Změna lékaře kvůli ZP


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Změna lékaře kvůli ZP

Příspěvek od reddog » pát 26.7.2013, 13:29

Phil:
Hehe, jo jo, vsak prave proto jsme lide a ni stroje ;-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 296

Registrován: sob 04.5.2013, 7:51

Zbraň: Glock 19C, SA58

Bydliště: Praha - Pankrác

Re: Změna lékaře kvůli ZP

Příspěvek od PatrikChrz » pát 26.7.2013, 14:03

reddog píše:...
Navic si dovolim rict, ze zadosti o ZP v ordinaci asi tak casto nema, a ja bych byl rad, aby jimi byla zaplavena ;-) , tak proc uz jinym nepripravit pudu milym usmevem a vstricnosti. Vzdyt i tohle nas odlisuje od tech druhych (odpiracu, zaslepenych kvetinek a pravdolaskaru).
.
Co jsi myslel těmi odpírači? Já jsem hrdým majitelem Modré knížky, tedy i když nevím, proč se to tak jmenuje, když je to obyčejný bílý koresponďák :).

Já jsem rád, že můj doktor dělá to, co po něm chci. Chci potvrzení - dá mi potvrzení a zbytečně neprudí.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Změna lékaře kvůli ZP

Příspěvek od reddog » pát 26.7.2013, 14:23

Odpiraci zbrani (strelnych). To jsou ti, kteri si mysli, ze zbrane zabijeji a jsou zle.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Změna lékaře kvůli ZP

Příspěvek od maja » pát 26.7.2013, 15:29

PatrikChrz píše: Co jsi myslel těmi odpírači? Já jsem hrdým majitelem Modré knížky, tedy i když nevím, proč se to tak jmenuje, když je to obyčejný bílý koresponďák :).
Protože dřív to byl kus modrého přeloženého papíru.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 296

Registrován: sob 04.5.2013, 7:51

Zbraň: Glock 19C, SA58

Bydliště: Praha - Pankrác

Re: Změna lékaře kvůli ZP

Příspěvek od PatrikChrz » pát 26.7.2013, 16:42

škoda, mohl jsem mít sběratelský artefakt. S koresponďákem moc parády neudělám :)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Změna lékaře kvůli ZP

Příspěvek od Nikdo » pát 26.7.2013, 23:52

cmk píše:To si nejsem uplne jistej, jestli tzv. "vypis ze zdravotni dokumentace" neni nejak povinne zaslat na nove misto.
...
Obecně, dokumentace je majetkem toho, kdo ji vytváří, a ten je v zákonem stanovených případech umožnit nahlížení, vytváření kopií a výpisů různým osobám (pacientovi, pozůstalým, správním orgánům, jiným poskytovatelům zdravotní péče).
Takže automaticky nic nepošle, a když budeš tvrdit, že jsi už deset let nebyl u doktora a nevíš, kde jsi registrován, běžný praktik se na hledání minulé dokumentace nejspíš vykašle, hafo práce a zpravidla nic zajímavého z toho.
Prostě novýmu doktorovi nebudeš nic zbytečně o minulém pokusu na ZP říkat, případně to zapřeš, i kdyby se na to přišlo, nic horšího než potřeba další registrace o dům dál z toho nekouká :mrgreen:

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Změna lékaře kvůli ZP

Příspěvek od Piggy » sob 27.7.2013, 13:56

shi: Richard Feynman, nositel Nobelovy ceny za fyziku a jeden ze spoluautorů atomové bomby, u psychologa neprošel a nebyl v době války (!) na základě psychologického posudku odveden
Richard Feynman byl geniální fyzik a svérázná osobnost, ovšem jako voják by byl naprosto nepoužitelný, možná i nebezpečný sobě a okolí.Možná i díky tomu posudku byly jeho schopnosti v rámci válečného úsilí USA adekvátně využity.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 81

Registrován: úte 25.1.2011, 23:52

Zbraň: Glock 19gen.4

Re: Změna lékaře kvůli ZP

Příspěvek od sirdo » ned 28.7.2013, 15:26

len pre upresnenie, Faynman v dobe vojny nebol odvedeny/dostal odklad, koli praci na atomovej bombe (nie koli nejakemu psycho posudku). no po skonceni vojny ho US Army povolala k odvodu, ale tam nepresiel u psychiatrov, nie u psychologov...

ak by si to chcel niekto precitat ako to bolo tak si stiahnite/kupte knihu "To snad nemyslite vazne, pane Faynmane", kapitola Strycek Sam te potrebuje...

http://www.ulozto.sk/x9XFw55/to-nemysli ... ynmane-pdf
list 134...
Glock 19 gen.4 a Glock 21 gen.4...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 367

Registrován: úte 03.1.2012, 21:19

Bydliště: Na stromě

Re: Změna lékaře kvůli ZP

Příspěvek od cover72 » čtv 28.11.2013, 12:46

Kamarád si potřebuje prodloužit zbroják, má asi týden či dva, aby tam donesl všechny potřebné doklady (už malinko přetáhl lhůtu, do kdy to měl řešit, ale to ještě s Odborem domluvil), leč nastal mu velký problém: přešel před časem k jiné, místní doktorce, a ta mu nechce dát potvrzení o zdrav. způsobilosti, aniž by měla v ruce razítko od psychologa.

Což kamarád nemá šanci sehnat dříve, jak v lednu.

V důsledku čehož by přišel o papíry, musel odevzdat, atd., atp.

Takže intenzivně poptává doktora v Praze, ke kterému by mohl přejít, který má během následujícího týdne, dvou otevřeno a u kterého by měl ±jistotu, že mu i těsně po přihlášení zdrav.způs. dá bez prodlení a bez psychobumážky. Znáte? Dáte kontakt do SZ či na mail?

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Změna lékaře kvůli ZP

Příspěvek od cipis » čtv 28.11.2013, 14:42

Tak ať se domluví s doktorkou, ať mu to dá např. do února bez ... Loni jsem někoho takového potkal při přihlašování zbraně, že měl zbroják ze zdravotních důvodů omezený na jeden rok.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Změna lékaře kvůli ZP

Příspěvek od S474N » čtv 28.11.2013, 15:43

cipis: a proc by to proboha delal? Tim by naopak dokazal, ze je padlej na hlavu. *71*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Změna lékaře kvůli ZP

Příspěvek od E-Ryc » čtv 28.11.2013, 15:58

S474N: Ja byt doktor a prijit ke me clovek, ktereho jsem v zivote nevidel (tim myslim pokus zmenit ted doktora znovu) s tim, at mu okamzite napisu potvrzeni na zbrojak bez jakehokoliv dalsiho zkoumani, tak bych do toho nesel... A pokud by stavajici doktorka byla ochotna alespon takovehleho ustupku...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Změna lékaře kvůli ZP

Příspěvek od S474N » čtv 28.11.2013, 17:33

E-Ryc: a kdyby si sebou nesl rovnou celou puvodni slozku, tak by byl problem kde? Ono asi taky zalezi, jak se clovek chova a jak pusobi.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Změna lékaře kvůli ZP

Příspěvek od cipis » čtv 28.11.2013, 19:29

Aby nemusel vracet zbraně atd.
Vždyť cover napsal, že by si ten jeho kamarád sehnal razítko od psychologa až v lednu.
Takže vzhledem k tomu, že si je asi jistý, že projde testy, tak to potvrzení s omezenou platností je korektní stav.
S474N píše:cipis: a proc by to proboha delal? Tim by naopak dokazal, ze je padlej na hlavu. *71*

Příspěvky: 16

Registrován: ned 05.9.2010, 15:34

Re: Změna lékaře kvůli ZP

Příspěvek od Taurus 689 » pát 29.11.2013, 12:41

[quote="PatrikChrz"]Však říkám, že je divná. Právě proto má strach, jestli,n kdyby se domákla/dovtípila, že důvodem pro přechod k jinému lékaři je oebějití její obcese s ZP, jestli mu nemůže nějakou stížností/udáním komplikovat život.

Já bych to neviděl, tak černobíle. Ona si ho neproklepává proto, že je divná. Ale proto, že se pod ten posudek musí podepsat a zodpovídá za něj. Tak doba, kdy každý všechno podepsal a pak se divil, je už pryč. Bohudík.

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Změna lékaře kvůli ZP

Příspěvek od E-Ryc » pát 29.11.2013, 13:13

S474N: Predpokladam, ze tam neni racionalni duvod (typu dlouhodoba nemoc, sluzebka...), ten by asi stravila i soucasna doktorka. Ale kdyz za mnou prijde nekdo, koho neznam, v papirech bude napsano, ze psycho je zadouci a rekne, ze chce "hned a bez zkoumani" stempl, na ktery mel pul roku (a navic zacne vykladat, ze stavajici doktorka se proti nemu spikla), tak si budu myslet, ze bud je krajne nespolehlivy flink nebo ze ma co skryvat...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Změna lékaře kvůli ZP

Příspěvek od S474N » sob 30.11.2013, 9:23

Drobnym detailem, lec nejpodstatnejsim je, ze ta doktorka zcela realne za nic nezodpovida. Je to jenom prachsprosta buzerace.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Změna lékaře kvůli ZP

Příspěvek od Piggy » sob 30.11.2013, 13:08

Trestní zákoník:
§ 350
Padělání a vystavení nepravdivé lékařské zprávy, posudku a nálezu
(1) Kdo padělá lékařskou zprávu, posudek nebo nález nebo podstatně změní jejich obsah v úmyslu užít je v řízení před orgánem sociálního zabezpečení anebo před jiným orgánem veřejné moci, v trestním, občanském nebo jiném soudním řízení, nebo
kdo užije v řízení před orgánem sociálního zabezpečení nebo před jiným orgánem veřejné moci, v trestním, občanském nebo jiném soudním řízení takové zprávy, posudku nebo nálezu jako pravého,
bude potrestán trestem odnětí svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.
(2) Stejně bude potrestán,
kdo jako lékař nebo jiná způsobilá zdravotnická osoba vystaví nepravdivou nebo hrubě zkreslenou lékařskou zprávu, posudek nebo nález nebo v něm zamlčí podstatné skutečnosti o zdravotním stavu svém nebo jiného, aby jej bylo užito v řízení před orgánem sociálního zabezpečení nebo před jiným orgánem veřejné moci, v trestním, občanském nebo jiném soudním řízení, nebo
kdo užije takové lékařské zprávy, posudku nebo nálezu v řízení před orgánem sociálního zabezpečení nebo před jiným orgánem veřejné moci, v trestním, občanském nebo jiném soudním řízení.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1306

Registrován: ned 30.10.2011, 13:01

Bydliště: Děčín

Re: Změna lékaře kvůli ZP

Příspěvek od Sailor » sob 30.11.2013, 17:12

By za to zodpovídala kdyby v té zprávě byly nějaké náznaky možnejch problémú a doktorka by i přesto lejstro oštemplovala.Pokud ve zdravotní dokumentaci není ani náznak psycho-problému,tak doktorka neriskuje vůbec nic.
Tohle co popisuje cover byla jen blbka s názorem,že zbraně jsou špatný.
Glock 26 gen.4,Glock 42,CZ 75,Colt Huntsman,Mossberg Maverick 88,FN Baby Browning

Příspěvky: 16

Registrován: ned 05.9.2010, 15:34

Re: Změna lékaře kvůli ZP

Příspěvek od Taurus 689 » sob 30.11.2013, 19:45

Píše poměrně srozumitelně, že ho proklepla i při řidičáku. Takže je potřeba se smířit s tím, že v téhle zemi někdo dělá svojí práci zodpovědně a tak jak se má. Pokud by abonent na řidičák nebo zbroják něco provedl, tak by se pochopitelně zjišťovalo, jak moc ho prohlížela (kontrolovala). A pokud nedostatečně, tak by za to zcela pochopitelně byla perzekuována.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz