Praha - kurz sebeobrany zdarma (pouze pro ženy a seniory)


Ostatní debaty mimo zaměření, vtipy, když se prostě chcete vykecat :-)

Uživatelský avatar

Příspěvky: 296

Registrován: sob 04.5.2013, 7:51

Zbraň: Glock 19C, SA58

Bydliště: Praha - Pankrác

Praha - kurz sebeobrany zdarma (pouze pro ženy a seniory)

Příspěvek od PatrikChrz » ned 12.1.2014, 13:32

Organizace "vzájemného výcviku" tady nějak neuspěla, tak něco aspoň pro ženy (od kdy se počítá senior ? :D ). Není to sice zaměřeno na zbraň, ale zase je to zadarmo :evil:

http://www.praha.eu/jnp/cz/home/mestske ... vky_a.html

Kurzy sebeobrany zdarma pro ženy, dívky a seniory

Pro rok 2014 připravil Sportovní a rekreační areál Pražačka ve spolupráci s MČ Praha 3 kurzy sebeobrany pro seniory, ženy a dívky od 15 let z Prahy 3, které jsou zcela zdarma.

8. leden 2014
Základní kurzy pro necvičící veřejnost se konají každý měsíc, s prázdninovou pauzou v červenci a srpnu, a budou se zaměřovat především na vybrané techniky ze stylu Musado. Trénink je 2x týdně v rozsahu dvou výukových hodin, každé úterý a čtvrtek od 16.00 do 17.30 hod., v kombinaci teorie a praxe, kde se nezapomíná na psychickou přípravu a výuku jednoduchých, ale účinných technik k obraně.

Jeden kurz se skládá ze 16 výukových hodin, přičemž jeho kapacita činí maximálně 15 osob, minimálně 12 osob. Účastníci si s sebou na kurzy, které se konají ve Sportovním a rekreačním areálu Pražačka (Za Žižkovskou vozovnou 19/2716), vezmou sportovní oděv, ručník, pevné odhodlání a dobrou náladu. Zájemci budou do kurzů zapisováni postupně, podle pořadí přihlášky. První z kurzů začíná již v úterý 7. ledna.

Kontakt: na telefonním čísle: 606 635 308 (od 9.00 do 15.00) nebo emailové adrese: bezpecnostprovsechny@seznam.cz.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Praha - kurz sebeobrany zdarma (pouze pro ženy a seniory

Příspěvek od reddog » ned 12.1.2014, 13:37

Pekne Patriku. Je moc dobre, ze jsi na to upozornil.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 296

Registrován: sob 04.5.2013, 7:51

Zbraň: Glock 19C, SA58

Bydliště: Praha - Pankrác

Re: Praha - kurz sebeobrany zdarma (pouze pro ženy a seniory

Příspěvek od PatrikChrz » ned 12.1.2014, 13:46

To víš, jak je někde něco zadarmo, tak to mi neunikne :). Škoda, že to je jen pro ženský a seniory, bych se zúčastnil, když už je to zdarma D:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 207

Registrován: stř 24.10.2012, 9:36

Zbraň: G26

Bydliště: Beroun

Re: Praha - kurz sebeobrany zdarma (pouze pro ženy a seniory

Příspěvek od glopet » ned 12.1.2014, 17:24

Achjo, dalsi zachranci zen a divek :(

Tyhle kurzy jsou naprosto o nicem. Nejakou dobu jsem cvicil, takze dobre vim, ze ve stresove situaci funguji jen zakladni "hrube" pohyby. Pest, loket, koleno a to jeste v pripade, ze to ma clovek leta nadreny. U zen je to dvojnasobne delsi doba, kvuli mensi svalove hmote.

Jemna motorika nebo obligatni "takhle ho kopnes do kouli a pak zdrhnes" opravdu nefunguje. S lety cviku prichazi jednak jista psychicka odolnost a jednak duvera ve sve schopnosti. Teprve pak se lze uspesne branit. To vse po letech cviku.

Pokud se kdokoli chce naucit opravdu branit, necht se prihlasi na *box nebo na tradicni sebeobranu (wch ***, hung kyun *** atd). Hlavne proboha ne wt, krav maga nebo jine multilevel organizace.

Imho lepsi varianta, nez pochybne kurzy, je dbat na prevenci, naucit se zachazet s peprakem. I takove jeceni ve chvili napadeni bude lepsi, nez lovit z pameti "jak ho vlastne mam nakopat do tech kouli".
Naposledy upravil(a) glopet dne pon 13.1.2014, 7:30, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Praha - kurz sebeobrany zdarma (pouze pro ženy a seniory

Příspěvek od reddog » ned 12.1.2014, 17:53

Glopet:
Tak pekne dekujeme za otitulovani do ochrancu zen a divek 8-) . A ted neco malo na vysvetlenou. Ty, ktere se necemu chteji aktivne venovat samy od sebe, si "svuj" kurz najdou. Ty, ktere se hybat nechteji, neprijdou ani na ten zdarma. A ted...pozor...mame tady takove, kterym se to na tom zdarma kurzu zalibi, chytne je to a samy zacnou vyhledevat treba i placene 8-) . Tyto zeny a divky by se treba stydely prijit primo na kurz mezi "ostrilene" mazacky, zato zastavit se na nezavaznou cumendu a neco malinko si zkusit, hmm, to pro ne muze byt to prave :mrgreen: .
Ale coz, kdyz jsi cvicil, tak tomu asi rozumis lepe (hehe, vem to jako oplatku za to "Achjo, dalsi zachranci zen a divek" :mrgreen: )
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Praha - kurz sebeobrany zdarma (pouze pro ženy a seniory

Příspěvek od S474N » ned 12.1.2014, 17:53

Glopet: na Krav Maga je spatne co presne?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Praha - kurz sebeobrany zdarma (pouze pro ženy a seniory

Příspěvek od pitt » ned 12.1.2014, 18:33

mě by zajímalo co je špatně na KM a jak říká multilevel organizacích a co je naopak dobrýho na tradičních bojových uměních.

a ještě by mě zajímalo co je složitýho na kopnutí do koulí, že se to dá zvládnout až po xletech tréninku
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Praha - kurz sebeobrany zdarma (pouze pro ženy a seniory

Příspěvek od jry2000 » ned 12.1.2014, 18:47

No zenskejm musi nejdriv narust koule, aby se odvazily kopnout do kouli :)
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Praha - kurz sebeobrany zdarma (pouze pro ženy a seniory

Příspěvek od reddog » ned 12.1.2014, 18:52

Jry2000:
No a proto je dobra kazda rozumna iniciativa, ktera jim prisune prilezitost co nejblize.
Takze damy a panove, sirte evangelium sebeobrany mezi zeny (i mezi muze) co nejvice 8-)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 80

Registrován: ned 03.11.2013, 17:35

Bydliště: Brno

Re: Praha - kurz sebeobrany zdarma (pouze pro ženy a seniory

Příspěvek od Tomm45 » ned 12.1.2014, 21:00

Taky úplně nesouhlasím s podobnými kurzy...
Nemůžu si pomoct, ale zdá se mi, že to ženám především dodá falešné sebevědomí v pouliční potyčce a některé by mohli dokonce dojít k závěru, že útěk už není tou nejlepší možností...
Většině žen chybí, jak to říct, přirozená agresivita, takové to zatmění, které znají někteří z ringu, někteří z ulice...
Párkrát jsem měl tu čest trénovat s opravdu dobrými kickboxerkami- technika perfektní, údery i kopy silné, ale i tam něco chybělo...nebál jsem se o sebe...nevím jak to vysvětlit...

Když mezi provazama zaváháte, chlap uvidí příležitost a začne Vás zasypávat...těžko se z toho dostává...u ženy jsem podobnou věc neviděl...

Nevím, jestli mi rozumíte, ale jednoduše je pro mě představa, jak se 50 kilová slečna účinně brání 90 kilovýmu chlapovi údery a pákami, sci-fi...

Ano, ženy by se určitě měli připravovat...ale podle mě především psychicky...nebát se věcí, které se ve "férovém" boji nedělají...naučit ženy např. vrážet prsty do očí, drtit genitálie, ale především útoku předcházet a utíkat...


edit:
teď jsem se teprve podíval na odkaz k tomuto kurzu a on je asi o tom, o čem jsem mluvil...psychika a jednoduchá a účinná obrana... :oops:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Praha - kurz sebeobrany zdarma (pouze pro ženy a seniory

Příspěvek od pitt » ned 12.1.2014, 21:12

tyhle kurzy zdarma jsou vedeny hlavně jako ukázka komerčně dlouhodobých tréninků.......a tam už z něžné křehké dívky při troše snahy udělají Gertrůdu s koulema.......Sám jsem na tréninku nejednu dívku rozplakal........né tím že bych ju mlátil,ale tím že jsem jí nastavil zrcadlo pravdy a ukázal jí že je v mých očích pouhá děvka,kterou píchání do prdele baví a proto nevidím jedinej důvod,proč by mě ho nemohla vykouřit.........tak si chvilku poplakala...no a jak to vydýchala, tak jsem dostal takovou sodu že jsem tři dny kulhal a dejchal na půl plynu.
Účel to ale splnilo.......kočka zjistla co vše mimo vaření opravdu zvládne :wink:

za mě.......cokoli takovýho je dobrý......lepší než sedět doma na prdeli a myslet si že když si koupím kvér, tak jsem nesmrtelnej
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Praha - kurz sebeobrany zdarma (pouze pro ženy a seniory

Příspěvek od S474N » ned 12.1.2014, 21:50

Pitt: muzes byt sebelepsi fighter a potom te takovej "Patrik" smazne ani nebudes vedet jak. A myslim si, ze ty si tohle riziko uvedomujes moc dobre. *49* *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Praha - kurz sebeobrany zdarma (pouze pro ženy a seniory

Příspěvek od pitt » ned 12.1.2014, 21:56

ale to jen v okamžiku,kdy se třeba s Patrikem dostanu do konfliktu......já se bavím o tom že je super, když někdo pro svoji obranu dělá i něco víc,než že si koupí kvér........a kor pro ženský je tohle fakt přínosný....naučí se "ublížit" a to je to co jim v sebeobraně pomáhá nejvíc
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Praha - kurz sebeobrany zdarma (pouze pro ženy a seniory

Příspěvek od S474N » ned 12.1.2014, 22:02

Nejsem si zcela jist, ze by toto byl kurz pro ozbrojene zeny s kverem.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Praha - kurz sebeobrany zdarma (pouze pro ženy a seniory

Příspěvek od pitt » ned 12.1.2014, 22:09

ježiš...nevím jestli děláš blbýho, nebo to fakt nechápeš.
říkám že je super, když se i majitel kvéru učí sebeobranu bez kvéru...protože řekněme si to narovinu většina situací jde řešit bez kvéru....kor pro ženy, který jsou většinou terčem obtěžování, kde střílení není úplně košér......(mám tím na mysli třeba chycení za ruku,nežádoucí obejmutí, atd.)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Praha - kurz sebeobrany zdarma (pouze pro ženy a seniory

Příspěvek od S474N » ned 12.1.2014, 22:14

Tak trochu oboje a hlavne vim, jak te tankuje nekdo s kverem, kdo necvici vubec *3* :lol:
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Praha - kurz sebeobrany zdarma (pouze pro ženy a seniory

Příspěvek od pitt » ned 12.1.2014, 22:17

mě to už netankuje....tak nějak jsem si to už připustil a smířil se s tím
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Praha - kurz sebeobrany zdarma (pouze pro ženy a seniory

Příspěvek od maja » pon 13.1.2014, 7:07

Jednou majitel kvéru nechá kvér doma a bude v háji. A pak je dobré aspoň něco než nic, když už se té situaci nedokážou vyhnout.

Taky by mě zajímalo, co má glopet proti bojovým systémům a některým bojovým uměním (Wing Tsun, ještě něco?)
Uživatelský avatar

Příspěvky: 207

Registrován: stř 24.10.2012, 9:36

Zbraň: G26

Bydliště: Beroun

Re: Praha - kurz sebeobrany zdarma (pouze pro ženy a seniory

Příspěvek od glopet » pon 13.1.2014, 7:33

Kua
1. už nikdy nebudu přispívat na forum, když jsem vožralej.
2. už nikdy nebudu přispívat na forum, když jsem vožralej.
3. už nikdy nebudu přispívat na forum, když jsem vožralej.
...
100. už nikdy nebudu přispívat na forum, když jsem vožralej.

:lol:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Praha - kurz sebeobrany zdarma (pouze pro ženy a seniory

Příspěvek od S474N » pon 13.1.2014, 8:10

Glopet: v chlastu je pravda, takze si to myslis. Docela by me to zajimalo. Dneska dela Krav Magu pomalu i kazdej duchodce, tak bych rad vedel, jak na ne. *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Zpět na „OFF TOPIC - BEZ ZAMĚŘENÍ“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz