Praha Čimice: pristihl zlodeje a v sebeobraně ho postřelil


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Příspěvky: 58

Registrován: pon 23.9.2013, 12:29

Zbraň: Glock 26

Bydliště: Vysočina

Re: Praha Čimice: pristihl zlodeje a v sebeobraně ho postřel

Příspěvek od vodas » pát 17.1.2014, 23:20

Ja spis reagoval na ten nazor ohledne vydani provadeciho predpisu a uziti smrtici sily pri zadrzeni,jak jsi zminoval vyse.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Praha Čimice: pristihl zlodeje a v sebeobraně ho postřel

Příspěvek od Carloss » pát 17.1.2014, 23:24

Štěpán: Tak si přečti pečlivě ustanovení našeho Tr.Záku o NO. Co tam je napsáno??? Něco o nebezpečí bezprostředně hrozícím. V čem je to jiné od CD??? Ono se totiž netýká jen vloupání do obydlí, ale obrany života vůbec, kdekoli a kdykoli. Znova se ptám... Je Ti to málo????
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Praha Čimice: pristihl zlodeje a v sebeobraně ho postřel

Příspěvek od Stepan » pát 17.1.2014, 23:32

Vodas- Psal jsem o hrozbě použití smrtící síly, která by se při tom, kdyby zločinci postupovali podle předpisu a poslouchali standartní pokyny a chovali standartním předepsaným způsobem, nepoužila, a když už by se musela použít, použila by se zase nějakým předepsaným způsobem, jako pokud by se zadržený v předepsané poloze začal pohybovat v rozporu s postupem, ale nepředstavoval by bezprostřední hrozbu pro zadržujícího, nesměl by se zastřelit úplně, ale jenom by se mohl střelit do končetiny jako varování atd. Bez reálné hrozby použití smrtící síly by zločinci asi těžko poslouchali a nechali se zadržet.

Carloss - myslím, že si nerozumíme. Náš zákon mi připadá dobrý, dobré mi nepřipadá jeho reálné provádění našimi soudci a státními zástupci. Proč jsem reagoval na castle doctrine už jsem vysvětlil.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Praha Čimice: pristihl zlodeje a v sebeobraně ho postřel

Příspěvek od Carloss » pát 17.1.2014, 23:37

To pak jo... Pak s tebou souhlasím a omlouvám se, že jsem to špatně pochopil.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 320

Registrován: ned 05.1.2014, 22:17

Re: Praha Čimice: pristihl zlodeje a v sebeobraně ho postřel

Příspěvek od Lock » sob 18.1.2014, 2:41

Stepan: a co vyzva: stuj, nebo strelim, ani se nehni a ruce pomalu nahoru :-)
vodas píše:Phil: a na co by jsi se chtel podle uvedeneho zakona ptat?Neber to jako utok proti sve osobe,jen by me to zajimalo.
Trefna otazka, kdyz soude z jineho tematu potencialni uzivatel a zakaznik glocka mozna neumi/nechce se zeptat dovozce (viz jine zema:-) na jeho mozna klamavou reklamu :-) Spravna otazka je totiz pul odpovedi.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Praha Čimice: pristihl zlodeje a v sebeobraně ho postřel

Příspěvek od S474N » sob 18.1.2014, 7:39

Ty ze se neumis na neco zeptat? *3*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 51

Registrován: pát 28.12.2012, 19:20

Zbraň: CZ75

Re: Praha Čimice: pristihl zlodeje a v sebeobraně ho postřel

Příspěvek od Gemator » sob 18.1.2014, 9:44

Jak poznate ze ten frajer ktery vam vleze do baraku jde jenom krast a ne zabijet,unaset vase dite atp.? Kde je ta hranice ?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Praha Čimice: pristihl zlodeje a v sebeobraně ho postřel

Příspěvek od reddog » sob 18.1.2014, 10:38

Stepan:
moc kdyby, moc když. Přesný návod bude mít za následek jen více neprovedených úkonů zadržení dle zákona. Čím více úkonů máš dělat, tím více jich pravděpodobně ve stresu i pokazíš. Třeba jen neřekneš přesně slova dle zákona a bum, právník protistrany tě uvaří a jdeš sedět za nebezpečné vyhrožování. Nepochybuji o tom, že tomu rozumíš a že je ti nad míru jasné. Přesto tady stále hovoříš o nutnosti nějakého předpisu, postupu, normy. Tobě jde o to, aby se do aktivity zadržení raději nikdo nepouštěl (Nikdo promine :D ). Ty jsi ale zakuklený tvor. Tak nějak cítím, že by toto byla další tvá chytrá argumentace k odmítnutí obačanského zadržení i podle předpisů. Pletu se?
Já to vezmu z jiné stránky. Proč potřebuješ jasný předpis jak se chovat v každé situaci? Chceš (ne, musíš) následně doplnit každé chování i monitorováním každého okamžiku. Protože jen potom má přesný návod na chování smysl. Vlastně ještě tam něco chybí. Chybí postih za nedodržení vzorce chování. Ten musí být (u tebe) spojen s maximálním možným doložením skutku - opět monitoring vteřiny za vteřinou života jedince.
A ještě jinak. Proč postihovat skutky?? Není lepší rovnou vynaleznout "něco" na čtení myšlenek (heh, přehnal jsem to, takže raději vymyslet vzorec na předpověď chování každého jednotlivce)?
Takže se vrátíme do reality. Ono pro vyhodnocení soudní pře útočník-obránce hodně záleží na faktech a pak mnohem více i na jejich prezentaci a pak asi nejvíce na náladě páně soudců.
Takže teď mi prosím vysvětli, proč na jednu stranu říkáš že: "Náš zákon mi připadá dobrý, dobré mi nepřipadá jeho reálné provádění našimi soudci a státními zástupci" a zároveň na druhou stranu voláš po dalších předpisech a normách, které jim jen pomohou dále šířit pouze své pojetí a představy o fungování světa??
Uživatelský avatar

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 320

Registrován: ned 05.1.2014, 22:17

Re: Praha Čimice: pristihl zlodeje a v sebeobraně ho postřel

Příspěvek od Lock » sob 18.1.2014, 11:41

Třeba Stepan myslel prováděcí vyhlášku :-)

Možná by jen stačilo slušné chování, ale když se ho děckám nedostane, jak mají nekrást, že... Anebo romové, tam je to prostě asi v genech, vzít tomu, kdo má...

Ale jinak máš pravdu, buďto dopadneme my lidi na planetě Zemi, jako Orwellov 1984, anebo nutno něco udělat, dokud to jde. Vymýšlet předpisy je ten Orwellov. Odkazuji na post127164.html#p127164

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: Praha Čimice: pristihl zlodeje a v sebeobraně ho postřel

Příspěvek od azavak » sob 18.1.2014, 20:29

Človek si odskočí do práce a Vy prokecáte dvě stránky.
Je třeba si uvědomit že se nestřílelo na zloděje ale na utočníka.Tím se zloděj stáva v momentě kdy se místo útěku otčí směrem k tobě a zaůtočí.Málo kdo tady by střílel na pouhého zloděje.(rádi bychom ale zatím to nelze).Doktrína hradu.Možná jinde ve světě zneužít nejde ale uvědomme si že jsme češi.Ojebem neojebatelné a omrdáme neomrdatelné.
Uživatelský avatar

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 320

Registrován: ned 05.1.2014, 22:17

Praha Čimice: pristihl zlodeje a v sebeobraně ho postřelil

Příspěvek od Lock » ned 19.1.2014, 3:21

Malokdo by strilel na zlodeje, ktery se vloupal v noci do bytu a kradl? Fakt? Nejaky pripad byl?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Praha Čimice: pristihl zlodeje a v sebeobraně ho postřel

Příspěvek od reddog » ned 19.1.2014, 5:21

azavak píše:...(rádi bychom ale zatím to nejde)
Ja tedy ne! Rekl bych, ze jsi to nevyjadril uplne vhodne 8-)

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: Praha Čimice: pristihl zlodeje a v sebeobraně ho postřel

Příspěvek od azavak » ned 19.1.2014, 10:49

OK. Průměrně inteligentní běloch to pochopil a pro ostatní ještě jednou. LOCK - nekradlo se v bytě ale v prázdné garáži (bez auta).Kdyby pán trefil zloděje který kradl měl by co vysvětlovat.Ale bylo útočeno na jeho osobu,takže nebránil starou veteš na kterou ma sváté právo ji vlastnit ale svůj život nebo zdraví.Svému právnikovi tak dál pár argumentů kreré může použít v jeho prospěch.A to je rozdíl.Reaguji na konkrétní článek a událost.Pokuď i to nechápeš pak je dobře že nejsou psychotesty povinné.
Uživatelský avatar

Aspirant na exota
Aspirant na exota

Příspěvky: 320

Registrován: ned 05.1.2014, 22:17

Re: Praha Čimice: pristihl zlodeje a v sebeobraně ho postřel

Příspěvek od Lock » ned 19.1.2014, 13:22

Proč je to dobře? Naopak, povinné by být měly! Náhodný výstřel? Ehm. Co když se šel jen schovat před deštěm či někým (spekulace, nestudoval jsem indicie a dukazy).

Jinak já položil spíše řečnickou otázku, protože jak to bylo doopravdy stejně víme prd.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Praha Čimice: pristihl zlodeje a v sebeobraně ho postřel

Příspěvek od reddog » ned 19.1.2014, 16:47

Cekal jsem, jestli to nekdo vezme, tak nic, ja se obetuji.
Takze, proc je nutne zavadet povinne psychotesty? Nebo je to opet nejaky recnicky obrat v diskuzi, jez jsem nepobral? Nebo je to reakce primo k "nahodnemu vystrelu"?
"Sel se schovat pred destem" mi zni uplne stejne pravdive a skutecne jako "nadejny student mediciny, budouci neurochirurg" (modri jiste vedi, snad neni nutno rozepisovat vice).

Vysvetlivky:
Ten dotaz na nutnost psychotestu je jen recnicka otazka. Druhy a treti dotaz jiz recnicke otazky nejsou.

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: Praha Čimice: pristihl zlodeje a v sebeobraně ho postřel

Příspěvek od azavak » ned 19.1.2014, 17:25

Nereagoval jsem proto že je to zbytečné.Asi bylo vše řečeno.A reagovat na hloupé plácácní zoufalce je o ničem.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Praha Čimice: pristihl zlodeje a v sebeobraně ho postřel

Příspěvek od S474N » ned 19.1.2014, 21:11

reddog: nejenom modri vedi, ted ve zpravach si vylivala srdicko matka postreleneho. Bylo to z toho etnika, co si bezne zvysuje kvalifikaci studiem pri zamestnani...
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 104

Registrován: pon 31.3.2008, 8:53

Bydliště: kolem Ostravy

Re: Praha Čimice: pristihl zlodeje a v sebeobraně ho postřel

Příspěvek od pekoz58 » ned 19.1.2014, 21:32

tak ,tak.... a co třeba nemělo by se to tady už rozpustit...
celá tahle nesmyslná diskuze už je fraška...byť nejsem uživatelem fy Glock ale :roll: :roll: :roll: ...
tak jak to tady sleduji tak Vám některým už je stydno že vůbec existujete....a ještě snad probůh máte ZP a na sebeobranu - no hrůza..
strčte si hlavu do zadku a doufejte že na Vás nepřijdou
(a mužete si honit pod peřinou - to se dle podle některých tady ještě fakt může ? anebo už to taky zakázali)
jak jsem byl kdysi nasrán, tak teď už chápu moderátory jiného webu (na slovenském foru střelců na to taky přišli)- rovnou zarazili nesmyslné diskuze duševně jednoduchých jedinců - věděli jak to končí a VČAS zareagovali. Myslím že někteří uživatelé tohoto fora........
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Praha Čimice: pristihl zlodeje a v sebeobraně ho postřel

Příspěvek od S474N » pon 20.1.2014, 11:45

Koukam, ze redaktori meli opravdu smysl pro humor - viz. ta ikona matky *3* :lol:

[Přípona jpg byla deaktivována a nadále nebude zobrazována.]

| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek

Příspěvky: 143

Registrován: úte 29.10.2013, 12:59

Re: Praha Čimice: pristihl zlodeje a v sebeobraně ho postřel

Příspěvek od kregan » pon 20.1.2014, 12:31

Takže náhodný výstřel...

"Muž byl jedním ze zlodějů napaden a proto chtěl v obavě o svůj život zbraň použít. V momentě, kdy se snažil natáhnout závěr pistole, došlo k náhodnému výstřelu a střela zasáhla pachatele do hlavy."

Zdroj: http://praha.idnes.cz/muz-v-cimicich-po ... zpravy_bur

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz