrow: http://m.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/ ... -strilela/
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 143

Registrován: úte 29.10.2013, 12:59

Re: Mladík na hlavním nádraží zranil prodavačku, policie na

Příspěvek od kregan » stř 20.11.2013, 8:08

Šel sem okolo těsně po incidentu. Všude spousta policajtů a rozruch.

Nic proti střelenýmu feťákovi - dobře mu tak.

Jen mě zaráží, že na zpacifikování kluka nestačili dva policajti z vobuchama, ale muselo se hned střílet. I když na to dělat závěry je fakt málo informací.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Mladík na hlavním nádraží zranil prodavačku, policie na

Příspěvek od S474N » stř 20.11.2013, 8:30

kregan: myslis stejne jako drive v metru, kde ten policajt zarval?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 143

Registrován: úte 29.10.2013, 12:59

Re: Mladík na hlavním nádraží zranil prodavačku, policie na

Příspěvek od kregan » stř 20.11.2013, 8:54

Jenže co si pamatuju, tak tam měl útočník nůž (myslim, že dokonce na tyči) a všude v pozadí případný střelby byly lidi.
To je pak smůla.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Mladík na hlavním nádraží zranil prodavačku, policie na

Příspěvek od john.hawk » stř 20.11.2013, 9:07

kudla nebo střep z láhve, břitva nebo šroubovák..pokud nemusím do kontaktu nejdu.. pokud udělá krok směrem ke mně, není na co čekat..je dobré na začátku úhlovat tak, aby měl za zády něco to tu střelu dál nepustí.. :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Mladík na hlavním nádraží zranil prodavačku, policie na

Příspěvek od maja » stř 20.11.2013, 11:03

Máš hmaty a chvaty, ne? Neřádovi se přece nesmí nic stát :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Mladík na hlavním nádraží zranil prodavačku, policie na

Příspěvek od pitt » stř 20.11.2013, 11:07

Z me huby to bude znit divne, ale proc si zasirat ruce krvi nejake smazky?

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Mladík na hlavním nádraží zranil prodavačku, policie na

Příspěvek od Jarda K » stř 20.11.2013, 11:15

A nyní ode mě míč z druhé strany.

Monocajti jsou kupodivu na místě kde jsou něco platní. Situaci vyřeší (asi správně). A hned je (jeho) budou zkoumat jestli náhodou ..... něco. To nestačí výpověď té prodavačky? A lidí kolem? Snad by se to nechalo vyřešit během následujících 12 hodin, ne?
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Mladík na hlavním nádraží zranil prodavačku, policie na

Příspěvek od Stepan » stř 20.11.2013, 11:19

Policajti standartně mají pepřák a teleskop. To podle mě na zneškodnění útočníka s nožem bohatě stačí. Zvlášť pokud je policajtů víc. Pokud je jeden policajt v ohrožení tak konají další.

Za druhé je střelba na nádraží plném lidí problematická z důvodu rizik pro nezúčastněné.

Za třetí pokud policajt střílel do ruky a strefil se i do břicha, tak to zvoral.

Za čtvrté pokud ten "člověk" aktuálně s nějakou zbrají nezabíjel nebo přímo nikoho neohrožoval a jen tam vyšiloval a neposlouchal příkazy a házel kolem flašky, není to důvod k použití zbraně.

Za páté pokud opravdu byl důvod k použití palné zbraně tak se měla použít účinným způsobem spolehlivě zastavujícím útok a ne tak, jak se použila.

Mimochodem, k tomu "špinění se krví/slinami narkomanů" mě už před časem napadlo, že by policajti ssebou měli standartně v autě vozit obličejové štíty a nějaké odolné rukavice pro případ, že by se museli zabývat potencionálně nemocnými lidmi, od kterých hrozí nějaká nákaza.
Naposledy upravil(a) Stepan dne stř 20.11.2013, 12:13, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Mladík na hlavním nádraží zranil prodavačku, policie na

Příspěvek od jry2000 » stř 20.11.2013, 11:30

Stepan: Hele ty zazraku, rekni nekomu at si vezme do ruky kus zeleza a jde plnou silou proti tobe. A pak rekni zazitky. Do te doby jsou tve nazory a rady neco na zpusob jako kdyz pana vede sexuologickou poradnu.
Lajte mi lhu-li

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Mladík na hlavním nádraží zranil prodavačku, policie na

Příspěvek od Stepan » stř 20.11.2013, 11:37

Já ale nepíšu, že NEBYL důvod k použité zbraně.

Pokud máš problém s některým mým tvrzením, tak argumentuj a diskutuj, jinak prosím nic nepiš, je to ztráta času.

Každopádně konečný výsledek toho incidentu je z mého pohledu neúspěšný.
Samozřejmě z hlediska zastavení útoku byl zákrok úspěšný.
Naposledy upravil(a) Stepan dne stř 20.11.2013, 11:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Mladík na hlavním nádraží zranil prodavačku, policie na

Příspěvek od jry2000 » stř 20.11.2013, 11:55

Policajti standartně mají pepřák a teleskop. To podle mě na zneškodnění útočníka s nožem bohatě stačí. Zvlášť pokud je policajtů víc. Pokud je jeden policajt v ohrožení tak konají další.
Zkus si tuto situaci naostro a pak diskutuj. Do ty doby je to jak viz vyse ....
Lajte mi lhu-li

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Mladík na hlavním nádraží zranil prodavačku, policie na

Příspěvek od Stepan » stř 20.11.2013, 11:56

Spousta lidí má vsugerované, že útočníkovi čelí sami a podle toho myslí. Policajti chodí ve dvou. Je to velký rozdíl.
Uživatelský avatar

STD člen

Příspěvky: 141

Registrován: pát 01.3.2013, 17:50

Re: Mladík na hlavním nádraží zranil prodavačku, policie na

Příspěvek od Nazír El Cid » stř 20.11.2013, 12:48

Na smažku, nebo opilce pepřák a teleskop? A co takhle slézt ze skla a spacifikovat ho klávesnici.... ? Normálně, na hulváta...
Chyba je v tom idio-zmetkovi, nikdo ho k tomu nenutil, rozhodl se sám a následky si, doufám, ponese, dobře mu tak.
Dobrá práce.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Mladík na hlavním nádraží zranil prodavačku, policie na

Příspěvek od jry2000 » stř 20.11.2013, 13:27

Stepan: Spousta lidi ma vsugerovane podobne nesmysly, dokud si to nevyzkousi v realu ....
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 143

Registrován: úte 29.10.2013, 12:59

Re: Mladík na hlavním nádraží zranil prodavačku, policie na

Příspěvek od kregan » stř 20.11.2013, 13:35

Ještě před několika lety sem si myslel, že policajti sou placený i za to riziko,které podstupují. Teď když znám pár policajtů a jejich příjmy už si to nemyslim.
Jen sem si vzpoměl na svoje rachitický osmnáctiletý žáky a nedovedu si představit, že by některej z nich moh bejt nebezpečnej. Nicméně nevim co to bylo za magora na Hlaváku a jak moc byl nezvladatelnej.
Podle článku by společnosti pravděpodobně žádná škoda nevznikla i kdyby to koupil do hlavy.
Možná by to bylo i lepší, protože léčebný výlohy pudou stejně z daní.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 169

Registrován: pát 08.6.2012, 19:21

Zbraň: Alfa 641

Bydliště: Brno-venkov

Re: Mladík na hlavním nádraží zranil prodavačku, policie na

Příspěvek od Beaver » stř 20.11.2013, 15:28

Stepan píše:Spousta lidí má vsugerované, že útočníkovi čelí sami a podle toho myslí. Policajti chodí ve dvou. Je to velký rozdíl.
Stepan píše:Policajti standartně mají pepřák a teleskop. To podle mě na zneškodnění útočníka s nožem bohatě stačí. Zvlášť pokud je policajtů víc. Pokud je jeden policajt v ohrožení tak konají další.
Jasně, když někdo háže flašky s alkoholem (to je tak kilo váhy plus mínus), tak je úplně snadné ho zneškodnit.
Stepan píše:Za druhé je střelba na nádraží plném lidí problematická z důvodu rizik pro nezúčastněné.
Nezúčastnění tam dostávali na prdel od feťáka, zneškodnit ho výstřelem není problematické, ale zcela vhodné.
Stepan píše:Za třetí pokud policajt střílel do ruky a strefil se i do břicha, tak to zvoral.
Tak samozřejmě, když tam poskakuje a máchá rukama, tak je úplně snadné ho trefit přesně tam, kam chceš.
Almighty 6mm

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Mladík na hlavním nádraží zranil prodavačku, policie na

Příspěvek od Kmoch Vladimír » stř 20.11.2013, 16:54

Štěpáne:Nechci,aby to co napíši,vyznělo jako naprostá negace tvého postoje,který je dlouhodobě takto konsistentní,a připadá mě,že uvažuješ jaksi "soudcovsky".Tím myslím,že chráníš právo,bez ohledu na skutečnou realitu života.Ano,každý má právo na zdraví a život!Proti tomu se nedá nic vytknout.Ale ne všichni občané se chovají tak,aby si toto "právo"řeknu "zasloužili",a neohrožovali přitom ostatní společnost,a sebe sama!V krisových situacích,které svojí ignorancí práv druhých a práva jako takového,které nechtějí "úmyslně"respektovat a pohrdají jím,dávají najevo,že "právo" jim má sloužit jen tehdy,kdy ho potřebují jen oni sami,pro beztrestnost svých špinavostí a bezpráví které pášou a páchat budou!
Justiční systém pak potrestá ty občany,kteří v NO nejsou schopni pro komplikovanost tohoto institutu práva na tento § schopni ani dosáhnout,protože udělají téměř vždy "chybu",která obránce potrestá a zničí mu život!Což rozvrací rodinu jako základ společnosti a výchovy dětí,ale také víru společnosti v právní stát,který tak neplní svá poslání!Což je devastující,a proto je ve společnosti "blbá nálada"!
Píšeš:bod 1- kde bereš JISTOTU,že pepřák a teleskop stačí na nůž!!Nemusí!Vykryji Tvůj úder předloktím,a druhou rukou Tě bodnu!Budeš tomu rád?
bod 2-máš asi pravdu.
bod 3-máš asi pravdu.
bod 4-"on"vyšiloval,zranil prodavačku,byl obecně nebezpečný,ignoroval
výzvy policie!Nevím co bych dělal,nebyl jsem tam!
bod 5-jeho útok byl za použití zbraně zastaven!Jak bys to udělal
efektněji Ty?
Ty rukavice v kufru auta by Ti byly "prd" platný,a tahat je po kapsách?No nevím?
Ale musím Ti přiznat,že kdyby jsi byl soudcem či st.zástupcem,potom bys měl vždycky!!Pravdu!A pomáhej nám "normálně hříšným"bůh! :) Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Mladík na hlavním nádraží zranil prodavačku, policie na

Příspěvek od E-Ryc » stř 20.11.2013, 17:36

Stepan píše:Za třetí pokud policajt střílel do ruky a strefil se i do břicha, tak to zvoral.
Na AVIMu jsem videl kyvku, prijd a predved, jak ji trefis do ruky. Flasky pri tom po tobe nikdo hazet nebude. Vlezne je na me :-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 299

Registrován: pon 23.7.2007, 13:12

Zbraň: Glock 17,26

Bydliště: Praha

Re: Mladík na hlavním nádraží zranil prodavačku, policie na

Příspěvek od DeadlyOne » stř 20.11.2013, 18:08

Jezis. Ze vam to za to stoji. Venku je jeste pomerne hezky, tak si dejte vybeh, jdete na pivo nebo vemte zenu/pritelkyni na prochazku. Neni to lepsi nez resit fetku z Hlavaku? :D

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz