Plastová střela na 9mm


Doporučení, ceny, zkušenosti, přebíjení

Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » úte 11.7.2006, 8:40

pár jich zbytečnejch mám, jestli je chceš, tak se domluv s někým kdo pojede do Čelákovic a já je tam vezmu s sebou

Příspěvky: 34

Registrován: úte 27.6.2006, 15:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Antonioseruty » úte 11.7.2006, 8:55

potřeboval bych 9 Luger :shock:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » úte 11.7.2006, 8:57

tak to nemohu sloužit, mám jen 380 Alfa

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 11.7.2006, 9:08

Uffff, z te nasi diskuze vyplynul jeden pomerne jasny zaver, na kterej jsme se vsichni shodli: DO PISTOLE ZADNY PLASTAKY ANI BROKOVY NABOJE NEBRAT !!!
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 804

Registrován: pon 20.3.2006, 13:09

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Příspěvek od 4mike » úte 11.7.2006, 9:14

CMK
tak tak, jedno z plusů revolveru, sežere vše a neodmlouvá. :D

Příspěvky: 34

Registrován: úte 27.6.2006, 15:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Antonioseruty » úte 11.7.2006, 10:20

no jo zadne plastaky, ale porad mi to pride lepsi reseni, nez kdy do nekodo nasypu pet kulek nez prestane dychat. Co kdyz ho trefim tak blbe, ze prezije a pak si na me smlsnou vic nez kdybych mu udelal jen modriny.
Navic si myslim, ze kdyz protinekomu vystrelim a on uciti zasah, bolest a vzuk vystrelu, tak bude primarne v soku, ze ho nekdo trefil a pravdepodobne bude pudove ustupovat.

P.S. Co mam asi tak delat, kdyz mu prostrelim plice a on bude lezet na zemi? toho mam jako jit dodelat do hlavy?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » úte 11.7.2006, 10:47

Dle zakona, pokud uz utok netrva a nehrozi Ti dalsi nebezpeci, poskytnout prvni pomoc.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » úte 11.7.2006, 13:40

Antonioseruty píše:no jo zadne plastaky, ale porad mi to pride lepsi reseni, nez kdy do nekodo nasypu pet kulek nez prestane dychat. Co kdyz ho trefim tak blbe, ze prezije a pak si na me smlsnou vic nez kdybych mu udelal jen modriny.
Navic si myslim, ze kdyz protinekomu vystrelim a on uciti zasah, bolest a vzuk vystrelu, tak bude primarne v soku, ze ho nekdo trefil a pravdepodobne bude pudove ustupovat.

P.S. Co mam asi tak delat, kdyz mu prostrelim plice a on bude lezet na zemi? toho mam jako jit dodelat do hlavy?
Ufff, znova :-)
Ja si obecne myslim - plastak na prvni rane - ANO, pac kdyz dostane prvni plastem a pujde dal, da se hned smazit ostrejma a je to pomerne zarucene pravne vyhrana sebeobrana. Jenze to na to musim mit zbran. REVOLVER.
Opakuji - do PISTOLE plastaky nebrat! Je tu hoooodne velka sance, ze to nepretahne zaver a jako mrtvymu ti bude uz pomerne jedno, zes chtel mit pravni jistotu sebeobrany, kdyz skoncis tak, ze vystrelis plastaka, druhej naboj ti to nepoda a ty budes v panice zbesile mackat spoust a ono nic - teda krom ty bejzbolky, co ti rozmasiruje mozek.

PS: ano, presne tak, nehrozi-li nebezpeci, musis poskytnout pomoc (tzn. napr. zavolat zachranku). Jako majitel zbrojaku bys sice mel umet osetrit tepenne krvaceni, nicmene v obave o svuj zivot te k tomu nemuze zadny zakon nutit (a paklize zastaveni tepenneho krvaceni znamena pristoupit k padouchovi na kontaktni vzdalenost, ma hold smulu).
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 421

Registrován: pát 01.4.2005, 18:57

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od SINCITYMAN » úte 11.7.2006, 15:13

Když vy si pořád představujete,že na vyhodnocení bude dost času,tedy ideální scénář:Rozpoznám hrozbu,vystřelím plast,bude opět dost času abych vystřelil podruhé,když rozpoznám že bude útočit dál,on nebude takový ranař aby si řekl:Jsem střelenej, asi zhebnu,tak do něj tu kudlu zabodnu,abych nezdech sám.... :(
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » úte 11.7.2006, 17:33

cmk píše:PS: ano, presne tak, nehrozi-li nebezpeci, musis poskytnout pomoc (tzn. napr. zavolat zachranku). Jako majitel zbrojaku bys sice mel umet osetrit tepenne krvaceni, nicmene v obave o svuj zivot te k tomu nemuze zadny zakon nutit (a paklize zastaveni tepenneho krvaceni znamena pristoupit k padouchovi na kontaktni vzdalenost, ma hold smulu).
Jsi povinen dokonce poskytnout predlekarskou prvni pomoc, nejen zajistit privolani. Pokud ovsem utocnika sestrelim a on se svali na svoji (napr. strelnou) zbran a porad se pomerne aktivne hybe, nikdo po mne snad nemuze chtit, abych sel zjistovat, jak mu pomoct. Utok uz sice netrva, ale tim, ze se priblizim, bych riskoval novy utok (kdyz nevidim zbran, nebo ji stale drzi v ruce apod.).
Prirovnal bych to k pomoci u autonehody. Mas povinnost zavolat a poskytnout v ramci svych moznosti pomoc - ale nikdo Te nemuze nutit behat do horiciho autobusu vynaset zranene. To je asi na kazdeho posouzeni.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » úte 11.7.2006, 18:34

Proto u sebe v autě mám glock-lopatku abych mu ten mozek mohl sebrat do pytlíčku pro lékaře kterej konstatuje smrt,která nastala okamžitě po výstřelu do hlavy :lol: stengan
Starosta:jínak sice jsi mucen poskytnout pomoc,ale až nebude moct podat trestní oznámení za to že jsem ho vyndal z hořícího auta a poranil jsem mu přitom páteř.
P.S když nepojede jako debil tak nemusí potřebovat ponoct,takže já seru na ostatní protože vím že oni serou na mě :wink:
Jínak v době mobilů je to jednoduchý prostě zavolám sanitu a popíšu situaci a ze sluchátka se ozve at s pacientem nehýbu že lékař je na cestě a je tam do 10min. To celé se nahrává a když mi lékař-zdravotní sestra zakáže s pacientem hejbat tak to splním a odpovědnost je předaná.
A další v případě že jsem nucen poskytnout první pomoc tak at si potom dořeší s policií že jsem manipuloval s věcma na místě činu-trochu paradox :P

Příspěvky: 34

Registrován: úte 27.6.2006, 15:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Antonioseruty » úte 11.7.2006, 19:23

ok, ja jsem tomu vcelku s tim revolverem rozumel, ale chtel jsem se spise zeptat na alternativu na pistol. Pokud plast predstavuje riziko nepodani dalsiho naboje, tak na to taky seru... :twisted:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » úte 11.7.2006, 19:39

Antonio: Jak budeš střílet v obraně? Zblízka. A to je přesně vzdálenost, na kterou i plasťáky udělají strašlivou paseku.
Jeden můj známý blbnul s bráchou s palstovým střelivem na dvoře. Když se dostatečně rozjívili, střelil ho brácha tou plastovou náhražkou. Tak asi na 5-7m, naštěstí přesně tam kam mířil - do levé půlky. Je tam dost svalové hmoty a málo životně důležitých orgánů, takže ačkoli se i přes džíny střela zaryla slušně hluboko, nic hrozného se nakonec nestalo. Nicméně následná domácí operace se slivovicovou narkozou jim byla oběma dostatečným poučením.
Plastová střela je totiž extrémně lehká a to s sebou nese naprostou nepředvídatelnost účinku: zblízka je účinná moc, na větší dálku málo. Co je mezi tím nelze odhadnout.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » úte 11.7.2006, 20:16

No to jsou (byli) pekna kvitka :lol: :lol: :lol: To musela byt show :!:
Jau to boli.
Nervi, kde je plastak...
Jau to boli.
Nervi, kde je ten zatracenej...
Jau to boli.
Nervi a pomoz mi ho najit.
Jau co to tam kua...
Tyvole nekecej...?
Tys me strelil, ta kurva je vevnitr! Dej to sem at te zabiju! :onfire:
*95* *95* *95*
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Příspěvky: 34

Registrován: úte 27.6.2006, 15:36

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Antonioseruty » úte 11.7.2006, 22:35

no jo to pak meni situaci, pokud jsou tak nepredvidatelne, tak jsou v podstate na prd :? :?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 1444

Registrován: pon 30.1.2006, 18:18

Zbraň: GLOCK

Bydliště: MATRIX, jako všichni

Příspěvek od Smith » stř 12.7.2006, 17:55

Starosta: Tak nějak! *47*
Kámoš pak ještě barvitě popisoval, jak stál ve vaně (aby nenasvinili krví *88* ) tváří ke zdi, láhev slivovice v pravici. Tu pak aplikovali dílem vnitřně, dílem vně, přičemž se mu bratr pokoušel peánem, pinzetou a všim co doma našel vyjmout projektil z hýždě... Bylo mu pak celkem blbě, ale nešlo hned poznat, jestli to je nenadálá zdravotní komplikace po jinak úspěšné operaci, nebo prostá kocovina *62*
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » stř 12.7.2006, 18:41

:lol: :lol: :lol: stengan

Příspěvky: 302

Registrován: ned 19.3.2006, 11:12

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Praha

Příspěvek od Willy » stř 12.7.2006, 23:34

Stengan: Teda čemu se zrovna ty "tlemíš" to nechápu *51* . Ty totiž ještě nevíš, že tě čeká podobný zážitek až mi budeš z nohy vyndavat tu plastovou kuličku, kterou tam nosím už od Jihlavy a ta rána (mrcha) ne a ne se zahojit *69* :biggrin:
Dobrý úsudek pramení ze zkušeností. Zkušenosti bohužel pramení ze špatného úsudku.

Příspěvky: 303

Registrován: úte 07.3.2006, 13:25

Zbraň: GLOCK

Bydliště: poblíž Prahy

Plastová střela na 9 mm

Příspěvek od vito » čtv 13.7.2006, 7:46

Byla tu řeč o tom, že plastová střela je v revolverech bez problémů. Já mám zkušenosti pouze s nábojem 38 Spl v šedém, celoplastovém provedení s odtrhávací střelou. Tyto náboje mají velkou zápalku, asi jako v brokových nábojích /možná slouží i jako výmetná náplň/ a ta se mi v revolveru po výstřelu občas vytlačila dozadu a blokovala následné otáčení válce. Podotýkám, že v prakticky novém revolveru bez vůlí.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 13.7.2006, 8:43

Willy píše:Stengan: Teda čemu se zrovna ty "tlemíš" to nechápu *51* . Ty totiž ještě nevíš, že tě čeká podobný zážitek až mi budeš z nohy vyndavat tu plastovou kuličku, kterou tam nosím už od Jihlavy a ta rána (mrcha) ne a ne se zahojit *69* :biggrin:
Tak panove, az na tohle prijde, dejte mi vedet - to natocim.
Pohled na Williho stojiciho ve vane s flakou slivovice a rvouciho na Stengana "kurva delej, boli to jako svina" a pod nim Stengan kuchajici nohu, aby vyndal kulicku... To proste musmi videt :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „Střelivo“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz