Proč nosíme zbraň???


Vše o právu, zákonech, zbrojním průkazu a souvisejících věcech

Příspěvky: 58

Registrován: pon 23.9.2013, 12:29

Zbraň: Glock 26

Bydliště: Vysočina

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od vodas » pon 17.2.2014, 22:50

Je tezke se na miste rozhodnout,jak reagovat. Kazdopadne pokud by dotycny tasil zbran a lupice odstrelil,nemelo by mu nic hrozit. U nas ve meste prepadl kluk s holkou banku,predtim se stavili v hrackarstvi koupit si detskou pistolku,aby pokladni lepe presvedcili,aby jim vydala penize.Kluk sel sedet,odvolaci krajsky sooud mu to potvrdil a navic rekl,ze muze by rad,ze je tam nekdo neodpraskl,protoze by se tomu ani nebylo mozno divit. Osobne bych ale asi taky nezasoval,spis bych se snazil pak PCr navigovat jakym smerem pachatel sel a co nejlip ho popsat.

cmk

Uživatelský avatar

Příspěvky: 6790

Registrován: úte 04.10.2005, 12:24

Bydliště: EU :-(

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od cmk » úte 18.2.2014, 9:44

Stepan píše:http://www.novinky.cz/krimi/327945-poli ... zince.html

"Policii se deset hodin po činu podařilo dopadnout muže, který má na svědomí nedělní loupežné přepadení čerpadlářky v České Skalici na Náchodsku. Pobodaná a pořezaná žena skončila s vážnými zraněními v nemocnici a podle lékařů setrvává v ohrožení života."

Tak tady to máte... Tady je čerstvý příklad ze života, kde by vám vyčkávání a optimizmus moc nepomohl. POCHOPÍTE UŽ KONEČNĚ, co je to za ksindly a bezcitné hajzly? Že udělají cokoliv? Že je jim život jiného člověka úplně u prdele?

POCHOPÍTE TO UŽ KONEČNĚ?

Teď jsem si uvědomil, že mnozí z vás jste vlastně docela podobní a bylo by vám jedno, že je ta čerpadlářka pobodaná a možná umře a byli byste rádi, že jste nic neudělali, nepletli se do "cizích věcí" a neměli oplétačky se soudama...

Fujtajksl, musím si od vás dát přestávku, opovrženíhodná bando vyčkávajících srabů, co se budou jenom koukat, jak je někdo v ohrožení života, a nepomůžou...
A je to tu zase...
Mame tady velice OBECNE KDYBY... "kdyby prisel a chtel penize"...

KURVA Stepane, tady to uz nebylo, ze by chtel jen penize.
Je to cele o tom, jak se situace vyviji.
Je to cele o tom, co jsem psal uz 20x - motivace k zakroku...
To, ze chce pojistene penize na kamerach je duvod k tomu, abych si pockal a sledoval, co se deje, asi s Glockem v ruce (mozna ne - podle okolnosti).

Tady je nutno ricr, ze pravdepodobne tam ale frajerka byla sama, jinak by ji nenapadl...

Tudiz - zase na obecny priklad pasujes nejaky konkretni, ktery s tim obecnym ma pramalo spolecnyho.

A i kdybys vymyslel 1000 konkretnich prikladu, jasnou odpoved ANO/NE nedostanes - na ulici se ti totiz stane 1001. pripad - tak uz s tim dej pokoj.

PS: neplati pro exoty to, ze smej psat jen do vlaken pro exoty?
Motto: Rychlejší, než 158 na drátě je 357 na opasku
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud víš, kolik máš zbraní, nemáš jich dost.
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od john.hawk » stř 19.2.2014, 10:37

štěpáne ty jsi ultra mega pravdoláskarřský a ještě militatní exot..
nikdo zde netvrdí, že bude nečinně přihlížet řezání bodání do obsluhy BČS
ale ty nejsi kapacitně způsobilí pochopit, že když pašík na obsluhu míří, má v tomto výhodu,a není moc šancí jak toto zvrátit..prostě holt smůla..když na něj vystřelíš, muže tu obsluhu picnout stejně, když na něj zahóókáš, může ji picnout stejně, ale zatím jen prostě míří..kde mám já jako obránce výhodu ? jak to mám aktivně zvrátit tak, aby se nikomu nic nestalo ? Napadá mně trik s pojistkami ( že bych je vypnul a na benzínce byla nejednou tma )
Aby diskuze mohla probíhat, musí být na obou stranách základní znalosti předmětu debaty, jinak druhá strana nemá co do debaty přinést..
Policejní zákroky jsou určité specifikum..zejména případy kdy dochází k řešení hostage situacím, a právě v reverzu jsou situace s aktivním šílencem, který střílí ve škole nebo na úřadě..JE V TOM ROZDÍL !!!!

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Stepan » pát 27.6.2014, 22:10

Takže tady by vyčkávání a víra, že se nakonec nic nestane, opravdu nepomohlo. Video tam není celé, ale asi šlo o vteřiny. Barman možná umře. Kdybyste tam byli, mohl by mu pomoct jenom okamžitý rozhodný zákrok. Vyčkávání ne.

Střelba v herně na Liberecku: Barman v nemocnici bojuje o život

Neznámý pachatel přepadl ve středu večer hernu v Hejnicích na Liberecku. S pistolí v ruce požadoval po obsluze vydání peněz. Když mu čtyřiadvacetiletý mladík odmítl vyhovět, muž ho postřelil.

„Pachatel si nejprve přišel do provozovny zahrát na automatech. Poté na chvíli odešel. Za pár minut se však do herny vrátil a za pomoci pistole žádal vydání peněz,“ uvedla v pátek policejní mluvčí Ivana Baláková.

„Vzhledem k situaci, jaká po výstřelu nastala, lupič přestal věnovat penězům pozornost a dal se na útěk. Barman utrpěl vážné, život ohrožující zranění,“ dodala pro Novinky Baláková.
Lupič do herny přišel také chvíli před přepadním

Mnoho informací k případu nemá ani starosta Hejnic Jiří Horák (ODS). „Vím jen, že se přepadení stalo ve středu večer v místní herně. O postřeleném nemám žádné informace – na celou záležitost je přísné informační embargo,“ uvedl Horák pro Novinky.

Policie žádá veřejnost, aby, pokud má nějakou zprávu o přepadení nebo totožnosti lupiče, neprodleně kontaktovala na linku 158.

http://www.novinky.cz/krimi/340630-stre ... zivot.html

Příspěvky: 429

Registrován: pon 21.10.2013, 23:03

Zbraň: Glock 17, Glock 26

Bydliště: Praha

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od hermenet » pát 27.6.2014, 22:54

Já navrhuju ozbrojit Štěpána a složit se mu na batmobile.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 3091

Registrován: ned 21.11.2010, 12:57

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od reddog » sob 28.6.2014, 6:52

Stepan píše: jenom okamžitý rozhodný zákrok. Vyčkávání ne.
Ciste technicky, to by bylo v tomto pripade teda jak??

A nez nekteri budete odpovidat, projdete si i tech par predeslych stran.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 599

Registrován: čtv 10.4.2014, 21:26

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Pečky

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Bukowsky » sob 28.6.2014, 18:07

Toto téma je dle mého dost zásadní a když ne veřejně, tak by si na to měl být schopen odpovědět alespoň pro sebe každý, kdo nosí.
Jak zmiňoval Michal, Satan a mnozí další - je rozdíl, pokud je a pokud není co ztratit. Jsem toho názoru, že každý racionálně uvažující člověk má co ztratit - mám práci, ženu a malou dceru a také bych se nechtěl dostat do situace, kdy budu dvakrát do roka žebrat o pětikilový balík...Pokud by byly v ohrožení života, naopak je raději uvidím přes mříže, než je nevidět vůbec.
Je pro mě naprosto zásadní, komu nebezpečí hrozí/bude hrozit - batmany zde prosím o prominutí, nebudu s pistolí v ruce bránit každého spoluobčana, pokud neuvidím, že jim hrozí nevyhnutelná zkáza - toto přenechám kompetentním osobám a anonymním maskovaným strážcům pořádku - stále Štěpáne nevíme, kdo jsi, tudíž Tě nazývám takto :wink:
A tak chodím ozbrojen pouze v místech, kde se dopředu domnívám, že by mě potenciálně nikdo nemusel slyšet řvát a v případě maléru se budu muset spolehnout pouze sám na sebe.
Je opravdu těžké přispět zde něčím novým - většina mých názorů a myšlenek vztahujících se k tomuhle tématu už zde byla řečena a jen mě to utvrzuje v tom, že drtivá většina lidí zde přemýšlí nad svým konáním.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Stepan » sob 28.6.2014, 18:23

Bukowsky píše:... je rozdíl, pokud je a pokud není co ztratit. Jsem toho názoru, že každý racionálně uvažující člověk má co ztratit - mám práci, ženu a malou dceru a také bych se nechtěl dostat do situace, kdy budu dvakrát do roka žebrat o pětikilový balík ... Je pro mě naprosto zásadní, komu nebezpečí hrozí/bude hrozit ... A tak chodím ozbrojen pouze v místech, kde se dopředu domnívám, že by mě potenciálně nikdo nemusel slyšet řvát a v případě maléru se budu muset spolehnout pouze sám na sebe.
Tohle je velice zajímavý názor. Takže ty čekáš, že když bude někdo nablízku, tak ti přispěchá na pomoc a ty kvůli tomu nemusíš mít zbraň u sebe, ale na druhou stranu ty sám nejsi ochotný pomoct někomu dalšímu, protože máš co ztratit? Co když ale ti lidé, co budou na blízku, taky mají co ztratit? Co když pro tebe nehnou prstem, stejně, jako bys ty sám nehnul prstem pro nikoho cizího?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 599

Registrován: čtv 10.4.2014, 21:26

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Pečky

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Bukowsky » sob 28.6.2014, 18:50

Štěpán: Omyl mistře 8-) NIKDY a NIKDE nespoléhám na nikoho jiného, než sám na sebe, zejména když jsem v maléru - komentář o řevu byl pouze obrazný. Považuji za dost nezralé spoléhat se na to, že když mi půjde o život, tak mi někdo pomůže.
Naprosto se ztotožňuji s tím, co zde již bylo řečeno - na veřejnosti a v zalidněných oblastech považuji za vhodné prostředky k sebeobraně teleskop, případně pepřák - s naší legislativou i to může být problém, ale to je riziko, které jsem ochotný kdykoliv nést.
Když už reaguješ na mé příspěvky - buď tak hodný a udělej jednu věc, samozřejmě pokud je to reálné. Objev se na prvním možném - jakémkoliv - srazu. Případně odpověz dalším členům fóra na naprosto vážně míněné dotazy - jak by jsi zareagoval Ty sám, jak Ty sám obvykle postupuješ v obtížných situacích - prostě ty všeobecné zkušenosti, které tu ostatní probírají, aby se z nich poučili, nebo si udělali svůj názor na věc. Pokud budu vědět, že se bavím s dospělým člověkem, který má úroveň, velmi rád se pokusím Ti zdůvodnit veškeré své názory. V tuto chvíli Tě vnímám jako někoho, kdo se za každou cenu pokouší strhnout pozornost.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Stepan » sob 28.6.2014, 19:09

Bukowsky píše:...A tak chodím ozbrojen pouze v místech, kde se dopředu domnívám, že by mě potenciálně nikdo nemusel slyšet řvát a v případě maléru se budu muset spolehnout pouze sám na sebe.
Bukowsky píše:Štěpán: Omyl mistře 8-) NIKDY a NIKDE nespoléhám na nikoho jiného, než sám na sebe, zejména když jsem v maléru - komentář o řevu byl pouze obrazný. Považuji za dost nezralé spoléhat se na to, že když mi půjde o život, tak mi někdo pomůže.
Jo tak to jo... Když jsi psal první citát, tak jsi měl nějakou mozkovou výluku a vůbec jsi to nemyslel tak, jak jsi napsal, a platí druhý. Tak dobře.
Bukowsky píše:Naprosto se ztotožňuji s tím, co zde již bylo řečeno - na veřejnosti a v zalidněných oblastech považuji za vhodné prostředky k sebeobraně teleskop, případně pepřák - s naší legislativou i to může být problém, ale to je riziko, které jsem ochotný kdykoliv nést.
Podle zákona u nás můžeš nosit teleskop i pepřák, kde je ten problém?

Podle tebe v zalidněných oblastech nemůže nikdy hrozit nebezpečí, které by šlo odvrátit pouze palnou zbraní?

To, že si myslíš, že stačí nosit zbraň pouze někdy, a že v zalidněné oblasti ti bude stačit pepřák nebo teleskop, jsou názory poměrně neobvyklé a vymykají se "standardním názorům" ozbrojené komunity.
Naposledy upravil(a) Stepan dne sob 28.6.2014, 19:20, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od maja » sob 28.6.2014, 19:18

"StandarDní názory"

Používat cizí termity je vždycky velké rizoto :)

A buď tak laskav a poděl se s námi, jak bys to řešil ty.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 599

Registrován: čtv 10.4.2014, 21:26

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Pečky

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Bukowsky » sob 28.6.2014, 19:20

Štěpán: Čím dál víc rozumím tomu, že některé zdejší služebně starší členy fóra vytáčíš do červeného - opravdu není snadné odolat a nesklouznout k hrubší mluvě...
Necítím potřebu Ti vysvětlovat, kdy se rozhodnu použít jakoukoliv zbraň na obranu někoho jiného, než sebe a svých blízkých a na základě jakých faktorů by k tomu došlo - vše zásadní zde bylo řečeno, tím považuji naši krátkou rozmluvu za uzavřenou.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Carloss » sob 28.6.2014, 19:22

Já bych jen podotkl, že problém není s legislativou, bránit se smíš samozřejmě vždy, až na "vyloučení z NO", viz TrZák, problém je se soudnictvím. A na veřejnosti, pokud občan splní zákonné povinosti, pokud vím, smí nosit i palnou zbraň. Kdy se to nesmí vyjmenovává zase zákon. Viz ZoZ.

Jinak musím konstatovat, Bukowsky, že z tvých posledních výroků měl taky takový rozpolcený pocit. Jednou ano, jednou ne, jednou tak jindy onak... a žádá si to další vysvětlení, co jsi vlastně myslel...
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Příspěvky: 658

Registrován: stř 30.11.2005, 20:19

Zbraň: GLOCK

Bydliště: UH

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od GLOCK69 » sob 28.6.2014, 19:23

Štěpán asi je politik, protože zásadu "ptejte se mne na co chcete, já stejně odpovím jen na co budu chtít" dodržuje na jedničku.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 599

Registrován: čtv 10.4.2014, 21:26

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Pečky

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Bukowsky » sob 28.6.2014, 19:38

Carloss: Máš pravdu, chybně řečeno - legislativa ok, ale následky obrany těmito prostředky mohou být posuzovány všelijak.
Pokud jde o mé výroky - nosím, nikoliv vždy a všude. Vždy doufám, že nikdy nebude třeba použít - pokud budu nucen použít, bude to v případě, kdy se budu domnívat, že jde o život mně, nebo mé rodině. Jistě existují i další případy,kdy by k tomu dojít mohlo - ani v těch jsem se však neocitl a nebudu proto předjímat, jak bych se nejspíš zachoval - byly by to dohady, tudíž zbytečné.
Pro všechny ostatní případy a pro můj osobní pocit bezpečí slouží právě ony další obranné prostředky - mám rád pocit, že nemám holé ruce.
Doufám, že jsem odpověděl dostatečně.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Carloss » sob 28.6.2014, 19:50

Jojo... v pohodě... Co nosíš je samozřejmě Tvá věc, Tvá volba a máš pro to své důvody. To je přeci vpořádku... Horší je, když někdo dělá něco a neví proč, žejo... Já nosím vždy, když to jde. Přistoupil jsem na filozofii je lepší mít a nepotřebovat než nemít a potřebovat. ;-)
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9
Uživatelský avatar

Příspěvky: 599

Registrován: čtv 10.4.2014, 21:26

Zbraň: Glock 19

Bydliště: Pečky

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Bukowsky » sob 28.6.2014, 19:56

Carloss: V tom s Tebou naprosto souhlasím a řídím se tím kdykoliv je to možné :wink: Jedním z mých důvodů, jak jsi zmínil, je skutečnost, že pracuji v prostředí, kde je nošení zbraně naprosto nepřípustné.

Příspěvky: 1596

Registrován: stř 21.3.2012, 9:17

Zbraň: 3 kusy

Bydliště: Praha

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Carloss » sob 28.6.2014, 19:58

Přesně proto píšu "kdykoli to jde". Pracuju v Něm. A o potíže fak nestojím. Takže Ti naprosto rozumím... :-)
ČZ 85, ČZ 50, Walther PPK, NP22, Auto-Ordnance 1911A1 WWII, SIG P239, BARK9

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od Stepan » sob 28.6.2014, 20:03

maja píše:A buď tak laskav a poděl se s námi, jak bys to řešil ty.
Už jsem psal:
Stepan píše:Lupiče se zbraní je třeba IHNED zneškodnit nejúčinnějším způsobem bezpečným pro okolí, ve chvíli, když má zbraň vytaženou a není na odchodu nebo na útěku. Tečka. Nevím, o čem chcete v takové situaci dlouze přemýšlet. Jediné, o čem je třeba přemýšlet, aby nevznikla škoda na někom jiném, než na lupiči.
Ještě jsem tam doplnil slovo IHNED. Protože když se to neudělá rychle, může být pozdě. Už jsem sem dával dva SKUTEČNÉ příklady.

Ale samozřejmě - můj názor platí jenom pro lidi, kteří jsou ochotní v nouzi pomoci cizímu člověku. Kdo pomoci nechce, nemusí dělat nic, může jenom vyčkávat a pozorovat a modlit se, aby se nic nestalo a soustředit se hlavně na to, aby nepřišel k úhoně nebo se do něčeho nezapletl on sám, protože ON PŘECE MÁ CO ZTRATIT. Cizí člověk v ohrožení, který má taky co ztratit, je mu samozřejmě naprosto lhostejný.

Už sem nebudu psát žádné výlevy, jak se mi dělá z některých špatně atd, už jsem se v tomhle smyslu tady projevil dostatečně.

Takže abych se vrátit k tomu, proč jsem sem to čerstvé neštěstí dal - chtěl jsem znova poukázat na to, že vyčkávání a víra, že se nakonec nic nestane, nemusejí být ideální řešení. To je všechno.

Mimochodem, moji předkové šli ve 2. válce dobrovolně bojovat, mohli si žít pohodně v protektorátu, ale přesto dobrovolně odešli dělat to, o čem si mysleli, že je správné a byli ochotní ztratit to nejcennější, co měli. I dneska někteří lidi mají zaměstnání, kde dělají něco, o čem si myslí, že má smysl, bez ohledu na to, co při tom můžou ztratit, a dokonce jsou ochotní riskovat i pro takové sobecké sračky, které by pro jiného nehnuly prstem. Vážím si jich a zase si vůbec nevážím jiných lidí a nemám problém to na rovinu říct.

Aha, další výlev... :roll:
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Proč nosíme zbraň???

Příspěvek od jry2000 » sob 28.6.2014, 21:13

Hele Stepane, jakou zbran to vlastne nosis?
Lajte mi lhu-li

Zpět na „Právní koutek“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz