Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc páru..


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od jry2000 » čtv 20.2.2014, 0:17

pitt píše:ber si to jak chceš,není to osobní útok,jen zhodnocuji jakou máš kvalifikaci ke svým vyjádřením :wink: ...........ty tvrdíš že by byl odsouzen a sám neumíš pořádně říct proč....jen se domníváš
Pokud sis nevsiml, tak jsem citoval notoricky zname soudni spisy na foru .... Myslim si, ze by nebyl problem dolozit jeste dalsi "obskurni tvrzeni" ze soudni sine, ktere by ilustrovalo absurditu rozhodovani.

K te kvalilfikaci - jasne pane rediteli zemekoule ....
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 190

Registrován: ned 20.5.2007, 19:53

Zbraň: GLOCK

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od Ondísek » čtv 20.2.2014, 0:18

Starosta:
Máš snad pocit, že si vymýšlím? Ach jo..

Vím prd, jak to tam bylo. Z toho co tvrdí on, vylezl před služebnu a tam byla mela cca 7 lidí. Jestli neviděl začátek konfliktu a ty lidi osobně nezná a jenom viděl, že je tam bitka 7 osob, tak zalezl a volal na OOP Duchcov. Nasměroval kamery, aby to bylo zaznamenáno. Hlídky přijely atd...Jako jestli to bylo takhle, tak s tím problém nemám. Jestli to bylo jinak a viděl na kamerách ten konflikt od začátku a tu místní znalost jako strážník má a ví co si má o některých lidech myslet a ví co jsou zač, tak měl volat hned. Jestli to viděl od začátku, když tam ty lidi byli 2-3, tak měl zakročit s tím, že si zavolal posily. Prostě záleží na té situaci. Pitt to vidí jasně. Já už si ale několikrát takhle naběhnul a nejenom já. Je potom ponižující utíkat před dvaceti cigošema. Stalo se také, že jsem takhle vyběhl z auta a začal na Smíchově rovnat pár gruzínců a rusáků. Skončilo to velkou bitkou cca 20 lidí. Skončil jsem s ohnutým teleskopem, prázdným kasrem a skončilo to příjezdem SPJ. Prostě dopředu jsem se do něčeho pouštěl, co nemuselo mít úspěch. Já jen, že by polda měl vždy zhodnotit jestli je schopnej to ustát nebo ne. Jako jestli to viděl na kamerách od začátku, tak prostě měl volat a vyběhnout. Nicméně jeden strážník je úplně k ničemu. Jeden polda nebude nikdy schopnej nikomu přes odpor nasadit pouta.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2996

Registrován: ned 12.3.2006, 10:18

Zbraň: G17 a další

Bydliště: Praha Západ

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od Starosta » čtv 20.2.2014, 0:24

Ne, nemám, jen jsem to chtěl odlehčit. Přijde mi, že poslední dobou je to tady spíš bojiště, než pokec.
Taky by mě zajímalo, jak ta story dopadla.

Já si prostě těžko dokážu představit situaci, kdy bych zůstal sedět na zadku já sám.
Jakože ano, určitě taková situace jde vymyslet, ale nebyl to asi tenhle případ...
Starosta
-- Si vis pacem, para bellum --
Uživatelský avatar

Příspěvky: 190

Registrován: ned 20.5.2007, 19:53

Zbraň: GLOCK

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od Ondísek » čtv 20.2.2014, 0:31

Já jsem psal, že bych do toho za určité situace šel. Já mám kasr, obuch a taser. Myslím, že bych obstál. Ta situace je tu, ale podsouvána jako zcela jasná. Já vidím bitku 7 lidí a nevím kdo je hodnej a kdo je zlej. Jako jít sám proti 7? Každej se cítíme na něco jiného. Jako já Pitta chápu. Jestli to bylo tak, že viděl cigoše napadnou bezdůvodně manželskej pár, tak jednat měl. Na druhou stranu nevíme jak to přesně bylo, proto bych toho strážníka hned neodsuzoval jako ovce na novinkach.cz.

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od Steiner » čtv 20.2.2014, 5:59

Obdísek: k čemu je ti taser proti >2 útočníkům, když seš sám?
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od pitt » čtv 20.2.2014, 7:51

Ondísek.........já na tom záznamu jasně vidím jak dvě ženy bijí bezvládnou ženu na zemi a kopou do ní......tohle je snad dostatečný důvod zakročit. Nedávno tu střelkyně dávala případ,kdy týpek v hospodě kámoše "uspal" a pak ho v bezvědomí sprovodil ze světa šlapákem na hlavu. téměř všichni v tu chvíli schvalovali použití zbraně....nyní prozměnu docela dost lidí říká proč radši utéct...a to se bavíme o strážníkovi,který má povinnost a měl by mít i výcvik k zásahu
Uživatelský avatar

Příspěvky: 190

Registrován: ned 20.5.2007, 19:53

Zbraň: GLOCK

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od Ondísek » čtv 20.2.2014, 9:38

Ty nečteš, co píšu. Tohle nemá cenu. Přeji ti krásný sluníčkový den. :D

Steiner:
My tu řešíme situaci polda versus sedm lidí.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od pitt » čtv 20.2.2014, 10:22

Chces me rict,ze kdyby ti dva byli ti zli, tak je v poradku aby je 7 lidi lincovalo a cloveku v bezvedomi kopali do hlavy? To by jako byl oprvneny duvod nezasahnout? A reci o tom.......ja tam nebyl,nevim jak to probihalo.......myslim ze ten zaznam je dostatecne dlouhej a jasnej
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od john.hawk » čtv 20.2.2014, 11:58

minimálně na varovnej výstřel to bylo v pohodě, no a kdo se nevzpamatuje, ten dostane..mně se indiáni po varovném taky srovnaly a bylo jich tam asi 5 rodin..
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od S474N » čtv 20.2.2014, 12:00

john.hawk: presne tak, navic kdyz mel takove obavy o strelu, tak si mohl soupnout do komory slepejse. Proste to naprosto posral a takovej clovek nema co pohledavat u ozbrojenych sboru. By me fakt zajimalo, JAKY by byl pro neho vubec duvod, aby tu zbran pouzil.
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Partner MujGLOCK

Příspěvky: 2139

Registrován: sob 11.11.2006, 17:40

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od john.hawk » čtv 20.2.2014, 12:08

tohle je zákrok, který není nijak vyjmečný, něčím obtížný..nechápu ten strach v kombinaci s neochotou..prostě nebyl to člověk na svém místě, v důležitý okamžik zaváhal a tedka se z toho snaží vykecat..hanba.
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od Strelkyne » čtv 20.2.2014, 12:30

Divíte se, když byl pravděpodobně vycvičen jen v nasazování botiček, strkání lístků za stěrač a v buzerování pejskařů, tak, jako každý průměrný měšťák? Mestapo slouží k plnění městské kasy a to je ten problém. On si s tím, co se děje venku, vůbec nevěděl rady a dál už platí to, co napsal John o kus výš.
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od pitt » čtv 20.2.2014, 12:43

divím se že tam teda vůbec lez....k MP....to je jako kdyby ty jsi pracovala v novinách a neuměla napsat článek.
příklad......jako majitel firmy vypíšu výběrový řízení na sekretářku- musí být hezká, musí umět mluvit,musí umět vařit kafe....bla,bla,bla a když budu mít chuť, tak mě musí podržet.
přihlásí se, já ji přijmu XY let u mě normálně pracuje, pak mě stará nasere a řeknu sekretářce že si chci zašukat.
Když se bude bránit jako že to nejde,že je vdaná,panna,nebo cokoli jinýho, mě nezajímá a letí......protože za těchto podmínek se o místo přihlásila a přijala je
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od Strelkyne » čtv 20.2.2014, 12:54

Tenhle dotaz směruj na příslušného ex strážníka a na radnici v Duchcově, jaké má požadavky ve výběrovém řízení a následně při výcviku. Kamarád teď chce k měšťákům v jednom městečku těsně za hranicemi Prahy a maluje si to jako pohodovou klidnou práci, procházku s pokutovým bločkem a žádný stres. Tak to totiž místní radnice prezentuje. :D
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od pitt » čtv 20.2.2014, 13:08

to je snad jedno jak to presentuje navenek, záleží snad co je pracovní náplní při daném zaměstnání.......nelze to brát jenom tak...hele tam se dělá tohle a tohle, občas tamto.
......strážník má dbát na pořádek v daném regionu a to neznamená jen sbírat hovna.
navíc já neměl žádný dotaz..já konstatoval

Městská (Obecní) policie je orgán obce, který zřizuje a ruší zastupitelstvo města obecně závaznou vyhláškou (OZV č. Městská policie a č. Městská policie, která mění a doplňuje 1/1992). Městská policie zabezpečuje místní záležitosti veřejného pořádku v rámci působnosti obce a plní další úkoly, pokud tak stanoví tento nebo zvláštní zákon.

Každý má právo obracet se na zaměstnance obce zařazené do obecní policie (dále jen "strážník") se žádostí o pomoc; strážníci jsou povinni v rozsahu svých úkolů požadovanou pomoc poskytnout. Při plnění svých úkolů spolupracuje obecní policie s Policií České republiky. Obecní policii řídí starosta, pokud zastupitelstvo města nepověří řízením obecní policie jiného člena obecního zastupitelstva.

Pravomoci Městské policie

Městská policie může na základě veřejnoprávní smlouvy vykonávat úkoly podle zákona i na území jiné obce nebo obcí, které jsou smluvními stranami této smlouvy.

Městská policie při zabezpečování místních záležitostí veřejného pořádku a plnění dalších úkolů podle Zákona 553/1991 Sb. nebo jiného zákona zejména:
◾přispívá k ochraně a bezpečnosti osob a majetku
◾dohlíží nad dodržováním pravidel občanského soužití

◾přispívá v rozsahu stanoveném tímto nebo jiným zákonem k bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích
◾odhaluje přestupky a jiné správní delikty
◾upozorňuje fyzické a právnické osoby na porušování obecně závazných právních předpisů a činí opatření k nápravě


ten sráč v duchcově přispěl leda tak k dalším zraněním.
Tohle pošli i svýmu kámošovi....a pokud chce ulejvárnu, ať jde dělat topiče do Temelína
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od Strelkyne » čtv 20.2.2014, 15:42

Tu pohodovou práci mu odprezentoval na pohovoru zástupce starosty i se statistikami kriminality apod, ale to tady řešit nechci.
Chtěla jsem jen říct, že vina nemusí být jen na tom strážníkovi, ale i na tom, že město do jeho výcviku investovalo nedostatečné prostředky. Zákon o Městské policii je jedna věc, ta která určuje pravomoce a pak je tady představa každého města a požadavky, které na svoje strážníky bude klást. Pokud sloužil v noci sám, evidentně tam byl jen jako dozor kamer (aby se neřeklo, že když už máme ty děsně drahý a bezpečný kamery, tak že jsou na prd) a v případě problémů měl akorát tak volat "Pomoc" nebo "Hoří" - podle vlastního uvážení. Nemám vůbec iluze o tom, že by byl připraven sám zpacifikovat útočící smečku nepřizpůsobivých. Tím ho ale nechci omlouvat, nebo říkat, že to nepos*al. Jen si myslím, že chyba není jen na jeho straně, ale bohužel je to i chyba města - když už má měšťáky, musí si je dobře vycvičit, zaplatit a musí jich mít tolik, aby mohli dostát svým povinnostem a pravomocem. Takže musí sloužit v noci třeba ve čtyřech, nebo v deseti, pokud to bude nutné.
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od VEIKO » pát 21.2.2014, 2:26

Ok, modelovka jak vysita... jste ten straznik na miste v case kdy zjistil že se to deje, Vaše činnost? ...
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 13302

Registrován: stř 30.3.2005, 10:20

Zbraň: GLOCK 19

Bydliště: mám

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od S474N » pát 21.2.2014, 6:59

Okamzite saham do prirucni tasky, kde si nosim kosu a osm plnych suplat. Kontroluji naboj v komore, nasazuji na hlavu plynovou masku a pres ni rychle nocni videni a presvedcuji se, za ma nabite baterie. Druhou rukou smatram v tasce pro zasahovou vybusku. Pri behu ven si kotnikem mimodek zkontroluji pritomnost dyky na druhem lytku. Vybehnu ven, vhazuji vybusku na namesti, odjistuji kosu a beru to komplet, neni cas rozlisovat, kdo je hodny nebo zly, vsak von ten nahore si to prebere. Po dukladnem vycisteni prostoru obsazuji nejvyhodnejsi pozici, monitoruji prostor a vyckavam prijezdu posil, i kdyz vim, ze jsou tu uz zbytecne. Dalsi den prebiram z rukou starosty diplom s dortem a vsichni lide mne oslavuji. Davam rozhovory pro vsechny noviny a televize. Citim se naprosto bozsky, lidi ke me vzhlizeji s uctou. Jsem proste ten nejvetsi tvrdak vsech tvrdaku. Nema na me ani Tuckleberry...

Tak takhle nejak by to mohl straznik obecni policie videt, ne? *3* *47*
| MujGLOCK | - < Forum > < Fotogalerie >
Citát dne: "Rychlejší, než 158 na drátě, je 357 na opasku."

Obrázek
Uživatelský avatar

Příspěvky: 513

Registrován: sob 29.12.2007, 12:32

Zbraň: GLOCK

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od VEIKO » pát 21.2.2014, 8:33

Totalne jsi me rozesmal, paradni odpoved :-) go satane go. By bylo z a jimave cist v novinach takovouhle verzi...
Šest ran do klobouku, sedmá do hlavy. (Smrt rozdává karty)

Heckler & Koch USP Compact

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Vzali by mi zbraň, líčí strážník, proč nešel na pomoc pá

Příspěvek od cipis » pát 21.2.2014, 8:43

Náhodou, bylo by to účinné. A dokonce by to neodnesli ani moc ti hodní, protože ti v době výpadu už dávno leželi na zemi a v bezvědomí ...
Teda, pokud by to nekropil všude možně, to by asi postřílel i pár "sniperů" v oknech okolních domů.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz