Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc páru..


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 563

Registrován: sob 07.10.2006, 9:35

Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc páru..

Příspěvek od U.I. » stř 19.2.2014, 15:31

Bývalý strážník Jiří L. z Duchcova, jenž loni v květnu nepomohl manželskému páru napadenému skupinou Romů, trvá na tom, že postupoval správně. Ve středu to zopakoval u Krajského soudu v Ústí nad Labem, který incident tento týden projednává.
Napadení zachytila bezpečnostní kamera městské policie.

Napadení zachytila bezpečnostní kamera městské policie. | foto: Repro MF DNES

"Neměl jsem šanci, ještě by mi sebrali zbraň," řekl MF DNES na chodbě soudu poté, kdy vypovídal jako svědek. Do jednací síně novináři nesmí, protože jedním z obžalovaných je mladík, jemuž ještě nebylo 18 let.

Loni v noci na 18. května dva mladí Romové nejprve zbili muže, jenž bránil své kolo, které mu chtěli ukrást. Pak se dostali do potyčky s manželskou dvojicí. Padlo pár slov o gadžích a Romech, teprve šestnáctiletý Rom vzal dvoumetrovou větev a muže praštil. K nastalé rvačce se postupně seběhli další Romové a dvě Romky surově zbili i ženu.

Strážník Jiří L. vše sledoval na monitoru ve služebně jen pár metrů od místa činu. Zraněná žena později uvedla, že klepala na dveře i okno a prosila o pomoc, ale marně.

"U dveří být nemohla, to bych ji viděl na monitoru," reagoval strážník. A u okna? "To nevím," řekl.

Ředitel duchcovské městské policie Josef Hulín je přesvědčený, že klepání na okno muselo být slyšet. "Tam jsou slyšet i hlasy z ulice přes den, natož v noci," poznamenal.
Zbraň prý použít nemohl. "Co kdyby byl někdo v okně?"

Strážník Jiří L. ze služebny v jednu chvíli přeci jen vyšel. Když ale za rohem zahlédl bitku, otočil se a vrátil se zpět do kanceláře. Zakročit se totiž bál.

"Bylo tam asi šest sedm lidí. Vyhodnotil jsem to tak, že na to fyzicky nestačím, a zvolil jiné opatření. Zavolal jsem posily, které všechno během tři minut vyřešily," vylíčil.

Námitce, že mohl použít služební zbraň, se podivuje. "V ulici, kde jsou vysoké domy? Co kdyby byl někdo v okně?" tázal se překvapeně.

Vedení městské policie však bylo jiného názoru a Jiřího L. propustilo. "Zakročit měl," trvá na svém ředitel Hulín.
Propuštěný strážník dnes dělá hlídače

Vyhozený strážník zvažoval, že podá žalobu na neplatnost výpovědi. Dodnes to ale neudělal. "Zpátky už nemůžu, to bych byl blázen. Za vším už chci udělat tlustou čáru," doplnil.

Obor však úplně neopustil. "Pracuji v bezpečnostní agentuře, dělám hlídače v Teplicích," řekl. Konkrétnější být ale nechtěl.

U krajského soudu ve středu vypovídali i všichni napadení. Justiční stráž doprovodila manžele do zvláštní místnosti a do jednací síně zamířili, až když z ní obžalovaní Romové odešli. Setkat se s nimi nechtěli, zvláště zbitá žena dodnes trpí psychickými potížemi.

Obžalovaní se už v úterý přiznali, napadenému majiteli kola také před časem poslali deset tisíc korun a manželům 17 tisíc. Jednání bude pokračovat do pátku (první den soudu zde).

Zdroj: http://usti.idnes.cz/soud-s-utocniky-z- ... zpravy_alh


taky námět k diskusi ..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od pitt » stř 19.2.2014, 15:59

Na muj vkus z toho straznik vyvazl az moc lehce. A celkem me prekvauje a mrzi ze z toho neudelali rasovej skutek, ldyz vsechno ostatni kde je ublizenej cigan rasove motivovany

Příspěvky: 264

Registrován: stř 06.11.2013, 21:07

Zbraň: G17 gen 4, g43

Bydliště: UH

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od Jurda » stř 19.2.2014, 21:14

No strážník měl mít tu zbraň k tomu, aby se tam s ní právě nebál jít a měla mu sloužit k tomu, aby si sjednal respekt a ochránil dva lidi, kteří spadli do výběhu opic. Těm lidem šlo o zdraví a mají velké štěstí, že neutrpěli fyzickou újmu s trvalými následky. Ten strážník byl placen z jejich (našich) daní, aby jim pomohl jejich zdraví chránit. Místo toho se tam bál jít, aby mu tu pistoli nevzali....tak na jaké případy ji má? Při vybírání pokud na parkování? Je pravda, že kdyby ji náhodou musel použít a zastřelil nějaké státem chráněné zvíře, které tu volně pobíhá a je placeno z našich daní (protože jinak využít nejde), tak se musí odstěhovat minimálně z čr a strážník si toho byl vědom, proto radši použil čtvrťák, který nosí městská policie v kapse pro tyto případy, kde se nedají dělat ramena na slušné lidi.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od pitt » stř 19.2.2014, 21:37

Osobne jsem pani starostce navrhoval aby na straznika podala trestni oznameni za neoposkytnuti pomoci. Bohuzel v tu dobu mela jine starosti. Ale tak trochu ze zminila jaci jsou politici sraci.....a ten co z CR vyhnal rusaky a pak naprcal africanku, jak si honi triko.......
Uživatelský avatar

Příspěvky: 190

Registrován: ned 20.5.2007, 19:53

Zbraň: GLOCK

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od Ondísek » stř 19.2.2014, 21:42

Člověk by se měl nejdříve postarat sám o sebe, resp. o svoje bezpečí. Potom může pomáhat efektivně ostatním. Jít sám proti 6 lidem? Sebevražda. Dopadlo by to ještě hůř.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od pitt » stř 19.2.2014, 21:50

Tohle rika policajt,kterej ma v popisu prace pomahat a chranit?........to si delas prdel,ne?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od jry2000 » stř 19.2.2014, 21:51

Kde ma PCR v popisu pracovni naplne "Pomahat a Chranit"?
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od Starosta » stř 19.2.2014, 21:56

No, tak jsem možná blbej, ale považuju to 100% za strážníkovu povinnost a - pokud můžu soudit ze známých informací - za totální selhání.
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od pitt » stř 19.2.2014, 22:01

jry2000: když si to lepí na auta, tak předpokládám že se tím i řídí.....a nechytej mě za slovíčka
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od jry2000 » stř 19.2.2014, 22:05

Ten slogan je uspech marketingoveho oddeleni.
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 190

Registrován: ned 20.5.2007, 19:53

Zbraň: GLOCK

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od Ondísek » stř 19.2.2014, 22:06

To pitt: Nevím co je na tom k nepochopení. Nejdříve si musíš zajistit nějaké podmínky pro úspěšné dokončení akce. Tohle platí snad všude. U policie, hasičů nebo třeba i u vodních záchranářů atd..Když hoří dům a z okna jsou vidět plameny a ty víš, že v tom bytě na 100 % někdo je, tak se můžeš pokusit o záchranu, ale né o sebevraždu. Tím nikomu neprospěješ. Já ho nesoudím, neurážím tě, jen konstatuji fakta.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od pitt » stř 19.2.2014, 22:11

nezlob se,ale policista,nebo strážník ve službě se zbraní nedokáže zabránit masakru dvou lidí před skupinou 6ti útočníků.....ozbrojených dvoumetrovou větví.
Tohle je jeden z mála případů, kdy vidím použití zbraně jako plně odůvodněné.
Je jasný,že jako hasič nepolezu na 3cm silnou větev,ale když bych měl úvazek a lano, tak se o to aspoň pokusím
Uživatelský avatar

Příspěvky: 190

Registrován: ned 20.5.2007, 19:53

Zbraň: GLOCK

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od Ondísek » stř 19.2.2014, 22:19

Kolega co použil ve službe zbraň ve zcela jasné situaci, tak to málem neustál. Střílet samozřejmě mohl, ale myslím, že by ho nakonec ještě odsoudili. Jinak jsem nikde nepsal, že bych do toho sám nešel. Já mám, ale taky třeba taser.. :D Nemusíš tedy psát hned něco o prd..
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od pitt » stř 19.2.2014, 22:26

něco o prd..?.....to má být co ?....jako že si děláš prdel?....sorry ale tohle je snad povinost strážníků a policie zajistit slušným občanům bezpečnost a neslušné stíhat. To jestli k tomu mají podmínky, nebo podporu vedení mě v okamžiku,když mě někdo šlape po xichtě nezajímá.
Stejně jako tebe by nezajímalo, kdyby tvá stará vykrvácela jen proto že si doktor ze záchranky zapomněl rukavice
Uživatelský avatar

Příspěvky: 190

Registrován: ned 20.5.2007, 19:53

Zbraň: GLOCK

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od Ondísek » stř 19.2.2014, 22:34

No nedivil bych se. Já bez rukavic na nikoho nešáhnu, protože zrovna třeba můj brácha má AIDS. Já se s tebou nehádám. Nevím jak to tam přesně bylo, ty víš asi víc. Já z toho mám jen pocit, že kdyby zasáhl, tak by nikomu nepomohl. Zemřel by zbytečně, ale tvá dušička by měla pokoj.

Příspěvky: 264

Registrován: stř 06.11.2013, 21:07

Zbraň: G17 gen 4, g43

Bydliště: UH

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od Jurda » stř 19.2.2014, 22:43

Pokud by zasahl jak mel, tak by nezemrel zbytecne, ale maximalne by sel sedet zbytecne. Utocnici by mohli pochopit, ze nemaji sanci a osoby by byli ochraneny, nebo by musel strilet a pak by pravdepodobne sel sedet, ovsem vysledek by byl, ze osoby by opet ochranil.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od pitt » stř 19.2.2014, 22:46

sorry, nezlob se na mě, ale týpek tam měl 6-8 protivníků, byl ozbrojený a byl ve službě.
NĚCO udělat mohl......alespoň vtáhnout ženskou dovnitř. Pro mě je to jen mamrd, kterej se zmohl jen na buzerování důchodců s jezevčíkama a strkáním lístečků za stěrače.
Beru to, když se někdo vysere na honění zloděje, když se někdo vysere na pronásledování kradenýho auta, nebo když dělá že nevidí že někde kradou zubní pastu, ale neodpustím fízlovi, když mu někoho mlátí pod nosem a on neudělá vůbec nic
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od jry2000 » stř 19.2.2014, 22:47

Sel by sedet, protoze pokud by se trefil, tak by jim zpusobene zraneni bylo zavaznejsi, nez zraneni zpusobene utocniky. Cili dle soudu "Neprimerena obrana".

Jo jinak on neni fizl. On je ozbrojena milice podrizena politickym potentatum.
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od pitt » stř 19.2.2014, 22:51

Sel by sedet, protoze pokud by se trefil, tak by jim zpusobene zraneni bylo zavaznejsi, nez zraneni zpusobene utocniky. Cili dle soudu "Neprimerena obrana". .............................říká soudce JRY??? případně právník,nebo státní zástupce JRY???
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od Starosta » stř 19.2.2014, 22:54

Zapominate, nebo zamerne prehlizite, ze na 98% by se cikani rozutekli, jakmile by zarval POLICIE a vytahl a natahl bouchacku?
A ze byli pod kamerama a teda policajt mohl pocitat s tim, ze by mu pripadne zaznam mohl pomoct?
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz