věčné dohady okolo Federal EFMJ


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

věčné dohady okolo Federal EFMJ

Příspěvek od para » pát 07.7.2006, 14:22

Zdravím Vás přátelé, věčné dohady okolo Federal EFMJ mě nechávali chladným, s tímto střelivem nemam zkušenost protože mě od něj odrazovala skutečnost že je v první řadě těžko dostupný a že nikdo není s jistotou shopen říct jak to s ním ve skutečnosti je co se týče zákona. Náhodou sem dnes potkal spolužáka kterej je u policie a shodou okolností na odboru zbraní a toto mi byli zděleno: (jak sem koupil tak prodávám) "Ano náboj se strělou Federal EFMJ je u nás volně v prodeji ( na ZP), ALE je určen pouze pro lovecké účeli a po případě ke sportovní střelbě, pro ochranu zdraví, života a majetku je toto střelivo zakázáno NOSIT. Z tohoto pohledu patří do skupiny A." A co se týká definice normální ranivosti a zvýšené ranivosti tak podle zákona skutečně není etalon co je normální a co už je zvýšená ranivost, ale je jasně určeno které střelivo je zkonstruované pro "normální" ranivost např. celoplášť , poloplášť a pro zvýšenou ranivost to je např. tříštivé a TAKY expanzní. Takže jakej je závěr? Toto střelivo volně pořídíte na ZP(pokuď ho seženete) Prodejce totiž není povinnen zkoumat na co ho užíváte, ale problém nastane tehdy když budete policajtem kterej má o tom přehled vyzván ke kontrole zbraně a vy budete mít napáskováno Federálama pak je prů.er na světě, je to závažné porušení zákona a Váš zbroják jde k ledu. Znova opakuji že tak mi to bylo zděleno a že to není z mojí hlavy. Vím že můj příspěvek tohle téma nevyřeší a ani se o to nesnažim, ale můj názor je takovej že bude lepší Federáli ignorovat a najít jinou a hlavně legální cestu, zbroják za to určitě stojí :tellme:
"Only the dead have seen the end of war."

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 07.7.2006, 14:32

Ted naprosto neresim svuj osobni nazor, zda EFMJ ANO ci NE...
Ale jak uz jsem se docetl asi podvacate za posledni tyden - policiste si casto opravdu s prominutim nevidi do ust a vykladaji zakon jak "si mysli"...
Zakon nerozlisuje strelivo pro lov, sebeobranu, sport apod... !!!
Zakon rozlisuje strelivo na kategorie dle zbrani... A vsechny upravene, expanzni, prubojne a s vyssim ranivym ucinkem radi jako naboje kat. A a tyto naboje by mely byt dostupne pouze na vyjimku od PCR.
Neupravene, neprubojne, neexpanzni bez vyssiho ranivyho ucinku jsou naboje pro zbrane kat. B a C.
Toliko teorie - tak je dano zakonem a neni na tom co resit nebo vykladat.

Pak je tu praxe, ktera by se mela ridit zakonem, ale pac je zakon pomerne nejednoznacnej, tak i rizeni se podle toho zakona je je takovy vselijaky.
Prikladem je EFMJ - vsichni vime, ze jakmile projde CUZZS, bude zaprotokolovan jako naboj kat. A a bude pouze na vyjimku. Jenze ted je tu jista legislativni dira - zatim jako naboj s VRU urcen nebyl, takze prodejci ho vesele prodavaj s tim, ze oni nejsou povinni zkoumat, jake kategorie ktere strelivo je, zakaznici ho vesele kupujou, pac take nejsou povinni zkoumat, jake kategorie strelivo je, zvlaste, pokud ho dostanou bez vyjimky, maji opravnene pravo se domnivat, ze jde o strelivo kat. B.

Do jake miry je toto "pravo se domnivat" opravdu opravnene bohuzel uz muzeme diskutovat bez vysledku, jelikoz v praxi s tim jeste nikdo nikoho nezastrelil v sebeobrane.

Ja, vzhledem k tomu, ze si nejsem uplne jist, ze to "pravo se domnivat" je 100% opravnene, nosim pro jistotu Lapua Cepp super, spousta lidi si myslim ze jednaji jednoznacne v souladu se zakonem, kdyz nosi EFMJ, tak nosi EFMJ - tot jejich nazor a jejich zodpovednost... Kdo ma pravdu, viz. predchozi odstavec...

Timto bych asi toto tema uzavrel, je nekdo proti?

Cmk
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » pát 07.7.2006, 14:39

Tak když by náhodou tvůj spolužák měl pravdu tak převážná většina z MG aspoň co já vím jsou členem střeleckého klubu a dokaž mi že jsem nešel zrovna na střelnici když jsem musel se zbraní v ruce chránit svůj nebo cizí život a tomu co ho smahnu už bude úplně jedno jestli klackem nebo Federálem EFMJ,protože útok-obrana povede vždy na hlavu a to je konečná.Jínak "raději být souzen jedním než nesen čtyřma" stengan
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » pát 07.7.2006, 14:44

S cmk naprosto souhlasím jínak se omlouvám protože příspěvek byl psán zároven s cmk a dál to nemá asi cenu rozebírat.stengan
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » pát 07.7.2006, 14:45

ano to když ho použiješ při obraně to už je věc jiná přesně jak říkáš nemůžou ti nic dokázat ale jak sem napsal mě je to uplně jedno jen sem Vám chtěl ukázat jeký je postoj policie nebo policajta nic víc :roll: :roll:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » pát 07.7.2006, 15:04

Jj když si pořádně přečteš web tak zjistíš že naši ADMINOVÉ myslí na všechno proto když se staneš členem MG a zaplatíš roční členský poplatek do klubové pokladny,tak rázem zjistíš že se automaticky stáváš členem SSK SWAMP-střelecký klub a členem združení LEX a proto mužeš nosit podle tvého kámoše federál EFMJ????stengan

Více info členství MG
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » pát 07.7.2006, 15:27

??? tomu nerozumim, ale ještě jednou opakuju že to nemam z vlastní hlavy. když sem tady četl ty debaty okolo Federálů tak to byl pěknej hokej a tak sem se snažil získat nějaké informace od lidí kteří by měli být v obraze a úplně náhodou sem narazil na bývalého spolužáka (ne kámoše) a ten mi to řekl jak sem to nahoře napsal, ale tím sem neměl v úmyslu rozpoutat další 20ti stránkovou debatu. Takže naposled, mě je úplně jedno jestli je Federál legální nebo ne protože ja ho budu dál ignorovat a každej ať si napáskuje co uzná za vhodný. Každýho věc. Tak zatim 8)
"Only the dead have seen the end of war."

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » pát 07.7.2006, 18:21

Vsak Tobe nikdo nic nevytyka. Ja resim pristup nekterejch policajtu,ktery si myslej,ze jsou "nad zakon" a zcela bez skrupuli vysvetlujou zakony, "jak si mysli", na tom by nebylo nic hroznyho,pokud by meli pravni vzdelani nebo kdyby aspon dokazali prerikat vyklad zakona.Ale oni ho casto vykladaj po svem a vymejslej si opravdu barvite spekulace (jako ze zakon deli strelivo na lovecke,sportovni apod...)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od pitt » sob 08.7.2006, 15:47

jak mě bylo vysvětleno na kurzu obranné střelby.1)EFMJ je celoplášťové střelivo,tudíž je mohu mít běžně nabito.2)EFMJ není náboj se zvýšenou ranivostí,ovšem náboj s řízenou deformací.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » sob 08.7.2006, 22:06

O tom, zda-li EFMJ je nebo neni naboj s vyssim ranivym ucinkem nerozhoduje instruktor na kurzu obranne strelby, policista za prepazkou na oddeleni zbrani, ani ministerstvo vnitra, ani prezident CR, dokonce ani prezident USA, nybrz uz nas Cesky urad pro zkouseni zbrani a streliva !!!
A urad se timto nabojem za ucelem vydani rozhodnuti o kategorizaci teto strely jeste nezabyval !
Toliko oficialne.

Neoficialne - urad se nabojem zabyval - ze svy vlastni invence, nicmene jelikoz to nebylo na popud nekoho, kdo k tomu ma zakonne pravo a povinnost zadat kategorizaci, nebylo logicky rozhodnuti o kategorizaci vydano i kdyz se vi, jak to dopadne, az naboj bude oficialne zkouman.

Z toho plyne to, co se rika dokolecka... To, ze na EFMJ neexistuje glejt o kategorizaci pro B+C a to, ze rizena deformace taky mimo jine muze znamenat zvyseny ranivy efekt znamena, ze ja osobne radsi EFMJ nenosim, ale jsou lidi, kteri si veri, ze bez problemu EFMJ obhaji a ti jej nosi.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 4

Registrován: pát 30.6.2006, 21:23

K úvodnímu příspěvku:

Příspěvek od Agent WC40 » sob 08.7.2006, 23:31

Jediný závěr, který z toho můžu udělat je, že paní na zbraních, která se mě ptala, proč je na zbrani naspáno 9x19 a v papírech 9 mm Luger nebyla jedinou nevzdělanou osobou, pracují na těchto odděleních pčr :?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » pát 21.7.2006, 21:23

federál EFMJ-střela:pokud není zahrnutá do skupiny s višším ranivím účinkem nebo ktomu chybí vyjádření kompetentního orgánu tak nejsou zakázané,ale může se stát,že v případě použití k obraně se tím bude zabývat soud a ten nařídí patřičnénu úřadu,aby se vyjádřil a vpřípadě že se vyjádří negativně tak jsi v řiti-jen bude řihlédnuto k neznalosti zákona z důvodu že ktomu chybělo vyjádření,ale to jsi jako občan a majitel Z.P můžeš požadovat sám stím že si to samozdřejě zaplatíš a bude to posuzováno jako nepřiměřená obrana z důvodu použití neschváleného střeliva u kterého dodatedčně úřad schledal višší raniví účinek a tudíž bude dodatěčně zakázané.

Tuto dopověd jsem obdržel od vysoce postaveného policisty který vznesl dotaz za svůj odbor jak mají v případě použití takového střeliva postupovat.

stengan
Naposledy upravil(a) stengan dne pát 21.7.2006, 21:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » pát 21.7.2006, 21:26

[Ctrl]+[C], [Ctrl]+[V]? :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od SINCITYMAN » sob 22.7.2006, 9:24

To je postup policie,teď půjde o to co soud....

Příspěvky: 345

Registrován: stř 06.4.2005, 22:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od Ivoshek » sob 22.7.2006, 17:02

Kde se učil česky? Tam, co dostal jeho šéf řidičák, tedy v Turecku?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 579

Registrován: úte 19.4.2005, 12:50

Zbraň: ruzne

Bydliště: Praha

Stengun

Příspěvek od Scout » sob 22.7.2006, 21:47

Omlouvam se za offtopic vsuvku, obcasne gramaticke lapsusy se s maximalnim sebezaprenim snazim ignorovat a prejit, ale "višším ranivím", to opravdu boli, jdu si do koupelny proplachnout oci :-)

vrb

Příspěvky: 5

Registrován: stř 17.5.2006, 21:41

Zbraň: GLOCK

Bydliště: jihlava

Příspěvek od vrb » ned 23.7.2006, 12:43

podle mého pohledu je EFMJ střelivo se sníženým průbojným i ranivým účinkem. průbojnost to má nižší než celoplášť, a ranivý účinek v EFMJ lugeru bude určitě nižší než u celopláště z 500SW, o konstrukci nemůže být pochyb, jedná se o celoplášť s měkkým jádrem (povolené plast o olovo), tedy dovolené výrobní provedení explicitně dle zákona.
jen to nějak vysvětlit CUZZS...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1277

Registrován: stř 05.7.2006, 17:10

Zbraň: Glock 17 Gen4

Bydliště: Praha

Příspěvek od para » ned 23.7.2006, 15:37

Nesehnal sem cepp super tak sem byl nucen přestat ignorovat EFMJ a zakoupit je. Páč nebudu nosit FMJ, navypadl sem totiž mámě z inkubátoru :lol:
"Only the dead have seen the end of war."
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » ned 23.7.2006, 18:20

Je to sice pěkný,ale přepsal jsem to schválně i s hrubkama jak to dostali od zkušebny která to poslala PČR tak se aspoň můžete pobavit.stengan
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Příspěvek od S474N » ned 23.7.2006, 18:23

stengan: no tak zrovna tohle TOBE neverim *40**3**47*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz