Justiční omyl ničí muži život, teď dostal konečně naději na


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Justiční omyl ničí muži život, teď dostal konečně naději na

Příspěvek od S474N » čtv 28.11.2013, 17:38

Justiční omyl ničí muži život, teď dostal konečně naději na nový proces

Jaroslav Schindler strávil pět měsíců ve vazbě za přepadení listonošky. V roce 2005 ho Okresní soud ve Znojmě potrestal podmínkou. Od té doby se marně snaží zbavit cejchu lupiče, i když mezi tím policie dopadla skutečné pachatele. Před pár dny mu však svitla naděje.

"Nic jsem neudělal a léta se trápím já i moji rodiče. Neuplyne den, abych na tu věc nepomyslel," smutně říká osmadvacetiletý muž, jemuž soudy zamítly i žádost o obnovu řízení.
Minulý týden poprvé po letech pookřál. Nejvyšší soud totiž zamítavé rozsudky zrušil a případ vrátil do Znojma k novému projednání. "Když se k přepadení přiznal na silvestra roku 2009 policii pravý pachatel Antonín Škrdla a byl za ně i odsouzen na 3,5 roku, logicky jsem si myslel, že mám vyhráno. Jenže to jsem se přepočítal," vrtí hlavou mladý muž.
Po vyučení chtěl pokračovat ve studiu, udělat si maturitu. Namísto toho musel do práce, aby České poště splatil škodu za trestný čin, který nespáchal. Náklady na splácení škody, advokáty a vazbu rodina zatím vyčíslila na sto padesát tisíc.
Jaroslav Schindler bydlí s rodiči v jednom ze znojemských paneláků, s bitvou s českou justicí mu pomáhá otec. S ním také teď den co den v pět ráno vyráží do Rakouska, kde roznášejí reklamní letáky. Kvůli záznamu v trestním rejstříku nemohl v Česku najít práci.
Znojemský soud uznal sice vinnými jiné dva lidi, ale jak šalamounsky prohlásil, nebylo prokázáno, že dříve odsouzení Jaroslav Schindler a Tomáš Čepura jsou nevinní. Soudce vlastně stvořil z dvojic pravých a nepravých pachatelů čtyřčlennou organizovanou skupinu.
Sepsali žádost o obnovu řízení, soudce však trval na svém původním rozsudku. Duo Schindler – Čepura stále považoval za věrohodnější pachatele a žádost zamítl.
Soudce znojemského soudu Jaromír Kapinus, který Schindlera potrestal a pak i zamítl jeho žádost o obnovu procesu, si však za svými verdikty stojí. "Nejvyšší soud měl jiný právní názor, což samozřejmě respektuji. Věc znovu projednáme," řekl ve středu Kapinus MF DNES.

Puvodni zdroj:
:arrow: http://zpravy.idnes.cz/pripad-jaroslava ... domaci_ert
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Justiční omyl ničí muži život, teď dostal konečně naději

Příspěvek od pitt » čtv 28.11.2013, 18:01

tak tomuhle týpkovi bych s radostí přál min. 10mil. odškodný, který by postupně soudce splácel
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Justiční omyl ničí muži život, teď dostal konečně naději

Příspěvek od S474N » čtv 28.11.2013, 18:05

Nejenom "postupne", ale hlavne i "potupne"!
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Re: Justiční omyl ničí muži život, teď dostal konečně naději

Příspěvek od GLOCK69 » čtv 28.11.2013, 18:34

Soudce a něco splácet? Nadlidi nemusí nic....
Uživatelský avatar

Příspěvky: 146

Registrován: pát 16.12.2011, 8:33

Zbraň: GP K100 Mk.7

Bydliště: Tam kde vidíš co dýcháš

Re: Justiční omyl ničí muži život, teď dostal konečně naději

Příspěvek od kašpar » čtv 28.11.2013, 19:11

tak tady by byl další adept do soudcovské síně slávy :evil:
----------------------------------------
Hrdý občan České Banánové Republiky. Vote AVATAR for Prezident
GP K100 Mk.7

Příspěvky: 297

Registrován: úte 14.12.2010, 16:10

Bydliště: Praha

Re: Justiční omyl ničí muži život, teď dostal konečně naději

Příspěvek od Stenny » čtv 28.11.2013, 19:51

"Nebylo prokázáno, že jsou nevinní" - a já si trouba myslel, že máme presumpci neviny :shock:

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Justiční omyl ničí muži život, teď dostal konečně naději

Příspěvek od E-Ryc » čtv 28.11.2013, 20:30

Stenny: Ale oni nevinni (z pravniho hlediska, neresim realitu) nejsou, jsou pravomocne odsouzeni. Pokud clanek chapu spravne, tak nebyl zrusen rozsudek za loupez, ale zamitnuti noveho projednani. Jinak mi to teda taky prijde jako dobra Kafkarna...

Příspěvky: 310

Registrován: stř 31.10.2012, 15:18

Zbraň: P01

Re: Justiční omyl ničí muži život, teď dostal konečně naději

Příspěvek od npc051 » pát 29.11.2013, 8:24

No a nemaji soudci nejakou zastresujici organizaci ktera dela mimo jine i karne postihy za zpackane rozsudky ?

Kdyz nejaky chirurg zasije pacienta a zapomene v nem skalpel, tak se taky nemuze tvarit, jako ze nic a ze to byl v podstate standardni postup.

Kdyz to nejde zakonnou cestou, nemela by zasahnout prave nejaka takova instituce ?

Ono to pak vypada, ze co soudce, to debil, coz pravdepodobne zase nebude az tak uplna pravda. Takze by si meli udelat poradek primarne sami mezi sebou, jinak se k tomu prirovnani co soudce to debil hodne rychle priblizi.

protoze ted to podle me uz neni o tom, jestli ten rozsudek byl kvalitni nebo nekvalitni, ale o tom, ze byl zjevne nekvalitni, dokonce uz mu to dali i k novemu posouzeni a jedna se pravdepodobne jen o to, ze si panacek chce udrzet svoje ego a patent na rozum za veskerou cenu. I kdyz to tezce poznamena zivot jinych a s nejvetsi pravdepodobnosti nevinnych lidi.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Justiční omyl ničí muži život, teď dostal konečně naději

Příspěvek od john.hawk » pát 29.11.2013, 11:35

odvolatelnost a přímou hmotnou odpovědnost soudců, sz, a jiných vyvolených, jinak se nepohnem z místa a Lněničková nám prostě uříznou koule myšleno obrazně )nebo nás pozavírají..

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Justiční omyl ničí muži život, teď dostal konečně naději

Příspěvek od Jarda K » pát 29.11.2013, 14:57

Vidím dvě roviny.
1) Soudce vycházel z výsledků nějakého vyšetřování a rozsudku jistě předcházel nějaký proces (snad to tu tak ještě funguje...). Takže šmahem říci, že rozsudek byl fušeřina nejde. Soudce v tom nejel sám.
2) Je nyní "křišťálově" (nedá mi to nevzpomenout na Staníka Gro-SS-e) jasné, že dotyčný čin nespáchal. Soudce však není ochoten říci "zbodali jsme to". To je špatné!
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"

Příspěvky: 222

Registrován: úte 03.1.2012, 15:53

Zbraň: Arminius HW38

Re: Justiční omyl ničí muži život, teď dostal konečně naději

Příspěvek od střelec z Havířova » pát 29.11.2013, 20:37

V české bezprávní žumpě je možné vše. Příklad: soud vydal směnečný platební rozkaz, který nabyl právní moci. Po sedmi létech se soud, aniž by předchozí verdikt zrušil, rozhodl kauzu soudit znova. Za dalších 5 let žalující strana (původně úspěšná) kauzu prohrála a zaplatila soudní náklady od roku 1996 do roku 2008. Následovalo odvolání, dovolání a stížnost u ústavního soudu, ale vše marně.
A pro ujasnění - toto jsem nezaslechl někde v hospodě nebo v agentuře JPP (jedná paní povídala) - to se stalo mně.

Příspěvky: 330

Registrován: pát 02.12.2005, 13:07

Re: Justiční omyl ničí muži život, teď dostal konečně naději

Příspěvek od Jarda K » pon 02.12.2013, 14:13

To je šílený!!!!!!
Korty

"... jen z mých mrtvých rukou!"

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz