Kriminalita dětí: Agresor šel do školy v ponožkách potřísněn


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Příspěvky: 58

Registrován: pon 23.9.2013, 12:29

Zbraň: Glock 26

Bydliště: Vysočina

Re: Kriminalita dětí: Agresor šel do školy v ponožkách potří

Příspěvek od vodas » úte 28.1.2014, 10:13

To je zase výživná debata. Já se musím přiklonit k Satanovi, jsem na tom podobně. V podstatě jsem asi od páté třídy ZŠ hrál wolfenstaina, pak doom, hell, heretic, duke atd., na VŠ už to bylo call of duty, medal of honor atd. Hry si normálně kupuju, je mi 33 a hraju v podstatě pořád. A nic mě z toho nepoznamenalo. Jsem ženatý, 1 dítě, žádný záznam v rejstříku trestů, 0 bodů v ekř, pokuty za rychlost byly, ale to jsem byl ještě mladej a blbej, posledních 10let nic. Doma mám jednu zbraň a 50nábojů. Jinak nesedím pořád před kompem a nepařím, chodím na ryby, jezdím hodně na kole atd. A pokud by někdo tvrdil, že jsem magor poznamenaný hraním her, tam mám papír od psychologa, že nejsem (před 5-ti lety zkoumán pro zaměstnavatele). Osobně si myslím, že může být problém, pokud násilné hry hraje třeba 5-ti leté dítě, to těžko může pak rozlišovat co je realita, ale je problém rodičů, že to dítě nechají hrát takové hry. Nezaměňujte vraždění díky hraním her a hraní her jako trénink pro vraždění. Kde jinde si ti magoři můžou natrénovat střelbu na stovky lidí než na kompu, v reálu by to šlo asi těžko. Dospělý člověk (a to je už v podstatě dítě kolem 12-13 let) už dokáže rozlišit, co je špatné a co zlé, potíž je v tom, že nemá třeba morální zábrany, aby tak nejadnalo, a to je zase vliv výchovy.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Kriminalita dětí: Agresor šel do školy v ponožkách potří

Příspěvek od S474N » úte 28.1.2014, 10:14

pitt: myslim, ze mas na vic, ale chapu tve rozruseni z kombinace Nokia Lumia + Windows, verim, ze jednomu by z toho hrablo *3* *47* :lol:
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Kriminalita dětí: Agresor šel do školy v ponožkách potří

Příspěvek od pitt » úte 28.1.2014, 10:20

ano...a bude hůř......jenom co se rozšíří Windows 8.
společným jmenovatelem všech "aktivních střelců" je určitě spojení Nokia a Windows.

...ale řeknu že je na tom fakt něco hoodně pozitivního.........má blů tůt, takže jdou přetáhnout kontakty ze starýho telefonu :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Kriminalita dětí: Agresor šel do školy v ponožkách potří

Příspěvek od Nikdo » úte 28.1.2014, 13:08

Stepan píše:...
Pokud někdo něco takového popírá, dává najeho, že neví naprosto nic o psychologii, procesu učení, vývojové psychologii, že je to natvrdlý ignorant, že je to stejný idiot jako Klaus, sám vědecká nula, schopný popírat práci stovek vědců, z nihž každý toho ví tisíckrát víc, než on.
...
Trochu OTbočka, ale když už to tu padlo: nechť posoudí každý sám, co přesně Klaus tvrdí a co popírá:
http://uloz.to/xxsZrXcE/klaus-modra-nik ... laneta-pdf
Věřím, že tímto OTkazem odpůrce VK potěším :mrgreen:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Kriminalita dětí: Agresor šel do školy v ponožkách potří

Příspěvek od S474N » úte 28.1.2014, 13:15

Nikdo: proc potesis? Mimochodem, zcela realne by me zajimalo, v cem konkretne je Klaus idiot. Doufam, ze mi na to Stepan konkretne odpovi.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Kriminalita dětí: Agresor šel do školy v ponožkách potří

Příspěvek od jry2000 » úte 28.1.2014, 13:17

No kdyz to shrneme, tak 30ti leta valka, 100leta valka, prvni svetova valka, druha svetova valka a podobne byly zpusobeny nasilim a brutalitou v televizi a pocitacovym hram .....

Kurna, ze je nezakazaly uz tehdy ....?

A na to vyvraceni teorii pana Vaclava Klause se tesim taky :) .... Certidlo, priprav se na argumenty ve stylu, ze pan VK se moc diva na televizi a hraje pocitacove hry ....
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Kriminalita dětí: Agresor šel do školy v ponožkách potří

Příspěvek od Nikdo » úte 28.1.2014, 13:19

S123N: pro ty, co v té větě necítí tu ironii, jsem na konci namísto interpunkce použil takový zelený obrázek...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Kriminalita dětí: Agresor šel do školy v ponožkách potří

Příspěvek od pitt » úte 28.1.2014, 13:24

S474N píše:Nikdo: proc potesis? Mimochodem, zcela realne by me zajimalo, v cem konkretne je Klaus idiot. Doufam, ze mi na to Stepan konkretne odpovi.
ja ti odpovim ciste subjwktivne..... VK je idiot,protoze ke to arogantni egoisticka picha. Souhlasim s nim s Eu,kus pravdy ma i v oteplovani,ale to neznamena ze to neni idiot. Ostatne podobne vlatnoati maji/meli vsichni prezidenti "nove" CR
Uživatelský avatar

Příspěvky: 89

Registrován: ned 19.8.2012, 11:55

Zbraň: CZ75 B

Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Kriminalita dětí: Agresor šel do školy v ponožkách potří

Příspěvek od Xerxes » úte 28.1.2014, 13:30

No, se Stěpánem se nemá cenu dohadovat. Abys mě Štěpáne špatně nepochopil- ne, neubil jsi mě argumenty,ale byl jsem varován, abych se nehádal s blbcem protože blbec mě stáhne na svojí úroveň, kde mě převálcuje svými většími zkušenostmi.

S474N: Co máš proti Lumii? Sám jsem vlastník a jsem za to rád :D

Příspěvky: 44

Registrován: sob 14.1.2012, 9:30

Re: Kriminalita dětí: Agresor šel do školy v ponožkách potří

Příspěvek od KarelP » úte 28.1.2014, 14:55

pitt píše:VK je idiot,protoze ke to arogantni egoisticka picha. Souhlasim s nim s Eu,kus pravdy ma i v oteplovani,ale to neznamena ze to neni idiot.
Tohle si s dovolením uložím. To je perla! Kam se hrabou diskuse na novinky.cz
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Kriminalita dětí: Agresor šel do školy v ponožkách potří

Příspěvek od reddog » úte 28.1.2014, 15:01

Stepan píše:Nikdy v historii děcka netrávila několik hodin denně na realistických simulátorech vraždění.
Pokud dítě v realistickém simulátoru denně zavraždí desítky nebo stovky lidí, změní to jeho vztah k realitě, změní to jeho vnímání toho, co je běžné a normální a co není, zvýší to jeho agresivitu.

...a...

Jste schopní ignorovat konkrétní případ, kdy kluci ukopali k smrti člověka, protože si trénovali kopy z počítačové hry a rozdíl mezi hrou a realitou jim naprosto nedocházel, jste schopní ignorovat, co vám řekně odborník na lidské chování - psycholog.

Stydím se za vaší blbost.
Drive si chlapci hrali s vajacky z cinu. Mas pocit, ze patologicti nasilnici a vrazi tehdy neexistovali??
...a...
Ne, nejsme ignoranti, naopak jen stale nechapeme (alespon ja tedy urcite), proc opet delas z jednoho pripadu za urcite obdobi pravidlo??

Takze mas z te statistiky krminality mladistvych i prokazatelny pocet tech, kteri provedli sve ciny pod vlivem hrani her? Docela by nam to pomohlo v diskuzi.
Za mou blbost se stydet nemusis, je-li tato posuzovana eurohujerskym blbometrem :mrgreen:
K tomu VK. Jestli on ti ten pan nelezi v zaludku hlavne kvuli tomu euroodporu.

For all:
Tohle uz je snad nejaky vyzkum, nebo co :huh: .
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Kriminalita dětí: Agresor šel do školy v ponožkách potří

Příspěvek od S474N » úte 28.1.2014, 15:33

Xerxes: ja? Ja vubec nic, naopak. Jen prosimte posli na sebe SMS (teda CHAT) tady Pittovi, on si te ulozi do KONTAKTU (teda do LIDE) a kdyz nebude zase neco vedet, jak se to vubec ovlada, tak ti zavola. :lol: *3* *40*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Kriminalita dětí: Agresor šel do školy v ponožkách potří

Příspěvek od pitt » úte 28.1.2014, 15:36

Svou vytrvalou snahou ulehčit nám práci na počítači jsou vývojáři Microsoftu pověstní. Vždy se jim ale záhadně podaří zkomplikovat věci ještě víc, než byly dříve. A Windows 8 jsou toho důkazem.
Že teď nemůžete najít žádný program? Když kliknete na dlaždici Plocha, chybí vám to známé tlačítko Start? Internet Explorer se vám otvírá v divném režimu a bez výběru důležitých možností? Vítejte ve světě Windows 8! Pokud z něho také šílíte, pak si nechte poradit spolu s námi počítačovými odborníky

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Kriminalita dětí: Agresor šel do školy v ponožkách potří

Příspěvek od Piggy » úte 28.1.2014, 16:59

pitt píše:talibánci hrají polo s mrtvou kozou,děcka si hrají s její hlavou. Hrají si na podřezávání, atd.
Stepan píše:Nikdy v historii děcka netrávila několik hodin denně na realistických simulátorech vraždění.
Děti bojovníků (u primitivních kmenů všichni muži, u vyspělých kultur vojenská aristokracie) trénují vraždění odmalička. Cvičí se ve vraždění, protože to budou v životě potřebovat - neplést prosím příčinu a následek.
Stepan píše:Pokud dítě v realistickém simulátoru denně zavraždí desítky nebo stovky lidí, změní to jeho vztah k realitě, změní to jeho vnímání toho, co je běžné a normální a co není, zvýší to jeho agresivitu.
Už předškolní děti velmi dobře rozlišují, co je "doopravdicky" a co "jenom jako". Vnímání toho, co je a co není běžné a normální, se zatím pořád ještě většinově získává jinde než u PC. Je ale pravda, že 1. část populace se většinovému modelu socializace vymyká v důsledku odlišné struktury osobnosti a 2. většinový model se časem mění.
Za mých dětských let nebyly sice počítačové hry, ale byly barevné filmy a v kinech nebyla o vraždění a mučení nouze, což jsme vydatně napodobovali. Jistě to na nás všech zanechalo nevratné stopy, i když pokud je mi známo, zatím nikdo z mých tehdejších spolužáků nikoho nezabil.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 169

Registrován: pát 08.6.2012, 19:21

Zbraň: Alfa 641

Bydliště: Brno-venkov

Re: Kriminalita dětí: Agresor šel do školy v ponožkách potří

Příspěvek od Beaver » čtv 30.1.2014, 0:39

Mě by jenom zajímalo, jaké hry nebo filmy sledoval Jack Rozparovač.

Jinak hrál jsem různé hry, kromě klasických 3D stříleček například i Postal, kde je možné zapálit ženskou a než uhoří, tak jí urazit hlavu lopatou, kopnout hlavu pryč a mrtvolu pochcat, následně pak narazit kočku na hlaveň pušky jako tlumič a postřílet svědky. Taktéž jsem hrál Carmagedon, kde je bonusový čas za přejíždění chodců extra stylem (třeba urvat mu jen jednu nohu, srazit otevřenýma dveřma nebo ho přirazit ke zdi smykem).

Do současnosti jsem nikoho nepřejel autem (a ani to nemám v plánu), nepoužívám svoje domácí kočky jako tlumič a nechčiju na mrtvoly. Taktéž mám nula bodů a čistý trestní rejstřík. Takže bych se přimlouval za názor, že ve hrách to nebude (a ve filmech taky ne, akčních filmů jsem viděl mraky a zabijáka to ze mě taky neudělalo).
Almighty 6mm

Příspěvky: 33

Registrován: stř 14.8.2013, 5:07

Re: Kriminalita dětí: Agresor šel do školy v ponožkách potří

Příspěvek od jajirka » čtv 30.1.2014, 10:31

Většinou je to tím, že jako děti nejsou doma trestáni a nepochopí v dětství co je bolest a v důsledku toho jim nedochází co činí jiným.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Kriminalita dětí: Agresor šel do školy v ponožkách potří

Příspěvek od Kmoch Vladimír » čtv 30.1.2014, 11:47

Můj názor!Fakta:Nehraji žádné agresivní poč.hry(pokládám je za "odpad"),ale poučné video,si rád přehraji,a vezmu si z něho to,co mě obohacuje.Prostě každý kouká na to,co ho uspokojuje.Protože hry ještě nikdy nikoho ničemu nepoučili,"jsou ztrátou času",a v případě těch krvavejch,jsou i ztrátou nejen vkusu!Pokud by existovaly hry vzdělávací,dovednostní,či jinak společensky prospěšná,rozhodně bych je vyhledával!Stoupla by vzdělanost lidí,tvořili by si lidé svůj morálně spolešenský profil a tím i představu toho,čeho by v životě chtěli dosáhnout,a být sobě i ostatním prospěšnými.
Každý jsme "jediněční"!Utváříme své ego pod vlivem veškerého poznání,které nás formuje od batolete,po starce.Sbíráme zkušenosti a formulujeme tak sami sebe tím,co nás potkalo v životě,s čím jsme se ztotožnili a k jakému cíli své úsilí jsme pro sebe zaměřili.
Každý si vybírá z množství informací i takové,které mu jsou i podvědomě "vnuceny"a je jimi manipulován a formován tak,aby toužil po dalším,dokonalejším,krvavějším (a nebo -NE) a to ze strany prodejců (prachy!!),ale i spotřebitelů (krvavý zážitek).Pokud to nenaruší charakter jedinců jedná se jen o tu ztrátu času!Pokud to u někoho však zanechá jen ten pocit zkusit si to na "ostro",což nelze vyloučit,potom souhlasím ze Štěpánem,že to není v pořádku,a je to k zamyšlení.A opět to zamyšlení neplatí poušálně,protože vše má svoje zastánce,ale i odpůrce!Tímto nikomu nic nevnucuji,každý podle svého gusta a potřeb!! :) Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 380

Registrován: pon 05.11.2012, 17:30

Zbraň: vícero

Re: Kriminalita dětí: Agresor šel do školy v ponožkách potří

Příspěvek od Piggy » čtv 30.1.2014, 17:47

Vladimíre, vzdělávacích či dovednostních her existují stovky, ne-li tisíce. :D
Mmch spoustu těch stříleček bych tam bez váhání zařadil také. :wink:
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Kriminalita dětí: Agresor šel do školy v ponožkách potří

Příspěvek od reddog » čtv 30.1.2014, 18:25

KV:
Takovou ztratou casu je i nase plkani na foru. A to, co jeden povazuje pri sve inteligenci za hru, jiny treba za (sebe)tryzneni. Lide jsou si nejvice podobni v tom, ze se od sebe tolik lisi :wink:
Ty (Vy) jsi vse dulezite za sebe rekl v prvnim odstavci. A v tech dalsich dvou jsi nechal prostor vsem ostatnim (vzhledem ke sve predstave o vzdelavani z prvniho odstavce). Presto jsi vsak pravdou a lidskosti v tech dvou mnohem dale, nez v tom prvnim 8-)
Tomik

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Kriminalita dětí: Agresor šel do školy v ponožkách potří

Příspěvek od Kmoch Vladimír » pát 31.1.2014, 11:28

Piggy:Jak jsem již psal výše,vše poučné co je pro mě zajímavé a přínosné a pokud na to "narazím"si přečtu.Co se týče her obecně,ty vypouštím,neboď raději jdu cestou odborných textů.Případné poučné hry,však považuji za dobrou alternativu coby náhradu pro "hravé"mladistvé,místo těch stříleček,které nejsou dobré ani jako tréning pro "myslivce"jako příprava honu na pernatou!Spíš se postřílí navzájem,protože jsou "zblblí"s těch "stříleček"a spletou si bažanta s kolegou!Hlavně že se střílí!Ne? :( Zdravím.

Reddog:Vpodstatě s Tebou souhlasím.To "plkání" na fóru však nepovažuji za totální ztrátu času!Je zde možnost získat zpětnou vazbu z názorů těch,kteří za to"stojí",něco přínosného člověku dát!A takových lidí je zde hodně,kterých si vážím!Nebudu nikoho jmenovat,abych neurazil ty ostatní,či na které bych třeba zapoměl! :) Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz