Petice za rozšíření možnosti nutné obrany ve vlastním obydlí


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Petice za rozšíření možnosti nutné obrany ve vlastním ob

Příspěvek od Stepan » čtv 23.1.2014, 13:36

Starosto, celý ten tvůj příspěvek je plný osobních názorů a postojů, ve chvíli, kdy jde o fakta.

Příklad:
Starosta píše: NE, nedokážu si představit, že se třeba ožralej octnu v cizím domě, protože jsem se spletl a bylo odemčeno.
To je pěkné, že si to nedokážeš představit. Je to ale úplně jedno, co si dokážeš představit nebo ne. Tady jde o fakta.

FAKT je, že ožralí lidé dělají věci, které by je ve stavu střízlivosti ani nenapadly.
Další fakt je, že Česká republika je jedna ze zemí s největším problémem s alkoholizmem na světě.
Další fakt je, že většina trestných činů je páchána v opilosti nebo pod vlivem jiných látek.

Je úplně jedno, jestli TY piješ nebo nepiješ, co si TY dokážeš představit nebo ne, tady nejde o TEBE. Musíš se z té diskuze odosobnit, jinak nikdy nikam nedojdeš.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Petice za rozšíření možnosti nutné obrany ve vlastním ob

Příspěvek od Starosta » čtv 23.1.2014, 13:39

Díky, Štěpáne, to jsem potřeboval vědět.
Co jsi tím chtěl říct, krom toho, že mám jistou představu o životě, která je čistě osobní?

Ty si dokážeš představit, že se octneš někde jinde a to tak, že vystrašíš majitele nemovitosti natolik, že tě zastřelí??
A dává to smysl, nebo je to "hvězdná konstrukce", která prostě není skoro možná?
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 297

Registrován: úte 14.12.2010, 16:10

Bydliště: Praha

Re: Petice za rozšíření možnosti nutné obrany ve vlastním ob

Příspěvek od Stenny » čtv 23.1.2014, 14:04

Aniž bych to myslel jako osobní útok, některým diskutérům bych doporučil tuto četbu: http://cs.wikipedia.org/wiki/Argumenta% ... C3%AD_klam

Zejména "statistické sylogismy", "anonymní autorita" a "podsunutý argument".

Štěpáne, snad opravdu opilí lidé dělají, co by je ve střízlivém stavu nikdy nenapadlo. Ovšem to může mít vliv nanejvýš na právní posouzení jejich činnosti, nikoliv na jakousi nutnost tolerance toho, čeho se dopouštějí. Pokud takový člověk, ve střízlivém stavu dejme tomu bezproblémový, v opilosti rozbíjí dveře a vniká do cizích bytů, jaká je pravdpodobnost, že se zastaví před napadením člověka, kterého tam potká?
Neboli: pokud někdo útočí, obránce nemusí zjišťovat, jestli útočník není pod vlivem nějaké návykové látky.

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Petice za rozšíření možnosti nutné obrany ve vlastním ob

Příspěvek od cipis » čtv 23.1.2014, 14:05

Ale tady se nemluvilo o tom, že někdo spadne ze schodů. Tady se mluvilo něco o tom, že někdo v úleku bude střílet. Jenže než se někdo rozhodne projít barák s nabitou zbraní, tak by si měl také uvědomit, že tam může potkat toho, kdo tam také bydlí a neštěstí je hotovo. Dcera táhnoucí si frajera atd. ... Proto jsem psal, že tohle by měl mít pod kontrolou.
Tvůj případ s pádem ze schodů je trochu jiný.
Stenny píše: cipis:
Nechci být Ďáblův advokát, ale představ si to trochu méně polarizované. On se tedy opravdu vláme ke mně do bytu, protože potřebuje pomoc. Holýma rukama by to nezvládl, takže třeba ještě drží v ruce šroubovák, když ho potkám... a veškeré kulisy stranou, já se tím pádem v noci probudil a potkal ve vlastní bytě chlapa se šroubovákem v ruce. Takže mu dám třeba pěstí... a on spadne ze schodů a zabije se. Za to už jsem nemohl, protože přeci nemám čas počítat možné vektory dopadu chlapa. Ale soud by mi to za současné situace asi neprominul...

Příspěvky: 297

Registrován: úte 14.12.2010, 16:10

Bydliště: Praha

Re: Petice za rozšíření možnosti nutné obrany ve vlastním ob

Příspěvek od Stenny » čtv 23.1.2014, 14:09

cipis: Jenže ono taky bylo mluveno o tom, že tam rozespalý obránce potká chlapa jako horu a ne někoho, kdo v domě/bytě taky bydlí - potká někoho, kdo dovnitř očividně nepatří. Řekl bych, že z toho by mohla pramenit velká část úleku. Nic ve zlém a myslím, že je nám už oběma jasné, kam ten druhý směřoval :).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Petice za rozšíření možnosti nutné obrany ve vlastním ob

Příspěvek od jry2000 » čtv 23.1.2014, 14:17

Vzhledem k tomu, ze Stepan ozraly se nabourava k ostatnim do baraku, hraje pocitacove hry a moc kouka na televizi, tak mu zcela jiste jde o to, aby se mu ve stavu rozjarenosti nestalo bebiii. Na ostatni ocividne kasle ....
Lajte mi lhu-li

Příspěvky: 58

Registrován: pon 23.9.2013, 12:29

Zbraň: Glock 26

Bydliště: Vysočina

Re: Petice za rozšíření možnosti nutné obrany ve vlastním ob

Příspěvek od vodas » čtv 23.1.2014, 14:55

Cipis: jasne,ze se leknu,protoze potkam nekoho,kdo domu nepatri.Nebudu psat,jak mam barak zabezpeceny,ale kdyz uz pujdu se zbrani po dome,jsou dve moznosti 1.porucha elektroniky 2.realne vloupani.

Jinak obecne je treba rict,ze vloupani pod vlivem alkoholu omylem do ciziho baraku je naproste minimum.U nas na malem okrese to za posledni tri roky neni jeden pripad (ktery by byl nahlasen PCR).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 192

Registrován: čtv 06.6.2013, 22:43

Zbraň: G26

Bydliště: Brno

Re: Petice za rozšíření možnosti nutné obrany ve vlastním ob

Příspěvek od SEIKEL » čtv 23.1.2014, 15:29

Vzhledem k te ruzove barvicce jsem si napred myslel, ze si Stepan dela srandu .... ale bohuzel nedela .... to je teda materialek .... tipuju ze bude brzy povysen ...
K tematu, za me ANO ... muj dum muj hrad, zbloudilyho ozralu na pozemku nakopu do sedaci casti tela a na zelezo ani nepomyslim ... ale jestli se mi ve dve rano u postele vylihne neznamej chlap, tak se ho na jmeno ptat nebudu ... nejspis se ho dozvim az nasledne od nekoho jineho ... kazdy musi nest odpovednost za sve ciny ... a pokud v nouzi budu muset vstoupjt do ciziho obydli, tak vedom si legislativy budu delat vsechno proto, aby se vlastnik necitil ohozen a ja to nekoupil ... takova zmena zakona bude mit jiste hromadku odpurcu, ale ja doufam ze HROMADU zastancu ...

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Petice za rozšíření možnosti nutné obrany ve vlastním ob

Příspěvek od Stepan » čtv 23.1.2014, 16:37

Starosta píše:... Dopadlo by to jinak, kdyby byl tento zákon v platnosti?
Rovnou mám odpověď, protože toho člověka znám :)
Sám o sobě věděl, že by byl psychicky schopen ho zastřelit. Ale chtěl se tomu pokud možno vyhnout.
Proto usuzuju, že by ho nezastřelil ani s touto legislativou.
Jakmile lidi dostanou právo, začnou ho využívat, nesprávně využívat a zneužívat. Bohužel v tomhle případě jsou ty důsledky nesprávného využívání a zneužívání dost vážné a nevratné a navíc můžou dopadnout na nevinné lidi.

Když je někdo "psychicky schopen" zastřelit člověka a měl by na to podle zákona právo, co tě vede k tomu, že by to nakonec nezmáčknul?

Opakuju asi po desáté: Zloději u nás existují ne proto, že se nesmějí střílet, ale protože nejsou trestáni tak, aby je už nenapadlo krást. Máme tu příliš měkký a nefunkční systém výkonu spravedlnosti a trestání. Musíme změnit tenhle systém a ne uzákonit právo střílet zloděje.

Na některých tu pozoruju naivitu a nesprávné představy o lidech. V lidech můžou být dost temné stránky, lidi můžou začít dělat strašné věci, když se jim dá příležitost. V lidech existuje krvelačnost, agresivita, touha zabít. Taky jsou tady psychopati, jejihž základní definiční rys je touha mít moc nad lidmi a ovládat ostatní lidi a kteří mají nulovou schopnost vcítění se do ostatních lidí, jejichž život pro ně má cenu jen v tom případě, že je můžou ovládat.

FAKT: Někteří lidi by prostě rádi zabili jiného člověka, kdyby k tomu dostali příležitost. Je to smutné, ale je to prostě tak. Stači odbourat sebekontrolu, třeba alkoholem a lidi to udělají. Udělají to, protože je to v nich.

Proto si myslím, že současná úprava, kdy je možné zabít člověka jenom v největší nouzi a ohrožení života nebo zdraví, je v pořádku. Cokoliv navíc a otevře se Pandořina skříňka.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Petice za rozšíření možnosti nutné obrany ve vlastním ob

Příspěvek od reddog » čtv 23.1.2014, 16:59

Stepane,
S tim demonem alkoholu to uz ale k..a prehanis. Za celou dobu cteni prispevku nejen zde na foru si pamatuji pouze jediny pripad strelec/alkohol v dome. A drzitelu (i nositelu) je presto relativne mnoho (mnoho z tveho pohledu, velice malo z pohledu mehu) ve stavu strizlivem, kdyz pouzivaji zbran. Tak uz prestan podsouvat, ze v alkoholu DRZITEL udela neco "zleho". To obecne. Tek k tem cinum konkretne. Jak jsi prosim te dosel k tomu zvastu ze: FAKT: Nekteri lide by proste radi zabili... ??? Tvoje obsese uz JE vazna. Zacinam uvazovat dokonce nad tim, ze te nekdo za toto snad plati. Nemohu si pomoct, ale vice nez kde jinde sem plati - Podle sebe soudim tebe! Opravdu mas pocit, ze mas chut nekoho zabit?? Mas strach z ostatnich?? Mas strach vychazet na ulici?? Pokud jsi si alespon jednou odpovedel ANO MAM, pak brzy vyhledej odbornika v oboru, ktery tak rad nutis ostatnim.
K tomu provadcimu predpisu k obcanskemu zadrzeni se OPET vyjadrim stejne, jako na jinem miste: CO, kdyz presne nedodrzis postup a spletes se v malickosti? Co kdyz NEDOKAZES, ze jsi vse odkecal a provedl spravne a ze jsi (dle sebe a provadeciho predpisu) vse udelal? Opet koncime u Velkeho bratra a sesnerovanem nezivote v absolutni totalite.
Stepane, rad bych te poznal osobne, protoze neverim, ze to co pises, myslis opravdu vazne. Podle mne ti chybi osobni kontakt nekoho "jineho". Obcas cestuji do ruznych koncin CR. Napis, kde mame moznost se potkat a u kafe probrat zivot 8-)

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Petice za rozšíření možnosti nutné obrany ve vlastním ob

Příspěvek od Piggy » čtv 23.1.2014, 17:19

Starosta píše:Dopadlo by to jinak, kdyby byl tento zákon v platnosti?
a) Se současnou legislativou by byl souzen ...
b) S legislativou, rozšiřující jeho právo na obranu by to asi dopadlo jak?
No velmi podobně ... Ale obránce by měl mnohem lepší vyjednávací pozici.
Toto je - stokrát žel - validní argument pro podobnou úpravu. Akorát místo "mnohem" bych použil "poněkud" :(
Pokud soudci doposud v odůvodnění rozsudku běžně používají argumenty, o kterých se na fakultě učili, že jsou nepřípustné, jistě to dokážou i po případné novele.
Ale budou to snad mít trochu těžší.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Petice za rozšíření možnosti nutné obrany ve vlastním ob

Příspěvek od VEIKO » čtv 23.1.2014, 18:03

Za me ano. Na Slovensku maji schvaleny CD zakona a taky tam nedochazi k masakrum. Co se tyce alkoholu tak je to hloupost. To ze si nekdo splete barak je kravina, kazdy je jiny a muj nazor na uleknuti je ze prst mimo spoust je pojistka proti leknuti. Kdyz uz lezu po baraku s nadrclim kverem tak si v klidu rozsvitim nebo zavolam mestaky at tu nekoho poslou.
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Petice za rozšíření možnosti nutné obrany ve vlastním ob

Příspěvek od Stepan » čtv 23.1.2014, 18:10

reddog píše:... Jak jsi prosim te dosel k tomu zvastu ze: FAKT: Nekteri lide by proste radi zabili... ??? Tvoje obsese uz JE vazna. Zacinam uvazovat dokonce nad tim, ze te nekdo za toto snad plati. Nemohu si pomoct, ale vice nez kde jinde sem plati - Podle sebe soudim tebe!

Ach jo, ignorovat fakt, že někteří lidé rádi zabíjejí jiné lidi, ignorovat, že existují masoví vrazi, ignorovat, kolik vražd se ročně stane jenom u nás, ignorovat zvěrstva, kterých se lidi už dopustili v historii a dobře se při tom bavili, a ještě potom obviňovat mě, že to říkám, protože já chci někoho zabít, vyžaduje opravdu neobyčejnou (s odpuštěním) pitomost.

Příspěvky: 297

Registrován: úte 14.12.2010, 16:10

Bydliště: Praha

Re: Petice za rozšíření možnosti nutné obrany ve vlastním ob

Příspěvek od Stenny » čtv 23.1.2014, 18:15

Štěpáne, potřebuju se trochu rozhodnout, zda to myslíš vážně, takže bych ti položil dvě otázky:
1) Tvrdíš, že v některých lidech je nutkání zabíjet a udělali by to, kdyby mohli. Že stačí odbourat sebekontrolu a udělají to. Mám to chápat tak, že pokud se někdo opije nebo zfetuje tak, že není schopen se kontrolovat, zabrání mu nezákonnost nějakého činu v tom, aby ten čin provedl? Kdyby totiž tohle byla pravda, tak by neměla existovat trestná činnost pod vlivem omamných látek, nebo minimálně alkoholu.
Vrazi vraždí navzdory zákonům, které zakazují vraždit.

2) Kde je ona země, která trestá zloděje tak účinně, že se tam žádní nevyskytují?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Petice za rozšíření možnosti nutné obrany ve vlastním ob

Příspěvek od Strelkyne » čtv 23.1.2014, 18:23

Ufffff :roll:
Srovnávat masové vrahy s lidmi, kteří byli přepadeni a jen si chtějí proti agresorovi bránit vlastní život, zdraví a majetek, aniž by byli semleti totalitní justiční mafií, je hodně silný kafe i na mne. A to už jsem si na tu propagaci zákazů, příkazů a jiných kazů od tebe zvykla. A nebylo by efektivnější, místo pruzení na střeleckém fóru, zakázat zlodějům krást? To by třeba pomohlo, ne?
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Petice za rozšíření možnosti nutné obrany ve vlastním ob

Příspěvek od Stepan » čtv 23.1.2014, 18:24

Já jsem to psal jako ilustraci toho, že to v některých lidech je. U některých se to projevilo, u některých ne. Pokud mluvíme o faktech, můžete si najít případy z USA, kdy lidé zcela bezohledně a chladnokrevně zabili nevinného člověka, který jim přišel na pozemek bez zlého úmyslu a vůbec je neohrožoval. To nejsou mé výmysly a názory, to se prostě stalo.
Strelkyne píše:Srovnávat masové vrahy s lidmi, kteří byli přepadeni a jen si chtějí proti agresorovi bránit vlastní život, zdraví a majetek, aniž by byli semleti totalitní justiční mafií,
Tohle srovnání tady nikdo nedělal. Asi jsi nepochopila, co se tu píše a co to znamená.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pát 24.1.2014, 12:51, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Sloučeny dva po sobě jdoucí příspěvky! Porušení bodu 6 pravidel!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Petice za rozšíření možnosti nutné obrany ve vlastním ob

Příspěvek od jry2000 » čtv 23.1.2014, 18:26

Tak ted uz to bude jen zavod o to, kdo navrhne Stepana na exota ....
Lajte mi lhu-li

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Petice za rozšíření možnosti nutné obrany ve vlastním ob

Příspěvek od Stepan » čtv 23.1.2014, 18:27

jry, nevšiml jsis náhodou, že celou dobu, co píšeš do tohohle vlákna, je to jenom tvůj monolog? Nepříjde ti to divné?

Příspěvky: 297

Registrován: úte 14.12.2010, 16:10

Bydliště: Praha

Re: Petice za rozšíření možnosti nutné obrany ve vlastním ob

Příspěvek od Stenny » čtv 23.1.2014, 18:28

Štěpáne, přestaň prosím uhýbat a odpověz mi. Velmi mě to zajímá.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Petice za rozšíření možnosti nutné obrany ve vlastním ob

Příspěvek od jry2000 » čtv 23.1.2014, 18:30

Tvoje naprosto mimoticke zvasty by si zaslouzili odmenu v podobe povyseni, ty masovej vrahu ....

Ostatne odpovedi na me otazky mne zajimaji taky :)
Lajte mi lhu-li

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz