Týraná žena pobodala vzteklého přítele, hrozí jí až 18 let v


Události o zbraních ve světě i u nás, trestné činy se zbraní, apod.

Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Týraná žena pobodala vzteklého přítele, hrozí jí až 18 let v

Příspěvek od pitt » čtv 27.2.2014, 10:03

Před Krajským soudem v Brně ve středu stanula Marie Hynčicová z Rajhradu u Brna, která desetkrát bodla svého přítele, jenž ji dlouhodobě bil a urážel. Muž útok přežil jen díky tomu, že čepel nezasáhla srdce či tepny. Obžalované hrozí za pokus o vraždu až 18 let za mřížemi.






Obžalovaná před soudem plakala a takřka nebyla schopná mluvit.




Zvětšit obrázek








Obžalovaná před soudem plakala a takřka nebyla schopná mluvit.

FOTO: Petr Kozelka, Právo

Brno-město
Další článek z regionu
Brno-město:

Kino Art v Brně nabídne jedinečnou noc s předáváním Oscarů


Včera 17:09 - Brno


K poslednímu incidentu v partnerském vztahu došlo na konci dubna loňského roku. „Po předchozí rozepři a napadení ze strany poškozeného vzala obžalovaná nůž s dvaceticentimetrovou čepelí a zasadila svému partnerovi deset ran do hrudníku, krku a rukou. Jen díky štěstí nedošlo ke smrtelnému poranění,“ prohlásil v obžalobě státní zástupce.

Samotná Hynčicová nebyla skrze slzy téměř schopná vypovídat. Podle svých slov neměla zrovna štěstí na životní partnery, první muž byl alkoholik, druhý cholerik, což se podepsalo i na jejím psychickém zdraví. Několikaleté soužití s posledním partnerem bylo prý ve znamení hádek, konfliktů a fyzického napadání ze strany jejího druha. Všechno snášela, protože partnera milovala.



Snažila jsem se bránit, ale nevím, že bych ho cíleně bodala. Nakonec mi vyrazil nůž z ruky.

obžalovaná

Osudný den muže prý naštvalo, že se bavila se zástupci energetické společnosti. „Když odešli, tak mně rozbil telefon. Vzala jsem si prášky na uklidnění a trochu vína, pak jsem jela ven na kole a přemýšlela, co dělat, protože jsem nebyla schopná ho vystěhovat. Když jsem se vrátila, zamknula jsem se v obýváku. On ale hned přiběhl, vykopl dveře a řval na mě,” vzlykala žena.

„Utekla jsem do kuchyně, tam mě srazil na zem, když jsem se zvedala, přímo přede mnou byly nože. Jeden jsem vytrhla a křičela, ať se nepřibližuje. On mě ale praštil do nosu a dál mě bil a křičel: 'Já tě zničím, pusť tu kudlu!' Snažila jsem se bránit, ale nevím, že bych ho cíleně bodala. Nakonec mi vyrazil nůž z ruky a já jsem utekla schovat se do kotelny,“ shrnula Hynčicová.



Mám takovou blbou povahu, že když jsem naštvaný, zatmí se mi. A ona se mi připletla do cesty.

napadený přítel

Pobodaný muž před soudem pokorně přiznal, že to s ním přítelkyně neměla jednoduché a nese na eskalaci sporů svůj díl viny. „Mám takovou blbou povahu, že když jsem naštvaný, zatmí se mi. A ona se mi připletla do cesty. Ten den jsem jí mlaskl s telefonem, když se pak vrátila, vyvalil jsem dveře, a jak jsem byl v ráži, protože ten den jsem měl špatnou náladu, vletěl jsem na ni. Nadával jsem jí a najednou jsem viděl, že má v ruce nůž. Snažil jsem se jí ho vzít, pak jsem zjistil, že jsem pobodaný,“ popsal situaci ze svého pohledu.

Nelehký případ rozetnou soudci v čele s Danielem Plškem za měsíc.

http://www.novinky.cz/krimi/328778-tyra ... ezeni.html
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Týraná žena pobodala vzteklého přítele, hrozí jí až 18 l

Příspěvek od pitt » čtv 27.2.2014, 10:05

proboha, proč tohle vůbec někdo soudí...debil to přežil, ještě se přiznal že je debil.
Tak proboha proč to nevyřeší...milej pane, odstěhujte se od dámy, dámo najděte si konečně menšího debila.......s Pánem Bohem
Uživatelský avatar

Příspěvky: 176

Registrován: čtv 10.10.2013, 19:39

Zbraň: Glock 17 2 gen

Bydliště: Kladno

Re: Týraná žena pobodala vzteklého přítele, hrozí jí až 18 l

Příspěvek od fejfarz » čtv 27.2.2014, 10:36

Protože teď musí nést tíhu svého jednání. Zákon neřeší že debil je debil ale že debila bodla. Každý se může rozhodnout dle svého a odejít od debila a né ho bodnout. Takhle se bohužel z oběti stává vrah. No co na to říct jiného :(
CZ 75 TS
Uživatelský avatar

Příspěvky: 1266

Registrován: sob 19.6.2010, 22:39

Zbraň: Weaponized sarcasm

Re: Týraná žena pobodala vzteklého přítele, hrozí jí až 18 l

Příspěvek od jry2000 » čtv 27.2.2014, 10:43

"Osudný den muže prý naštvalo, že se bavila se zástupci energetické společnosti"

Bohemia Energy?
Lajte mi lhu-li
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Týraná žena pobodala vzteklého přítele, hrozí jí až 18 l

Příspěvek od pitt » čtv 27.2.2014, 10:43

jasný,rozumím tomu že musí nést následky svého jednání, nemám problém, když se to bude soudit,ale trochu rychleji........zrovna tohle jsou případy kdy protahování poškozuje maximálně.
Ono taky odejít není úplně jednoduchý. Třeba to byl její byt a vystěhovat jen tak někoho není úplně jednoduchý.
Sám s tím mám zkušenost
Uživatelský avatar

Příspěvky: 176

Registrován: čtv 10.10.2013, 19:39

Zbraň: Glock 17 2 gen

Bydliště: Kladno

Re: Týraná žena pobodala vzteklého přítele, hrozí jí až 18 l

Příspěvek od fejfarz » čtv 27.2.2014, 10:56

Jo tomu rozumím umím si to představit ale pořád je jednodušší to řešit jinak než pokusem o vraždu. Asi v tom byl afekt atd. není to jednoduché.
CZ 75 TS

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Týraná žena pobodala vzteklého přítele, hrozí jí až 18 l

Příspěvek od Stepan » čtv 27.2.2014, 10:58

To nebyl pokus o vraždu, to byla nutná obrana.

Že je její chyba, že žila s agresivním blbem, je sice pravda, ale na té konkrétní situaci to nic nemění.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 2453

Registrován: stř 10.8.2005, 15:33

Zbraň: GLOCK

Bydliště: Brno

Re: Týraná žena pobodala vzteklého přítele, hrozí jí až 18 l

Příspěvek od pitt » čtv 27.2.2014, 11:15

souhlas s exotem...........netvrdím že obrana byla přiměřená, ale když mě někdo běžně mlátí(aniž bych si to přál) a aktuálně mě nahání po bytě, rozbíjí věci a rozkopává zamčený dveře, tak mám kurva důvod ho zastavit
Uživatelský avatar

Příspěvky: 296

Registrován: sob 04.5.2013, 7:51

Zbraň: Glock 19C, SA58

Bydliště: Praha - Pankrác

Re: Týraná žena pobodala vzteklého přítele, hrozí jí až 18 l

Příspěvek od PatrikChrz » čtv 27.2.2014, 13:50

Ideální varianta v tomto případě by byla, pokud by soud souhlasil s narovnáním. Ten chlap je sice násilník, ale vypadá to, že si je toho aspoň vědom a mohl by tak přistoupit na symbolické odškodnění (třeba 1 Kč), soud by to schválil (nikdo neumřel, poškozený souhlasí s náhradou) a věc by byla vyřízena.

I tak si myslím, podle toho, jak to bylo popisováno, že šlo o obranu před akutně hrozícím útokem.
Uživatelský avatar

Příspěvky: 751

Registrován: stř 14.9.2011, 18:56

Bydliště: Praha

Re: Týraná žena pobodala vzteklého přítele, hrozí jí až 18 l

Příspěvek od maja » čtv 27.2.2014, 18:23

Jaké odškodnění? Podle popisu se oprávněně bránila. Že nožem? To se v kuchyni stává.

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: Týraná žena pobodala vzteklého přítele, hrozí jí až 18 l

Příspěvek od azavak » čtv 27.2.2014, 18:44

No vono ji asi dost uškodí těch 10 ran nožem.Je to jako bys do někoho vystřelil 10 ran ,také bys to neobhájil.Představa soudcu a znalcu je že strach a panická hruza o zivot je lidem cizí.Na druhou stranu okoli si k nám dovolí jen to co mu sami dovolíme.Bohužel jsem se s takovou vecí už setkal, u sve známe.To byste koukali kolik ženskych ve vašem okolí má s tímhle hnusem zkušenost.

Příspěvky: 45

Registrován: čtv 27.6.2013, 21:11

Re: Týraná žena pobodala vzteklého přítele, hrozí jí až 18 l

Příspěvek od HonzaLBC » čtv 27.2.2014, 19:01

„Nadával jsem jí a najednou jsem viděl, že má v ruce nůž. Snažil jsem se jí ho vzít, pak jsem zjistil, že jsem pobodaný,“

Když až po desátem bodnutí si vůbec něčeho všimnul, tak jedno bodnutí by určitě stačilo.

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Týraná žena pobodala vzteklého přítele, hrozí jí až 18 l

Příspěvek od Steiner » čtv 27.2.2014, 21:46

Stepan píše:To nebyl pokus o vraždu, to byla nutná obrana.
Nemusí být NO, záleží co paní vypověděla. V těchto situacích si oběti většinou hodně přitíží, ve zmatku říkají věci o kterých si myslí že by měli někomu říct a taky říkají věci který se nestaly ale oni jsou přesvědčení že se staly, atd. U NO je klíčem "pohnutka" (motiv) činu. Pokud paní vypověděla, že se nožem jen snažila zastavit probíhající nebo bezprostředně hrozící útok na její zdraví a život, tak by to bylo OK. Pokud ji manžel dlouhodobě týral a ona přiznala že vzala nůž a v afektu si to s ním chtěla konečně "vyřídit", tak je z toho pokus vraždy (až 18 let natvrdo) nebo min. § 146a Ublížení na zdraví z omluvitelné pohnutky, 1-4 roky natvrdo.

Exot fóra
Exot fóra

Příspěvky: 978

Registrován: pon 10.4.2006, 21:56

Re: Týraná žena pobodala vzteklého přítele, hrozí jí až 18 l

Příspěvek od Stepan » čtv 27.2.2014, 22:07

Steiner píše:Pokud ji manžel dlouhodobě týral a ona přiznala že vzala nůž a v afektu si to s ním chtěla konečně "vyřídit", tak je z toho pokus vraždy
napadená žena píše:zamknula jsem se v obýváku. On ale hned přiběhl, vykopl dveře a řval na mě. Utekla jsem do kuchyně, tam mě srazil na zem, když jsem se zvedala, přímo přede mnou byly nože. Jeden jsem vytrhla a křičela, ať se nepřibližuje. On mě ale praštil do nosu a dál mě bil a křičel: 'Já tě zničím, pusť tu kudlu!' Snažila jsem se bránit, ale nevím, že bych ho cíleně bodala
Já opravdu nechápu smysl takovýhle řečí. Paní jasně řekla, že se před ním zamkla, on vyrazil dveře, potom před ním utekla do kuchyně, tam jí srazil na zem a bil jí. To je přece jasný probíhající útok na zdraví. Možná, že ne na život, ale na zdraví určitě a to na nutnou obranu stačí. Je opět jedno, jestli takové útoky na zdraví probíhaly někdy v minulosti. Je úplně jedno, jestli ženě už "došla trpělivost". Když jí někdo takhle pronásleduje a mlátí, má právo se bránit.

Příspěvky: 230

Registrován: sob 13.8.2011, 18:49

Re: Týraná žena pobodala vzteklého přítele, hrozí jí až 18 l

Příspěvek od azavak » čtv 27.2.2014, 22:15

Ja souhlasím.Ale zase to bude o aroganci soudcu a jejich patentu na pravdu.Posílají nam timto vzkaz že jsme luza bez nároku na ochranu,protože od toho jsou tu jiní.

Příspěvky: 601

Registrován: sob 02.6.2012, 19:13

Bydliště: blízko Brna

Re: Týraná žena pobodala vzteklého přítele, hrozí jí až 18 l

Příspěvek od cipis » čtv 27.2.2014, 23:16

Nebyl už nějaký podobný případ? Něco si matně vybavuji, dokonce to pro tu paní nedopadlo moc špatně, něco ve smyslu vražda na tyranu není zločin nebo tak něco ...

Příspěvky: 584

Registrován: úte 13.5.2008, 16:44

Re: Týraná žena pobodala vzteklého přítele, hrozí jí až 18 l

Příspěvek od Steiner » pát 28.2.2014, 6:36

Stepan: opakuju - rozhodujici je, co pani vypovedela na PCR a ne co se pise v mediich. Pochopil?
Uživatelský avatar

VIP člen

Příspěvky: 451

Registrován: stř 04.1.2012, 13:13

Re: Týraná žena pobodala vzteklého přítele, hrozí jí až 18 l

Příspěvek od Strelkyne » pát 28.2.2014, 8:13

Jeden z nejznámějších případů je paní Kamila Velikovská, pro kterou to až tak moc dobře nedopadlo. http://zpravy.idnes.cz/zena-ktera-zastr ... zpravy_zep
"Doufej ve spravedlnost, ale buď připraven i na bezpráví." Lucius Annaeus Seneca

Příspěvky: 58

Registrován: pon 23.9.2013, 12:29

Zbraň: Glock 26

Bydliště: Vysočina

Re: Týraná žena pobodala vzteklého přítele, hrozí jí až 18 l

Příspěvek od vodas » pát 28.2.2014, 8:40

Ze to pro Velikovskou dobre nedopadlo?Podle me to pro ni dopadlo dost dobre.Je rozdil pobodat manzela v kuchyni pri hadce a strelit 2x tyrana sediciho v kresle do kebule.

Zpět na „Černá kronika“

Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Designed by ST Software.
Český překlad – phpBB.cz