Občane, jak se ubráníš?


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 29.6.2006, 10:56

Pode toho co napsal ma zbrojak kat. B a v nem zezadu napsano "Opravneni nosit zbran kat. B".
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » čtv 29.6.2006, 11:15

v tom případě by snad měl dostat nějaké poučení od autora dovětku, zda má či nemá toto netradiční provedení stejnou platnost jako sk E
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » čtv 29.6.2006, 11:24

To je podle me nesmysl, zbrojak sk. B je urcen pro sportovni strelbu a podobne aktivity a drziteli je umozneno (jak tu nekdo rekl) na strelnici zbran dopravovat ve stavu vylucujicim okamzite pouziti, nikoli "nosit" - to je pro ucely ubrany z,z,m a je na to treba zbrojak sk.E...
Tagze podle me nemuze mit zapsano na zbrojaku B povoleni "nosit" zbran kat. B a pokud ma, je to omyl, kterej se muze casem vymstit.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 29.6.2006, 11:51

No vzdyt jsem psal, ze je to zhuleny, ale podle toho co napsal to fakt tak je...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 90

Registrován: čtv 09.2.2006, 18:13

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Tobiáš » čtv 29.6.2006, 11:53

Vzadu na průkazu mám napsáno nosit (doslova: Oprávněn nosit zbraň kategorie: B), tak nevím.
:? Každopádně ji mám u sebe vždy tak jak zákon káže, tj. ve stavu vylučujícím okamžité použití apod. Šlo mi o to, jestli s takto "zabezpečenou zbraní" se můžu ještě někde zastavit (při cestě na střelnici a ze střelnice) atd.
Rock hard, ride free!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » čtv 29.6.2006, 12:00

Tak to je fakt hodne zhuleny. Mel-li jsi nekdy od Policie CR Rozhodnuti, ze Ti vydava na zaklade blablabla povoleni k nabyti vlastnictvi, drzeni a noseni zbrane kat. B (a to na zaklade par.12 odst. 5 pism. b) a f) z. c. 119/2002 Sb.), pak mas regulerne povoleno nosit zbran pro svou obranu (resp. obranu z,z,m). To si ovsem protireci s tim, ze nemas zbrojni prukaz sk. E, ktery Te k tomuto (spolu s timto povolenim) opravnuje. Ja bych to povazoval za uredni chybu a nemyslim, ze mas narok obhajovat pripadne noseni zbrane ve stavu pohotovem k okamzitemu pouziti (mimo strelnici). Jeste jina moznost, delal jsi zbrojak B, E a nevytiskli Ti Ecko :)
PS. Cesty na strelnici mohou byt klikate - nikdo Ti neprikazuje cestovat na strelnici nejkratsi moznou cestou, spis je s tim asi mineno jezdeni se "sportovnim zbrojakem" a zbrani na dovolenou apod *1*
PPS. Tipnul bych, zes zadal o povoleni nabyt do vlastnictvi a drzet a dostals povoleni v nabyti vlastnictvi, drzeni a noseni...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » čtv 29.6.2006, 12:07

Tobias
to mám vzadu napsáno taktéž ale na přední straně máš mít písmenko E.
pokud jsi si žádal o ZP sk B,E a vykonal jsi patřičnou zkoušku, jsi-li patřičně stár, pak Ti zřejmě vystavili zmetek.
Zbrań v batohu va stavu znemožňujícím ..... nos kam Ti umožňuje zákon, IMHO těžko Ti někdo bude dokazovat, že nejdeš na střelnici trénovat.

Příspěvky: 90

Registrován: čtv 09.2.2006, 18:13

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Tobiáš » čtv 29.6.2006, 13:10

No jo, jenže já ještě o ZP E žádat ani nemůžu. Asi to bude chyba, jak píše Starosta. Jěště jsem se díval do zákonů a vyčetl jsem, že v batohu (ve stavů vylučujícím okamžité použití atd.) jde o držení (ne o nošení, jak už psal tuším Satan). A držet můžu zbraň kde chci, ne? Zákon to nijak neomezuje, aspoň jsem to nenašel...
Rock hard, ride free!

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 29.6.2006, 13:19

S tim drzenim "kde chces" je to osemetny, teoreticky bys mel mit souhlas majitele nebo najemce nemovitosti...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » čtv 29.6.2006, 13:38

POZOR vstahuje se pouze na neskryté nošení jínak pokud jde o zkryté nosení zákaz ani povolení neplatí protože není možno prokázat držení zbraně.Stengan
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » čtv 29.6.2006, 13:46

Tobias: Musis drzet (doma) podle predpisu pro uchovavani (tedy ve stavu vyluc. okam. pouziti, zabezpeceny proti zneuziti, se souhlasem majitele nebo najemce, apod.), nebo prepravovat na strelnici (opet za podminek vyluc. okam. pouz. atd. viz zakon).
Pokud jde o mista, kam smis nebo nesmis - pak vzhledem k tomu, ze nemas strelnici doma, musis na verejnost - ale samozrejme za tech prepravnich podminek.
stengan: Nevim, jak to myslis s tim prokazovanim drzeni zbrane, ale mam zato, ze pokud nosis zbran, musis predlozit prislusnikovi PCR prukaz zbrane a zbrojni prukaz (pokud jakkoli zjisti, ze mas u sebe zbran, a vyzada si je).
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 90

Registrován: čtv 09.2.2006, 18:13

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Tobiáš » stř 05.7.2006, 12:42

Tak jsem se teda byl zeptat přímo na policii, jak je to s tím povolením nosit zbraň pro ZP kat. B a prý je to v pořádku, protože na střelnici ji taky nosím. Ptal jsem se taky, proč ho někteří mají a někteří ne a dozvěděl jsem se, že se změnil zákon a že ho teď už budou dostávat všichni, kdo si o něj zažádají. Tohle povolení se ale vztahuje jenom na střelnici, takže se tím prakticky nic nezměnilo. To stejné taky platí pro ZP kat. C.
Rock hard, ride free!

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 06.7.2006, 15:29

Aaaaaa, opet nejaky pan "chytry urednik" (neboli policista v kukani) je opet chytrejsi nez zakon :-) Nebo v horsim pripade si mysli, ze je vic nez zakon :-(((
Pravda, neznam z pameti paragrafy, ktere se toho tykaji, jen vim, ze "drzet zbran" je mit ji uzavrenem obalu ve stavu vylucujicim jeji okamzite pouziti a "noseni" je vsechno ostatni, zadne "noseni na ulici", "noseni na strelnici" apod... zakon nerozlisuje... To by pak bylo trestny zbran nekomu (bez zbrojaku) sverit na strelnici, aby si zastrilel, protoze podle vykladu toho policajta by ji ten nekdo v tom okamziku "nosil" cimz by porusoval zakon apod...
Proste "Opravneni nosit zbran kat: B" se tyka jen majitelu ZP skupiny E od chvile, kdy si poridi prvni zbran za ucelem ochrany zivota, zdravi nebo majetku. K cemu by pak vubec byli zbrojaky a skupiny na nich? To uz by pak stacilo mit karticku a na ni napsano: "Opravnen nosit na: ULICI-STRELNICI-V LESE-V PRACI-V MUZEU"
Priklad: kamarad mel zbrojak uz 5 let, mezi tim nejake zbrane, ty ale prodal, takze v dobe, kdy mu zbrojak vyprsel, tak zadnou zbran nemel. Normalne o nej zazadal a vystavili mu novej a pac zadnou zbran nemel, "opravneni nosit..." mu tam nenapsali, rok na to se rozhodl si poridit revolver (ucel: ochrana zivota, zdravi nebo majetku), takze krom toho, ze resil nakupni povoleni, tak mu jeste museli vymenit ten kratce vystavenej zbrojak aby v nem mel napsano "opravneni nosit".
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Příspěvky: 90

Registrován: čtv 09.2.2006, 18:13

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od Tobiáš » čtv 06.7.2006, 20:36

Prodávám jak jsem koupil...
Rock hard, ride free!

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 06.7.2006, 20:39

Vsak proti tobe nic ;-) Ale ten pan policista by si mel alespon precist zakon, kdyz uz ho "kaze"
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » ned 09.7.2006, 17:54

Taky mam pocit, ze doslo k setkani s uniformovanou osobou s tzpovzm oznacenim "Co Nevim Podam Po Svym" - povoleni noseni "jen na strelnici" je kravinimum megalomanis.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz