Opilí mladíci se porvali, jeden nepřežil


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Opilí mladíci se porvali, jeden nepřežil

Příspěvek od pitt » úte 14.1.2014, 13:16

mám na tebe ještě nějak reagovat?.......mě to přijde zbytečný......
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Opilí mladíci se porvali, jeden nepřežil

Příspěvek od S474N » stř 15.1.2014, 11:15

Ja bych rekl panove, ze jste nepochopili nosne tema. Jde o to, ze spousta lidi si mysli, ze obrana zbrani proti HOLYM RUKAM je neprimerena. Jenze tento pripadne jasne ukazuje, ze i holou rukou se da zabit a tim padem i obrana se zbrani OBECNE proti holym rukam je naprosto koser.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Opilí mladíci se porvali, jeden nepřežil

Příspěvek od pitt » stř 15.1.2014, 11:22

nevím na koho jsi to myslel ale nikdo netvrdí že se nedá zabít holýma rukama.......Čak Noris dokonce zabíjí pohledem.

opomíjíme tady možná jeden zásadní možnost....a to tu, že ani jeden se nechtěl bránit ale že se prostě chtěli porvat.
To že ten jeden byl zmrd a do ležícího a nebránícího ještě "kopal" to už je jen selhání jedince ;-)
osobně bych z tohoto případu nevyvozoval vůbec nic.........porvali se, jeden umřel, druhej zmrdík
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Opilí mladíci se porvali, jeden nepřežil

Příspěvek od S474N » stř 15.1.2014, 11:35

pitt: ano, v tomto konkretnim pripade se dva dementi chteli JENOM poprat. Jenze Strelkyne to sem davala z OBECNEHO pohledu toho, ze i holyma rukama se da OBECNE zabit. Uz chapeme?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Opilí mladíci se porvali, jeden nepřežil

Příspěvek od pitt » stř 15.1.2014, 11:45

ano....OBECNĚ se dá zabít a určitě bych jako příklad nedával NEOBECNOU situaci ...."lehni si, já ti skočím kanadama na xicht,jestli to přežiješ".....kapíš to?

nehledě na to že i s holýma rukama se můžeš ubránit zbrani,ale v žádným případě bych to OBECNĚ nedával jako dogma,nebo návod že je to ten nejlepší případ.....
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Opilí mladíci se porvali, jeden nepřežil

Příspěvek od reddog » stř 15.1.2014, 13:16

Kdyz uz jsme otevreli to kopani/slapani na hlavu. Vzpominate si jeste na toho "karatistu" v Jeseniku? Tech slapaku/kopu na kebuli tam par taky bylo. Borec ale neumrel, nastesti. Nicmene mnozi jsme si tehdy rekli: Jasny pokus o vrazdu. Tak tady u teto "hospodske" rvacky uz pani Smrt uradovala. Jo jo, pani bijcove a kohouti, mejte to na pameti, ze i ta "blba" facka muze pro nekoho byt tou posledni. napada mne dokonce srovnani se strelbou - Neexistuje na tele misto, po zasahu ktereho by nemohlo dojit az k smrti postreleneho. (ta veta kostrbata, klidne ji po mne upravte 8-) )
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Opilí mladíci se porvali, jeden nepřežil

Příspěvek od pitt » stř 15.1.2014, 13:30

hafane....ano i ta blbá facka MŮŽE být tou smrtící....co z toho plyne?......zakážeme facky?.....ideálně na to vydáme EURO směrnici?


proboha.....tady se někomu projde zmrd po xichtě a rozproudí se tu debata jak je holá ruka nebezpečnou zbraní :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Opilí mladíci se porvali, jeden nepřežil

Příspěvek od jry2000 » stř 15.1.2014, 13:37

Co z toho plyne? Ze se zbrani neni "obrana zjevne neprimerena zpusobu utoku" i proti prazdnym rukam ....
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Opilí mladíci se porvali, jeden nepřežil

Příspěvek od pitt » stř 15.1.2014, 13:45

ale to jsou úplně stejně blbý keci jako ty který se konkrétně tobě vůbec nelíbí............někdo se zastřelí kvérem u čištění a řekne se.......zbraně jsou nebezpečný
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Opilí mladíci se porvali, jeden nepřežil

Příspěvek od jry2000 » stř 15.1.2014, 13:47

Ne, jenom, ze ten zastreleny je blb ....
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Opilí mladíci se porvali, jeden nepřežil

Příspěvek od pitt » stř 15.1.2014, 13:49

no a já ti zase řeknu že tady byl prostě blb ten kterej kopal do ležícího bezbranýho.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Opilí mladíci se porvali, jeden nepřežil

Příspěvek od S474N » stř 15.1.2014, 13:49

JRY2000: diky za citaci zakona, o tom to PRESNE BYLO. Jenze nekterym je to marne vysvetlovat. Kdo nechce, nepochopi.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Opilí mladíci se porvali, jeden nepřežil

Příspěvek od reddog » stř 15.1.2014, 13:51

Ublizeni na zdravi JE zakazane. Ale o tom to neni. Vysvetleni je v tom, ze JE NUTNO k tomuto nahlednout, ze v konfliktu i "jen facka" je stale facka.
Pitte, mas pocit ze bych byl decko, ktere si chce vybrecet eurosmernici na "zakaz facek"?? :huh:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Opilí mladíci se porvali, jeden nepřežil

Příspěvek od pitt » stř 15.1.2014, 13:57

a co jako ......co je v zákoně tak nějak + - vím a souhlasím s tím, ale jde snad o posouzení konkrétní situace a tahle situace byla konkrétně vybrána špatně.

Například s odstupem času a po seznámení se s případem plně souhlasím s postupem "nechtěného nápadníka" v Krušných horách........to že se "něco" posralo ještě před tím a potom, to nechám stranou, ale tady bych střelbu schvaloval.

Ale jsou jiný případy, kde se domnívám že by to bylo naprosto zbytečné

E: Haf,haf.........ano ubližovat je špatné a facka je taky špatná, takže až tvá dcera něco provede a ty ji budeš chtít lištit, tak pamatuj na to že jsi v podstatě ozbrojen a můžeš ji zabít...................... :wink:

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Opilí mladíci se porvali, jeden nepřežil

Příspěvek od Piggy » stř 15.1.2014, 14:19

Ano, i facka může zabít, ale zcela výjimečně. Ovšem "běžná hospodská strkanice" zpravidla nespočívá ve fackování, ale "útok holýma rukama" bývá častěji veden stylem "pěstí do xichtu". A tam už je riziko podstatně vyšší - dokonce bych si troufal tvrdit, že za poměrně nízký výskyt fatálních následků může spíš neohrabanost rváčů než povaha použité techniky samotné.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 299

Registrován: pon 23.7.2007, 13:12

Zbraň: Glock 17,26

Bydliště: Praha

Re: Opilí mladíci se porvali, jeden nepřežil

Příspěvek od DeadlyOne » stř 15.1.2014, 14:50

Fatálnost při rvačce není tak úplně zapříčiněná samotnou fackou nebo úderem pěstí, ale následovnou akcí jako je upadnutí na roh stolu hlavou, upadnutí na zem a praštění se hlavou tvrdě o zem, atd. Kdyby někdo chtěl nekoho zabít pěstí, tak to většinou bude vyžadovat ubití, umlácení a po delší dobu, tak jako třeba ukopání a podobně. Jsou vyjýmky a může se stát že se člověk zrovna špatně hne nebo nastaví hlavu či něco jiného v okamžik zásahu což může dopomoci k fatálnímiu zranění. Většina bitek na ulici nebo hospodskejch rvaček jsou spíš plaváky a nehlavý mlácení bez cíle, kdy více ujmy si udělá útočník. Ale občas to může přistát dobře třeba na spánek. Nejsem znalec a nejsem doktor, je to můj osobní názor a trocha zkušeností. Jak tohle bylo se moc s médií nedozvíme, pokud nebude nějaká rekonstrukce, což silně pochybuji.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Opilí mladíci se porvali, jeden nepřežil

Příspěvek od jry2000 » stř 15.1.2014, 14:52

Vsadis svuj zivot na to, ze utok na tvoji osobu smerem na krk nebo vyse ti nemuze zpusobit smrt pripadne tezke ublizeni na zdravi nebo te privezt do vegetativniho stavu?

Dalsi takove misto na tele by mohlo byt plexus a pripadne jatra, ledviny apod ....
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 320

Registrován: ned 05.1.2014, 22:17

Re: Opilí mladíci se porvali, jeden nepřežil

Příspěvek od Lock » stř 15.1.2014, 15:05

Kazdy utok muze zpusobit smrt, dokonce kterekoliv z obou stran.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Opilí mladíci se porvali, jeden nepřežil

Příspěvek od S474N » stř 15.1.2014, 15:11

Lock: aha!?! A vyjde i zitra rano slunce?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 320

Registrován: ned 05.1.2014, 22:17

Re: Opilí mladíci se porvali, jeden nepřežil

Příspěvek od Lock » stř 15.1.2014, 15:33

Pravdepodobne jsi nepobral nesmyslnost prispevku vyse, kdy ma nekdo sazet zivot a pritom se nedrzis ani tematu, mas to zapotrebi? Zeptej se v Predpovedi pocasi.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz