Sila pro natazeni zaveru


Debata o pistolích GLOCK

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Sila pro natazeni zaveru

Příspěvek od E-Ryc » pát 06.12.2013, 8:16

A ono u "tuningove" pruziny to nejde/mesmi se merit? Tak nejak jsem doufal, ze je tu spousta hracicku a nekdo to uz zkusil.

Hodnotu na netu si sam najit dokazu, ale neodpovida (pro G19 je uvadena factory 18lb~9kg a na pretazeni stacilo 6kg), takze nominalni hodnota zjevne znamena neco jineho nez silu potrebnou pro natazeni zaveru.

BEGIN OT
Ale chapu, ze je lepsi mi desetkrat napsat, ze jsem blbec nez jedna konstruktivni odpoved (a tudiz se vubec nedivim, proc se tu trollove tak vyzivaji)... :-(
END OT
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Sila pro natazeni zaveru

Příspěvek od reddog » pát 06.12.2013, 8:50

E-ryc:
Ale no tak ;-) . Posmevacci jsou a budou. Ja jsem rad, ze jsi si dal tu praci a zjistoval jsi. Jasne jsi ukazal, ze jen neplacas, ale konas. Minimalni tim jsi nekterym dal impuls k premysleni ;-) a to je dobre. Zkusim to i ja, at mas vice referenci ;-)

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Sila pro natazeni zaveru

Příspěvek od Carloss » pát 06.12.2013, 11:44

1. Nikdo se nikomu neposmívá. 2. I tuningové pružiny mají udáno, kolik maj. 3. Jak moc se liší přesnost měření na flašky vody od údaje pro pružinu? Když měřit, tak by se to mělo měřit. Mincíř by na to asi stačil. Údajem na počet flašek bych se fakt nechlubil. Klidně bych to i změřil, ale G nemám.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Sila pro natazeni zaveru

Příspěvek od cipis » pát 06.12.2013, 11:50

Proč by to mělo být s flaškou vody nepřesné? Když nemá doma mincíř, tak stačí flaška s vodou a váha. Dost těžko bude při této metodě 50% chyba (viz. jeho měření 9kg vs. 6kg).
Navíc tím, že bude postupně ulévat vodu z flašky, to může doměřit i přesněji než na celé kilogramy.
Já mám na měření pružin do airsoftek jiný umak, čínský digitální mincíř a pružinu stlačím vždy na stejnou délku a mám pak porovnání.

Příspěvky: 630

Registrován: úte 15.11.2011, 12:54

Bydliště: Praha

Re: Sila pro natazeni zaveru

Příspěvek od E-Ryc » pát 06.12.2013, 12:25

Mincir nemam a kuchynska vaha je do 2.5kg (nehlede na to, ze na tuhle aplikaci nema idealni tvar. Proto jsem zaimprovizoval a to "zmerit" se snazil davat do uvozovek. Moje teorie je, ze tech 9kg je nejake totalni zmacknuti, ktere v realu nenastane, protoze, ze by pruzina za 8500 ran zmekla o tretinu se mi fakt nezda (a ani nemam pocit, ze by slo natahnout snaz nez u nove).

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz