Proč nosíme zbraň???


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Pařez » ned 16.2.2014, 20:27

Udělal jsi velmi dobře Michale :wink: :)

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od azavak » ned 16.2.2014, 20:30

U nás se říka - jak nejde o život tak jde o hovno - asi na tom něco bude.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Carloss » ned 16.2.2014, 20:36

Což tento případ moc není... Mířil lupič mířil zbraní na obsluhu. Kde je psáno, že se mohl pokusit zbavit svědka? Myslím, že v tomto případě o ten kejhák šlo. Jenže o cizí... To je fakt. Taky nijak nezalívám, že Michal nic neudělal... Už jsem i psal, že i to je jeden z možných adekvátních způsobů řešení situace. Pak je to o tom, že následně si to člověk musí shrnout, udělat závěr a pak tlustou čáru s ponaučením pro příště... I když nikdy se přesně stejná situace opakovat nebude. Já osobně bych přestal nosit.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od reddog » ned 16.2.2014, 20:39

Michalekolen:
Takze ti ten loupezivy zmrd vlastne neco vzal - tvuj klid a zivotni pohodu, kus zivota. Kazdy ucastnik trestneho cinu je nejak "poznamenany". Jen jeho akter, osnovatel/strujce, dobrovolne. Obeti trestnych cinu casto trpi dele, nez "jen" v okamziku utoku. A ani okamzita satisfakce (potrestani utocnika) na tom notne nemusi neco zmenit.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 993

Registrován: ned 27.2.2011, 17:54

Bydliště: Brno

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od AREYOU » ned 16.2.2014, 20:44

K otázce, proč nosím...nosím jenom do lesa proti zvěři a otravným psům....tak jak je to u nás postaveno mi nedává důvěru nosit na ulici to je lepší nůž nebo teleskop si myslím.
michalkolen
myslím, že jsi udělal to nejlepší cos mohl, proč si zbytečně dělat kurevské problémy, když nemusíš a navíc o tebe ani nešlo. Každopádně bych to zažit nechtěl, protože vůbec nevím co bych dělal já :) no fuj hnus doufám, že se mi nic podobného nepřihodí.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od michalkolen » ned 16.2.2014, 20:48

Ani jsem to nechtěl psát kvůli tomu,aby jsme tady hodnotili situaci,po pravdě to ani nejde.Nic se nestalo a psychika byla tak narušená,že jsem byl pul roku mimo.Každou noc se mi o tom zdálo,jen jiný průběh:Tasím,křičím,on se otáčí,okamžitá střelba,útočník na zemi mrtví,sundám mu kuklu a on to můj syn,kterému jsou tři roky,možná úsměvné smajlíky a říkáte blbost,ale když se vám to zdá několikrát za noc,vy se bojíte usnout.Těžko nikdo pochopí.
Ale chtěl jsem rozvinout debatu proč nosíte zbraň,co od toho čekáte,jste schopni ji použít atd.jak jsem se ptal na začátku.
Glock 23...cz 858...cz 527 Varmint Laminated

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od azavak » ned 16.2.2014, 20:49

AREYOU: Souhlas.Já to mám také tak.Nosím mimo civilizaci,tam kde mužeš volat jak chceš ale nikdo tě nesliší.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od michalkolen » ned 16.2.2014, 20:54

Já už dnes také,zbraň nosím na noční rybářské výpravy.Kdyby mě chtěla napadnou nějaká zvířecí havěť
Glock 23...cz 858...cz 527 Varmint Laminated

Příspěvky: 2199

Registrován: ned 23.12.2012, 11:16

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Pařez » ned 16.2.2014, 20:55

Já nosím vždy a všude,protože zvěř a otravní psi se nevyskytují jen v lese...
Ale beru zbraň něco jako Blanické rytíře tzn. vyjedou až mě,nebo mojí rodině bude nejhůře :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 218

Registrován: stř 05.6.2013, 22:31

Zbraň: Glock 23

Bydliště: Blatná.Jihočeský kraj

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od michalkolen » ned 16.2.2014, 20:58

Krásná odpověď pane Komárek :D
Glock 23...cz 858...cz 527 Varmint Laminated
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od rostar » pon 17.2.2014, 2:55

Nechat ho běžet, vždyť šlo jen o peníze? V té chvíli přece probíhal závažný trestný čin, včetně ohrožení života minimálně obsluhy čerpací stanice. Co jsme ještě schopni dále tolerovat? Příště řekneme: Vždyť jen pobodal číšnika a znásilnil servírku. Pak jsme se všichni v klidu rozešli domů. Nikdo nebude souzen, všechno dobře dopadlo, život je krásný....Bože, kam tohle povede?

Tu situaci si vybral ten lupič, nikoli obsluha, či případný obránce.
Co takhle: Mám výhodu, že mně lupič nevidí. Snad můžu zvolit i střelecký úhel bezpečný pro nezúčastněné. Zařvat na lupiče: Odhoď zbraň, nebo budu střílet! (Případně zarachotit závěrem). Za neustáleho řevu: Odhoď zbraň! Neotáčej se! Lehni si na zem! atp., zkracovat vzdálenost, abych mohl lupiče odzbrojit, udeřit, kopnout, nebo třeba kousnout do prdele... Pokud lupič neuposlechne, bude to opět on, kdo vybere jak situace skončí. Což přítomní jistě dosvěčí. Pokud zmrd přežije, doufejme, že svůj zážitek povypráví co nejvíce kámošům.

Když už nezasáhnout v tak jednoznačné situaci, tak kdy? R
Si vis pacem, para bellum!

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od azavak » pon 17.2.2014, 7:23

rostar: Ano.Právě jsi smíchal hrušky s jabkama.V případě tvého číšnika utok probíhal,(takže u českého soudu bys to možná ustál)tady byla popsana situace zcela jiná.Dokuť by nevystřelil,tak udeláš li cokoli tak si to odskáčeš.Bohužel.Mě se to take nelíbi.Až tě pustí z vazby zjistíš ze máš dluhy na pujčkach ,hypotéce a kdo ví co ještě,Exekuce na krku,baba tě pošle do prdele bo jsi to nezvládl, a po čase zjistíš že tvoje děcka vychovává cizí pán.Ten jeden vystřel pro záchranu cizích peněz je tředa domyslet.Zdůrazňuji cizích peněz né cizího života.Tohle je o penězích a majetku.
Naposledy upravil(a) MujGLOCK.com dne pon 17.2.2014, 10:28, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Nepoužívejte citace předcházejícího příspěvku (viz bod 6 v pravidlech)

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od hermenet » pon 17.2.2014, 7:46

Nejsme žádná Pomocná stráž VB, nemáme povinnost zaskakovat za policii, máme pouze možnost zasáhnout v krajní nouzi s větší razancí než průměrný občan. Myslím, že Michal situaci vyhodnotil správně a nepodlehl touze zahrát si na hrdinu z amerického filmu (třeba to byl úplně jinej film: všichni na té pumpě byli domluvení, ten s tou airsoftovkou byl snoubenec obsluhy... :-) ).
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Nikdo » pon 17.2.2014, 9:07

rostar píše:...
Když už nezasáhnout v tak jednoznačné situaci, tak kdy? R
Až se zlepší soudní praxe. Stát je příliš mocný soupeř, a dokud chrání zločince proti slušným lidem, já proti zločinci do konfliktu nepůjdu, nebudu-li donucen :evil:

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Carloss » pon 17.2.2014, 9:37

azavak píše:[V případě tvého číšnika utok probíhal... tady byla popsana situace zcela jiná...
To chceš říct, že na tý pumpě útok neprobíhal? Podle mě ano. Namířená zbraň už není, podle mě, bezprostředně hrozící útok, ale probíhající útok.

Na druhou stranu, nezasáhnout je svaté právo každého občana. I to jsem tu už psal.
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Strelkyne » pon 17.2.2014, 9:56

azavak: obránce nemusí čekat, až útočník vystřelí, stejně jako se nemusí nejdřív dát na útěk. Vždy by se mělo posuzovat, čemu zabránil a to je tady zcela jednoznačné. Jakmile je tam ve hře zbraň (pistole, nůž), tak to není útok na majetek, ale na život, protože nikdo nemůže vědět, kdy ten magor vystřelí obsluze mozek z hlavy, jen protože udělá blbej pohyb. Stejně tak nůž se dá hodit, nemusí se s ním jen bodat. A argument, že 150 lupičů před ním na pumpě nestřílelo, je nesmyslný, protože zrovna tahle smažka to zmáčknout může.
Druhá otázka ovšem je, jak se k tomu postaví OČTŘ. A samotnou by mě zajímalo, jak by to dopadlo, kdyby přímo obsluha vytáhla na magora s kudlou pistoli a smázla ho.

A k otázce proč nosím? Třeba z tohohle důvodu:
Napadená žena bodla útočníka
K případu napadení 23leté ženy vyjížděly naše posádky dnes časně ráno na Střížkov. U autobusové zastávky Madlina bodla napadená žena 34letého útočníka v sebeobraně do hrudníku. Po akutním ošetření na místě byl pacient předán s vážným zraněním na ARO vinohradské nemocnice, psychicky rozrušenou ženu převezli záchranáři s úrazem hlavy do Nemocnice Na Bulovce.
zdroj: http://www.zzshmp.cz/?page_id=5671
Paní měla kliku, že u sebe měla alespoň nůž, anebo ho vykroutila útočníkovi.
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od azavak » pon 17.2.2014, 10:05

Ano.Probíhala loupež s něčím co vypadalo jako zbraň.Možná měl střílet a zneškodnit násobného vraha a lupiče a po zbytek života by byl hrdinou.Také mohl zneškodnit kluka s maketou co udělal blbost proto že si nevěděl z řiťi rady.Pujdeš říct rodičum žes jim zabil kluka protožes to pokládal za svou občanskou povinost a správné?Tazatel měl zlomek sekundy na to aby se rozhodl.My a soudní znalci si můžeme dopřál ten luxus přemyšlet a dumat nad situaci celé dny a měsíce. Opovídám jen jestli udělal tazatel správně,s odstupem času na danou situaci si myslím že ano. je to případ od případu.Pokud´pujde baraba po mne se zbraní udělám maximum aby nedošel.Ale možná že to vyhodnotim zcela jinak.Možností je milion a správne řešení jen jedno a chytráku co by to udělali jinak a líp se najse také dost.

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od cipis » pon 17.2.2014, 10:34

Nám v jednom kurzu říkali, že když nebude ta obsluha známá (něco na způsob osoby blízké), tak radši nestřílet, protože by to pro nás nejspíš nedopadlo dobře (co se týče práva). On to totiž nemusí být lupič, ale třeba policajt v utajení, co má za úkol dostat nějaké komplice. Případně nějaká debilní sranda.
Defacto nám řekli, že pokud to nebude někdo, kdo by se dal považovat za osobu blízkou nebo její ekvivalent (prostě kamarád atd.), tak střílet, až ten dotyčný někoho střelí ...
Ukazovali nám to teda na příkladu uneseného autobusu, ale to je podobné. Resp. ještě horší, protože když někdo má v šachu řidiče, tak ještě může mít dalšího komplice v autobusu, právě pro případy "hrdinů". Ostatně na té benzince je to vlastně též možné, další zákazník atd.
Nelehká to situace.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od rostar » pon 17.2.2014, 11:29

Já nechci hodnotit, natož kritizovat postup tazatele. Už jsem psal jinde, že nelze nikoho k aktivní obraně nutit. Nechť každý zváží sám dle svých možností. Ale přestaňme omlouvat tyto pachatele obecně. Kecy jako: třeba to byl kluk s aersoftkou, nebo to byla jen blbá sranda nežeru. Co když ne? Co když jí zastřelí? Jak se mi bude usínat, když vím, že jsem mohl něco udělat a neudělal? Je to magor a přišel úmyslně páchat trestný čin a třeba i zabíjet. Po sté opakuji: Lupič si tuhle situaci vybral a donutil slušné lidi reagovat/nereagovat. Jakým právem?! Právem vlka, který si přišel pro ovci? To je zvrácené. Na vlka je třeba pustit psa, jinak přijde zítra pro další ovci. Pokud jim to bude procházet, bude jich čím dál víc a svět jak ho známe půjde do prdele.

Na té pumpě útok evidentně probíhal. Čekat až mamrd vystřelí je dle mého názoru naprostý nesmysl. Když lupič na oběť míří zbraní, tak záměr je snad zcela zřejmý. Pokud chci oběť zachránit, musím ho zastavit dřív, než vystřelí. Když počkám až jí ustřelí hlavu, tak jí moc nepomůžu. Někdo tady psal, co řekne obránce rodině pachatele. A co oběť, ta nemá rodinu?
Tolik můj názor. Podotýkám, že nejsem krvežíznivý, ani filmový hrdina. A prosím boha, ať nemusím nikdy nikoho takto fatálně řešit. R
Si vis pacem, para bellum!

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Stepan » pon 17.2.2014, 11:39

Rostare a Střelkyně, díky za vaše příspěvky, snad ještě v naší společnosti existují i jiní lidé, než jen sobci, kterým jde čistě jen o jejich vlastní bezpečí a pohodlí a na ostatní serou, a srabi.

Kluk loupící s maketou bouchačky dělá stejnou pitomost, jako kluk lezoucí na vagón nebo sloup elektrického vedení, úhýbájící před vlakem ne poslední chvíli, atd. Je to pokus o sebevraždu způsobený jeho blbostí. Blbost způsobuje i škody na zdraví a životech. A mimochodem, starší člověk by kvůli takovému dementovi mohl umřít na infarkt nebo mrtvici.

Že Michal nic neudělal nevadilo JENOM PROTOŽE SE SHODOU OKOLNOSTÍ NIKOMU NIC NESTALO!!!

Kriste pane uvědomte si, že velké procento zločinců jsou psychopati nemající nejmenší kousek slitování a empatie pro jiné lidi a jsou schopní jiného člověka zabít jen tak a v životě toho nezalitují a v kriminálu je jim líto jen jich samých! To nejsou lidé, to jsou naprosto bezohledné chladnokrevné zrůdy, a vy si tady libujete v tom, jak jste možná takovou zrůdu nechali na pokoji a ona jenom protože je jí to v tom okamžiku nehodilo a nebylo to potřeba nikoho nezabila ani nikomu neublížila!

Je mi z některých z vás na blití.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz