Proč nosíme zbraň???


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od pitt » pon 17.2.2014, 15:04

Štěpánku....bezpečně zneškodnit lupiče, který na někoho míří lze jen v počítačové hře.
A je zvláštní že zrovna ty chceš nyní řešit vše se zbraní v ruce, přitom tohle je situace kde jakákoli další zbraň spíše eskaluje tak že bez zranění tahle situace neskončí.

E: ale chápu tvoji snahu být kontroverzní :wink:

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Stepan » pon 17.2.2014, 15:07

"bezpečně zneškodnit lupiče, který na někoho míří lze jen v počítačové hře" Já jsem psal zneškodnit způsobem neohrožujícím ostatní a tak nějak jsem předpokládal, že všichni vědí, že střílet na někoho v momentu, kdy přímo míří na jiného, není dobré. Aspoň já to vím...
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od pitt » pon 17.2.2014, 15:11

a jsi schopný mě tedy popsat moment, nebo situaci,kdy je možné zneškodnit způsobem neohrožujícím ostatní

a ber v potaz prosím i to aby se jednalo v rámci zákona, tudíž aby to nebyla "pomsta"

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od hermenet » pon 17.2.2014, 15:17

Satane, já už trochu dědkovatím. :D Už nějak nechci všechny zachránit. Chci zachránit sebe před myšlenkou, že jsem povolanej zachránit každýho. Chci zachránit svůj kvér před tím, že by se dostal do nepovolanejch rukou. A nechci muset šahat na živýho čokla, kterej se zakousne do mejch dětí. To je asi všechno.

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od azavak » pon 17.2.2014, 15:31

stepane- musel bys mít velice dobrou pozici.Během zlomku vteřiny zasáhnout 1 slovy jednou ranou mozkové centrum(nepleť si to s mozkem ) mineš-li je zde možnost že spustíš přestřelku o kterou jistě nestojíš.V horším případě to odsere i čerpadlářka.Takže zpusobíš víc škody než užitku.Zajdi si na losík,dej na terč postavy mezi nos a rty víčko od petláhve a trefuj,rychle a jednou ranou. Tam totiž stříli policejni odsřelovač pokuď tu pozici má, když musí vypnout pachatele dřící rukojmi.Pak mudruj.Prozradil mi to kamarád co tímhle vycvikem u zboru prošel.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od rostar » pon 17.2.2014, 15:45

Nevím kolik kdo z vás (mimo j.h. a dalších) podobných situací zažil a kolik toho víte o komunikaci a psychologii při zákroku, obraně atd. Myslíte, že by třeba Policie neměla být při zákroku tak hlučná, aby se pachatel nelekl a nekousl je? Ono je to trošku jinak. Většina lidí se s něčím podobným nikdy nesetkala a snad ani nesetká. Chápu tu ryze teoretickou rovinu, ovlivněnou absencí zkušeností a strachem z následků. V tom případě souhlasím, dělejte neviditelné.

Když budu taky samozvaný mluvčí, tak říkám za všechny slušné lidi: Nechceme být žrání vlky!
Každý kdo chce, proto může něco udělat. Kurzů sebeobrany atp. je po kokot. Pokud nosíte zbraň pro obranu, nemělo by vám to být cizí. Ba právě naopak. Ostatní můžou v hospodě beeečet jak je ten svět kurevský a jak jim nikdo nepomůže. R
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od pitt » pon 17.2.2014, 15:50

Hele ještě jsem fakt neviděl zákrok, kde by jeden policista vběhl při přepadení do daného prostoru a snažil se zpacifikovat pachatele mířícího pistolí na obsluhu.

E:mimochodem, víš hovno jestli náhodou nemá někde poblíž, nebo přímo vevnitř spolupachatele

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od azavak » pon 17.2.2014, 16:09

rostar- a kolik jsi toho zažil ty? Mohl by ses podělit s námi jak jsi to řešil a co tě k tomu vedlo?Prosim buď tak hodny a vyveď nás z temnoty.Děkuji že se poděliš o své zkušenosti.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od cmk » pon 17.2.2014, 16:13

rostar: Nevim jak to berou ostatni...
Neco jinyho je zakrok policie, ktery tak nejak MUSI prijit.
Ja jako civil jsem v situaci, ze zakrok prijit NEMUSI.
Samozrejme, ze bych rad frajera sundal na zem, spoutal ho a mistnaky nechal, aby se pri nastupovani branil a zlomil si nos o dvere jejich auta...
Jenze dokud jde skutecne o par pojistenejch penez, tak s rizikem mnohem vetsiho pruseru do toho nepujdu.
Opakuji, ze "to, ze do toho pujdu" musi mit motivaci a tou motivaci je soucet toho, jak blizka je mi osoba, proti niz je vedeno protipravni jednani a jak intenzivni to jednani je.
A az do toho pujdu, tak pak ano... To bude hysterickej rev a klidne budu lhat a rvat "POLICIJEEEE, jmenem zakona...".. Ale ta debata neni o tom jak zasahnout, ale jestli zasahnout...
Naposledy upravil(a) cmk dne pon 17.2.2014, 16:14, celkem upraveno 1 x.
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od pitt » pon 17.2.2014, 16:14

tadyhle máš vlčí žrouty co bohužel nestihli ani zaštěkat :(
https://www.youtube.com/watch?v=5IRs5biK7f8
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od rostar » pon 17.2.2014, 16:20

pitt: Nedávno jeden policista zadržel v tramvaji tří týpky. Věděl, že spáchali loupež a že jsou ozbrojeni. Podrobnosti si nevybavuju, proběhlo to medii. A vo tom to je. Když jsem posraný a nehodlám s tím nic dělat, najdu 1000 důvodů, proč nic neudělat. Vážím si lidí, kteří na úkor vlastního pohodlí a mnohdy i bezpečí s tím bordelem něco udělají. A mám to štěstí, že jich znám celkem dost.

cmk: kámo, zrovna tobě nevěřím, že když půjdeš přes park kde nějaký úchyl motá ječící holku, tak to necháš tak a půjdeš domů na seriál :D R
Naposledy upravil(a) rostar dne pon 17.2.2014, 16:24, celkem upraveno 1 x.
Si vis pacem, para bellum!

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od cmk » pon 17.2.2014, 16:22

Clovek by rekl "super poucny video"... Kdyby to bylo zinscenovany :-(
Tohle je hodne smutna ukazka presne toho, kam chyba pri zasahu muze vest...
Ani v realu totiz nevim, kdo na ty benzince s kym je a kdo me pripadne smazne driv, nez stacim zastekat :-(
Proto opakuji: "kdyz uz zasahnout, tak prave proto, ze neco podobnyho bezprostredne hrozi", jinak to naopak muzu sam vyvolat.

A ty 3 zadrzeny tehdy... Ja nevim no... Ta reportaz byla hodne zmatena, ze zrovna sef nejakyho utvaru jel tramvaji, kde byli ti 3 a sam je zadrzel... Hodne velky stesti, nebo nekdo hodne rychle potreboval richly plusovy body a ziskal je... nejak...
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od pitt » pon 17.2.2014, 16:26

a ti tři týpci mávali kolem sebe kvérem?
Když máš takový zkušenosti, tak by jsi snad měl rozpoznat rozdíl

.....ty vole přestaň si hrát na hrdinu a přestaň dávat úplně irelevantní příklady, nebo tě navrhnu na exota :lol:

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od azavak » pon 17.2.2014, 16:28

rostar-ohaniš se jinejma.Prozradíš nám své uspěchy když máš v nás tak jasno?Nebo se nám nedej bože naklonoval stěpan?

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Carloss » pon 17.2.2014, 16:31

"Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, hledá důvod..."
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od pitt » pon 17.2.2014, 16:35

A taky se říká....kdo nic nedělá, nic nezkazí :wink:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od rostar » pon 17.2.2014, 16:39

Pokud vím, tak nejel v tramvaji náhodou. Nastoupil do ní, bo věděl, že tam jsou ti zrdi. Snad se nepletu.

pitt: nestraš s hrdinama. To není vůbec neadekvátní příklad. Pokud to tak bylo, tak ten polda měl info, že jsou ozbrojeni. A že s tím kvérem zrovna nemávali nemávali....

azavak: Ne, tady určitě neprozradím, z toho už jsem se vyléčil. R
Naposledy upravil(a) rostar dne pon 17.2.2014, 16:45, celkem upraveno 1 x.
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od pitt » pon 17.2.2014, 16:42

rostar: ještě jednou.....ti týpci tam mávali kvérama?.....on je rozdíl na někoho juknout v jeho plném bojovém nasazení,nebo když si pochrupkává v tramvaji.

S tvýma zkušenostma by jsi to měl vědět
Uživatelský avatar

Příspěvky: 429

Registrován: úte 15.11.2005, 23:05

Zbraň: GLOCK

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od rostar » pon 17.2.2014, 16:49

pitt: kurva, asi nemávali. Nevím, nebyl jsem tam. ALE byli tři, on byl sám. Co jim bránilo začít s ní mávat. Ty nevnímáš v jaké byl nevýhodě a šel do toho??? Opakuji, pokud to tak bylo, nebyl jsem tam. R
Si vis pacem, para bellum!
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od pitt » pon 17.2.2014, 16:55

rostar:ty v tom fakt nevidíš rozdíl? lupič mířící na pumpařku (mávající pistolí) vs. tři týpci jedoucí tramvají.....................nasranej a vzteklej kokršpaněl vs. tři spící pittbulové..................agresivní důchodce s berlí vs. zamilovaný thayboxer na procházce?!

pořád ti to nedochází?

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz