Pirát ve stodvacítce vytáhl na policisty pistoli


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » úte 11.7.2006, 23:43

Na to jedinej lek - vzit s sebou o jednoho kolegu vic s kamerou - a pri prvnim naznaku odporu pri zatykani zrezat jako zito. Pak je diky video zaznamu hned vse jasne a prislusnik se nemusi bat komplikaci - naopak, zacne se bat smazka.
Podobne jako maji nektera policejni vozidla ve Statech nainstalovane kamery, tak poridit kamery na prilby poradkovych a zasahovych jednotek? Hudba budoucnosti? Bohuzel...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 12.7.2006, 7:49

No, nejsem sice prislusnik, ale nepredpokladam, ze "pri naznaku odporu" je legalni serezat zatykaneho jako zito (ne ze by to nebyla obcas skoda)...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » stř 12.7.2006, 9:31

Samozrejme jsem nemyslel "naznakem" napr. slovni tahanice, ale aktivni odpor, ci pokus o nej.

Taky je neco jineho, kdyz jde o "normalniho" hadajiciho se cloveka, nebo rozjetou utocne naladenou smazku, ze?
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » stř 12.7.2006, 9:36

No, ja ale mluvim i o fyzickym naznaku... To ze mi policajt chce nasadit klepeta a ja si taham svoji ruku k telu, pripadne do nej strcim je sice duvod k uziti donucovacich prostredku (mozna k jednomu co dvema navolnovacim uderum) ale ne k tomu, aby me serazli jako psa...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » stř 12.7.2006, 10:27

Pokud to zatceni probehne z jeho strany tak jak ma - a pasivni stazeni ruky, odmitnuti spoluprace apod. neberu jako neco vyzadujici si vic nez max. nejakou tu paku - a zatykanej klade aktivni odpor (uz napr. tim vedomym strcenim do zatykajiciho), taxi podle me rika o nakladacku a obvineni z utoku na verejneho cinitele.
Netvrdim, ze kazda tahanice s prislusnikem ma koncit tim, jak na zatykane hroude modreho masa kleci policajt a triska zbytek lidske bytosti tonfou do hlavy. Svym prvnim prispevkem o "zrezani jako zito" jsem reagoval na toho "kopajuceho a nadavajuceho zlodeje".
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » stř 12.7.2006, 11:54

Tak tady na to mám takovou specialitu aod PMJ-v takovém případě pokud klade odpor při zatýkání a stacčí i slovní tak se to bere jako neuposlechnutí a je povoleno použít donucovacích prostředků-policejní "hip-hop"místo bicích si dejte obušek a místo pískání si dejte slzák a pak je to bum bum,písk........ a je to stejné jako u LOSu s popperem opakovat do úplného padnutí:wink: stengan
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » stř 12.7.2006, 19:22

Svého času jsem absolvoval část výcviku pořádkových jednotek PMJ. Né ofiš, bylo to proto, že tam mám pár známých a navštěvovali jsme (mimo službu)stejnou tělocvičnu. Chodili tam s náma taky dva urňáci a přidali něco k lepšímu. Zprvu se mi jejích přístup zdál zbytečně brutální, ale po pár lekcích a shlédnutí pár videokazet jsem pochopil. Není to brutalita, ale efektivnost nutná pro přežití při výkonu jejich služby. Tihle hoši jsou nasazování do těch největších sraček a nemohou si dovolit nic podcenit. Když jsem jim dělal sparing nebo suploval pachatele, neměl jsem šanci. A to jsem šel do toho fakt natvrdo. Podotýkám, že mám za sebou 5 let aktivního boxování, 3 roky jsem dělal musado a zabývám se sebeobranou-boj z blízka obecně. Taky mám 100kg a když někoho trefím tak o tom ví. To vše mi bylo k ničemu. Naučili mně, že nelze rozlišovat jestli je pachatel více či méně nebezpečný. Viděl jsem na videu jak odevzdaně se chovájící pachatel při KOčku(kontrola osoby) bodl policistu do krku vystřelovákem. Prostě jednou je to pachatel a podceňovat tento fakt může stát zdraví nebo dokonce život. R
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » stř 12.7.2006, 19:51

Prave mam pocit, ze to radovi prislusnici policie podcenujou...
Je to jen muj nazor, ale kdyz vidim, jak napr. bezstarostne "nabizeji" pouzdra v MHD (zady k lidem a s rukama zalozenyma na prsou vesele stebetaji o pocasi)...
Nemyslim, ze by pri rutinni kontrole osoby nebo vozidla bylo mnoho takovych, kdo si davaji opravdu pozor na to, ze se neco nemileho muze stat. Je to rutina, nebo jsem se dival spatne a jsou to profici, kteri vse sleduji ostrizim zrakem? :?:
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » stř 12.7.2006, 20:14

pro ty co vědí co to znamená:

http://fist.kvalitne.cz/pages/seznam.htm

:wink:
stengan
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » stř 12.7.2006, 20:18

Starosta: Obávám se, že ses nedíval špatně a že máš bohužel pravdu :( Po pár letech služby kdy se nic momiřádného policistovi nepřihodí, zklouzává jeho výkon do rutinniho až apatického stádia. Je to pochopitelné, ale nepřijatelné. Nepřeju kolegům z PČR nic zlého, ale nějaká ta negativní zkušenost zarytá v paměti by mohla nějaký čas udržet jejich ostražitost na patřičné míře. Reprodukované zkušenosti kolegů při školeních nestačí. I z té nejdrsnější zkušenosti kterou jsem nezažil na vlastní kůži se časem stane bajka. Ale to je samozřejmě individuální. Znám policisty kteří jsou opravdu na svém místě a PČR se za ně nemusí stydět. Pak znám taky ty co prošli svou policejní kariérou jako nůž máslem, ale hlavně po nich nechtějte nic řešit nebo snad proboha nějaký zákrok :shock:R
Si vis pacem, para bellum!

Příspěvky: 26

Registrován: ned 11.6.2006, 22:17

Příspěvek od Eladrin » čtv 13.7.2006, 1:08

Starosta píše:Je to jen muj nazor, ale kdyz vidim, jak napr. bezstarostne "nabizeji" pouzdra v MHD (zady k lidem a s rukama zalozenyma na prsou vesele stebetaji o pocasi)...
Mně se podařilo zahlédnout policistu v přecpaném metru, kde pozoroval ubíhající temnotu, ruce na madlech, nevěnoval ničemu pozornost a pouzdro od pistole měl hezky rozeplé. Kdybych chtěl, tak jsem neměl problém mu pistoli sebrat a být pryč než by si toho všimnul. Přemýšlel jsem, jestli mu nemám říct, aby si to pouzdro zapnul, ale nakonec jsem mlčel.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1122

Registrován: čtv 29.9.2005, 21:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Wien8, Praha8 ______________________ »» zbranekvalitne.cz ««

Příspěvek od MarK » čtv 13.7.2006, 2:47

Akorát by to vytáhl na tebe - přece jasný útok na veřejného činitele.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » čtv 13.7.2006, 8:45

Onehda jsem nekde na netu videl videa, jaxe nejaka bandicka lidi bavi tim, ze policajtum kradou cepice :D
Typek si vytipoval dvojku policajtu a v nestrezeny okamzik popadl cepici jednoho z nich a zacal utikat - policajti vetsinou za nim, ale videl jsem i video, kde se jen rozhlid, popremejslel, a pustil to z hlavy :shock:
Typ dobehl za roh, kde cekal nastartovanej skutr a odfrcel - tomu rikam trenink pozornosti prislusniku :twisted:
Vrcholnym cislem byla kradez dvou cepic najednou :lol: :lol: :lol:

Co myslite, jak by to bylo se zbrani? O kolik by to bylo tezsi? Ja myslim, ze pramalo. Jen nebezpecnejsi.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Příspěvek od cmk » čtv 13.7.2006, 9:47

Kdyz ukrodnou policajtovi cepici, je to pro nej ostuda a zacne honit zlodeje...
Kdyz ukradnou policajtovi pistoli, je to pruser a ten druhej okamzite taha svoji strili...

Kazdopadne - muzes to zkusit :-)
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » čtv 13.7.2006, 12:42

Když na Prahu vroce 2002 přišla velká voda,tak jsme hlídali Flórenc a v Křižíkový ulici hned jako první barák je budova Č.D. kde jsme měli základnu,protože to byl jedinej barák kde díky naft.agragátum byl i proud.Tak se tam slejzali policajti a používali snáma ten barák jako základnu.
Bohužel si po čase začli velice rychle zvykat na nové prostředí a byli vlastně jak na své služebně a podletoho to odčas i vypadalo,když šel člověk na záchod tak se dost často stávalo že tam našel celý opasek i s výzbrojí a policistu před barákem jak si dává cigáro a vůbec mu není dívný že je o cca 5kg kehčí.Je to velice smutný ale je to bohužel tak.
stengan
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » čtv 27.7.2006, 2:44

Pánové,mám čerstvý zážitek s PČR. Tak jsem to sem musel hodit. Včera kolem půlnoci mně stavěla hlídka PČR na periferii Ostravy. Běžná kontrola. Do té doby než si jeden z nich všiml, že mi z pod vesty vykukuje kousek G21. Musel si toho všimnout když jsem se okýnkem nahýbal do auta pro papíry. Policista řekl pouze ,,zbraň". Ten druhý semně pak celou dobu nespustil oči s rukou na rozeplém pouzdru s CZ75C. Policista si ode mně vzal celé pouzdro z doklady což nebývá běžné(většinou chtějí vytáhnout konkrétní doklad) a listoval. Požádal mně abych nechal ruce podél těla a nehýbal se. Uklidnil se až ve chvíli kdy nalistoval ZP,PZ a služebák. Pak jsme přešli na tykání a vše bylo OK. Říkali mi: nediv se, dneska nevíš na jakého magora narazíš. Za tento přístup jsem je nemohl nepochválit. Podotýkám,že jsem měl zrovna čerstvě oholenou hlavu a můj ksicht v kombinaci se zbraní jistě může vyvolat určité podezření :D . Jejich přístup se mně ani v nejmenším nedotkl. Naopak, měl jsem z nich dobrý pocit. Prostě,žádní tupouni. R
Naposledy upravil(a) rostar dne čtv 27.7.2006, 16:13, celkem upraveno 1 x.
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » čtv 27.7.2006, 6:52

Jj to je naprosto v pohodě když narazíš na mladý policisty kteří už vědí co a jak tak je to radost se dívat jak pracujou,ale taky se mi stal případ kdy jsme přijeli k pokusu a vykradení prodejny a tam bylo rozmlácené okéko cca 70x90cm u vstupních dveří,když dorazila policie tak jsme s majitelem usoudili že bude lepší když do objektu půjdou jako první policisté.V té chvíli se policista s nadrclou pistolí začal rvát do okénka i přaz protest majitele že má klíče poté když provedli KO-objektu tak se zase prodrápal ven a poté řekl majiteli že může vstoupit.Majitel odemknul dveře a policista ne něho jen nechápavě kuokal ze slovy to mě mohlo taky napadnout???Jak říkám je to o profesionalitě a přístupu k práci a je docela povznášející,že se člověk setká s obyčejným řadovým policistou a ten provádí svoji práci na profesionální úrovni a tudíž povznáší prestiž celého kolektivu.stengan :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Příspěvek od Starosta » čtv 27.7.2006, 9:29

rostar: Panejo, tak to byli kuci na spravnym miste - takhle si to predstavuju. Zadny krece a tahani kveru, nebo naopak mavnuti rukou - ale velmi obezretny zjisteni, ze jde o legalniho drzitele. Tak by to melo vypadat...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Příspěvek od rostar » čtv 27.7.2006, 11:41

Stengan: Ten policajt si zřejmně pamatoval ze školy ,,postupovat trasou pachatele", ale nějak opoměl, že technik nestačil zajistit stopy. Nebo ano? Myslím, že tam nehrozilo nebezpečí z prodlení. V takovém případě se místo vstupu-narušení zajistí a pokud je to možné(v tomhle případě bylo)vstupuje se do objektu jinou trasou. Pak se postupuje ,,proti trase pachatele" až k místu narušení. Pokud tam byly nějaké daktiloskopické,trasologické nebo jiné stopy tak je ten ocas musel rozbít :roll: To mají technici od PČR strašně rádi :)

Starosta: Taky jsem čuměl. Připadal jsem si jak v americkém filmu :D

Tak mně napadá srovnání policistů s pistolemi CZ. Taky je to kus od kusu. Najdeš mezi něma kvalitu, ale bohužel i šmejdy. :D R
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 705

Registrován: úte 18.4.2006, 14:29

Zbraň: GLOCK

Bydliště: DOMA

Příspěvek od stengan » čtv 27.7.2006, 12:00

Svatá pravda je to o kusech a přístupu.
Jínak samozdřejmě to schytal od technika že to celý podupal,ale vzhledem ktomu že pachatel vynlátil skleněnou tabulku ve dveřícha chytlo ho čidlo které spustilo poplach tak hned vzal možky na ramena a kalupem fuč,když jsme tam dojeli tak jsme dělali předbežnou ohledačku budovy a zjistili jsme že se dál jak do chodby kam stačilo posvítit baterkou se nedostal,tak jsme čekali na majitel a pčr a takto to dopadlo-hold je to o přístupu jak jsem :wink: už psal.stengan

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz