Proč nosíme zbraň???


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Nikdo » pon 17.2.2014, 11:46

Naprosto souhlasím. Kdo tahá na druhého zbraň, zaslouží si ustřelit palici, a je jedno, zda to původně bylo z úmyslu loupežného, msty, srandy nebo jiné nerozvážnosti. Z etického hlediska mám jasno.

Ale nenechám se zavřít. Což je v tomto státě zdaleka největší riziko při použití zbraně. A tento motiv je pro mne výrazně silnější, než vědomí, co si o tom myslíš ty.

Howgh.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od john.hawk » pon 17.2.2014, 11:47

je to situace 50/50, ikdyž bych začal střílet, není jisté že by nestihl postřelit mně nebo obsluhu, nicméně věřím tomu, že kdyby byl loupežník odhodlán střílet, tak začne střílet už od začátku a vůbec se nebude chtít nějakou živou obsluhou zaobírat..z toho lze usoudit že nepřišel zabíjet prvoplánově.. přišel pro peníze a ohrožuje někoho na na životě..to je jasné a zcela zřejmé..
jenže co kdyby ta zbraň nebyla pro obránce dostatečně vidět ? pašík ji ukáže jen obsluze na začátku, a pak ji schová do kapsy u bundy..a přes tu kapsu míří na obsluhu..obránce vidí že se něco děje, je tam divnej týpek, obsluha dává do sáčku peníze..střílet nestřílet ?
Já ze své profesní zkušenosti bych se nachystal ale vyčkal bych na ten nejvhodnější okamžik..což asi nebude prvních 10 vteřich přepadení..pokud se to vyvíjí že pašmen dostane co chce..a přesto začne střílet tak je to jasné, pokud si kryje ústup namířenou zbraní, kde je moje výhoda ?

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Carloss » pon 17.2.2014, 12:23

Pořád to řešení má: Zařvat na něj. Uvidíme, co udělá... Samozřejmě být připraven na všechno... Nikdo snad neříká, že za všech okolností mu rozstříknout mozgovnu, aby se jeho ubohý mozek podíval na denní světlo...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Nikdo » pon 17.2.2014, 12:33

To sice řešení je ale imho pěkně blbé.
Zdaleka nejpravděpodobnější scénář je ten, že je to nějaký zoufalec, co si jde pro prachy, a nemá v úmyslu nikoho zabít. Jenže je trochu nervózní (jak bys asi byl Ty, kdyby sis šel s pistolí na benzínku pro prachy - zkus si to někdy :lol: ), nějaké nečekané komplikace mohou vyvolat nečekanou reakci.
A ostrou zbraň nelze vyloučit, při vší smůle by to tak určitě bylo...

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Carloss » pon 17.2.2014, 12:42

Jak moc je pravděpodobné, že to je nezkušený zoufalec nevím. Ale není ani vyloučeno, že to je protřelý lupič, který má už nějakou tu střelbu za sebou. Nebo prostě může chtít jen odstranit svědka - obsluhu.

Nedávno se tu probíralo, jak otec umlátil syna na veřejnosti... Byl to takový fofr, že nikdo neměl šanci cokoli udělat. Tady by se dalo za určitých okolností nepředloženosti předejít pro lumpa nepředloženým chováním obránce. Vždyť oni, sakra, počítají s tím, že nikdo nic neudělá!!! Jinak by do toho nešli!!!
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Strelkyne » pon 17.2.2014, 12:52

Carloss: A to je přesně to, co mi nejvíc vadí. Že z nás přístup justiční mafie dělá jen tupé ovce, které se bojí udělat to, co vnitřně považují za správné. Každý (i já) si 100x rozmyslí, jestli něco podnikat, když si představí ty problémy, takže paráda - zkur****mu systému se ta ochrana zločince fakt daří. A drbani toho hojně zneužívají.
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1240

Registrován: úte 11.9.2007, 6:41

Bydliště: Kvérov

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Nikdo » pon 17.2.2014, 12:54

Jasně, právě proto, že to může být daleko protřelejší grázl a lepší střelec než Ty, a může se chtít zbavovat svědků, tak bych na něj moc nepokřikoval. Buď jej bez varování sejmout, nebo zaujmout kryt a zůstat krytý až do jeho odchodu.

A jak píšu dříve, a jak podotýká Strelkyne, dokud neohrožuje mne a mé blízké, tak budu mít zábrany se do toho montovat. Benzínka má být pojištěná, obsluha má být proškolená co v takovém případě dělat.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Carloss » pon 17.2.2014, 13:01

Ano, souhlasím. A je jen na nás, je to jen náš vnitřní boj, jestli budeme těmi ovcemi a necháme se žrát vlky, nebo těmi ovcemi nebudeme, podřídíme se zákonu džungle a přistoupíme na to, že ten slinější má právo přežít... a budeme těmi silnějšmi my...

Proto jsem jasně psal, že je třeba skutečně průběžně vyhodnocovat situaci. Lump oproti nám nebude zřejmě v krytu. Pokud bude mít zbraň v kapse, tak zavolání na škodu moc nebude. Pokud jí bude mířit obsluze na hlavu, asi by nebyl problém ho prostě neutralizovat...

Větší problém podle mě je, že jednou udělá pumpu, podruhý ukradne sousedovi auto, a nakonec vleze do mýho baráku? A to všechno jen proto, že jsem se na začátku zachoval tak, jak jsem se zachoval a spousta ostatních se zachovala stejně...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od rostar » pon 17.2.2014, 13:13

Jak píše Carloss, řvát na něj. Zavalit jeho mozek hlasitými, dominantními příkazy. Pokud je to blbeček s kuličkovkou, dojde mu, že hra skončila. Pokud jde o grázla, je třeba být připraven. Ale i ten grázl to může odpískat. Když bude obránce řvát třeba: Zahoď zbraň nebo BUDEME střílet. Lupič nebude vědět koho má za zády. A pokud to není úplně sfetlý magor, taky se bude bát, že utrží bebíčko. On tam přece nepřišel umřít. Nepsal jsem, že ho obránce musí hned ze startu rozstřílet na sračku. R
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od S474N » pon 17.2.2014, 13:32

Takze asi by bylo vhodne to tady trosicku uvest na spravnou miru. Dovolim si mluvit za veskere slusne strelce (a klidne at me nekdo opravi), ale myslim si, ze spusta nazoru zde vychazi ze spatnych zkusenosti s moci soudni. Tedy zjednodusene receno (!!!), pokud bude treba zakonem stanoveno, ze je mozne beztrestne zastrelit lupice se zbrani, klidne ze zalohy a bez varovani, tak pristup strelcu obecne bude logicky jiny, nez ted, kdyz by to zejmena odsral ten strelec. A z toho vseho vychazi i ty nazory lidi, kteri je tu napsali.

Pouziji ted priklad jednoho kamarada. Pokud bude dotycny drzet v ruce odjisteny granat, tak v pripade zastreleni je takrka 99,9% sance, ze vybuchne. Pokud ho nechame byt, tak je sance 50:50, ze se nic nestane. Z logiky veci, ktere reseni je spravnejsi? Borec miri babe na hlavu, ja na nej zarvu a on se lekne a odmackne to. Zbytecne navysuji riziko, ze?

Za TECHTO OKOLNOSTI (tedy za soucasne pravne upravy a zejmena za soucasneho pristupu policistu, st. zastupcu a soudcu) dotycny clovek udelal to, co nejlepe udelat mohl. Ty penize jsou stejne pojistene a borce ve vetsine pripadu drive nebo pozdeji najdou.

ZAROVEN timto nerikam, ze by se komukoliv mela nastavovat tvar, at si uhodi. Naopak! Jen bohuzel TAKE dovedu reflektovat aktualni pravni upravu vcetne jeji aplikace v praxi a z toho vyplyvajici dopady.

Stepan: ze tohle tady vykrikujes zrovna ty. Mimochodem, co presne bys udelal ty?
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od pitt » pon 17.2.2014, 13:37

Carloss píše:
Nedávno se tu probíralo, jak otec umlátil syna na veřejnosti... Byl to takový fofr, že nikdo neměl šanci cokoli udělat. Tady by se dalo za určitých okolností nepředloženosti předejít pro lumpa nepředloženým chováním obránce. Vždyť oni, sakra, počítají s tím, že nikdo nic neudělá!!! Jinak by do toho nešli!!!

Pořád to řešení má: Zařvat na něj. Uvidíme, co udělá... a co uděláme, když uvidíme že to zmáčkl???Samozřejmě být připraven na všechno... Nikdo snad neříká, že za všech okolností mu rozstříknout mozgovnu, aby se jeho ubohý mozek podíval na denní světlo...
Ano,ale to bylo kriketovou pálkou, která má akční rádius cca 2m včetně paže. A nevím jak moc jsi znalý střelných zbraní,ale já jako laik bych řekl že ty mají trochu větší "pole působnosti".
Osobně...pokud vše probíhá "v klidu" nevidím jediný důvod zasahovat. To že zakladatel vlákna i všichni ostatní přežili, značí to že se zachoval v dané situaci nejlíp jak mohl. Ono taky zařvat na něj může znamenat i to že se pachatel lekne ,cukne a někdo zařve :wink:

E: vložen text do citace

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od azavak » pon 17.2.2014, 13:43

satan-souhlasim se vším cos napsal.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od pitt » pon 17.2.2014, 13:46

to: rostar,Carloss nevím jestli si úplně uvědomujete že v situaci, která je dána příkladem jaksi chybí jakákoli výhoda pro "bránící se" stranu.
Nono aby obrana byla úspěšná,nebo aby dávala smysl, tak musím mít minimálně nějakou šanci (a tím myslím i z hlediska práva), nebo musím být v naprosto bezvýchodné situaci, která si žádá alespoň zoufalý pokus o záchranu.
"V okamžiku, kdy bude legální bez varování vrhat po útočnících obranné granáty, budu je házet. V okamžiku kdy obsluha místo pozdravu dostane kulku do palice, budu kolem sebe taky střílet"......ostatní případy si spíš žádají klid,poslušnost a "neviditelný plášť!

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od hermenet » pon 17.2.2014, 13:49

Řvát něco na někoho, kdo má pistoli v ruce, může asi jen ten, kdo už ji drží také pěkně obouruč a jistě namířenou (a prst už možná radši na spoušti, kdyby náhodou mířil na nějakého mistra IPSC). A to znamená být plně "ve hře."

Když si vezmeme k ruce pojmy eskalace a deeskalace, tak je celkem zřejmé, které řešení bylo správné...
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od S474N » pon 17.2.2014, 13:59

hermenet: no jo, jenze to potom nemuzes ohromovat kluky v hospode, jakej ses tvrdak s kverem a jak vsechny vzdycky zachranis. *71* *24*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 207

Registrován: stř 24.10.2012, 9:36

Zbraň: G26

Bydliště: Beroun

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od glopet » pon 17.2.2014, 14:28

Satan: nebo spoluvězně na cimře :D
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od pitt » pon 17.2.2014, 14:44

rostar píše:Na vlka je třeba pustit psa, jinak přijde zítra pro další ovci. Pokud jim to bude procházet, bude jich čím dál víc a svět jak ho známe půjde do prdele.
rozdíl mezi vlkem a lupičem s kvérem je ten že vlk zabíjí na kontaktní vzdálenost a trvá mu to déle. Za dobu co vlk zabije jednu ovci, může lupič popravit plnou benzinku lidí. V zásadě souhlasím s tím aby sráči dostávali co si zaslouží,ale je důležitý na koho se vysrat a před kým se posrat.
Každopádně je šlechetný zachránit lidskej život, ale k čemu bude vdově cena Michala Velíška za to že její manžel zachránil na benzínce tržbu......nehledě na to že vdovec po čerpadlářce s udělením ceny možná nebude souhlasit,ale třeba mu bude oponovat manželka taxikáře na vozíku, co ho trefila střela do míchy. No a skoro trojnásobný vrah utekl s oběma zbraněma, které se doteď stejně jako vrah nenašli

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Stepan » pon 17.2.2014, 14:53

Je fascinující, jak všichni vycházíte z domněnek a nepodložených optimistických představ.
Jak si můžete myslet, že tenhle člověk nikomu nic neudělá a je nejlepší nezasahovat? To chcete začít zasahovat, až to našije do obsluhy, bude na odchodu a všimne si vás, jak lovíte něco z pod kabátu??? Proboha zbavte se té představy o lupiči gentlemanovi, tihle lidi udělají cokoliv, bez mrknutí oka, bez špetky lítosti a soucitu! Já chápu, že "nám normálním" se to může zdát tak cizí, že si to prostě tak nějak vnitřně nedokážeme připustit, ale tihle lidi jsou prostě JINÍ. Nesnažte se soucítit s někým, kdo nemá naprosto žádný soucit s vámi, mohlo by se vám nebo někomu jinému šeredně nevyplatit.

Problém je v tom, že jak je vidět, spoustě z vás je osud nějaké pro vás neznámé čerpadlářky naprosto lhostejný. Tak ať si jí odpráskne, hlavně že já nebudu mít žádné oplétačky s policajtama a soudama. Hnus.

Lupiče se zbraní je třeba zneškodnit nejúčinnějším způsobem bezpečným pro okolí, ve chvíli, když má zbraň vytaženou a není na odchodu nebo na útěku. Tečka. Nevím, o čem chcete v takové situaci dlouze přemýšlet. Jediné, o čem je třeba přemýšlet, aby nevznikla škoda na někom jiném, než na lupiči.
Naposledy upravil(a) Stepan dne pon 17.2.2014, 15:04, celkem upraveno 1 x.

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od hermenet » pon 17.2.2014, 15:00

Štěpáne, já se chystám zasahovat, až budu nosit takovou pěknou šerifskou hvězdu, jako máš ty.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od cmk » pon 17.2.2014, 15:00

PRIPRAVENOST a ZDRZENLIVOST se nemusi vylucovat...
Uz jsem to psal jinde...
Pokud nejde o zivot, jde o ho*no... (do urcity miry).

Cim blizsi mi bude clovek, na ktereho bude veden nejaky utok a cim intenzivnejsi bude (intenzita ve smyslu utok na zivot je nejvic, okriknuti "ty vole" je nejmin), tim vetsi zajem samozrejme bude to "nejak resit".

Ve chvili, kdy "to vypada" ze jsem na benzince a "jenom" tam nejakej frajer vlitne a chce prachy od obsluhy, tak se nekde prikrcim, delam blbyho, chytnu Glocka do ruky a cekam...
Dalsi kroky az podle situace. Ani ne 1% lidi tu zbran pouzije a to v pripadech nejakyho odporu. Vetsinou maj beztak plynovky. Takze kdyz uz je sance 1:100.000, ze budu na benzince, kde se to stane, tak je daslich 1:100.000x100, ze budu muset strilet...
Kdyz do toho pujdu aktivne, tak tu situaci muzu zbytecne vyhrotit a opravdu se muze nekomu neco stat... Furt vidim lepsi variant v tom, at mu obsluha vyda par tisic... Treba bude moznost ho sundat jinak nez strelbou ve chvili, kdy pobezi ven... A treba ne... Lepsi, kdyz si s par korunama utece,i kdyz mu je ku*va hodne nepreju.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz