Proč právě Glock???


Debata o pistolích GLOCK

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Proč právě Glock???

Příspěvek od para » čtv 06.7.2006, 16:55

Zdravim, mohl by mi někdo rozumě vysvětlit proč majitelé glocků jsou tak "fanatičtí"?( myslim to v tom dobrém smyslu). Bezesporu to jsou kvalitní a spolehlivé zbraně, i když dle mého názoru hodně nepovedené co se týče designu. A ten plast mi taky nějak nesedí. Ale to je individuální každý má jiný vkus. Ale co mě opravdu pobaví jsou hlášky typu:"jsou dva druhy zbraní, Glocky a ty ostatní". Jak jsem již napsal Glock je bezesporu kvalitní zbraň ale stejně kvalitních a možná i kvalitnějších značek jsou mraky např: Springfield, SIG-Sauer, H&K atd. Já osobně vlastním mimo jiné SIG P226 a nikdy by mě nenapadlo prohlásit že jsou dva druhy zbraní SIG-sauer a ty ostatní a to pomíjim ten fakt že právě SIG P226 mají ve výzbroji elitní jednotky mnoha armád a policejních složek a to už něco znamená. To se pokuď vím žádnému z rodiny Glocků nepodařilo. Ale opakuji že tím nechci říct že Glock je horší než třeba SIG, spíš zajímá mě vysvětlení proč právě Glock má u nás takových příznivců? Třeba mě přesvědčíte a já si ho taky pořídim. 8)
Naposledy upravil(a) para dne čtv 06.7.2006, 19:19, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1190

Registrován: pát 05.8.2005, 15:16

Bydliště: Slovensko

Příspěvek od cybernetic » čtv 06.7.2006, 17:07

kúp si ho a zistíš prečo :D
Glock 17 3rd., sa.24, sa.58V,sa.58P, sa.61

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 06.7.2006, 17:22

No, uz jsem to psal asi na 10ti forech...
Opravdu kvalitnich pistoli je opravdu vic (HK USP, Sig Sauer, ... nema cenu psat vsechny).
Jenze - Glock jediny z nich stoji tolik, co stoji vetsina pistoli o nekolik trid horsich - tedy cca 600 EURO. Kdyz kouknes na ceny plnych verzi HK ci SIG, dostavas k i nad 1.000 EURO.
Pak jsou tu veci, ktere jsou subjektivni, ale praxe ukazuje, ze ma Gaston Glock pravdu. Stale stejny chod spouste, system pojistek apod... Proste naprosto bezproblemovy ucelny jednoduchy postup pri pouzivani zbrane. Jasne je to videt na zavodech, kde "Glockari" pomerne s prehledem vitezi - jedna z veci je prave ta, ze "nic neresi" - proste nabijou pistoli a strili, zadna starost o stav kohoutu, o delku chodu spouste atd...
Dalsi vec - vyvazeni zbrane a poloha hlavne vuci ruce - hlaven je velice malo nad rukou, takze to fakt malo kope - tzn. da se strilet rychleji nez s veeeelkou vetsinou ostatnich pistoli.
No - o spolehlivosti asi nema cenu psat... Netvrdim, ze kazdej Glock vydrzi 350.000 vystrelu, ale ke 100.000 se podle me s prehledem dostava velka vetsina zbrani jen s beznou udrzbou (a sem tam vymenou neceho - a to je potreba u vsech zbrani).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » čtv 06.7.2006, 17:46

Rozumný argumenty, díky :wink:

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 06.7.2006, 18:03

n.z. - mimochodem - me pochopeni tehle argumentu stalo hezkejch par korun... Nejdriv jsem koupil Alfu Defendera - za ty penize dobry, ale nebylo to ono, ze ztratou 1.000 Kc jsem to prodal, pak jsem koupil Walthera P99 - dobrej kompromis, ale porad jen kompromis, prodal jsem se ztratou 4.500 Kc :-( No a pak teprve G17 - a ona spousta tech "klise" zni sice divne, ale az po-te, co jsem G17 koupil jsem poznal, ze skutecne jsou Glocky a ty ostatni (az na jednu vec mi prefektne sedne do ruky - ta jedna vec je puchejr na pravym ukazovacku nahore), sklon pazby - idealni, casto jsem mel pri pudovy strelbe problem, ze mi to litalo dolu - od chvile, co mam G17 problem zmizel, kratkej chod spouste (zvlaste, pokud se clovek nauci vyuzivat reset spouste) - to je super vec nejen na obrannou strelbu, ale i na mirenku. No a kopani - oproti Waltheru uplnej klidek. V tomhle vsem u me osobne Glock prevyseuje konkurenci (schvalne pisu u me osobne).
Krom Glocka mam mimo jine i CZ75compact P-01 a to se neda srovnat. Presnost budiz - myslim, ze malicko vede G17 a to proto, ze ma delsi hlaven, ale jde mi spis o uroven zpracovani.... Zatimco G17 vypada i po 1500 (mozna vic) vystrelech stale jako novy - i uvnitr, CZ75 uz je po 78 vystrelech vic "jeta" nez ten Glock (myslim z vnejsiho pohledu na hlaven a ram - hlaven uvnitr je samozrejme jeste ostra-nezajeta).

PS: napada me jedna jedina vec, ktera by se z myho pohledu dala Glocku vytknout - v pripade selhace naboje nezbyva nez znova tahat za zaver, kdezto u vsech ostatnich pistoli staci zmacknout spoust. V pripade extra-stresovy situace to muze bejt pomerne pruser :-(
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 270

Registrován: pon 22.8.2005, 23:53

Příspěvek od Ondřej » čtv 06.7.2006, 18:06

parabellum.08: Glock je pořád stejnej (tím myslím pořád stejně kvalitní) a nevím o jiné zbrani, která by byla vystavena tolika tak náročným testům a uspěla v nich na výbornou. Právě proto, že byli (a jsou) pochybovači, kteří nevěří mýtu o kvalitách GLOCKu, dělalo se s nima víc zátěžových testů, než s většinou jiných zbraní. A neviděl jsem ani jsem neslyšel o žádným, který by zpochybnil jejich bezvadnou funkčnost a kvalitu výroby. A navíc jsou strašně hééééézkýýý. *25*

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 06.7.2006, 18:12

Ale jo, ony i Sigy 226ky prosly podobne podobnejma testama a taky uspely, jenze stojej pres 30 :-(
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » čtv 06.7.2006, 18:22

dobrá, dobrá, vaše argumenty mě plně uspokojili. Přemýšlim o něčem v .45 ACP a líbí se mi klony Coltu 1911, ale pro každodenní nošení asi nejsou moc vhodné takže ty jsem zamítl a tápu v tom co tedy koupit. Takže kdybych se třeba rozhodl pro nějakého Glocka, kterého byste mi v této ráži doporučili? :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 480

Registrován: čtv 31.3.2005, 18:58

Bydliště: Ostrava

Příspěvek od markony » čtv 06.7.2006, 18:51

Na nošeni je idalal G26 ,hodně lidi ti bude trvrdit na obranu jednine .45ACP ale ja myslim že i 9 x19 vhodné zvolené střelivem a je to v klidku ,pokukoval sem po tomhle http://www.springfield-armory.com/image ... LLarge.jpg ale cena okolo 29 000 je celkem dost .
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » čtv 06.7.2006, 19:07

Jo 9mm luger je gut a hlavně asi nejlevnější střelivo z dospělích ráží, Mam Siga P226 a Browninga BDA v 9 luger,ale toho Browninga se snažim prodat a koupit něco v .45 ACP.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » čtv 06.7.2006, 19:58

Jestli správně chápu, zajímáš se o mloka jenom v ráži .45?
To máme hned tři modely:
http://www.glock.com/_45.htm
Já sám bych v takovém případě volil full-size G21. To prostě není žádný kompromis. Vzhledem k ráži je stále velmi lehký, má značnou kapacitu zásobníku a jak koukám na tvůj arzenál, jistě máš zkušenosti s nošením "dospělé" pistole. :wink:
Pak se nabízí o číslo menší G30. Ta velikostně odpovídá asi tak G19, takže bude pohodlnější na nošení. Ztrácí ale kapacitu zásobníku- oproti 13-ti u G21 má standardní zásobník jen 9. Je ale k dostání prodloužený na 10ks a ten díky přesahu zlepšuje i držení - dělá místo na malíček. I zde je ale možné použít zásobník z velké G21.
Jako poslední je G36. Je sice nejmenší a nejplacatější, ale zásobník má jen na 6 včel. To je podle mě veliká slabost. Protože je zásobník navíc jednořadový, není ani možné použít zásobníky z větších verzí. Ten bych nebral... :sneaky:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » čtv 06.7.2006, 20:08

Na ten G30 už sem juknul určitě si ho někde necham ukázat v reálu a pak uvidim. Každopádně díky za tip.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 06.7.2006, 20:49

Raze .45ACP je opredena velkymi myty o "zastavovacim ucinku" s tim, ze jako zastavovaci ucinek se zde pouziva to, jak moc dokaze pohnout kulka clovekem... Nu... Takze abychom to uvedli na pravou miru - ano - .45ka ma sice vetsi sanci, ze neproleti, nez normalni 9ka, nicmene 9ek uz je tolik ruznych laboraci, ze i tady je vybirat z ceho.
Dale - predstava, ze 9ka proleti a 45ka zahodi metr dozadu - ta je opravdu mylna, o kolik pohne kulka strelcem, o tolik pohne tim, kdo je trefen.
Dale - mytus, ze u sebe potrebuju mit 17 naboju ve zbrani a nejmene dalsich 17 v druhem zasobniku je mylny. V 95% ozbrojenych konfliktu staci 5 ran obema stranam dohromady!!!

Co z toho plyne - zalezi, na co tu zbran chces, jak moc s ni chces trenovat apod... Vysoka cena naboju casto vede k minimu treninku.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » čtv 06.7.2006, 21:05

to co si napsal to mi je všechno jasný a co se týče toho odhození metr do zadu po zásahu tak to necháme filmovým tvůrcům pro akční scény. Já devítku v žádném případě nezavrhuju ale v týhle ráži mam dva kvéry takže jednu prodám a pořídim jinou ale to určitě nebude .22LR :biggrin: nebo něco podobnýho a tudíž mi zůstává .357 sig nebo .45ACP (o .40S&W nechci ani slyšet).
"Only the dead have seen the end of war."

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 06.7.2006, 21:16

Nu, tvoje volba :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Proč právě Glock???

Příspěvek od S474N » pát 07.7.2006, 7:51

parabellum.08 píše:.... a to pomíjim ten fakt že právě SIG P226 mají ve výzbroji elitní jednotky mnoha armád a policejních složek a to už něco znamená. To se pokuď vím žádnému z rodiny Glocků nepodařilo.
Vetsina ostatnich argumentu jiz byla recena, nicmene me zarazila tato veta. Pokud je mi znamo, tak bych spise rekl, ze GLOCK je vice rozsiren mezi ruznymi policejnimi a specialnimi jednotkami. Pro policejni neni treba chodit daleko a staci se podivat u elitnich utvaru i u nas, pripadne i par utvaru Vojenske policie, dale komplet policie v Rakousku. V Americe je take pomerne rozsireny, takze z ceho prosim vychazis?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 303

Registrován: úte 07.3.2006, 13:25

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Prahy

Proč právě Glock???

Příspěvek od vito » pát 07.7.2006, 9:01

Většinu argumentů mi vzali kolegové, tak alespoň názor. Nejsem fanatický Glockař, mám G 19 a mám ji rád. Podepisuji se pod všechna pochvalná vyjádření. měl jsem již leccos ve všech možných rážích a provedeních, ale Glock mi zůstal nejdéle a určitě zůstane i dál. A že není zařazen v dostatečné míře u policií a spec. jednotek? Podívejte se, pane kolego, na takové konzervy jako jsou američané a ti již před lety začali houfně opouštět jiné zbraně a nahrazují je Glocky u spousty policejních jednotek v různých státech unie. A FBI po debaklu v Miami zavedla G 23 ve 40 SW. A na konec, vyjádření, že jsou Glocky a ty ostatní, je jenom slogan. Nám se ale líbí, že kolegové?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » pát 07.7.2006, 9:52

Jen pro zajímavost policie hodně uvažuje o hromadném přezbrojení na Glocky z důvodu mega doplňků a jejich odolnosti ale vláda Č.R na to má svůj názor a proč nepomoct CZ která z důvodu výběrového řízení si sama nechala a posléze i přidala na starý typ zbraní svoji špínu jen proto,aby posléze dostala zakázku v řadech miliard Kč a pozvedla tím růst hrubého domácího rozpočtu "produktu" hold se to zdálo jako dobrý obchod jak pro CZ tak pro vládu Č.R
Jínak hlavní-zvláštní složky PČR a AČR jsou vybaveni pistolema Glock a velice si pochvalují jejich praktičnost a doplňkovou škálu příslušenství.

Pro řadového policistu by to bylo velice praktický nejen z důvodu spolehlivosti tak z důvodu nositelnosti,už tak na opasku mají cca 5kg a nosit tuto zátež 12 hodin není nic příjemného.stengan
Uživatelský avatar

Příspěvky: 52

Registrován: ned 28.5.2006, 21:06

Zbraň: Glock 26, CZ858

Bydliště: Opava

Příspěvek od danielTIR » pát 07.7.2006, 10:38

I já se připojuji.Dlouho jsem váhal a nakonec koupil G 19.Super pistole.Poměrně malá,lehká ale stále výborné držení.Kapacity 15 ran výborná.Střelba velice příjemná.A navíc v jednoduchosti je obrovská "krása".Jsem rád svému rozhodnutí a rovněž podotýkám že za cenu za kterou se G prodávají, jsou to zbraně jedinečné.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » pát 07.7.2006, 11:05

řekněme, že Glock by tolikrát neselhal :D
http://www.novinky.cz/krimi/policie-sti ... r2s72.html

Zpět na „Pistole GLOCK“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz