Šedesátikilový pes napadl na Znojemsku svou majitelku


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Šedesátikilový pes napadl na Znojemsku svou majitelku

Příspěvek od Stepan » pon 10.2.2014, 20:29

Krátce po 16.00 dorazil na místní policii v Hrušovanech nad Jevišovkou vyděšený muž s tím, že jeho partnerku napadl pes, kříženec kanárské dogy s akitou. „Jsou na zahradě, pes ji drží za ruku a nechce pustit,” popsal muž situaci.

Policisté okamžitě vyrazili na určené místo, které bylo zhruba čtyři a půl kilometru od služebny. Tam našli ženu, jak se pokouší zakousnutého psa pomocí obojku dostat od sebe. Proti šedesátikilovému kříženci ovšem byla nerovnoměrným protivníkem.

Policisté se potřebovali dostat co nejblíže k místu, kde byl pes se svou obětí. „Přelezli plot a dostali se na sousední zahradu k místu, kde se pes se svou obětí nacházel. Paní volala o pomoc. Křičela, že je jí na omdlení a byla vyčerpaná,” popisovala mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

Jeden ze strážců zákona musel nakonec psa zastřelit, a tím šestačtyřicetileté ženě zachránil život. Žena skončila v péči lékařů.

http://www.novinky.cz/krimi/327244-sede ... telku.html

Ježišmarjá, chápu dobře, že místo toho, aby partnerce hned pomohl (v domácnosti nebo na zahradě se snad najde dost vhodných nástrojů nebo předmětů ke zmlácení/usmrcení psa), ten blbec jel 4,5 kilometry pro policajty??? Je tohle vůbec možné?

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Šedesátikilový pes napadl na Znojemsku svou majitelku

Příspěvek od Kmoch Vladimír » úte 11.2.2014, 11:18

Ne každý je ozbrojen stř. zbraní,aby mohl v KN adekvátně zasáhnout!Nejvíce škod na zdraví způsobí pes,který tzv.překusuje,a tím působí mnohočetná zranění různého stupně nebezpečnosti.Prašti "ho"klackem,a on se ještě více nasere!A potom už je to jen na tom psu co vymyslí na svou obranu.Naštvanej pes neůtočí jenom tak,ale pro zrestání "podřízeného"člena smečky,i když je to člověk.Z neznalosti psích "zákonů"si můžete myslet že dominance je jasně na vaší straně.Můžete se ěeredně mýlit!Ten pes té paní ji dával svým psím způsobem najevo,že je až v pořadí zaním!A jen ji držel,protože se bránila a nepodřídila se!Ani ji nechtěl nějak "zvlášť ublížit",Jen ji držel,netrhal,neusiloval o její život!To je tak,když si doma vychováte dominantní zvíře,kdy i čivava vás nepustí třeba do postele,kterou si vybral jako svou,a klidně vás i kousne a vrčí,aby varoval.Nezáleží na rase,ale na následcích! :) Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!

Příspěvky: 694

Registrován: stř 11.1.2012, 21:13

Zbraň: Glock 26, Steyr L9A1

Bydliště: Ostravsko

Re: Šedesátikilový pes napadl na Znojemsku svou majitelku

Příspěvek od Lars » stř 12.2.2014, 1:08

Tak nevím Vladimíre, jestli jsi vůbec pochopil, co Štěpán kritizuje.
Totiž jen Tvá první věta se dá brát jako reakce na příspěvek výše, zbytek spadá opět do kategorie povídání, jako jsou vlastně nebozí pejsci hodní a prakticky ve všem nevinně. O tom ale nemíním polemizovat, neboť já osobně bych v takové (Štěpánem zmíněné) situaci řešil důsledek a filozoficky nebádal nad jeho příčinou.
Pokud jsem tedy Štěpána pochopil, tak chtěl říci zhruba to, že u domku se zahradou se dají předpokládat třeba takové vidle, které jsou k zásahu v obdobné situaci dost možná (spíše velmi pravděpodobně, než jen dost možná) vhodnější, než střelná zbraň - a že je tudíž s podivem, že onen muž nechal psa zakousnutého do své manželky a jel se vydat hledat pomoc, aniž by situaci vyřešil na místě s tím, co mohl mít po ruce, třeba ty mnou zmíněné vidle.
Tomuto se podivuji i já.

Příspěvky: 716

Registrován: čtv 16.11.2006, 17:48

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Teplicko - Osek

Re: Šedesátikilový pes napadl na Znojemsku svou majitelku

Příspěvek od Kmoch Vladimír » stř 12.2.2014, 10:25

Pochopil jsem vše dokonale!Vše však má své příčinné souvislosti,a proto jsem tyto sovislosti zmínil,aby "znalci a milovníci"psů typu "Lars a spol."byli v obraze,a věděli,že pes má jako živý tvor svá práva,a nesmí se týrat ani vidlemi.Kromě toho by jeho milující majitel asi neměl to "srdce"jako máš Ty,aproto se rozhodl tak jak se rozhodl!Třeba mu tolik nevadilo,že manželka trochu trpí,a aby něco dělal a nebyl obviněn z neposkytnutí pomoci,tak si pro tu pomoc zajel,aby byl zobliga,a situaci nechal řešit milovníky psů s"pachu".Tím jednal Šalamouncky,netýral svého psa,který byl humálně utracen,"vyrovnal" se s manželkou za útrapy minulé aniž by se dopustil domácího násilí!Co my víme??Třeba už nebude tak protivná? :lol: To jen tak pro odlehčení.Zdravím.
V nouzi poznáš -Jericho FB!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Šedesátikilový pes napadl na Znojemsku svou majitelku

Příspěvek od Strelkyne » stř 12.2.2014, 15:52

Přesně ta samá věc mě zarazila taky. Nebo třeba to, že pán neměl mobil, nebo ho nenapadlo požádat někoho ze sousedů, aby zavolali policajty i RZ.
Proč nevzal vidle, nebo něco jiného na toho psa, to je na dlouhou diskuzi o ničem, protože nevíme, jestli ho třeba sama majitelka psa neprosila, aby milému zlatému mazlíčkovi neubližoval. Já bych ale každopádně, na místě toho pána, zkusila ukroutit milému čoklovi koule, jak bych byla vytočená - prostě typicky ženské uvažování. Chápu ale, že chlap tohle z jakési solidarity prostě udělat nemůže. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca
Uživatelský avatar

Příspěvky: 192

Registrován: čtv 06.6.2013, 22:43

Zbraň: G26

Bydliště: Brno

Re: Šedesátikilový pes napadl na Znojemsku svou majitelku

Příspěvek od SEIKEL » stř 12.2.2014, 16:46

No Moni ... zabilas :D ... poprskal jsem si ten nejmenovany telefonni aparat ;-) ... k veci: nevime vsechny okolnosti, takze podivovat se lze mnohemu ... ale ohledne prav psa ... ano ma prava, nyni je konecne i pes pred zakonem na tom lip nez pouha vec. Ale drzet muj pes clena me rodiny a nepustit na povel, tak je po nem, bez ohledu na to co tomu predchazelo a bez ohledu na to, ze sveho psa miluji. Moje lidska rodina ma VZDY prednost pred psi rodinou. Pokud by se toto u nas stalo, jako ze se to stat nesmi, ale k d y b y ... tak uz nikdo nevi kdy se to muze stat znovu a to nepripada v uvahu. Ja mam v tomto jasno, je to otazka priorit, tady vysvetlovani, omlouvani, hledani pricin proc pejsek to ci ono nicemu nepomuze. Sve reseni a nazory ale nikomu nevnucuji ...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Šedesátikilový pes napadl na Znojemsku svou majitelku

Příspěvek od S474N » stř 12.2.2014, 17:01

SEIKEL: tak treba to za roky spolusouziti prehodnotis. Nikdy nerikej nikdy! *3* :lol:
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Šedesátikilový pes napadl na Znojemsku svou majitelku

Příspěvek od reddog » stř 12.2.2014, 18:01

Strelkyne:
No, Seikel to vystihl 8-) , i mne to vzalo podobne :mrgreen: .
I mne by zajimal duvod toho pana - PROC - nezasahl na miste.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Šedesátikilový pes napadl na Znojemsku svou majitelku

Příspěvek od Strelkyne » stř 12.2.2014, 19:54

Já si říkala, že to bude všeobecně populární řešení. :lol:
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Šedesátikilový pes napadl na Znojemsku svou majitelku

Příspěvek od Stepan » stř 12.2.2014, 20:23

Největší problém je v tom, že jí tam nechal Bůh ví jak dlouho samotnou s útočícím psem. Pes se klidně mohl zakousnout jinam než do ruky a paní byla dávno mrtvá, než by se vrátil s posilou.

Je s podivem, že pán má možná v sobě kompletně vypnutou jakoukoli osobní aktivitu a iniciativu. Já si dokonce nemyslím, že to musí být nutně srab, jenom je nějak deaktivovaný a znesamostatněný. Kdo ví, jestli se na deaktivaci nepodílela partnerka... :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 192

Registrován: čtv 06.6.2013, 22:43

Zbraň: G26

Bydliště: Brno

Re: Šedesátikilový pes napadl na Znojemsku svou majitelku

Příspěvek od SEIKEL » stř 12.2.2014, 20:30

Certe: pes ma 7 a fenka 6 let, to jsou clenove me rodiny, to uz je kus zivota, nemam prehodnocovat co, zebricek byl nastaven od prvniho dne.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Šedesátikilový pes napadl na Znojemsku svou majitelku

Příspěvek od S474N » stř 12.2.2014, 20:51

SEIKEL: nepochopils, precti si to znova a zvaz i nadsazku *4*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 192

Registrován: čtv 06.6.2013, 22:43

Zbraň: G26

Bydliště: Brno

Re: Šedesátikilový pes napadl na Znojemsku svou majitelku

Příspěvek od SEIKEL » čtv 13.2.2014, 8:21

Jakoze spojit prijemne s uzitecnym? Pes se vyblbne a mozna i nazere a ja budu mit konecne klid? :-D Certe, Ty jsi hlavicka rohata ;-)
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Šedesátikilový pes napadl na Znojemsku svou majitelku

Příspěvek od S474N » čtv 13.2.2014, 8:23

SEIKEL: no vidis, ze ti to zapaluje *88* *52*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 192

Registrován: čtv 06.6.2013, 22:43

Zbraň: G26

Bydliště: Brno

Re: Šedesátikilový pes napadl na Znojemsku svou majitelku

Příspěvek od SEIKEL » čtv 13.2.2014, 8:38

Jo jo, pekne od lejtek :-D

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz